OKEx’te sürekli kripto para birimi takası ticareti için adım adım öğretici

Vadeli işlemler ve opsiyonlar gibi kalıcı takaslar, bir dayanak varlığın fiyatını izleyen türevlerdir. Sürekli takaslar vadeli işlemler gibi çalışsa da, son kullanma tarihleri ​​yoktur, bu da alıcıların ve satıcıların varsayımsal olarak pozisyonlarını açık tutmalarına izin verildiği anlamına gelir. "sürekli" hesapları onları karşılamaya yetecek kadar marjı olduğu sürece.

Fiyat yakınsama mekanizması, sürekli takas ve vadeli işlem sözleşmeleri arasındaki diğer bir temel farktır. İlki için herhangi bir ödeme tarihi olmaksızın, düzenli aralıklarla (her sekiz saatte bir) fiyat yakınsamasını sağlamak için bir fonlama oranı mekanizması kullanılır. Fonlama oranı, sözleşme fiyatını temel varlığın spot fiyatı ile uyumlu tutmayı amaçlayan, bir sözleşmenin uzun ve kısa tarafları arasında piyasa hareketlerine bağlı olarak değiş tokuş edilen bir ücrettir..

OKEx kalıcı takas, her bir takas sözleşmesinin 100 $ nominal değerine sahip olduğu ve Bitcoin ve USDT gibi dijital para birimlerinde (sırasıyla jeton marjlı ve USDT marjlı swaplar için) belirlendiği sanal bir türev üründür. OKEx’te sürekli kripto para takası ticareti yapmak istiyorsanız, bu eğitim başlamanıza yardımcı olacaktır..

1. Adım: Kalıcı takas bölümüne gidin

OKEx ana sayfasını ziyaret edin ve şuraya gidin: Ticaret Mevcut pazarları görmek için üst menüde. Üzerinde gezdirmek "Sürekli" ve tıklayın Temel temel kalıcı takas panosunu açmak için. Temel sürüm, yeni başlayanlar için iyi bir başlangıç ​​noktası sunar, ancak deneyimli bir tüccarsanız, üzerine tıklayabilirsiniz. ileri daha kapsamlı bir kontrol paneli için.

2. Adım: Swaps hesabınıza para aktarın

Ticarete başlamadan önce kalıcı takas hesabınızın finanse edilmesi gerekir. Sürekli takas hesabınızda herhangi bir bakiye yoksa, Aktar (takas alım satım panosundan veya üst menüdeki “Varlıklar” açılır listesinden) hesaplar arasında para taşımak için.

OKEx hesabınızda herhangi bir kripto varlığınız yoksa, kripto ticareti için başlangıç ​​kılavuzumuzla OKEx’e kripto satın alabilir veya kripto yatırmayı öğrenebilirsiniz..

Hesabınızda kripto varlıkları olduğunda, "Aktar" aşağıda gösterildiği gibi, madeni paraları veya jetonları sizden "Finansman Hesabı" senin için "Sürekli Takas Hesabı" ticarete başlamak için. Bir jeton veya jeton seçtikten ve transfer etmek için istediğiniz miktarı girdikten sonra, Onaylamak.

3. Adım: İşlem yapılacak kalıcı takas sözleşmesini seçin

Ya açtıktan sonra "Temel" ya da "ileri" kalıcı takas ticareti panosu, önce sayfanın üst kısmında bulunan marj türünü seçmeniz gerekir – yani., Madeni Para Sınırlandırılmış Sürekli temel dijital para biriminde kapatılan takaslar için veya USDT Teminatlı Sürekli USDT’ye ödenen takaslar için.

Teminat türünü seçtikten sonra, sayfanın üst kısmında bulunan filtreleri kullanarak işlem çiftini seçebilirsiniz (örn.., Herşey mevcut tüm ticaret çiftleri için, Üst en popüler ticaret çiftleri için, DeFi DeFi jetonlu ticaret çiftleri için, Depolama merkezi olmayan depolama madeni paraları olan çiftler için veya Alts altcoin ile ticaret çiftleri için).

Bu eğiticide, etiketli jeton marjlı kalıcı takas sözleşmesini seçeceğiz. "BTCUSD PERP" Örnek olarak. Bu sürekli takas sözleşmesinde, BTC takas para birimidir ve USD takas sözleşmesinin fiyat birimidir..

