23 Mart Pazartesi: Kripto para piyasaları bu sabah kırmızı renkte ve ilk on kripto paranın tümü günde en az yüzde 5 düşüşle.

Bitcoin (BTC), geçtiğimiz 24 saatte neredeyse yüzde 7 kaybetti ve dün 6.000 $ ‘daki hakimiyetini kaybetti ve basın zamanına göre 5.800 $ civarında işlem gördü..

Eter (ETH) de gün içinde yaklaşık yüzde 7 düştü ve baskı süresine göre 120 doların biraz üzerinde işlem gördü..

Ripple’ın XRP’si, 0.15 $ civarında işlem yapmak için yüzde 5 düşüşle gün içinde biraz daha az değer kaybetti..

BTC üçgenin üst kenarının altına düşüyor, daha düşük kenar desteği arıyor

1H grafiği BTC / USD Perpetual Swap verileri. Sos: OKEx.com

Hafta sonu, BTC, 20 Mart Cuma günü 7.000 $ ‘a yakın direnci kırmayı başaramayınca hızla geriledi ve 6.800 $’ a ulaştı. Fiyat şimdi bir önceki konsolidasyon üçgeninin 6.000 $ ‘lık üst sınırının altına düştü..

Geçtiğimiz hafta fiyat konsolidasyon aralığını kırdığında boğalara belirli bir hacim eşlik etti, ancak bunu takiben hacmi koruyamadılar..

Fiyat yavaş yavaş 7.000 dolara yükselirken, hacimler önemli ölçüde düşüktü. Buna ek olarak, 4.000 doların üzerinde pozisyon açan bazı boğalar kar etti ve piyasayı terk ederek başarısız testten sonra düşüşe neden oldu..

Bugün yatırımcılar, üçgen modelinin alt kenarını yükseliş eğilimi çizgisi olarak da değerlendirebilirler. Fiyat, alt kenara dokunduğunda desteklenebiliyorsa, bu, bu çizginin etkili olduğu ve yükseliş eğiliminin daha yüksek olacağı anlamına gelir. Aksi takdirde, alt kısım 5.000 $ civarında birikebilir.

1D grafik BTC / USD Sürekli Takas verileri. Sos: OKEx.com

Bitcoin’in 1 günlük grafiği, yukarıda bahsedilen yükseliş eğilimi çizgisinin önemini de gösterir. Gelecek, fiyatın bu hat yakınında desteklenip desteklenmeyeceğine göre belirlenecek. Bu sefer etkili olduğunu zaten kanıtlamış olduğu gerçeği, günlük eğilimin yükselişte olduğu anlamına gelmez – geçerli bir eğilim çizgisi her zaman etkinliğini en az üç kez kanıtlamalıdır..

Bu aşamada, piyasa duyarlılığı hala kısa pozisyonların hakimiyetindedir ve hem uzun hem de kısa tarafların sayaç biriktirmek için daha fazla zamana ihtiyacı vardır. Bu nedenle, alt kısmın bu hafta 5.000 $ civarında inşa edilmesi çok muhtemel. Dar ve değişken dalgalanmaların örüntüsü, sık sık meydana gelme olasılığı hala yüksektir..

Kısa vadeli yatırımcılara, trendin ani bir tersine dönmesinin neden olduğu patlama riskinden kaçınmak için, güçlü bir direnç veya destek trendi kırılmadan çok uzun süre pozisyon tutmamaları hatırlatılmalıdır..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 6.000 $
 • Orta vadeli direnç: 6.450 dolar
 • Kısa vadeli destek: 5.600 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 5.000 ABD doları

ETH, 120 $ ‘lık katı ayı boğa test bölgesinde tutuyor

1H ETH / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com

155 Dolarlık güçlü direnci kırmayı başaramayan ETH, şimdi 120 Dolarlık destek seviyesinin üzerine düştü. 137 dolar ile 155 dolar arasında çok fazla satış gücü var..

Boğaların ve ayıların gücünü değerlendirmek için iyi bir pozisyon olduğu için 120 dolarlık destek kırılırsa düşme riski daha yüksek olacaktır. Ek olarak, 110 $ – 120 $ arasındaki alan bir bütün olarak bir destek alanı olarak görülebilir, burada 120 $ ‘ın altına düşmenin sadece zayıflatıcı bir sinyal olduğu ve yalnızca 110 $’ ın kırılması 100 $ ‘ın test edileceğini gösterir..

Yatırımcılar, fiyat 120 doların üzerinde kalmaya devam ederse, haftanın ikinci yarısında 155 doları tekrar test etmesinin beklendiğini fark etmelidir..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 120 dolar
 • Orta vadeli direnç: 134 dolar
 • Kısa vadeli destek: 120 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 110 dolar

XRP yatırımcıları kısa vadeli desteğe bakıyor

1H XRP / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

XRP için ETH kadar çok destek pozisyonu yok. XRP, 0.1400 $, 0.1270 $ ve 0.1028 $ civarında yeni bir düşük oluşturmadan önce kanıtlanmış yalnızca üç etkili destek seviyesine sahiptir..

Geçen haftaki toparlanma zayıftı: Fiyat sadece bir saat arttıktan sonra, satın alma hacmi hemen düşük bir seviyeye düştü ve bundan sonra sağlam bir büyüme yaşamadı. Bunun yerine, satış aktivitesi arttı, bu da boğaların zayıflık gösterdiği ve kısa vadede 0,1750 doları kırmanın mümkün olmadığı anlamına geliyor..

Yatırımcılar, destek seviyesini 0.1400 $ civarında daha fazla önemsemeli, bunun altına inmek, sonraki iki desteğe büyük ölçüde dokunulabileceği anlamına geliyor..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 0,1620 dolar
 • Orta vadeli direnç: 0,1750 dolar
 • Kısa vadeli destek: 0,1400 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 0,1270 ABD doları

Feragatname: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında esas alınmamalı ve yatırım işlemlerinde bulunma tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

OKEx’i takip edin:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me