OKEx’te işlem yapmaya başlamak için yeni kullanıcılar için adım adım kılavuz

Kripto para birimleri bugün piyasa değerinde yüz milyarlarca doları temsil ediyor ve benzer oranlarda günlük işlem hacimlerine tanık oluyor. Bitcoin, piyasaya orijinal dijital para birimi olarak liderlik ederken, ETH, XRP, LTC ve ADA gibi altcoinler de oldukça likittir ve OKEx gibi en iyi kripto borsalarında yaygın olarak işlem görür. Kripto para ticareti konusunda yeniyseniz, bu eğitici adımlarda size yol gösterecek ve ilk kripto ticaretinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. OKEx.

Adım 1: OKEx’te bir kripto para birimi ticaret hesabına kaydolma

OKEx’te kripto para ticareti yapmaya başlamak için önce bir hesaba kaydolmanız gerekir. Bunu ana sayfayı ziyaret ederek ve Kaydol sağ üstteki düğme.

Not: Lütfen kaydolmadan önce ülkenizin OKEx tarafından desteklenip desteklenmediğini kontrol edin.

E-posta adresinizi girin ve Kayıt sayfasındaki alanları kullanarak hesabınız için bir şifre oluşturun veya bunun yerine telefon numaranızı kullanın.

Yeni başlayanlar için kripto para birimi ticareti - Hesap kaydı

Ayrıntıları girdikten sonra, tıklayın Kaydol OKEx tarafından gönderilen bir kodu kullanarak e-posta adresinizi veya telefon numaranızı doğrulamanız istenecektir. Bu kod 30 dakika için geçerlidir ve bundan sonra geçerliliğini yitirecek ve işlemi tekrarlamanızı gerektirecektir..

Kodu girip e-posta adresinizi veya telefon numaranızı doğruladıktan sonra, yeni OKEx hesabınızda oturum açacaksınız ve bir karşılama ekranı ile karşılaşacaksınız..

Cryptocurrency ticaret rehberi - Hoş Geldiniz

OKEx hesabınız artık oluşturulmuştur ve hoş geldiniz ekranındaki seçenekler aracılığıyla kripto satın almaya veya mevcut varlıklarınızı yatırmaya devam edebilirsiniz. Ancak, bu eğitimde daha sonra bu bölümleri ele alacağız.

Temel hesap ayarlarını gözden geçirme

OKEx’te işlem yapmaya başlamadan önce öğrenmeniz gereken çok sayıda hesap ayarı vardır. Ayarlarınıza, fareyi profil simgesinin (“Varlıklar” menüsünün yanında) üzerine getirip Genel Bakış.

Genel Bakış bölümü, profil bilgilerinizin yanı sıra Güvenlik, Doğrulama, Tercihler, Ücret Düzeyi, Para Çekme Sınırları vb. Gibi diğer hesap ayarlarını gösterir..

OKEx hesabınızın güvenliğini sağlama

Tüm OKEx kullanıcılarının, borsa tarafından sağlanan çeşitli güvenlik önlemlerinden ve özelliklerden yararlanmaları önerilir. Ya tıklayarak bu seçenekleri incelemeye başlayabilirsiniz. Güvenlik ayarları üst menü çubuğunda veya güvenlik önerileri Genel Bakış bölümünde bilgi istemi.

“Zorunlu 2FA” yı açıp OKEx’ten aldığınız tüm e-postalara bir “Kimlik Avı Önleme Kodu” eklenmesini talep etmenin yanı sıra hesabınızın güvenliğini sağlamak için “Şifre”, “Mobil Doğrulama” ve “Google Kimlik Doğrulayıcı” seçeneklerini kullanabilirsiniz. Bu seçenekler bir araya geldiğinde, hesabınız için sağlam, sektör lideri güvenlik önlemleri sunar.

OKEx hesap doğrulama veya KYC

OKEx, kullanıcıların kripto yatırmak ve ticaret yapmak için hesaplarını doğrulamasını gerektirmezken, para çekme limitleri KYC işlemi tamamlanana kadar yürürlükte kalır. İşlemi başlatmak için üzerine tıklayabilirsiniz. Doğrulama ayarlar ekranındaki alt menüden veya profil simgesine gittikten sonra açılır listeden.