Adım 4: Takas ticareti için kaldıraç türünü seçin

Swaps hesabınıza para yatırdıktan sonra, marj modunu seçebilirsiniz (ya Sabit veya Çapraz) ve istenen kaldıraç çarpanını seçin. Sabit marj modunu seçerseniz, marj fiyat dalgalanmalarından bağımsız olarak aynı kalır, ancak Çapraz marj modunu seçerseniz fiyata göre değişir..

Sabit bir marj, ticarete belirli bir marj miktarı tahsis eder ve bundan daha fazlasını asla kaybedemezsiniz, çapraz marj modu ise hesabınızdaki herhangi bir ücretsiz marjı kullanmaya çalışacak ve değişmeye devam edecektir..

OKEx’te marj ticareti kılavuzumuzu okuyarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

Adım 5: Sipariş ayrıntılarını girin ve yürütün

Kenar boşluğu türünü ve kaldıraç çarpanını seçtikten sonra, istediğiniz "Sipariş türü," "Fiyat" ve "Miktar" ticaret için. Siparişinizi mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirmek isterseniz, üzerine tıklayabilirsiniz. BBO (yani, En İyi Teklif Teklifi).

Sipariş detaylarını girdikten sonra üzerine tıklayabilirsiniz. Uzun Açık uzun bir sözleşme girmek için (yani, BTC satın almak için) veya Kısa Açık Kısa bir pozisyon başlatmak istiyorsanız (yani, BTC satmak için).

Örneğin, 11.030 USD limit emri oluşturabilir ve uzun pozisyon açabilirsiniz. "BTCUSD PERP" istediğiniz BTC miktarı ile.

6. Adım: (İsteğe bağlı) TP / SL ile siparişi ayarlayın

Tıklamadan önce Uzun Açık uzun pozisyonunuzu başlatmak için ayrıca bir "Sipariş türü" mevcut seçeneklerden. Daha karmaşık emir türlerinden biri, koşullu parametreli durdurma emridir..

Aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, bu emir türünü kullanırken, kar alma ve zararı durdurma koşullarını girme seçeneğine sahip olun. İstediğiniz parametreleri girdikten sonra, TAMAM MI Devam etmek için.

Daha fazla ayrıntı için, durdurma emirlerinin nasıl çalıştığına ilişkin kılavuzumuza başvurabilirsiniz..

7. Adım: Açık pozisyonunuzu inceleyin

İşleminiz gerçekleştirildikten sonra, pozisyonunuzun durumunu tıklayarak gözden geçirebilirsiniz. Açık pozisyonlar ticaret ana sayfasının altındaki sekme. Bu bölüm size aşağıdaki gibi yararlı bilgileri gösterir: "Ort. Fiyat," "Tasfiye Fiyatı," "Gerçekleşmemiş P&L" ve bunun gibi.

8. Adım: (İsteğe bağlı) Konumunuzu kapatın

Açık pozisyonunuzu dengelemek veya kapatmak isterseniz, bunu tıklayarak yapabilirsiniz. Kapat içinde "Açık pozisyonlar" sekme.

Açık emirler, piyasada gerçekleştirilmeyi bekleyen doldurulmamış emirlerdir. Açık pozisyonlar ise gerçekleştirilen işlemlerdir. BTC’de açık bir kısa pozisyonunuz varsa, BTC’yi geri satın alarak pozisyonu kapatabilirsiniz. BTC’de açık bir uzun pozisyonunuz varsa, uzun pozisyonu satarak kapatabilirsiniz..

OKEx’te kalıcı takas ticareti verileri ve kılavuzları

OKEx, kullanıcıların kalıcı takasları anlamaları için çeşitli kaynaklar sağlar. Tıklayabilirsiniz Bilgi Temel kalıcı swap alım satım panosunun sağ üst köşesinde ve pozisyon kademeleri kılavuzunu, likidasyon geçmişini, fonlama oranlarını ve daha fazlasını görüntüleyin.

OKEx tüccarı değil misiniz? Ticarete nasıl başlayacağınızı öğrenin.

OKEx’i takip edin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me