Cuma Vadeli İşlemleri, OKEx’te üç aylık Bitcoin vadeli işlemlerinin haftalık incelemesidir.

Geçen hafta, Bitcoin’in (BTC) hafta sonu 11.460 $ ‘a yükseldiğini gördü, ancak önde gelen dijital para birimi, geleneksel finans piyasaları Pazartesi günü belirgin şekilde daha düşük açıldığında yükseliş ivmesini koruyamadı. Bitcoin’in durgun performansı hafta ortasına kadar devam etti ve OKEx Üç Aylık Vadeli İşlemler (BTCUSD1225) fiyatına göre Çarşamba günü haftalık 10.251 $ ‘a düştü. Bununla birlikte, fiyat 10.000 $ ‘lık önemli destek seviyesini korudu ve Perşembe günü 10.800 $’ a geri döndü..

Piyasa katılımcıları, eski OKEx Üç Aylık Geleceğin (şimdi haftalık vadeli işlem sözleşmesi) BTCUSD0925’in Cuma sabahı UTC’de sona ereceğini not etmelidir. Ayrıca, BTC opsiyon piyasasında, şu anki maksimum 10.750 $ ‘lık bir acı ile muazzam üç aylık teslimatlar olacak. CoinOptionsTrack verileri,

Bu arada, uzun / kısa oran, Pazartesi günkü satıştan önce tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı, ancak Perşembe günkü ralli bir artış gördü. Piyasa duyarlılığının ne kadar hızlı değiştiği göz önüne alındığında, önümüzdeki çeyrek için herhangi bir büyük balinanın pozisyon açıp açmadığını görmek için Cuma günkü vadeli işlemlerden sonra açık faizdeki değişiklikleri izlemeliyiz..

OKEx BTC Üç Aylık Vadeli İşlemleri (BTCUSD1225). 25 Eylül TSİ 08:00 itibariyle. Kaynak: OKEx, TradingView

OKEx ticaret veri okumaları

Daha fazla göstergeyi keşfetmek için OKEx ticaret verileri sayfasını ziyaret edin

BTC uzun / kısa oranı

Uzun / kısa oran, geçen haftanın çoğunda 0.8’in altına indi. Özellikle, Pazartesi günkü keskin fiyat düşüşünden önce tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,65’e düştü, bu da birçok perakende yatırımcının Pazartesi günkü satıştan yararlanmış olabileceğini gösteriyor..

Bununla birlikte, Bitcoin’in Perşembe günü öğleden sonraki hızlı rallisi, şu anki 0,75 civarında yerleşmek için biraz düzeltmeden önce, uzun / kısa oranı 0,82’ye kadar yükseltti..

Görünüşe göre, varlıklarını Ethereum’a taşıdıktan sonra BTC pozisyonlarını türevler yoluyla koruyan verim çiftçileri, fiyat rallisinden etkilenmemiş..

Veri Toplama Zamanı: 9/18 06:00 UTC – 9/25 6:00 AM UTC

Uzun / kısa oran, uzun pozisyon açan toplam kullanıcı sayısı ile kısa pozisyon açan kullanıcı sayısını karşılaştırır. Oran, tüm vadeli işlemlerden ve sürekli takaslardan derlenir ve bir kullanıcının uzun / kısa tarafı BTC’deki net pozisyonuna göre belirlenir..

Türev piyasasında uzun pozisyon açıldığında kısa pozisyon ile dengelenir. Toplam uzun pozisyon sayısı, toplam kısa pozisyon sayısına eşit olmalıdır. Oran düşük olduğunda, daha fazla kişinin şort tuttuğunu gösterir..

BTC temeli

Üç aylık vadeli işlemler primi geçen hafta çok fazla dalgalanma gösterdi. 270 $ veya% 2.45’ten 120 $ veya% 1.17’ye dalgalandı ve şu anda 180 $ civarında, ki bu sağlıklı. Bu dalgalanmalar, en azından temkinli bir iyimserliği gösteriyor..

Veri Toplama Zamanı: 9/18 06:00 UTC – 9/25 6:00 AM UTC

Bu gösterge, çeyreklik vadeli işlem fiyatını, spot endeks fiyatını ve ayrıca baz farkını gösterir. Belirli bir zamanın temeli, üç aylık vadeli işlem fiyatı eksi spot endeks fiyatına eşittir..

Vadeli işlemlerin fiyatı, tüccarların Bitcoin fiyatına ilişkin beklentilerini yansıtır. Baz pozitif olduğunda, piyasanın yükselişe geçtiğini gösterir. Temel negatif olduğunda, piyasanın düşüş eğiliminde olduğunu gösterir..

