OKEx Earn kullanarak kripto para kazanmaya genel bakış

OKEx, kullanıcılara ücretsiz Bitcoins teklifinden yararlanarak veya OKEx Pool ve OKEx Kredileri gibi hizmetleri kullanarak kripto para kazanmaya başlamaları için çeşitli yollar sunar. Bununla birlikte, yeni girişler, merkezi olmayan finans patlamasının ardından kripto alanında pasif kazanç elde etmeye çalışırken, OKEx Earn, OKEx platformunda bulunan tüm kazanç seçenekleri için tek noktadan hizmet veriyor..

OKEx Earn şu anda kullanıcılara kripto para birimlerinde pasif gelir elde etmeleri için altı yol sunuyor:

 • DeFi tokenleri ile likidite madenciliği
 • Tasarruf
 • Vadeli mevduatlar
 • Stake etme
 • C2C kredileri
 • MakerDAO ile DAI kazanmak

Bu kılavuz, bu ürünlerin her biri ve bunları kullanmaya nasıl başlayabileceğiniz konusunda size yol gösterecektir..

Contents

1. Adım: Kazan bölümüne gidin

OKEx ana sayfasına gidin ve şuraya gidin: Finansman üst menüde ve tıklayın Kazanın OKEx Kazanç bölümüne erişmek için.

2. Adım: Dijital varlık varlıklarınızı belirtin

OKEx Kazanç sayfasında, Kazanın sekmesine gidin ve sahip olduğunuz kripto para birimini ve ardından pasif gelir elde etmeyi taahhüt etmek istediğiniz tutarı seçin..

Kripto varlığınızı belirtin

Ayrıca şunu da seçebilirsiniz: Market desteklenen jetonları ve bunların tasarruf, stake etme ve borç verme gibi çeşitli hizmetlerdeki getirilerini görüntülemek için sekme.

Kripto pazarı

Bu eğitimde, önce DeFi protokollerinde likidite madenciliği yoluyla pasif gelir elde etme adımlarını gözden geçireceğiz..

DeFi tokenleri ile likidite madenciliği

DeFi patlaması ve likidite ihtiyacı, piyasa katılımcılarına pasif gelir elde etmenin yeni yollarını sundu. Kullanıcılar artık dijital varlıklarını çeşitli protokollere bağlayabilir ve faiz ve / veya bonus jetonlar kazanabilirler..

OKEx, kullanıcıları kolaylaştırmak ve bu büyüyen nişte kazanma fırsatları arayanlar için giriş engellerini azaltmak amacıyla Kazan bölümüne çok sayıda DeFi ürünü ekleme girişimini başlattı..

Bileşik ile kripto kazanın

Önde gelen merkezi olmayan borç verme protokollerinden biri olan Compound, yönetişim belirteci COMP’un piyasaya sürülmesinin ardından DeFi topluluğunda yaygın bir popülerlik kazanmıştır. COMP’un piyasaya sürülmesi, verim çiftçilerinin kriptolarını Bileşik protokolüne tedarik ederek COMP kazanmaya çalıştıkları DeFi alanında muazzam likidite madenciliğine yol açtı..

Bileşik ekosistemini desteklemek için OKEx kullanıcıları pasif kripto geliri elde etmek için aşağıdaki tokenleri yatırabilir:

 • Temel Dikkat belirteci (BAT)
 • DAI
 • Eter (ETH)
 • USDC
 • Tether (USDT)
 • 0x (ZRX)

Bu eğiticide, Bileşik ile USDT ve COMP kazanmak için abone olacağız.

1. Adım: Compound ile USDT kazanmak için abone olun

Seç USDT kripto para birimi olarak "Kazanın" Bileşik ile USDT kazanmak için mevduat dönemini, net oranı ve tahmini günlük getiriyi gösteren bölüm. Net oran, abonelik faizi ve stake getirileri kullanılarak hesaplanır. Tıklayın Abone ol devam etmek istiyorsan.

Adım 2: USDT’nizi Bileşik protokolüne sağlayın

Bileşik protokolüne sağlamak istediğiniz USDT miktarını girin. USDT için minimum abonelik tutarı 50’dir. Bileşik’e mevcut tüm bakiye ile abone olmak isterseniz, Max. Tıklayın Devam et Devam etmek için.

