Alt hesapları kullanarak OKEx’te kripto para birimi ticareti yapmak için adım adım öğretici

Kripto para piyasalarına kurumsal ilgi son birkaç yıldır artmaktadır ve OKEx, kurumsal ve gelişmiş perakende kullanıcılarının taleplerini karşılamak için çeşitli özellikler sunmaktadır. Bu özelliklerden biri, kullanıcıların ana veya ana hesapları altında ayrılmış hesaplar oluşturmasına olanak tanıyan alt hesap işlevselliğidir..

Kurumlar genellikle belirlenen kişiler için varlık yönetimi ve ticaret erişimine ihtiyaç duyduğundan, alt hesapların kullanılması, ana hesaplarının güvenliğinden ödün vermek zorunda kalmadan bunu gerçekleştirmelerine olanak tanır..

Her alt hesabın bağımsız bir kullanıcı adı ve şifresi vardır ve özel izinler atanabilir. Ana hesaptaki varlıkları daha fazla korumak için, alt hesap kullanıcılarının varlıkları doğrudan çekmesine izin verilmez. Para çekme işlemleri yalnızca alt hesaplar varlıkları ilgili ana hesaplarına taşıdıktan sonra mümkündür..

Bu eğitimde, OKEx’te bir kripto para birimi ticareti alt hesabı oluşturmak ve kullanmak için daha fazla ayrıntıya ve gerekli adımlara değineceğiz..

OKEx’te izin verilen maksimum alt hesap sayısı

OKEx’te, BTC cinsinden işlem hacimlerine dayalı iki müşteri segmenti vardır – normal kullanıcılar ve VIP kullanıcılar. Hesap başına izin verilen maksimum alt hesap sayısı, normal ve VIP kullanıcılar için değişir. Normal kullanıcılar maksimum 5 alt hesap oluşturabilirken, VIP kullanıcılar seviyelerine bağlı olarak 10 – 50 alt hesap oluşturabilir..

Ayrıntılar aşağıdaki tabloda bulunabilir:

Normal ve VIP kullanıcılara hak kazanan alt hesap sayısı

OKEx’te alt hesap kullanmanın avantajları

Alt hesapların kullanılmasıyla kurumsal kullanıcılar aşağıdaki avantajlardan yararlanır:

  • Ticaret portföylerinin optimizasyonu
  • Daha fazla şeffaflık için esnaf ayrımı
  • Daha düşük işlem ücretleri
  • Algoritmik ticaret için uygulama programlama arayüz hizmetlerine erişim

Ticaret portföylerini optimize etme ve şeffaflığı artırma

Kurumsal tüccarlar, OKEx’te alt hesapları kullanırken organizasyonel iyileştirmelerden ve artan şeffaflıktan yararlanabilir. Örneğin, merkezi olmayan finans, takas jetonları vb. Gibi çeşitli kategorilerde veya madeni para ve jeton segmentlerinde işlem yapmak için alt hesaplar oluşturulabilir..

Ticari faaliyetlerin ayrılması, denetim ve muhasebe amaçlarının yanı sıra uyumluluk gereksinimlerini karşılamak için de yararlı olabilir..

Daha düşük ticaret ücretleri

Spot, vadeli işlemler, kalıcı takas ve opsiyon ticareti piyasalarındaki ücretler normal ve VIP kullanıcılar için farklılık gösterir. Daha yüksek katmanlardaki kullanıcılar daha düşük işlem ücretlerinden yararlanır ve alt hesaplar, ana hesaba atanan ücret katmanından yararlanabilir.

Kullanıcı türlerine ve seviyelerine göre spot ticaret ücretleri

Örneğin, bir ana hesap VIP 3 katmanındayken, alt hesabı normal bir Düzey 1 kullanıcı ise, alt hesap kullanılarak gerçekleştirilen işlemler yine de VIP 3 katman hesabı için izin verilen daha düşük ücretlere tabi olacaktır..

Algo ticareti için API hizmetlerine erişim

API erişimi, algoritmik ticaret için gereklidir ve her alt hesabın kendi temsili durum aktarım API’si vardır (REST API). Bu REST API’nin hız sınırı, 2 saniyede 100 istektir.

Ek olarak, alt hesap kullanıcıları OKEx websocket API’ye bağlanabilir ve ticaret sinyalleri ve diğer ilgili bilgiler için bildirimler alabilir..

OKEx’te ticaret yapmak üzere alt hesaplar oluşturmak ve kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin..

1. Adım: Alt hesap bölümüne gidin

OKEx ana sayfasından giriş yapın ve tıklayın Alt hesap fare imleci üzerine getirildiğinde görünen açılır menüden sağ üst köşedeki profil simgesi.

2. Adım: Bir alt hesap oluşturun

Tıklayın + Alt Hesap Oluşturun Alt hesabınızı oluşturmak için ana sayfanın sağ tarafında. Seviye 1 kullanıcısı olarak, beş adede kadar alt hesap oluşturabilirsiniz.

3. Adım: Alt hesap ayrıntılarını girin

Alt hesabınızı kaydetmek için adı ve oturum açma şifresini girin ve kayıtlı cep telefonu numaranıza gönderilen bir SMS kodunu kullanarak kararı doğrulayın. Tıklayın Onaylamak Devam etmek için.

4. Adım: Alt hesap ayrıntılarını inceleyin

Geri dönün Alt hesap hesap ayrıntılarını incelemek için profil sayfasındaki sekme. Durumu görüntüleyebilir ve alt hesabınızı yönetebilirsiniz. Örneğin, para aktarabilir, şifrenizi sıfırlayabilir, alt hesabı kilitleyebilir ve varlık bakiyelerini inceleyebilirsiniz..

5. Adım: Alt hesaba para aktarın

Kripto para ticareti yapmak için kullanmadan önce alt hesabınıza para yatırmanız gerekir..

Tıklayın Aktar alt hesap sayfasında. Mevcut alt hesabı, transfer etmek istediğiniz jetonu ve fon hesabını seçin. Transfer etmek istediğiniz miktarı girin ve tıklayın Onaylamak Devam etmek için.

6. Adım: Alt hesabınızla giriş yapın

Alt hesabınızı kullanarak ticaret yapmak için önce ana hesabınızdan çıkmanız gerekir.. Bundan sonra, alt hesabınıza giriş yapabilir ve ticarete başlayabilirsiniz..

7. Adım: Alt hesabınızı kullanarak ticaret yapın

OKEx’teki herhangi bir kripto para birimini takas etmek için alt hesabınızı kullanabilirsiniz. Ticaret prosedürü, ana hesabınız ile aynıdır. Örneğin USDT için BTC satarken, sipariş türünü seçecek ve ticaret için BTC miktarını gireceksiniz. Ayarlandığında, tıklayın BTC sat Devam etmek için.

8. Adım: Siparişinizi inceleyin

Sipariş yürütüldüğünde, onu şurada inceleyebilirsiniz: "Sipariş Geçmişi" sekme.

Daha fazla bilgi için hesap yöneticinizle iletişime geçin

VIP kullanıcılar, OKEx’te alt hesapların kullanımıyla ilgili daha fazla soru için hesap yöneticileriyle iletişime geçebilir..

OKEx tüccarı değil misiniz? Ticarete nasıl başlayacağınızı öğrenin.

OKEx’i takip edin:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me