Kısaca

  • Fed’in yeni bir teşvik turu duyurmasıyla küresel hisse senetlerinin toparlanmasının ardından kripto para piyasaları toparlandı.
  • Veriler, en az 1.000 Bitcoin tutan varlıkların sayısının (BTC) Ocak ayından bu yana istikrarlı bir şekilde yükseliyor.
  • Eter (ETH) ve Cardano (ADA) daha fazla konsolidasyona ihtiyaç duyabilirken Ripple (XRP) ve Maker (MKR) mitingler kısa ömürlü olabilir.

Piyasa bakış

Kripto para piyasaları, Bitcoin fiyatlarının kısa bir süre 8,900 $ ‘a değmesinin ardından Salı günü toparlandı. Önde gelen kripto para birimi daha sonra erken oturumda yaklaşık 9.500 $ ‘a yükselirken, Ether ve Ripple de dünün kayıplarının bir kısmını geri aldı..

Pazartesi günkü satış, Amerika Birleşik Devletleri hisse senetlerinin yükselen COVID-19 ikinci dalga patlaması korkularının arkasından yuvarlanmasının ardından geldi Johns Hopkins Üniversitesi’nden alınan ABD Verileri, ABD’de günlük olarak doğrulanan yeni vakaların son zamanlarda arttığını gösterirken Brezilya ve Hindistan zaten zirveye çıkmak.

Geleneksel piyasalar bugünlerde başı çekiyor gibi göründüğünden, genel düşünce virüs salgını etrafında dönüyor ve sonunda kısa vadeli kripto fiyatlarını etkileyebilir..

Koronavirüs vakalarıCOVID-19, ABD’de toparlanan yeni vakaları doğruladı. Kaynak: Johns Hopkins Üniversitesi

Yeni teyit edilmiş vakalar hisse senedi piyasalarında endişelere yol açarken, temeller kripto tarafında sağlam kalıyor gibi görünüyor. Glassnode’dan elde edilen veriler, Bitcoin balinalarının sayısının Ocak 2017’den bu yana en az 1.000 BTC’ye sahip 1.880’den fazla kuruluşla istikrarlı bir şekilde arttığını gösteriyor..

Artan balina sayısı, Fed bilançosunu genişletirken yatırımcıların BTC biriktirdiğini gösterebilir..

Glassnode VerileriBitcoin balinalarının sayısı artıyor. Kaynak: Glassnode

Altcoin alanında Cardano, ağın önümüzdeki ay Shelley yükseltmesi için planlanması nedeniyle yüzde 8’den fazla kazanç elde etti. Kyber Ağı (KNC) 2. çeyrek sonu için planlanan KyberDAO lansmanı ile ilgili beklentiler nedeniyle yaklaşık yüzde 5 arttı. Diğer altcoin taşıyıcıları arasında Maker (MKR), Nano (NANO) ve Zilliqa (ZIL).

İleriye baktığımızda, hisse senedi piyasalarının kısa vadede lider rolü oynamaya devam etmesini bekleyebiliriz. Altın fiyatları da izlenmeli ve her iki piyasa da daha düşük işlem yapmaya başlarsa, etki kripto varlıklarına yayılabilir..

Fiyat analizi

BTC / USDT – Kısa vadeli toparlanma yakın?

BTC / USDT, bir yıllık düşüş trend çizgisini desteğe dönüştürdü ve fiyat üçgen bir desene dönüştü..

Bollinger Bantlarındaki daralma, fiyat oynaklığının kısa vadede artabileceğini gösteriyor. BB sıkıştırması fiyatın hangi yöne gideceğini tahmin edemeyebilirken, momentum göstergeleri ile yönü tahmin edebiliriz..

Stokastik, geçtiğimiz günlerde yükseliş eğilimi yarattı ve bu durum, boğaların bazı zeminleri yeniden kazanmaya başladığını ve kısa vadeli fiyat toparlanma beklentilerini artırdığını gösteriyor. Bu değişim, son düşüş trendinin zirvesine sıçrayan RSI’da da yansıtılıyor..

Seviye olarak, 9.800 ile 10.000 arasındaki alan kısa vadeli tavan olarak kalırken, 8,800 ila 8,900 civarında direnç-çevrilmiş destek bu noktaya kadar geçerliliğini korudu..

BTC USDT ÇiftiBTCUSDT’nin kısa vadeli toparlanması yakın olabilir. Kaynak: OKEx, Tradingview

ETH / USDT – boğaların devralınmasından önce gerekli konsolidasyon?