Tahmini getiri ve tahmini bonus oranı dahil işlem ayrıntılarını onaylayın. Tahmini verimin gerçek getiriyi temsil etmediğini ve varlıklarınıza istediğiniz zaman ücretsiz erişiminiz olduğunu kabul etmeniz gerekir. Tıklayın Abone ol Devam etmek için.

3. Adım: İşleminizi gözden geçirin

Tamamlanan işlemi gözden geçirin. "Varlıklarım" OKEx Kazanç bölümünün altında.

USDT’nizi istediğiniz zaman üzerine tıklayarak çekebilirsiniz. belge simgesi altında "Aksiyon" ve sonra tıklama Tazmin etmek Devam etmek için.

Uniswap ile kripto kazanın

Uniswap, Ethereum’da otomatik likidite tedariki için merkezi olmayan bir protokoldür. Son zamanlarda Uniswap, yönetişim jetonu UNI’yi yayınladı.

Uniswap’e kullanıcı katılımını kolaylaştırmak için OKEx Earn’de proje için esnek bir para yatırma ürünü başlattık. Bu ürün, Uniswap’in akıllı sözleşmesi için kullanıcı fonlarını toplayarak gaz ücretini tüm katılımcılar arasında paylaştıracak.

Kullanıcılar, aşağıdaki dijital varlık alım satım çiftlerinden herhangi birini stake ederek UNI tokenleri kazanmaya başlayabilirler:

 • USDT-ETH
 • USDC – ETH
 • DAI – ETH
 • WBTC – ETH

Bu eğiticide, UNI jetonları kazanmak için USDT-ETH üzerinden abone olacağız. Bu, UNI kazanmak için Uniswap protokolüne hem USDT hem de ETH sağlamamız gerektiği anlamına gelir. Bununla birlikte, tedarik edilen gerçek dijital para birimleri üzerinden faiz kazanılmayacaktır..

1. Adım: Uniswap ile UNI kazanmak için abone olun

Seç USDT kripto para birimi olarak "Kazanın" Para yatırma süresini, APY oranını ve Uniswap ile UNI kazanmak için tahmini günlük getiriyi gösteren bölüm. Tıklayın Abone ol devam etmek istiyorsan.

2. Adım: UNI aboneliği için şartları okuyun

Uniswap’e abone olan tüccarların, yalnızca tıkladıktan sonra, ilgili riskleri anlaması ve kabul etmesi gerekir. anlıyorum Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi OKEx’te Uniswap ile UNI kazanmak mümkün olacak mı?.

3. Adım: USDT ve ETH’nizi Uniswap protokolüne sağlayın

Uniswap protokolüne sağlamak istediğiniz USDT ve ETH miktarını girin. Mevcut tüm bakiyenizle Uniswap’e abone olmak istiyorsanız, Max. Üstteki uyarı mesajını ve Q&Aklınıza gelebilecek tüm soruların cevapları için alt kısımda. Tıklamak Devam et hazır olduğunda devam etmek.

4. Adım: İşlem ayrıntılarını onaylayın

Tahmini iade ve hizmet ücreti dahil işlem ayrıntılarını onaylayın. Tahmini verimin gerçek getiriyi temsil etmediğini ve varlıklarınıza istediğiniz zaman ücretsiz erişiminiz olduğunu kabul etmeniz gerekir. Tıklayın Abone ol Devam etmek için.

5. Adım: İşleminizi gözden geçirin

Tamamlanan işlemi gözden geçirin. "Varlıklarım" OKEx Kazanç bölümünün altında.

USDT ve ETH’nizi istediğiniz zaman üzerine tıklayarak çekebilirsiniz. belge simgesi altında "Aksiyon" ve tıklamak İptal etmek Devam etmek için.

