Kripto piyasaları 12 Mart Perşembe gününden itibaren yıkıcı düşüşler gördü ve bir gecede düşmeye devam etti..

Bitcoin’in (BTC) fiyatı Perşembe günü yaklaşık bir saat içinde 7.300 dolardan 6.000 doların altına düştü ve 13 Mart’ın erken saatlerinde 4.000 doların altına düştü..

Cuma sabahı itibariyle BTC, son 24 saatte neredeyse yüzde 15 düşüşle 5.000 dolar aralığında bir miktar stabilize oldu..

Ethereum (ETH) de dün ani bir düşüş yaşadı, 200 $ işaretini kaybetti ve bir gecede 100 $ ‘ın altına düştü. Basın zamanında, ikinci en büyük kripto para birimi biraz toparlandı ve nispeten hafif bir yüzde 6 düşüşle 130 $ civarında işlem gördü.. 

BTC / USD Sürekli Takas

1H grafiği BTC / USD Perpetual Swap verileri. Sos: okex.com

Dün gece 3.800 $ ‘a düştükten sonra – haftanın başından itibaren yüzde 50 değer kaybı – Bitcoin’in fiyatı nihayet stabilize oldu ve 5.000 $ aralığına geri döndü. Şimdi, kısa vadeli direnç pozisyonları 5.570 $ ve 6.680 $ seviyesinde..

Teoride, kısa vadeli büyük bir düşüşün ardından eğilimin düzelmesi gerekiyor. Mevcut durum aşırı satılmış olsa da, pazar paniği hafta sonu boyunca sindirilmezse hala devam edebilir..

Bitcoin’in hacim grafiği, fon satışında bir düşüş gösteriyor. Bununla birlikte, eğilim beklenmedik bir şekilde tersine dönebilir – dün geceki düşüşte olduğu gibi. Şimdi, eğilimin istikrara kavuşup durmayacağına karar verebilmek için daha uzun bir süre beklemek önemlidir..

MACD’nin (Moving Average Convergence Divergence) iki satırı sıfır çizgisini geçmeden önce, fiyatın daha da düşme riski her zaman mevcut olacaktır.. 

Tüccarlar karamsarlık gösteriyor, alt fiyat daha da düşük olabilir

1D grafik BTC / USD Sürekli Takas verileri. Sos: okex.com

BTC, dün temellerin devam eden zayıflamasından etkilendi. Madeni para 7.000 dolarlık destek seviyesinin altına düştüğünde, durmadı ve satış hacmini serbest bırakmaya devam etti. Birkaç saat içinde, fiyat yaklaşık 4.000 $ ‘a düştü ve şimdi kısa bir süre için 5.000 $’ da sabitlendi..

OKEx analistleri, bu hafta fiyatın 8.000 $ ‘lık direnci test edememesinden sonra zayıf bir model göstermesine rağmen, bir gün içinde yaklaşık% 40’lık bir düşüş görmenin hala nadir olduğuna inanıyor..

Bu kısa vadeli şelale düşüşü, genellikle salgının bir sonucu olarak ortaya çıkan paniğe bağlıdır. Mevcut durum söz konusu olduğunda, düşüşün duracağına dair işaret henüz belli değil. Saat düzeyinde “dip” fonlar sınırlıdır, bu da çoğu yatırımcının gelecekte hala daha kötü şeyler beklediğini ve satın alma istekliliklerinin güçlü olmadığını kanıtlamaktadır..

Kısa vadede, fiyatın yeni bir düşük seviyeye ulaşıp ulaşamayacağına dikkat etmenizi öneririz. 3.800 doların altına düşerse, 2019’un başındaki alt alanı test etmeye devam edebilir. Günlük seviyede görünen istikrarlı taraf bir dip oluşturabilir ve ardından toparlanabilir. Piyasa duyarlılığı henüz dengelenmediğinden, hala önemli bir risk söz konusudur.

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa Vadeli Direnç: 5.570 Dolar       
 • Orta Vadeli Direnç: 6.680 Dolar
 • Kısa Vadeli Destek: 4,590 ABD doları
 • Orta Vadeli Destek: 3.800 Dolar

ETH / USD Sürekli Takas

1H ETH / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: okex.com

ETH dün 100 $ ‘ın altına düştü ve 80 $’ lık tarihi düşük seviyeye yaklaştı. Boğalar hızla yenilenerek fiyatı 120 doların üzerine çıkardı. Basın zamanında, madeni para 130 $ ‘ın biraz üzerinde işlem görerek yükseliş eğilimi izliyor..

145 dolar civarında güçlü bir direnç var. Aktif satış, bariz bir daralma gösterdi. Fiyat 100 doların altına düşmezse, bir konsolidasyon trendine girme olasılığı yüksektir.

OKEx analistleri yatırımcılara, ticaret faaliyetlerinin önümüzdeki birkaç gün içinde düşük bir seviyede kalması durumunda, bu düşüşün durduğunun bir işareti olduğunu hatırlatıyor – sadece birkaç saat, hatta bir gün boyunca dengelenmenin düşüş döneminin sona ermesini sağlayamayacağını hatırlatıyor..

150 $ civarında güvenli bir stop-loss belirlerken fiyat 145 $ ‘ı test edememeye devam ederse, küçük bir kısa pozisyona girmek için iyi bir şans. 145 $ ‘ı kırmak, ilk geri aramanın stabilize olması durumunda uzun bir pozisyon girmek anlamına gelebilir..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa Vadeli Direnç: 150 Dolar
 • Orta Vadeli Direnç: 145 Dolar
 • Kısa Vadeli Destek: 94 $
 • Orta Vadeli Destek: 86 Dolar

Yatırımcının seçimi: TRX / USD Sürekli Takas

4H TRX / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: okex.com

TRX 0,006 $ civarında yeni bir düşük oluşturdu ve şimdi geçici olarak 0,01 $ ‘a geri dönüyor..

İlk etkili direnç seviyesi, nispeten zayıf olduğu için 0,01080 $ ‘a yakın Bu pozisyonu kırmak hiçbir şeyi garanti edemez, ancak tekrar 0,01200 $’ a yükselmek dengeleyici bir sinyaldir.

Ticaret hacmindeki düşüşle birlikte, önceki dip seviyenin altına düşmek zor. Yeni düşük uygun bir zihniyet fiyatı olacağından, buralarda daha fazla fonun pozisyon oluşturması muhtemeldir..

MACD, bir altın haç önümüzdeki birkaç saat içinde oluşacak. Bu, boğalar için iyi bir sinyal, ancak yatırımcılar daha fazla direnişe odaklanmalı – kritik fiyat kırılmazsa düşme riski hala var olacaktır..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa Vadeli Direnç: 0,01080 Dolar
 • Orta Vadeli Direnç: 0,01200 Dolar
 • Kısa Vadeli Destek: 0,0081 ABD doları
 • Orta Vadeli Destek: 0,068 ABD doları

OKEx’i takip edin:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me