27 Nisan Pazartesi: En iyi kripto para birimlerinin çoğu, son 24 saatte çok az dalgalanma ile bir haftalık büyüme kaydetti..

Bitcoin (BTC) gün içinde yüzde 1,5 artışla 7.700 doların üzerinde işlem görüyor..

Ethereum (ETH) bu hafta sonu 200 doların üzerine çıktı, ancak basın zamanına göre 196 dolar civarında işlem yapmak için hemen altına düştü..

Ripple’ın XRP’si yüzde 1’in biraz üzerinde artarak 0,197 $ civarında işlem görüyor.

1H grafiği BTC / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

Bugün itibariyle, BTC’nin saatlik trendi dar bir aralıkta ve şiddetli dalgalanmalara eşlik ediyor. Fiyat ilk olarak 7.700 $ ‘ı test etmedeki başarısızlıktan sonra hızlı bir şekilde düştü ve ardından durma sinyalinden sonra yavaşça 7.800 $’ a yükseldi..

OKEx analistleri, saatlik trendin uzun üst ve alt gölgelerle kapanmaya devam ettiği gerçeğinin şu anda uzun ve kısa taraflar arasındaki yoğun rekabeti yansıttığına inanıyor. Tek bir saatte 7.400 $ ‘lık artıştan sonra satış hacmi sona erdiğinden, sonraki toparlanma zayıflamış bir biçimde ortaya çıktı..

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesi de geniş açılı bir üst sapma modeli sergiliyor. Genel olarak, en yüksek sapmanın etkisi, trend sert bir direnç seviyesine dokunduğunda gösterilir. Bu aşamada, sert direnç alanı 7.850 $ ‘a yakın ve bu alanda trendin tersine dönmesi muhtemel..

Geri çekilme 7.600 doların altına düşmezse, bu, boğaların konsolidasyon alanında belirli bir avantaja sahip olduğu anlamına gelir. Aksi takdirde, fiyat 7.400 doların üzerinde destek alırsa, daha fazla geri çekilme olabilir..

Kısa vadeli fiyat, hacimde önemli bir artış olmadan yeni bir yüksekliğe ulaştığından, yatırımcılar yanlış bir atılım olasılığına dikkat etmelidir..

Mevcut hacimlerde 7.850-7.900 $ ‘ın kırılması zor olacak

1D grafik BTC / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com

Bitcoin’in 1 günlük grafiği, MA’daki (60) önemli direnci kırdıktan sonra fiyatın istikrarlı bir şekilde yükselmeye devam etmesine rağmen, eğilimin MA’nın (180) bir sonraki sert direncine yaklaştığını gösteriyor. Bu hareketli ortalama aynı zamanda trende etkili bir baskı ve destek sağlıyordu.

Mevcut hacim seviyesi, 7.400 $ ‘lık hafif direnci kırmayı göze alabilir, ancak alanı 7.850-7.900 $ civarında kırmak zor olacaktır. Mayıs ortası için belirlenen Bitcoin’in yarılanmasından önce, eğilimin önce geri çekilip ardından yükseliş hacmiyle birlikte pompalayacağını tahmin etmek mümkündür..

Ancak, bir sonraki gerilemenin düşüşünü beklemek kolay değil. Fiyat 7.000 ABD dolarının üzerine çıkmaya devam ederse, yarılanma tarihi yaklaştıkça daha fazla düşüş olmayacağı anlamına gelebilir..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 7.750 dolar
 • Orta vadeli direnç: 7.850 dolar
 • Kısa vadeli destek: 7.600 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 7.500 ABD doları

ETH’nin güçlü büyümesi devam ediyor

4H ETH / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com

Aksine, ETH son günlerde güçlü performansını sürdürdü. Fiyat, 200 dolarlık sert direnci kısaca kırdı. Yükseliş eğilimi tahrip edilmemiş olsa da, 200 dolarlık bir baskı altında ve o zamandan beri biraz düştü..

Bugün geri çekilme 190 dolarlık desteği kırmazsa, ivme kazanmaya devam etme ve başka bir atılım yapma olasılığı var. ETH 190 doların altına düşerse, 185 dolara daha da düşebilir..

Yukarıdaki 4 saatlik grafikten, MA (30), MA (60) ve MA (90) ‘ın son dipten bu yana trendin destek seviyeleri haline geldiği açıkça görülüyor. Trend MA (30) ve MA (60) ‘ın altına düşmesine rağmen MA’yı (90) kırmadı.

Yatırımcılar bu hareketli ortalamaları destek olarak kullanabilir. Dikkat edilmesi gereken ilk nokta MA (30) – fiyat oraya düşmeyi durdurabilirse eğilimin daha fazla toparlanma şansı olabilir..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 200 $
 • Orta vadeli direnç: 206 dolar
 • Kısa vadeli destek: 191 dolar
 • Orta vadeli destek: 186 dolar

XRP yanlış bir çıkış gördü

1H XRP / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

XRP şu anda yakınsama üçgeninin üst kenarı tarafından bastırılıyor ve durgun ticaret hacmi, etkili bir kırılma olasılığını küçük yapıyor.

Kısa vadeli destek doğrudan 0,1920 ABD Dolarına odaklanabilir ve bir kırılma olursa 0,1870 ABD Dolarını test etmeye devam edebilir..

Şu anda, grafikteki MA göstergelerine bakıldığında, kısa ve orta vadeli hareketli ortalamaların fiyatı desteklediğini görmek kolaydır. Bir dereceye kadar, bu hareketli ortalamaların altına düşmek aynı zamanda trendin zayıflaması anlamına geliyor. Bu şekilde, yatırımcılar trendin gücünü değerlendirebilir.

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 0,2055 dolar
 • Orta vadeli direnç: 0,2170 dolar
 • Kısa vadeli destek: 0,1920 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 0,1870 ABD doları

Feragatname: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında esas alınmamalı ve yatırım işlemlerinde bulunma tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

OKEx’i takip edin:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me