Curve ile kripto kazanın

Curve gibi otomatikleştirilmiş piyasa yapıcılarının yükselişi, DeFi topluluğunun büyük ilgisini çekti. Curve, düşük kaymalı stablecoin işlemlerini kolaylaştırmak için tasarlanmış merkezi olmayan bir AMM’dir. Curve’nin ticaret hacmi, CRV’nin yönetişim belirteci çıkarılmasının ardından yükselirken, Curve’yi kullanmak için yüksek gaz ücreti, benimsenmesi için bir engel oluşturdu..

Curve’ye kullanıcı katılımını kolaylaştırmak için OKEx Earn’de proje için esnek bir para yatırma ürünü başlattık. Bu ürün, Curve’nin akıllı sözleşmesi için kullanıcı fonlarını toplayarak gaz ücretini tüm katılımcılar arasında paylaştıracak.

Kullanıcılar, aşağıdaki desteklenen dijital varlıklardan herhangi birini stake ederek faiz ve CRV jetonları kazanmaya başlayabilir:

 • USDC
 • USDT
 • DAI
 • Gerçek USD (TUSD)

Bu eğiticide, faiz ve CRV jetonları kazanmak için USDT aracılığıyla abone olacağız..

1. Adım: Curve ile CRV kazanmak için abone olun

Seç USDT kripto para birimi olarak "Kazanın" Mevduat dönemini, net oranı ve Curve ile USDT kazanmak için tahmini günlük getiriyi gösteren bölüm. Net oran değeri, abonelik faizi ve stake getirileri kullanılarak hesaplanır ve statik değildir. Tıklayın Abone ol devam etmek istiyorsan.

Adım 2: USDT’nizi Curve protokolüne verin

Curve protokolüne sağlamak istediğiniz USDT miktarını girin. USDT için minimum abonelik tutarı 50’dir. Mevcut tüm bakiyeyle Curve’ye abone olmak isterseniz, Max. Q’yu okuyun&Aklınıza takılan tüm soruların cevapları için alt kısımdaki bir ve tıklayın Devam et hazır olduğunda devam etmek.

Tahmini iade ve hizmet ücreti dahil işlem ayrıntılarını onaylayın. Tahmini verimin gerçek getiriyi temsil etmediğini ve varlıklarınıza istediğiniz zaman ücretsiz erişiminiz olduğunu kabul etmeniz gerekir. Tıklayın Abone ol Devam etmek için.

3. Adım: İşleminizi gözden geçirin

Tamamlanan işlemi gözden geçirin. "Varlıklarım" OKEx Kazanç bölümünün altında.

USDT’nizi istediğiniz zaman üzerine tıklayarak çekebilirsiniz. belge simgesi altında "Aksiyon" ve tıklamak Tazmin etmek Devam etmek için.

YFI ile kripto kazanın

Yearn.finance, kullanıcıların Compound ve Aave gibi DeFi kredi sağlayıcılarını seçmelerine olanak tanıyan merkezi olmayan bir kredi toplayıcıdır. Protokolün yaratıcısı Andre Cronje, 17 Temmuz’da yönetişim jetonu YFI’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

YFI’ye kullanıcı katılımını desteklemek için OKEx Kazanç’ta proje için esnek bir para yatırma ürünü başlattık. Ürün, aşağıdaki belirteçleri destekleyerek yukarıda açıklanan Curve depozitosu gibi çalışacaktır:

 • USDT
 • DAI
 • USDC

YFII ile kripto kazanın

Haziran ayında Compound tarafından yönlendirilen likidite madenciliği heyecanını takiben, getiri çiftçileri dikkatlerini bir yıllık finans çatalı olan YFII’ye çevirdi. YFII, toplu likidite temini, kaldıraçlı ticaret, otomatik pazarlama yapımı ve daha fazlası üzerine ürünler geliştirmeyi amaçlayan bir DeFi platformudur..

YFII’ye kullanıcı katılımını desteklemek için OKEx Kazanç’ta proje için esnek bir para yatırma ürünü başlattık. Ürün, aşağıdaki belirteçleri destekleyerek yukarıda açıklanan Curve depozitosu gibi çalışacaktır:

 • USDT
 • DAI

OKEx, DeFi’yi desteklemeye devam etmeyi planlıyor

OKEx, Compound, Curve ve YFII için yeni ürünler sunmanın yanı sıra, DeFi alanını desteklemeye devam edecek ve gelecekte daha fazla ürün piyasaya sürülecek. DeFi girişimiyle ilgilenen OKEx kullanıcıları DeFi Kazan hizmet şartlarımızı okumalıdır.

