Geçen hafta, kripto para piyasası keskin bir şekilde yükseldi. OKEx spot fiyat verilerine göre, Bitcoin (BTC) son yedi günde yüzde 6,31 artarak art arda altıncı haftalık kazanç oldu..

Ethereum (ETH), muhtemelen kullanıcılar ETH 2.0 Testnet’in lansmanını dört gözle beklediği için yüzde 10,1 arttı. Ethereumprice.org yayınladı yeni araç Ethereum 2.0 staking ödüllerini hesaplamak için.

Tezos (XTZ) geçen hafta yüzde 22,76 oranında değer kazandı; bu, XTZ’nin toplam tirajının yüzde 93’ünün (yaklaşık 1,9 milyar dolar) kilitli olmasının bir yararıdır. StakingRewards.com veri.

Tüm bu kripto para birimleri, 12 Mart’taki tarihi satıştan neredeyse tamamen kurtuldu..

Geçen hafta fiyatta% değişim. Kaynak: OKEx

“Kripto ısınıyor”

AVC blogunun yazarı Fred Wilson, kısa süre önce “Kripto ısınıyor ve herkes harekete geçmek istiyor” başlıklı bir gönderide yazdı.Olay Odaklı Büyüme”. Fred’in gözlemi zincir üstü matrislerle uyumludur.

Sayısı Aktif Varlıklar Veri sağlayıcısı Glassnode’un grafiğine göre, Bitcoin ağındaki (7 günlük Hareketli Ortalama) Temmuz 2019’dan bu yana en yüksek seviyesine yükseldi.

Aktif varlıklar metriği, Bitcoin’in aktif adresler. Üstelik en az 0,1 Bitcoin tutan adreslerin sayısı aşıldı 3 milyon 2017’nin sonundan 2018’in başına kadar ilk kez.

Bitcoin: aktif varlıklar (7D Hareketli Ortalama). Sos: Glassnode

Tüm bu veriler, piyasa güveninin yok edilmediğini veya hızla toparlandığını gösteriyor. Kripto Korkusu & Açgözlülük Endeksi ayrıca piyasa güveninde yavaş bir artış olduğunu gösteriyor.

Arcane Research’ün 24 Nisan’da yayınlanan son raporuna göre, “endeks, Şubat 2018’de piyasaya sürüldüğünden beri kaydedilen en uzun dönem olan 9 Mart’tan beri” Extreme Fear “alanında yer alıyor.” 20’nin altında pazarın “Aşırı Korku” alanında olduğunu gösterir.

Kripto Korkusu & Açgözlülük Endeksi. Kaynak: alterna- tif.me

Çin pazarından daha fazla iyi haber

25 Nisan’da, fırlatma hükümet liderliğindeki blockchain altyapı girişimi etkinliği, Blockchain tabanlı Hizmet Ağı (BSN) Pekin’de yapıldı. Bu etkinlik, BSN’nin resmi olarak ticari alana girişini ve denizaşırı Beta sürümünün açılışını işaret ediyor. Blockchain tabanlı Hizmet Ağı (BSN), her türden blok zinciri uygulamalarını dağıtmak ve çalıştırmak için kullanılan çapraz bulut, çapraz portal, çerçeveler arası küresel altyapı ağıdır. BSN, geliştiricilere halka açık blockchain kaynak ortamları sağlayarak, blockchain uygulamaları geliştirme ve devreye almanın yüksek maliyetine ilişkin mevcut sorunu değiştirmeyi hedefliyor.

Geçen hafta başlarında, Sina Haberler Starbucks ve Mcdonalds’ın, Xiong’an New Area şehrinde DCEP – dijital Renminbi (RMB) – denemelerine katılmaya davet edilen perakende devleri arasında olduğunu ortaya çıkardı. DCEP, türünün ilklerinden biri olduğu söylenen dijital bir para birimidir. Çin’in ulusal para birimi RMB ile 1: 1 desteklenecek.

