Bir güvenlik belirteci sunmayı planlıyorsanız, gerçekleştirilmesi gereken kapsamlı bir durum tespiti kontrol listesi vardır. Bu kontrol listesi, ticari ve yasal uyumluluk arasında bölünecektir. İş yönü küresel olarak biraz tutarlıdır, ancak yasal, yargı alanından yargı alanına değişebilir ve bu yalnızca bir Dijital Menkul Kıymetler Avukatı tarafından tam yasal uyumun gerçekleştirildiği bir kılavuz olmalıdır..

Ticari Durum Tespiti:

Bu durum tespiti, tokenize edilmiş menkul kıymetlere özgü olmayan temel bilgileri içerir, ancak özellikle kripto para birimleri ve STO’lara hitap eden ek durum tespiti incelemeleri de vardır..

 • Whitepaper, bu tür belgeleri daha önce incelemiş tarafsız üçüncü taraflarca incelenmelidir. Yaygın hatalar arasında yüksek getiri vaat etmek, teknolojiyi etkili bir şekilde iletmemek veya şirketin gerçekleştirmek için tasarladığı şeyi açıklamak yer alır.
 • Tokenleştirilmiş menkul kıymetler, yatırımcılara gerçekten anlamlı gelmek için yeterli ayrıntı içermelidir. Jetonlaştırılmış bir emlak fonu ise, konut veya ticari mülklere yatırım yapıyor muyuz? Hangi şehirlerde? Hedef, sıkıntılı mülkleri tersine çevirmek mi yoksa lüks yüksek konutlara yatırım yapmak mı? Bunlar yatırımcılar için önemli olan ancak genellikle gözden kaçırılan soru türleridir..
 • İş planı. Bir STO aracılığıyla para toplamak isteyen bir start-up ise, işletmenin neyi başarmaya çalıştığına dair ayrıntılara ihtiyacımız var. Sadece bir “AI” veya “Blockchain” şirketi olmak yeterli değildir.
 • Kâr Paylaşımı – Bu ayrıştırılmalıdır. Yatırımcılar, temettülerin üç ayda bir mi, yılda bir mi, ödeme mi, vb. Ödeneceğini anlamalıdır..
 • Ürün veya iş mantıklı mı? Bir işi basitçe tokenize etmek ve ona “blok zincirinde AirBNB” demek yeterli değildir. İş modelinin ne olduğunu, neden şimdi olduğunu ve şirketin hedeflerine ulaşmayı nasıl planladığını anlamamız gerekiyor..
 • Farklılaştıran faktör – Yüzlerce işletmeyi inceledikten sonra, bu genellikle iş planlarının, teknik incelemelerin ve kurucuların tamamen başarısız olduğu yerdir. Rekabetçi bir ortam ve bu düzeydeki rekabet basitçe zamanla artıyor. Ürününüzü / şirketinizi rakiplerden neyin farklılaştırdığını açıklayın ve bunu ayrıntılı olarak açıklayın. Ekip, teknoloji, patentler vb. Olabilir..

Yasal Durum Tespiti:

Kök seviyesinde, kurumsal varlığın doğru bir şekilde oluşturulmasını ve sağlam bir kurumsal yönetimin yerinde olmasını sağlamak için yasal durum tespiti yapılır..

Başlangıçtan itibaren yasal olarak uyumlu olmak her zaman çok daha uygun maliyetlidir, ardından kurumsal yapıyı geriye dönük olarak değiştirmektir..

Durum tespiti, tüm hissedarların ve diğer kuruluşların yatırımı gerçekleştirmek için yasal olarak yetkilendirilmesini sağlayacaktır. Ek durum tespiti, hukuku uygulamayan biri için açık olmayabilecek ek riskleri ve sorumlulukları ortaya çıkarabilir..

Durum tespiti yapmak için bir avukat tutmak, düzeltici önlemleri almak için henüz yeterince erken iken kırmızı bayraklara neden olabilir. Bu, açıklanmayan riskleri, olası yükümlülükleri, uyumluluk / vergi sorunlarını, dava sorunlarını veya basit sözleşme sorunlarını keşfetmeyi içerebilir..

Bunlar, yasal bir ekibin ortaya çıkarmak için işe alınması gereken şeylerdir.

 • Yönetim ve hissedarların geçmiş kontrolleri. Bu, onları OFAC yaptırım listesi ve PEP olarak da bilinen maruz kalan kişiler listesini içeren birden fazla uluslararası izleme listesinden geçirmeyi içerir..
 • Esas sözleşme, tüzük, hissedar toplantı tutanakları, ortaklık sözleşmeleri, hissedar sözleşmeleri, fon arz sözleşmeleri, aktifleştirme tabloları vb. Gibi temel kurumsal belgelerin hazırlanması.
 • Bir hukuk ekibi, potansiyel olarak yasal sorunlara neden olabilecek ortaklar, yönetim, çalışanlar, hizmet sağlayıcılar ve diğerleriyle yapılan önemli sözleşmeleri incelemelidir..
 • Marka & Fikri Mülkiyet Hakları.
 • Uyumluluk incelemesi, bunlarla sınırlı olmamak üzere kayıtlar, SEC form doldurma işlemleri, eyalet başvuruları, lisanslama ve uyumluluk politikalarını içerir.
 • Faaliyet gösterdiğiniz yargı bölgesi için uygun KYC ve AML’nin gerçekleştirilmesini sağlamak ve yatırımcıların merkezinin bulunduğu yere göre.
 • Menkul kıymet düzenlemelerine uyulduğundan emin olmak için teknik inceleme incelemesi. Örneğin, belirli iadeler asla taahhüt edilmemelidir.

Özet:

Bu arıza, yapılması gereken bazı durum tespiti konusunda biraz netlik sunabilirken, SEC düzenlemeleri karmaşıktır ve bir hukukçu tutmak önemlidir. Bu sayfadaki bilgiler yalnızca eğlence amaçlıdır ve yasal tavsiye olarak yorumlanmamalıdır..

Şu anda STO’lara yasal süreçte yardımcı olan şirketlerin listesi aşağıdadır:

Şirket: Web Sitesi: Yer:
BX3 Capital www.bx3.io 261 Madison Avenue New York, NY 10016

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me