Geçen hafta, Bitcoin’in (BTC) Pazartesi günü yaklaşık 9.000 $ ‘dan yükseldiğini, üç günde% 4’lük bir kazanç kaydettiğini ve ardından OKEx Spot Fiyatına göre haftalık en yüksek 9,470 $’ a ulaştığını gördü. Bununla birlikte, düşmeden önce yarım günden daha az bir süre için 9,400 $ ‘ın üzerine çıktı ve o zamandan beri 9,100 $ ile 9,350 $ arasında dar bir aralıkta işlem gördü ve haftayı% 2,31’lik bir kazançla 9,275 $’ dan kapattı..

Göre BTC.com, Bitcoin’in hash oranı bu hafta yükselmeye devam ederek tüm zamanların en yüksek seviyesi 123.46 EH / s’ye ulaştı. Yeni madencilik teçhizatlarının çalışmaya başlamasıyla, Bitcoin bir kez daha madencilik gücünü artıran bir döngü yaşıyor. Birkaç saat içinde, bu hash rate artışının bir sonucu olarak Bitcoin’in zorluğunun% 9,52 artması bekleniyor..

Bu arada, Bitcoin’in bir aylık fark edilen volatilitesi Pazar günü yıllık en düşük% 30’a ulaştı – ancak bu, Bitcoin’in hareket edeceği yön hakkında bize hiçbir şey söylemiyor. Bu kadar düşük oynaklığı en son Mart 2019’un sonunda gördük ve bunu haftalık% 30 artış izledi. Bundan önce, Kasım 2018’de Bitcoin, düşük volatilite döneminden sonra iki hafta içinde yaklaşık% -50 düştü.. 

BTC / USD Gerçekleşen Volatilite. Kaynak: Eğim

Bitcoin dar bir aralıkta çalışırken, bu, altcoinlerin tekrar yükselmesi için bir fırsattır. Tüm büyük kripto para birimleri geçen hafta Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. Cardano’dan Ada (ADA), üst üste beşinci hafta kazanç elde ederek% 32,84 daha yükseldi. XRP ve Bitcoin SV (BSV) sırasıyla% 13.59 ve% 19.65 artarken, Ether (ETH) nispeten mütevazı bir% 6.5 arttı.. 

Oracle protokolü ChainLink’in (LINK) fiyatı geçen hafta% 67 artışla 8 doları aştı – başka bir rekor yüksek -. LINK’in 2 doların altına düştüğü Mart ayı ortasındaki çöküşten hesaplarsak,% 400’ün üzerinde artmıştır. ChainLink’in piyasa değeri sıralaması da art arda bugün EOS ve Litecoin’i geride bıraktı.

DeFi sektöründe, Akropolis (AKRO) geçen hafta Aave (ÖDÜNÇ VERMEK) ve Sentetik (SNX) çift haneli artışlar gördü. DeFi tokenlerinin toplam piyasa değeri, geçen Pazartesi günkü 7.35 milyar dolardan 8 milyar dolara yaklaşıyor. DeFi Piyasa Değeri. İki ay önce, DeFi tokenlerinin toplam piyasa değeri sadece 1 milyar dolar civarındaydı..

Başlıca kripto para birimlerinin haftalık getirileri, 7 / 6–7 / 12. Kaynak: TradingView

Bir “altcoin sezonu” hakkında artan bir konuşma var. Twitter, Bitcoin’in hakimiyeti Mayıs’ın en yüksek seviyesi olan% 69’dan% 63.5’e düştü. TradingView. Piyasa katılımcılarının dikkatinin altlara dönmesinin iki nedeni olabilir. Birincisi, en büyük kripto para birimlerinin, çok katılımlı Shelley yükseltmesini tamamlayan Cardano’s Ada gibi dönüm noktalarına ulaşma yolunda olduğu. İkincisi, DeFi’nin zenginlik yaratan etkisi ve stake etme ile ilgili kripto para birimleri, perakende tüccarların akınına yol açtı. Örneğin, Kyber Network (KNC), OKEx’teki spot ticaret hacmi açısından Haziran ayında dördüncü sırada yer aldı ve yalnızca BTC, ETH ve BCH’nin gerisinde kaldı.. 

Teknik Analiz

BTC, 9,380 $ civarında bulunan 60 günlük hareketli ortalamanın altında hala çalışıyor. Önde gelen dijital para birimi geçen Çarşamba bu hareketli ortalamanın üzerine kısa bir süre yükseldi, ancak dört saatlik grafikte düşüş yönlü bir RSI ayrışması başladı ve ardından fiyat 9.150 dolara düştü.. 

Bu dar aralıktaki rastgele hareketler kısa vadede devam edebilir. Bitcoin şimdilik net bir ticaret fırsatı sunmuyor, bu da altcoinlere daha fazla şans veriyor.

OKEx BTC Sürekli Takas 4 saatlik grafik. Kaynak: OKEx, TradingView

LINK, geçen haftadan bu yana çok yükseliş ivmesi yakaladı ve 4,8 dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesi 8,6 dolara sıçradı. 4 saatlik RSI göstergesinde düşüş sapması görsek de, işlem hacmi yükselirken, kısa vadede bir miktar düzeltmenin ardından LINK’in 10 dolara hareketi gerçekçi görünüyor.. 

OKEx LINK Perpetual Swap 4 saatlik grafik. Kaynak: OKEx, TradingView

Ada, 4 saatlik grafikte nötr bir RSI okuması ile potansiyel bir çift tepe paterni oluşturuyor. Fiyat, düşen ticaret hacmiyle en üst aralıkta çalıştığı için Ada, 0.14 $ ‘ın üzerinde çok fazla satış baskısıyla karşılaşabilir. Olumsuz tarafı, 0.126 $ kritik bir destek seviyesidir ve kaybedilirse fiyatın düşmesine ve 0.11 $ ‘ın test edilmesine neden olabilir..

OKEx ADA Perpetual Swap 4 saatlik grafik. Kaynak: OKEx, TradingView

Bu hafta ileriye bakıyorum 

Bitcoin’in borsa ile korelasyonu yüksek olmaya devam ettiğinden, yine de teknoloji hisse senetleri tarafından yönetiliyor gibi görünen geleneksel varlıklara odaklanmamız gerekiyor..

Nasdaq geçen hafta% 4 yükseldi ve rekor bir seviyede kapadı. Ancak, CBOE’deki Alım-Satım oranı geçen haftaya göre 1,59’dan 1,64’e yükseldiğinden, yeni mali çeyrek öncesinde kurumsal riskten korunma talebinin arttığını gördük. Borsa bir düzeltme aşamasına girerse, Bitcoin muhtemelen daha fazla baskı ile karşılaşacaktır..

Kriptoda Bancor (BNT) 2.0, Temmuz ayında piyasaya sürülecek. DeFi ile ilgili bZx Protokolü (BZRX) 13 Temmuz’da bekleniyor ve Cosmos (ATOM) 27 Temmuz’da bir testnet lansmanı bekliyor.. 

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından küratörlü haberler. OKEx Insights’ı takip edin ve .

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me