Hesap türünüze bağlı olarak, bireysel veya şirket olarak ilerleyebilirsiniz ve ilgili bilgileri göndermeniz ve tüm adımları izlemeniz istenecektir. Hesabınızı bir birey olarak doğrularken, genellikle elinizde devlet tarafından verilmiş bir kimlik belgesine (genellikle pasaportunuz) sahip olmanız gerekir..

Daha önce de belirtildiği gibi, kripto ticaretine başlamak için doğrulama gerekli değildir ve işlemi varlıklarınızı çekmeden önce daha sonraki bir aşamada tamamlayabilirsiniz..

Dili ve yerel para birimini ayarlama

Açarak dilinizi ve yerel para birimi ayarlarınızı hızlı bir şekilde değiştirebilirsiniz. Tercihler, ya profil simgesi açılır listesinden ya da ayarlar alt menüsünden seçeneği belirleyerek.

Tercihler ekranı ayrıca OKEx’te gördüğünüz alım satım tekliflerinin renk şemasını değiştirme seçeneği sunar..

Adım 2: OKEx hesabınıza para yatırmak için kripto satın alma veya yatırma

Artık hesabınız kurulduğuna göre, ticarete başlamak için kripto varlıklara ihtiyacınız var. Devam etmenin iki yolu vardır – ya OKEx’te Satın Al / Sat ağ geçidi üzerinden kripto satın alırsınız ya da mevcut varlıklarınızı OKEx hesabınıza yatırırsınız..

Devam etmeden önce, OKEx hesabınıza gelen tüm kripto işlemlerinin Finansman Hesabınıza (OKEx hesabınızdaki bir alt etiket) yatırıldığını unutmamalısınız. İşlem yapmaya veya başka bir OKEx ürününü kullanmaya başlamak için, fonlarınızı Finansman Hesabından, örneğin Spot Hesabınıza aktarmanız gerekecektir..

Karşılaşacağınız hesap etiketlerinden bazıları Spot Hesabı, Vadeli İşlem Hesabı, Opsiyon Hesabı, Sürekli Takas Hesabı, P2P Hesabı, Marjin Hesabı, Tasarruf Hesabı vb..

Bu eğiticide daha sonra “Transfer” seçeneğinin üzerinden geçeceğiz.

OKEx aracılığıyla kripto satın alın

OKEx, kullanıcıları için sezgisel bir Kripto Al / Sat ağ geçidi sağlayarak, çeşitli yerel fiat para birimleri kullanarak BTC, ETH ve USDT dahil olmak üzere dokuz farklı kripto varlığını satın almalarına olanak tanır. Ağ geçidi, çeşitli satıcılar ve fiat işlemcilerle ortaklaşa çalıştırılır ve daha sonra doğrudan OKEx hesabınıza yatırılan kripto para birimlerinin anında satın alınmasını destekler..

Ağ geçidine tıklayarak erişebilirsiniz. Al sat OKEx üzerindeki ana menüden. Bölüm yüklendiğinde, çeşitli ödeme yöntemlerini kullanarak ödeme yapabileceğiniz ve alabileceğiniz desteklenen para birimleri için seçenekleri göreceksiniz..

Al / Sat ağ geçidi, P2P ve blok ticaretini de destekler ve bu hizmetler hakkında özel OKEx Satın Al / Sat eğitimimizde daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

OKEx hesabınıza kripto yatırmak

Halihazırda dijital varlıklara sahip olan kullanıcılar, ticarete başlamak için bunları OKEx hesaplarına kolayca yatırabilirler..

Bunu yapmak için farenizi “Varlıklar” ın üzerine getirin üst menüde ve tıklayın Depozito açılır listeden.

Para yatırma ekranı, OKEx hesabınıza taşımak istediğiniz desteklenen jetonlardan veya jetonlardan herhangi birini seçmenize ve karşılık gelen bir adres oluşturmanıza olanak tanır. Tam para yatırma geçmişinize de bu sayfadan erişilebilir.

Örneğin, ETH’yi seçerseniz, OKEx, ETH’nizi göndereceğiniz yeni bir ETH para yatırma adresi oluşturacaktır. Ayrıca, minimum tutarların yanı sıra para yatırmayla ilgili uyarıları veya uyarıları da görebileceksiniz.

Alt menüden seçeneğe tıklayarak “Rapor Merkezi” ni de ziyaret edebilirsiniz. Yapabileceğin yer burası Görüntüle ve İndir ticaret ve hesap geçmişiniz.

Bu sayfadaki son alt menü seçeneği, size çeşitli piyasalardaki geçerli işlem ücretlerine genel bir bakış sunan “Ücretler” dir..