Tasarruf

Tasarruf ürünü, OKEx kullanıcılarının dijital varlıklarını platforma yatırarak faiz kazanmalarını sağlar. Yatırılan varlıklar, tüccarlara marj kredisi olarak ödünç verilir ve OKEx daha sonra faiz gelirini toplar ve kullanıcılara dağıtır..

Faiz geliri, mevduatın ikinci gününden itibaren günlük olarak tahakkuk ettirilmekte olup, mevduatın asgari tutarı veya süresi bulunmamaktadır. Tasarruf kullanmaya başlamak için kullanıcılar aşağıdaki adımları takip edebilir.

1. Adım: Tasarruflara Abone Olun

Bu örnekte, tasarruf hesabımıza 5 USDT yatıracağız. Başlamak için, OKEx Kazan bölümüne (yukarıda belirtildiği gibi) gitmeniz ve Kazanın sekme.

Şimdi, kullanabileceğiniz çeşitli seçenekleri göreceksiniz ve bunlardan biri "Tasarruf."

Seçtiğiniz dijital varlığa ve taahhüt etmek istediğiniz miktara bağlı olarak, oran (APY) ve günlük tahmini getiri rakamlarını göreceksiniz. Tıklayın Abone ol devam etmek istiyorsan.

2. Adım: İşlem ayrıntılarını girin ve onaylayın

Şimdi, abonelik tutarınızı ve para yatırma sürenizi onaylamanız gerekiyor. Tıklayın Devam et ayrıntıları girdikten sonra.

Şimdi bir Tasarruf Kullanıcı Sözleşmesi göreceksiniz, okuyacaksınız ve kabul ediyorsanız, Devam et Devam etmek için.

İşlem ayrıntılarını bir kez daha gözden geçirin ve Abone ol onaylamak.

3. Adım: İşleminizi gözden geçirin

Tamamlanan işlemi gözden geçirin. "Varlıklarım" OKEx Kazanç bölümünün altında.

Tasarruf hesabınızdaki varlıkları istediğiniz zaman çekebilirsiniz. Bunu yapmak isterseniz, belge simgesi altında "Aksiyon." Şimdi tıklayın Fon Transferi ve devam etmek için para çekme tutarını girin.

Vadeli mevduat

Vadeli mevduat, kullanıcıların kararlaştırılan bir faiz oranından getiri elde ettikleri kripto para birimlerini yatırmalarına olanak tanır. Tasarruf ile karşılaştırıldığında, kullanıcıların vadeli para yatırma süresini seçmeleri gerekir ve bu süre boyunca kripto para birimlerini ücret ödemeden çekemezler..

Bu örnekte, 30 gün için 10 EOS tutarında vadeli depozito yapıyoruz.

Adım 1: Vadeli mevduat için abone olun

Öncelikle seçin EOS altında kripto para birimi olarak "Kazanın" bölümüne gidin ve "Vadeli mevduat" kutusuna tıklayarak açılır menüyü açın Tam liste vadeli mevduat için mevcut tüm dönemleri ilgili getiri oranları ile görüntülemek için. Tıklayın Abone ol Devam etmek için.

Vadeli mevduat için abone olun

Adım 2: Para yatırma süresinin ayrıntılarını girin ve onaylayın

İstediğiniz miktarı girin ve abonelik için bir vadeli para yatırma dönemi seçin. EOS için minimum abonelik miktarı 10 EOS’dur.

Mevcut tüm bakiye ile vadeli depozitoya abone olmak istiyorsanız, üzerine tıklayabilirsiniz. Max. Tıklayın Devam et Devam etmek için.

Para yatırma süresi de dahil olmak üzere işlem ayrıntılarını bir kez daha onaylayın ve tahmini getirinin gerçek getiriyi temsil etmediğini kabul edin. Tıklayın Abone ol Devam etmek için.

