Market Watch Weekly, her hafta kripto piyasalarının ve gelişmelerin bir incelemesidir..

Bitcoin geçen hafta büyük ölçüde yana doğru hareket etti, Salı günü 38.000 $ ‘a meydan okumayı başaramayınca düşüş eğilimi gösterdi ve% 24’lük bir düşüşün ardından 29.000 $’ a yaklaştı. Hafta sonu boyunca, Bitcoin 31.000 ila 34.000 $ aralığında dalgalandı ve OKEx spot fiyatına göre haftayı% 9.40’lık bir kayıpla kapattı.. 

Bitcoin, 30.000 dolarlık desteği yeniden test etti. Kaynak: OKEx 

Piyasa duyarlılığı fiyatı takip etti ve zayıf göründü, vadeli işlemler piyasasında açık ilgi 13,12 milyar dolardan 10,47 milyar dolara hızlı bir düşüş yaşadı. bybt’s veri. Bu arada, çeyreklik vadeli işlemlerde prim daralması daha belirgindi ve kısa ve orta vadeli iyimserlik eksikliğini yansıtıyordu..

Türev borsalarında açık ilgi geçen hafta keskin bir düşüş gördü. Kaynak: bybt

Yine de Bitcoin’in temelleri hala çok sağlıklı. Göre OKLink veriler, Cumartesi günü Bitcoin ağı, 667296 blok yüksekliğinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20,82 terahash ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için zorluk seviyesini% 1,05 artırdı.. 

Alts yükseldikçe Bitcoin’in hakimiyeti düşer

Başlıca altcoinler arasında, Ether (ETH), V şeklinde bir tersine dönüş gerçekleştirdi. Geçen hafta% 17.28’lik bir getiri elde ettikten sonra, piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi, bu sabah yine tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.477 $ ‘ı belirledi. Bu arada, ETH / BTC 0,42’nin üzerine çıkarak yıl için yeni bir rekor kırdı..

Chainlink (LINK), haftalık% 6.61’lik bir kazanç elde ettikten sonra piyasa değeri listesinde Litecoin’i (LTC) geride bıraktı ve şu anda 10 milyar dolarlık piyasa değeri ile yedinci sırada yer alıyor. Polkadot (DOT) da listedeki dördüncü sırayı garantilemek için haftalık% 1,49 kazanç sağlayarak değer kazandı.. 

Ana altcoinlerin haftalık getirileri, 1/18 – 1/24. Kaynak: TradingView

The Altcoin Sezon Endeksi 25’ten 37’ye sıçradı, Bitcoin’in hakimiyeti ise% 2 düşüşle% 62,70’e düştü. CoinMarketCap. Bitcoin’in fiyatı buradan yükselemezse, altcoinler daha iyi performans göstermeye devam edebileceğinden, baskınlığı muhtemelen% 60 seviyelerini test etmek için düşecektir.. 

Altcoin Sezon Endeksi Ocak ayında yükseldi. Kaynak: blockchaincenter.net

DeFi sezonu kesinlikle burada

Büyük DeFi tokenleri, hafta ortası piyasanın geri çekilmesinde ılımlı kayıplar gördü, ancak sonraki rallide son derece hızlı bir şekilde geri döndü. Uniswap (UNI) ve AAVE, DeFi sektörünün öncüleridir, ilgili piyasa değeri sıralamalarını sırasıyla 14. ve 16. sıraya yükseltir ve haftalık% 40.38 ve% 37.34 getiri elde eder.. 

Ana DeFi tokenlerinin haftalık iadeleri, 1/18 – 1/24. Kaynak: TradingView

Birkaç merkezi olmayan borsa jetonunun fiyatı da yükseldi. Curve (CRV), 1INCH ve SushiSwap (SUSHI) sırasıyla% 31.25,% 25.55 ve% 22.63 oranında haftalık getiri elde etti. Merkezi olmayan borsaların işlem ücretlerini almadaki avantajları, kullanıcı sayısı arttıkça tam olarak ortaya çıkıyor. Uniswap ve SushiSwap’in birleşik işlem ücretleri, son yedi günde Bitcoin’i geçti.. 

Merkezi olmayan borsalar, işlem ücretlerini yakalamada avantajlar gösterir. Kaynak: Kripto Ücretleri

DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 37.50 milyar dolara ulaştı. DeBank. Ethereum gaz ücretleri geçen hafta uzun bir süre 100 Gwei’nin üzerine çıktığı için piyasanın DeFi ile ilgili iyimserliği sergileniyor. Bireysel TVL’lere göre, borç verme protokolü Maker (MKR), 4,8 milyar dolarlık değerle listenin başında yer alırken, onu 3,5 milyar dolarlık Uniswap izledi. Dahası, DeFi protokollerinin ikinci katman ölçekleme çözümlerine geçtiğini fark ettik. Synthetix (SNX), hisselerini İyimserlik, ve Aave’nin aToken’ları köprülü Matic Network’e. Bu uygulamalar, kullanıcılar için ticaret maliyetlerini daha da düşürecektir. 

DeFi’de kilitlenen toplam değer. Kaynak: DeBank

Kurumlar 6.000 $ ‘lık geri çekilme için iyi hazırlanmıştı

CME, en son (19 Ocak itibariyle) Bitcoin vadeli işlemlerini güncelledi konum verileri Bu raporlama dönemi altında Bitcoin, 40.000 $ ‘ın üzerinde kalmaya yönelik ikinci başarısız girişiminin ardından bir noktada 6.000 $’ lık keskin bir geri çekilme gördü.. 

Bu süre zarfında açık faiz 12.039’dan 11.945’e düştü. Kurumlar, fiyat reddinden sonra açıkça temkinli davrandılar ve kar elde ettiler.

En önemlisi, varlık yöneticisi hesapları uzun pozisyonlarının 733’ten 639’a düştüğünü görürken, kısa pozisyonlar 0’dan 123’e sıçradı. Bu kısa pozisyon, Eylül ayından bu yana yeni bir zirve. Kaldıraçlı fon hesapları da son raporlama döneminde uzun pozisyonlarının 4,107’den 3,911’e düştüğünü gördü. Genel olarak, kurumların piyasadaki en son gerileme için çok iyi hazırlandığı görülüyor..

CME Bitcoin vadeli işlem verileri – Varlık yöneticisi hesaplarının sayısı, uzunlar ve şortlar. Kaynak: Quandl

Bu hafta ileriye bakıyorum

ABD Hazine Bakanı adayı Janet Yellen, kongre oturumları sırasında daha fazla ekonomik teşvik çağrısında bulundu. ABD’deki başlıca borsa endeksleri, geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesini korumaya devam etti. Fed yılın ilk FOMC toplantısını bu hafta yapacak ve piyasa genel olarak Fed’in faiz oranlarını değiştirmemesini bekliyor. Başkan Jerome Powell’ın ekonomik kalkınmanın gelecekteki yönü hakkındaki yorumları, pazarın ilgisinin odağı olacak.

Panik endeksi VIX düşük kalmaya devam ediyor. Yatırımcıların, çökmeye veya toparlanmaya devam edip etmediğine dikkat etmeleri gerekiyor. Güçlü bir toparlanma risk varlık fiyatlarını muhtemelen zayıflatacaktır.

Kripto alanında, alts, özellikle DeFi projelerinden olanlar, muhtemelen piyasa ivmesini belirleyecektir..

OKEx tüccarı değil misiniz? Ticarete nasıl başlayacağınızı öğrenin!

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me