İşleminiz onaylandıktan sonra, üzerine tıklayarak yatırılan bakiyeyi görebileceksiniz. Varlıklar alt menüden veya üzerine tıklayarak Varlıklarım üst menüdeki “Varlıklar” açılır listesinden.

Varlıklar ekranı, “Finansman”, “Ticaret” ve “Diğer” hesaplarının yanı sıra bireysel token bakiyeleri arasında BTC ile belirtilen bakiyenizi görüntüler. Ekran ayrıca “Para Yatırma”, “Para Çekme” ve “Transfer” seçeneklerinin yanı sıra “Küçük Bakiyeleri OKB’ye Dönüştürme” becerisine de hızlı erişim sağlar.

OKEx hesabınıza istediğiniz kripto para birimini başarıyla yatırdıktan sonra, ticarete devam edebilirsiniz..

Adım 3: OKEx’te kripto para birimi ticareti nasıl yapılır

Dünyanın önde gelen kripto borsalarından biri olan OKEx, hem yeni hem de gelişmiş tüccarlar için hizmetler ve ürünler sunmaktadır. OKEx hesabınızla keşfedebileceğiniz çok sayıda özellik ve pazar varken, bu kripto para birimi alım satım öğreticisinin amaçları için Spot Ticaret ürününe atıfta bulunacağız..

Spot Hesabınıza kripto transfer etme

Spot Ticaret piyasasında kripto alım satımına başlamak için, önce kripto varlıklarınızı “Finansman Hesabı” ndan “Spot Hesaba” aktarmanız gerekecektir. Bu, şu yolla yapılabilir: Aktar seçeneği, üst menüdeki “Varlıklar” açılır listesinden erişilebilir.

“Transfer” ekranı, istediğiniz jetonu veya jetonu seçmenize, mevcut bakiyesini görüntülemenize ve farklı hesaplar arasında tümünü veya belirli bir miktarı aktarmanıza olanak tanır..

Bu örnek için, istediğiniz kriptoyu “Finansman Hesabı” ndan “Spot Hesap” a taşıdıktan sonra, “Spot Ticaret” e geçebilirsiniz.

Spot Ticaret piyasasını görüntüleme

Spot Ticaret pazarına, üst menüden “Ticaret” seçeneğine gidip “Spot Ticaret” üzerine gelip ardından ikisinden birini seçerek erişebilirsiniz. Temel veya ileri. İki gösterge tablosu arasındaki fark, Gelişmiş sürümün daha geçmiş verileri göstermesi ve gelişmiş grafik araçlarını desteklemesidir..

Bu eğitim için Temel moda atıfta bulunacağız.

Spot Alım Satım ekranı, yatırımcılar için çeşitli yararlı bilgiler görüntüler ve alım satım için mevcut olan çok sayıda piyasa çifti arasından seçim yapmanıza olanak tanır. Örneğin, aşağıdaki resimde Spot Ticarete başladığınızda varsayılan olarak açılan BTC / USDT piyasası gösterilmektedir..

BTC / USDT çifti, bu piyasada BTC ve USDT arasında işlem yapacağınızı gösterir. Burada görüntülenen büyük rakam (yani, 11,240,9) USDT cinsinden tek bir BTC’nin fiyatını temsil eder ve kırmızı rengi, bu rakamın yakın zamanda düştüğünü gösterir (bu durumda,% -0,18).

Sağ tarafta, LTC / USDT, ETH / USDT, OKB / USDT gibi diğer USDT piyasa çiftlerinin bir listesini içeren bir çubuk görebilirsiniz. Piyasa görünümünü değiştirmek ve seçilen paralar arasında işlem yapmaya başlamak için bunlardan herhangi birine tıklayabilirsiniz..

Ancak, bu USDT piyasası olduğu için, tüm çiftler USDT’ye sahip olacak. Ayrıca piyasaları değiştirmeyi ve örneğin kripto çiftleri arasında ticaret yapmayı da seçebilirsiniz..

Bunu yapmak için farenizi “Kripto” nun üzerine getirin üst alt menüdeki seçeneğini seçin ve mevcut seçeneklerden istediğiniz kripto para birimini seçin.

Bu örnek için, BTC’yi seçeceğiz, bu da tüm çiftlerin BTC terimleriyle gösterileceği ve aşağıda gösterildiği gibi BTC ile LTC gibi başka bir dijital para birimi arasında doğrudan ticaret yapabileceğiniz anlamına gelir..