Onaylanmış Vadeli Mevduat - EOS

3. Adım: İşleminizi gözden geçirin

Tamamlanan işlemi gözden geçirin. "Varlıklarım" OKEx Kazanç bölümünün altında.

Para yatırma süresi boyunca kripto para birimlerini çekmek isterseniz, üzerine tıklayabilirsiniz. belge simgesi altında "Aksiyon" ve tıkla Sonlandır Devam etmek için. Ancak, vadeli depozitonun erken sonlandırılması için ceza ücreti uygulandığını lütfen unutmayın..

Stake etme

Stake etme, kripto para birimi alanında pasif gelir elde etmenin popüler bir yoludur. Kullanıcılar, kripto para birimlerinizi stake ederek, madencilerin Bitcoin için yaptıklarına benzer şekilde, bahis kanıtı blok zincirinde blok doğrulamaya katılabilir ve ödül olarak belirli bir yüzde kazanabilir..

Kullanıcılar, OKEx Kazanma veya OKEx Havuzunu kullanarak stake etme yoluyla kripto para kazanabilirler. Bu eğiticide, OKEx Earn’de stake etme sürecinde size yol göstereceğiz..

1. Adım: Stake etmeye abone olun

Bu örnekte stake etmek için v.systems kullanacağız. Seç VSYS kripto para birimi olarak "Kazanın" bölümüne gidin ve gidin "Stake etme" VSYS için mevcut seçenekleri görüntülemek için. Tıklayın Abone ol Devam etmek için.

Adım 2: Stake etme ayrıntılarını girin ve onaylayın

Bahis edilecek VSYS miktarını girin. VSYS için minimum abonelik tutarı 100 VSYS’dir. Mevcut tüm bakiye ile abone olmak istiyorsanız, üzerine tıklayabilirsiniz. Max. Tıklayın Devam et Devam etmek için.

Stake etmek için kullanılan miktar gibi işlem ayrıntılarını onaylayın ve Stake Kullanıcı Sözleşmesini okuduğunuzu ve tahmini getirinin gerçek getiriyi temsil etmediğini onaylayın. Tıklayın Abone ol Devam etmek için.

VSYS - Staking'i Onaylayın

3. Adım: İşleminizi gözden geçirin

Tamamlanan işlemi gözden geçirin. "Varlıklarım" OKEx Kazanç bölümünün altında.

Bahisli kripto para birimlerinizi istediğiniz zaman üzerine tıklayarak çekebilirsiniz. belge simgesi altında "Aksiyon" ve sonra tıklayın Tazmin etmek. Kazanılan kripto veya kazanılan faiz transferinin işleminin bir gün kadar sürdüğünü lütfen unutmayın..

C2C Kredisi

OKEx C2C Kredisi, yatırım tutarlarını, geri ödeme tarihlerini, yükleme sürelerini vb. Seçme konusunda esnekliğe sahip, borçluların ve yatırımcıların kredi vermesi veya alması için açık bir pazar yeridir. Vadeli mevduat ile karşılaştırıldığında, C2C kredisi kullanıcılara daha fazla seçenek sunar.

OKEx Earn ile USDT, C2C kredileri için kullanılabilen tek kripto para birimidir.

Adım 1: C2C kredisine abone olun

Seç USDT kripto para birimi olarak "Kazanın" bölümüne gidin ve gidin "C2C Kredileri" tıklamak Tam liste mevcut tüm dönemleri ilgili getiri oranları ile görüntülemek için. Tıklayın Abone ol Devam etmek için.

C2C kredisi

Adım 2: Yatırım yapmak için bir kredi teklifi seçin

Mevcut tüm kredi tekliflerini farklı getiri oranları, kredi dönemleri, minimum ve maksimum yatırımlar, vb. İle görüntüleyebilirsiniz. Örneğimizde, 50 USDT’lik kredi teklifini, bir dönem için% 8,03 APY getiri oranıyla seçeceğiz. 90 gün. Tıklayın Yatırım Devam etmek için.