Üç aylık vadeli işlemlerin temeli, uzun vadeli piyasa eğilimini daha iyi gösterebilir. Temel yüksek olduğunda (pozitif veya negatif), bu, arbitraj için daha fazla yer olduğu anlamına gelir.

Açık faiz ve işlem hacmi

Açık faiz, Perşembe günü 825 milyon $ ‘a küçük bir artıştan önce 900 milyon $’ dan 800 milyon $ ‘a düşerek geçen hafta düşmeye devam etti. Yatırımcıların bu Cuma günkü anlaşmadan sonra YG’nin yeniden inşasını izlemesi gerekiyor.

Veri Toplama Zamanı: 9/18 06:00 UTC – 9/25 6:00 AM UTC

Açık faiz, belirli bir günde kapatılmamış ödenmemiş vadeli işlemlerin / swapların toplam sayısıdır..

İşlem hacmi, belirli bir süre boyunca vadeli işlemlerin ve kalıcı swapların toplam işlem hacmidir..

2.000 uzun sözleşme ve 2.000 kısa sözleşme varsa, açık faiz 2.000 olacaktır. İşlem hacmi yükselir ve açık faiz kısa bir süre içinde azalırsa, birçok pozisyonun kapandığını veya tasfiye edilmeye zorlandığını gösterebilir. Hem işlem hacmi hem de açık faiz artarsa, çok sayıda pozisyon açıldığını gösterir..

BTC marjı borç verme oranı

BTC marjı borç verme oranı bir miktar toparlandı ve geçen Cuma günü 5.5’ten mevcut 7.3’e yükseldi, ancak artış mütevazı. Hafta ortasındaki oranın ani yükselişinin fiyat düşüşüyle ​​aynı zamana denk geldiğini fark ettik, bu da kaldıraçlı spot piyasanın fiyat toparlamasından emin olduğunu gösteriyor..

Veri Toplama Zamanı: 9/18 06:00 UTC – 9/25 6:00 AM UTC

Teminat ödünç verme oranı, belirli bir süre boyunca USDT ödünç alan kullanıcılar ile USDT değerinde BTC ödünç alan kullanıcılar arasındaki oranı gösteren spot piyasa işlem verileridir..

Bu oran aynı zamanda tüccarların piyasa duyarlılığını incelemelerine yardımcı olur. Genel olarak, USDT ödünç alan tüccarlar BTC’yi satın almayı hedefler ve BTC’yi ödünç alanlar bunu kısaltmayı hedefler..

Teminat ödünç verme oranı yüksek olduğunda, piyasanın yükselişe geçtiğini gösterir. Düşük olduğunda, piyasanın düşüş eğiliminde olduğunu gösterir. Bu oranın aşırı değerleri tarihsel olarak trendin tersine döndüğünü göstermiştir..

Tüccar içgörüleri

Michaël van de Poppe, Kripto Tüccarı

Önümüzdeki dönem için perspektifler, devam eden menzile bağlı hareketlerdir. Piyasalar yeniden 11.000 $ ‘ın üzerine çıkabilirse, piyasalar yeni bir yüksek zirve sağlayabilir ve yükselmeye devam edebilir. Bu olmazsa, düzeltici düşük olarak potansiyel olarak 9,600 – 10.000 $ ‘a bakılarak ufukta daha fazla yatay ve menzile bağlı hareketler olacaktır. 9.600 $ kaybedilirse, 7.500 $ – 8.000 $ ‘a düşme hareketi esasen gerçekleşebilir (herhangi bir ağır kısa vadeli ekonomik belirsizlik durumunda), ancak Perşembe günkü yükselişten sonra beklenmeyebilir..

Robbie, OKEx Yatırım Analisti

Üç aylık vadeli işlem fiyatı, kısa vadeli eşik olan 10.750 $ ‘ın üzerine çıktı. Perşembe günkü yükselişe makul bir ses artışı eşlik etti. Fiyat, 30 günlük hareketli ortalamada bir baskı seviyesiyle karşı karşıya olsa da, mevcut yükseliş ivmesi iyi durumda..

Geçen ay ilk kez, uzun / kısa oran yukarı yönlü bir yükseliş izledi. Bu, piyasa duyarlılığını ve yönünü belirlemek için önümüzdeki birkaç gün boyunca uzun / kısa oranı izleyebileceğimiz anlamına gelir..

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me