Bitcoin’in (BTC) fiyatı, geçtiğimiz hafta 8.900 ila 9.300 dolar arasında dar bir aralıkta dalgalandı ve OKEx Spot Fiyatına göre% -0.62’lik bir kayıpla sona erdi ve bir aylık gerçekleşen volatilite% 35 gibi yeni bir düşük seviyeye ulaştı..

BTC / USD Gerçekleşen Volatilite. Kaynak: Eğim

Bu arada göre BTC.com, Bitcoin’in hash oranı artmaya devam etti ve bu hafta% 6 artışla 123 EH / s’nin üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Hash oranındaki artış, madencilik zorluğunda da bir artışı tetikleyecektir; ancak, Çin’deki sel sezonu nedeniyle daha ucuz elektrik, şimdilik buna karşı çıkabilir..

Performans açısından Cardano (ADA), büyük hacimli grubu üst üste dördüncü haftada yönetti ve çok beklenen Shelley yükseltmesinden sonra haftalık% 20,57’lik büyük bir kazanç elde etti. İkinci en büyük dijital para birimi olan Ether (ETH), haftayı% 0,93 oranında çok mütevazı bir artışla kapatırken EOS, EOS tabanlı merkezi olmayan bir sosyal ağ olan VOICE beta’nın lansmanı ile% 1,69 oranında arttı..

Bitcoin SV (BSV), bu hafta% -3,99 düşüşle bir kez daha büyük kripto para birimleri açısından en büyük kaybeden oldu..

DeFi sektörü geçen hafta sıcak kalmaya devam etti, burada Sentetik (SNX) ve Kyber Network (KNC)% 30’un üzerine çıkarken, Bancor (BNT) ve 0X (ZRX)% 20 veya daha fazla kazanç bildirdi. DeFi tokenlerinin toplam piyasa değeri, geçen Pazartesi günkü 6,3 milyar dolardan 7,35 milyar dolara yükseldi. DeFi Piyasa Değeri.

Başlıca kripto para birimlerinin haftalık getirileri 6 / 22–6 / 28. Kaynak: TradingView

Bitcoin, 2. çeyrekte başlıca varlık sınıflarından daha iyi performans gösterdi

Büyük mali ve parasal teşvik, hisse senedi piyasalarının, altın ve Bitcoin fiyatlarının ikinci çeyrekte keskin bir şekilde yükselmesine yardımcı olurken, Bitcoin% 42,2’lik bir getiri ile ralliyi yönetti. Bununla birlikte, Bitcoin’in ikinci çeyrekte kademeli olarak azalan getiri eğilimi gösterdiğini belirtmekte fayda var – Nisan’da% 34,4, Mayıs’ta% 34,4, Haziran’da% 9,5 ve Haziran’da% -3,3 düşüş. Bununla birlikte, Nisan ayında Bitcoin, ayın son iki gününde% 23’e kadar yükseldiği üçüncü yarılanma beklentisiyle teşvik edildi..

Öte yandan, Bitcoin 10.000 doları kırmakta zorlanırken, Nasdaq% 30’luk üç aylık bir getiri yayınladıktan sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine geri döndü ve S&P 500% 20 arttı – 1998’in 4. çeyreğinden bu yana en büyük üç aylık kazancı oldu. Altın,% 12,9’luk üç aylık getiri yayınladıktan sonra Ekim 2012’den bu yana görülmeyen tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Genel olarak, piyasanın çeyreğe ilişkin erken tahminlerinin aşırı derecede kötümser olduğu ve toparlanmanın 2020’nin ikinci yarısında uzayacağı açıkça görülüyor..

2. çeyrekte Bitcoin ve başlıca varlık sınıfları karşılaştırması. Kaynak: TradingView, OKEx

BTC ile SPX arasındaki bir aylık korelasyon, son üç ayda kademeli olarak negatiften pozitife döndü ve şu anda% 66’da çalışıyor ve bu iki varlık arasında nispeten güçlü bir korelasyon olduğunu gösteriyor – bu arada, BTC ile altın arasındaki korelasyon geziniyor. % 0’a yakın.

Bitcoin – S&P 500 Gerçekleşen Korelasyon. Kaynak: Eğim

Bitcoin teknik analizi

Günlük grafikte Pazar günkü çekiç şamdan satışların potansiyel olarak bittiğini ve kısa vadede yukarı doğru bir fiyat hareketinin yaklaştığını gösteriyor. Bununla birlikte, 30 günlük hareketli ortalama ve 60 günlük hareketli ortalama bir düşüş eğilimi oluşturarak bu göstergeye referans olarak dayanan satın alma hissiyatının bir kısmını azalttı..

Saatlik grafikte RSI’da (yani Göreceli Güç Endeksi) yukarı yönlü bir sapma gördük. Bununla birlikte, üst direnç hala 9.250 $ civarında yer alırken, tüccarlar ralliye katılmadan önce bir kırılma bekleyecekler..

OKEx BTC Spot Fiyatı (BTC / USDT) 1 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Bu hafta ileriye bakıyorum

ISM İmalat Dışı PMI ve İlk İşsizlik Talepleri raporu dışında bu hafta herhangi bir büyük makroekonomik güncelleme beklemiyoruz..

Kriptoda, TRON (TRX) protokolünün v4.0’ını 7 Temmuz’da ve Kyber Network’ü (KNC) aynı gün KyberDAO’yu tanıtacak. Bu arada, VeChain (VET) Haberler Şanghay Belediye Halk Hükümeti tarafından 9 Temmuz’da düzenlenen Dünya Yapay Zeka Konferansı’nda bir açılış konuşması yapacağını.

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından küratörlü haberler. OKEx Insights’ı takip edin ve .

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me