ETH / USDT, BTC’nin toparlanmasının yanı sıra Haziran ayının en düşük seviyesi olan 218,30 $ ‘dan toparlandı. Parite, Salı Asya seansında 230 dolarlık işlemlerde el değiştiriyor..

Fiyat bir miktar toparlansa da parite, anlamlı bir geri dönüş gerçekleşmeden önce, yeni oluşan üçgenin 223 $ ‘lık% 78.6 Fibonacci geri çekilmesine yakın olan alt desteğinin yakınında yeniden test edebilir ve konsolide edebilir..

Momentum göstergelerinin okumaları da bir konsolidasyon vakasını güçlendirir. Stokastik üzerinde bir dip oluşuyor gibi görünüyor, bu da aşağı yönlü baskının çoğunun zaten hafiflediğini, ancak yukarı yönlü momentumun hala tam olarak devralınmadığını gösteriyor..

DMI ayrıca, -DI çizgisinin hala + DI çizgisinin üzerinde olmasıyla aynı hikayeyi önermektedir, bu da yukarıdan daha fazla aşağı doğru hareket olduğu anlamına gelir, ancak fark daralmaktadır..

ETH USDT ÇiftiETHUSDT mevcut seviyelerde konsolide olabilir. Kaynak: OKEx, Tradingview

XRP / USDT – Ayılar hala kontrolde?

XRP / USD, Salı toparlanmasında kısa bir süre 0.194 $ ‘a dokundu. Bununla birlikte, daha geniş bir perspektiften, parite daha düşük zirveler üretiyor ve alçalan üçgen bozulmadan kalıyor..

Momentum göstergeleri, Salı günkü yüzde 3’lük toparlanmaya rağmen yukarı yönlü ivmede önemli bir artış göstermedi. Stokastiğin hızlı ve yavaş çizgileri bükülürken, MACD büyük ölçüde kırmızıydı..

Salı günkü yüksek seviyesi Pazartesi gününden daha yüksek olsa da, toparlanma kısa vadede devam edemezse, üçgenin düşük desteğinin 0,182 $ civarında yeniden test edilmesi daha olası hale gelebilir..

XRP USDT Çifti XRP / USDT için düşüş trendi bozulmadan kaldı. Kaynak: OKEx, TradingView

ADA / USDT – 30MA tavizsiz kalır

ADA / USDT, Salı günkü seansta altcoin alanında en çok hareket edenlerden biri oldu ve yüzde 9’un üzerinde artışla 0,08 $ ‘dan sadece utangaç oldu..

Parite, Pazartesi günkü satış sırasında 30 günlük hareketli ortalamaya dokundu, ancak 30MA desteğinin Nisan başından bu yana geçerliliğini koruduğu için hızlı bir şekilde toparlanmayı başardı. Çoğu altcoin gibi, ADA’nın da yeni bir trend başlatmadan önce mevcut seviyelerde daha fazla konsolidasyona ihtiyacı olabilir..

Konsolidasyon durumu da DMI tarafından destekleniyor, -DI biraz azaldı ve + DI marjinal olarak işaretlendi. İki çizginin bükülmesinin devam etmesi genellikle bir konsolidasyon dönemini gösterir.

ADA izleyicileri,% 78.6 Fibonacci geri çekilme ve 0.07 $ civarında olan 30MA alanına odaklanabilir ve izlemek için daha düşük destek olabilir..

ADAUSDT Çifti30MA, ADA / USDT için bir destek olabilir. Kaynak: OKEx, TradingView

MKR / USDT – Ayı sapması oluştu?

MKR / USDT, Salı günü seans sırasında% 18’den fazla artışla bir başka büyük kazanç elde etti. Bununla birlikte, toparlanma kısa ömürlü olabilir çünkü ayılar büyümeye başlayabilir..

RSI, fiyatla düşüş eğilimi gösterdi ve gösterge bazı düşük zirveler üretirken, fiyat biraz daha yüksek seviyeler üretti. Ayrıca, günlük MACD’nin düşüş eğilimi, boğaların yorulabileceğini gösteriyor..

Seviye olarak, 450 ABD doları, izlenmesi gereken ilk alan olabilir ve 30MA’ya yakın bir yerde.

MKR USDT ÇiftiMKRUSDT düşüş eğilimi. Kaynak: OKEx; TradingView

Sorumluluk Reddi: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında temel alınmamalı ve yatırım işlemlerine girişmek için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız.

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me