14 Nisan Salı: Son 24 saat içinde kripto para piyasaları, yönetim kurulu genelinde hafif bir toparlanma gördü. En iyi kripto paraların çoğu günde sadece yüzde 1-2 arttı.

BTC dönemsel bir düşüş eğiliminde

1H grafiği BTC / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

Dün, BTC kısa bir süre içinde yine aşırı bir trend yaşadı. Fiyat ilk olarak 6.600 dolara düştü ve iki saat içinde toparlandı, ardından yavaş yavaş 6.900 dolara yükseldikten sonra bastırıldı..

OKEx’in pazar analizi ekibi, Nisan başından 13 Nisan’a kadar değişen rotanın baş ve omuz modelinin saatlik seviyesi olarak değerlendirilebileceğine inanıyor. Sol omuzun üst kısmı sağ omuzdan biraz daha yüksek, ancak her ikisi de 7.100-7.200 dolar civarında ve iki omuzun oluşum süreleri de benzer..

Bu nedenle, dönemsel bir düşüş eğilimi görüyoruz ve bu eğilim muhtemelen 6.500 doları birkaç kez test edebilir. Bununla birlikte, yatırımcılar, fiyat 6.500 $ ‘da sabitlenebilirse (bu, baş ve omuz modelini oluşturmak için başlangıç ​​fiyatıdır), modelin başarıyla oluşturulduğu ve yeni bir trendin başlayabileceği anlamına gelir..

Fiyat 6.500 $ ‘ın altına düşerse ve 6.000 $’ ı test edeceğine dair bir sinyal gösteriyorsa, bu, baş ve omuz modelinin piyasaya daha uzun bir düşüş etkisi verdiği anlamına gelir..

Geri tepme bu aşamada sürdürülemez olmaya devam ediyor

1D grafik BTC / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com

Bitcoin’in günlük grafiği, günlük eğilim giderek daraldıkça boğaların ve ayıların ticaret aktivitesinin zayıf olduğunu gösteriyor. Bu düşük işlem hacmi modeli altında, perakende yatırımcıların ortak çabaları kısa vadeli eğilimi etkileyebilir ve balinaların davranışlarını tespit etmek zorlaşmıştır. Tekrarlanan fiyat dalgalanmaları, kısa vadeli tüccarların giriş ve çıkışları ile balinaların sayaçları toplama sürecidir..

1 saatlik trendden yola çıkarak, toparlanma birkaç kez 6,900 $ ‘lık direnci test etmede başarısız oldu ve tersine çevrilmiş bir çekiç formunda sona erdi. Bir dereceye kadar, bu model bu aşamada toparlanmanın sürdürülemez doğasını bir kez daha doğruladı. 6.500 $ ‘lık destek etkisiz hale gelmeden önce, trend 6.500 $ ile 7.000 $ aralığında tekrar tekrar dalgalanmaya devam edebilir..

Yatırımcılar, fiyatın hızlı bir şekilde 7.000 $ veya hatta 7.100 $ ‘ı kırdığı aşırı bir durum olabileceğini, ancak bu durumda büyümenin keskin bir şekilde düşebileceğini not etmelidir. İyi risk yönetimi şu anda anahtardır.

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 6,950 dolar
 • Orta vadeli direnç: 7.100 dolar
 • Kısa vadeli destek: 6.750 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 6.550 ABD doları

ETH boğaları, fiyat 160 dolardan bastırıldığı için zayıflıyor

1H ETH / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com

ETH, 7-10 Nisan arasındaki konsolidasyon trendinin en alt desteği olan 165 doların altına düştü. Geri tepme o zamandan beri 165 $ ‘a geri dönemedi. Aksine, bu seviye madeni paranın sert direnç noktası haline geldi.

150 Dolar civarındaki son düşüşün ardından, aşağıdaki toparlanma 160 Dolar ile bloke edildi. En üst seviye 177 $ ‘dan 165 $’ a ve ardından 160 $ ​​’a düştüğü için bu yükseliş zayıflama sinyalidir..

Yatırımcılar, 160 $ ​​’ı üç defadan fazla test edemedikten sonra trendin 150 $’ lık desteği test etmenin mümkün olduğunu unutmamalıdır. Aşırı bir eğilimin olabileceğini ve fiyatın bir saat hatta birkaç dakika içinde 163 dolara ulaşabileceğini, ancak fiyat tekrar 165 doları kırana kadar zayıflama eğiliminin değişmeyeceğini unutmayın..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 160 dolar
 • Orta vadeli direnç: 165 dolar
 • Kısa vadeli destek: 150 $
 • Orta vadeli destek: 145 dolar

XRP düşüş kanalı oluşturuyor

1H XRP / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

XRP 1 saatlik seviyesi şiddetli bir şekilde dalgalanıyor ve birkaç kez pozitif ve ters çevrilmiş çekiç desenleri oluşturuyor. Şu anda 0.1925 $ ‘da direnç altında ve 0.1850 $’ ın üzerinde zayıf bir destek görüyor. Piyasa kötüleşirse fiyatın 0.1800 $ ‘ın altına düşmesi kolay olacak.

Yukarıdaki tablo, her geri çekilme ve her geri tepme tepesi eşzamanlı olarak alçalırken, tüm dipleri ve tepeleri birleştirmenin düşüş kanalı oluşturabileceğini gösteriyor. Sadece fiyat kanalın üst kenarını kırabilirse bir toparlanma bekleyebiliriz.

Veya yatırımcılar eğilimi değerlendirmek için başka bir yöntem kullanabilir – eğer bir sonraki toparlanma zirvesi 0,1920 $ ‘dan yüksekse, bu hareket üst kenarı kırmakla benzer bir etkiye sahip olacaktır..

XRP için ikinci ve üçüncü destek seviyelerine gelince, yatırımcılar 0.1760 $ ve 0.1660 $ ‘a odaklanmalıdır..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 0,1850 dolar
 • Orta vadeli direnç: 0,1925 dolar
 • Kısa vadeli destek: 0,1760 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 0,1660 ABD doları

Feragatname: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında esas alınmamalı ve yatırım işlemlerinde bulunma tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

OKEx’i takip edin:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me