3. Adım: Abonelik miktarını girin

Örneğimizdeki USDT C2C kredisi için minimum abonelik tutarı 50 USDT ve maksimum tutar 500 USDT’dir. Altında "Abonelik Miktarı" sekmesinde, abonelik tutarını 50’nin katları olarak girebilirsiniz (ör. 100 USDT, 150 USDT, vb.).

4. Adım: Risk kontrolü bölümünü okuyun

C2C kredisini başlatmadan önce, aşağıdaki bilgileri okumanız tavsiye edilir: Risk kontrolü sekmesi. Bu bölümde, rehinli varlıklar, kredi-değer ve gecikme faiz oranları olmak üzere üç önemli bilgi parçası vardır..

"İcralık mal" borç verme fonları karşılığında bir borç veren tarafından tutulan teminata atıfta bulunun. Teminat değeri, krediyi güvence altına almak için birikmiş varlık miktarını ifade eder. Teminat değeri uyarı seviyesinin altına düştüğünde, borçlu, teminat tutarını artırması için bir hatırlatma alacaktır. Teminat değeri tasfiye seviyesinin altına düşerse ve borçlu teminat tutarını geri alamazsa, yatırımcıya anapara, faiz ve gecikmiş ceza faizini geri ödemek için kredi pozisyonu kapatılacaktır. Böylelikle yatırımcılar, tasfiye durumunda dahi anaparalarını tahsil edebileceklerdir..

"Kredi-değer" bir kredinin satın alınan bir varlığın değerine oranıdır – yüksek LTV oranı, kredinin alınmasının daha riskli olduğu anlamına gelir. Başlangıç ​​seviyesi, kendi paranız tarafından karşılanması gereken kredi tutarının yüzdesini ifade eder. Buradaki teminat tamamlama seviyesi, teminat hesabınızda tutulması gereken minimum USDT miktarını ifade eder. LTV likidasyon seviyesine ulaşırsa, kredi pozisyonu kapatılacaktır..

"Geç faiz oranı" Geç faiz ödemeleri için ceza oranını ifade eder.

C2C kredileriyle ilgili riskleri kabul ettikten sonra, Devam et Devam etmek için.

C2C kredinizin detaylarını bir kez daha onaylayın ve tıklayın Abone ol Devam etmek için.

5. Adım: Kredi bakiyesini inceleyin

Kredi bakiyenizi gözden geçirmek için şu adrese gidin: Varlıklarım açılır menüyü kullanarak "Varlıklar" üst gezinme çubuğundan menü. Şimdi seçin Varlıklar sekme ve git Krediler USDT cinsinden kredi bakiyenizi incelemek için.

USDT kredi tutarının "Yatırım" sütun.

MakerDAO ile DAI kazanın

OKEx Earn, kullanıcıların faiz kazanmak için DAI’larını MakerDAO’ya yatırmalarına olanak tanır. Minimum stake miktarı 1 DAI’dir..

1. Adım: Ekstra DAI kazanmak için abone olun

Seç DAI Stablecoin kripto para birimi olarak "Kazanın" mevduat dönemini, getiri oranını (APY) ve tahmini günlük getiriyi getirmek için bölüm. Tıklayın Abone ol devam etmek istiyorsan.

2. Adım: İşlem ayrıntılarını girin ve onaylayın

Bahis edilecek DAI miktarını girin. Mevcut tüm bakiye ile abone olmak istiyorsanız, üzerine tıklayabilirsiniz. Max. Tıklayın Devam et Devam etmek için.

Stake etmek için kullanılan miktar gibi işlem ayrıntılarını onaylayın ve tahmini getirinin gerçek getiriyi temsil etmediğini kabul edin. Tıklayın Abone ol Devam etmek için.

3. Adım: İşleminizi gözden geçirin

Tamamlanan işlemi gözden geçirin. "Varlıklarım" OKEx Kazanç bölümünün altında.

Bahisli DAI’nizi istediğiniz zaman üzerine tıklayarak geri çekebilirsiniz. belge simgesi altında "Aksiyon" ve sonra tıklama Tazmin etmek Devam etmek için.

OKEx tüccarı değil misiniz? Ticarete nasıl başlayacağınızı öğrenin.

OKEx’i takip edin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me