Cryptocurrency ticaret kılavuzu - LTC / BTC grafiği

Spot piyasa ticareti yapmak

İstediğiniz pazar ve ticaret çiftini seçtikten sonra, bir alım satım gerçekleştirebilirsiniz. Bu örnek için, USDT pazarından ETH / USDT çiftini seçtik.

Aşağıdaki resim, yazı yazıldığı sırada 1 ETH’nin 388.24 USDT ile nasıl işlem gördüğünü gösteriyor. Bir satın alma işlemi gerçekleştirmek için, fiyat bilgisi ve grafiğin sağ tarafındaki “Tutar (ETH)” alanına ETH miktarını girmeniz yeterlidir..

Cryptocurrency Ticaret Grafikleri

Varsayılan olarak, “Emir Tipi” “Limit” olarak ayarlanacaktır, bu da emrinizin seçtiğiniz fiyattan veya daha iyi bir fiyattan gerçekleştirileceği anlamına gelir. Gelişmiş tüccarlar, ihtiyaçlarına göre “Sipariş Türü” nü değiştirebilir.

“Fiyat (USDT)” alanı da otomatik olarak son işlem gören fiyatı görüntüler ve değiştirilebilir. İstediğiniz fiyatı piyasa oranından daha düşük ayarlarsanız, siparişiniz doldurulana kadar Sipariş Defterindeki diğerlerine katılacaktır..

Sağ tarafta hem alıcılardan hem de satıcılardan gelen piyasa likiditesini temsil eden “Sipariş Defteri” ni görebilirsiniz. Kırmızı rakamlar, satıcıların ETH’deki karşılık gelen tutarlarını sorduğunu gösterirken, yeşil rakamlar alıcıların satın almak istedikleri miktarlar için teklif etmeye istekli oldukları fiyatları temsil eder..

Bu rakamlar fiyata göre konsolide edilmiştir ve tek bir alıcı veya satıcıyı temsil etmesi gerekmez. Mevcut piyasa fiyatı (aşağıdaki resimde 388,24), Sipariş Defterinde soruların ve tekliflerin (satıcılar ve alıcılar) birleştiği noktayı temsil eder..

İstediğiniz fiyata karar verdikten sonra, bunu “Fiyat (USDT)” alanına ve ardından satın almak istediğiniz “Tutar (ETH)” alanına girin. Daha sonra “Toplam (USDT)” rakamınız gösterilecek ve üzerine tıklayabilirsiniz. ETH satın al Spot Trading hesabınızda yeterli para (USDT) olması koşuluyla, siparişinizi vermek için.

Gönderilen siparişler, yerine getirilene veya tarafınızdan iptal edilene kadar açık kalır. Bunları şurada görüntüleyebilirsiniz: Açık siparişler aynı sayfadaki sekme ve daha eski, doldurulmuş siparişleri inceleyin. Sipariş Geçmişi sekmesi. Bu sekmelerin her ikisi de “Doldurulmuş Oran” ve ortalama doldurulmuş fiyat gibi yararlı bilgiler sağlar.

Gönderdiğiniz sipariş piyasa tarafından doldurulduktan sonra, OKEx’te başarıyla bir kripto ticareti gerçekleştirmiş olacaksınız..

Bu takas yoluyla kazanılan madeni paralar veya jetonlar artık “Spot Hesap” bakiyesinde mevcut olmalıdır ve bunları kullanarak bunları çekmeden önce diğer hesaplara veya Fon Hesabına aktarılabilir Çekil “Varlıklar” açılır listesinden seçenek.

Kripto para alım satım ücretleri

OKEx, işlem hacimlerine ve OKB varlıklarına göre kullanıcılar için geçerli olan ayrıntılı bir İşlem Ücretleri programına sahiptir..

Genel olarak, tüccarlar Yapıcılar ve Alıcılar olarak kategorize edilir. Sipariş Kitabına katılan bir işlem gönderirseniz, Yapıcı olursunuz ve Tekliflerden herhangi birini alırsanız veya Sipariş Kitabından sorarsanız, Alıcı olursunuz..

Yapıcılar likidite eklediğinden, piyasadan likiditeyi kaldıran Alıcılara kıyasla daha düşük ücretler öderler..

Bu eğitimin OKEx’te kripto para birimi ticaretinin nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Başka sorunuz varsa, buradan destek ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me