Çin’in büyük Bitcoin madencilik teçhizatı üreticisi olan Ebang resmen dosyalanmış NYSE veya Nasdaq’da listeleme niyetiyle 100 milyon dolarlık halka arz için. Ebang’ın rakibi Cannan Inc (Nasdaq: CAN) geçen yıl halka açıldı, ancak Cannan’ın stok fiyatları listelendiğinden bu yana yüzde 50’den fazla düşüş yaşadı.

Madencilik donanım savaşı acımasız hale geliyor. 17 Nisan’da MicroBT duyuruldu çevrimiçi bir konferansta üç yeni maden kulesi. Mart ayının sonunda, Bitmain’in en gelişmiş madencilik teçhizatı olan Antminer S19, satılık, 24 saat içinde tükeniyor. Madencilik ödülü yarıya düşürüldüğünde ve daha verimsiz madencilerin ihraç edilmesi beklendiğinde, her donanım şirketi Bitcoin’in üçüncü yarılanmasına hazırlanıyor..

Boğa koşusu birkaç temel direnç seviyesine ulaşmak üzere

OKEx BTC / USDT Haftalık grafikte Bitcoin altı hafta arttı. Bu tür bir performansı en son Mart 2019’da gördük, ardından Bitcoin 4.000 $ ‘dan 13.000 $’ ın üzerine bir boğa koşusu başlattı..

Mevcut kısa vadeli ve orta vadeli modeller bir boğa eğiliminde olmasına rağmen, 7.800 ila 8.000 dolarlık alan 12 Mart çöküşünün başlangıç ​​seviyesine çok yakın. Dahası, fiyat hala yaklaşmakta olan birden fazla kilit direnç seviyesiyle karşı karşıya. Orta çizgisi Bollinger bantları haftalık grafik 7,860 dolar civarında ve 100 günlük hareketli ortalama 7,985 dolar civarında seyrediyor..

OKEx’teki üç aylık Bitcoin vadeli işlemlerinin haftalık incelemesi olan en son Futures Cuma analizimize göre, Bitcoin vadeli işlemleri contango’ya geri döndü, bu da vadeli işlem sözleşmelerinin spot fiyatlardan daha yüksek fiyatlandırıldığı anlamına geliyor. Pozitif bir prim, fiyat hareketi konusunda iyimser bir piyasa duyarlılığını gösterir..

Ayrıca, vadeli işlemler piyasasında, Arcane Research, 24 Nisan tarihli son raporunda “OKEx, geçen ay yaklaşık% 28’lik bir pazar payıyla en üst konumunu sağlam bir şekilde güvence altına aldı” dedi.

Geçen haftaki piyasa incelemesinde belirtildiği gibi, Bitcoin fiyatı hala S ile pozitif bir korelasyon gösteriyor.&P 500, makroekonomiye bir göz atmalıyız.

S’nin yüzde 24’ü&P 500 şirketleri, bildirildi Factset verileri başına kazanç, bir yıl öncesine göre yüzde 15,8 düşüş gösterdi. Popüler piyasa hisse senetleri FAANG, MSFT ve TSLA dahil olmak üzere 172 kadar büyük şirket bu hafta sonuçları bildirecek.

Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) bu hafta topladığı toplantının faiz oranlarını sabit tutması bekleniyor. İlk işsizlik başvuruları, çekirdek enflasyon ve Chicago PMI Perşembe günü açıklanacak. IHS Markit ve ISM üretim endeksi Cuma günü otomobil satış numaralarının yanı sıra yayınlanacak.

Piyasa katılımcıları dikkatli bir şekilde ticaret yapmaya devam etmelidir, yine de borsada çift düşüş olasılığını göz ardı edemeyiz.

Feragatname: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında esas alınmamalı ve yatırım işlemlerine katılma tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıkların ticareti, önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

OKEx’i takip edin:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me