Haftanın Haberleri görseli

OKEx Insights, geçen haftanın en iyi beş kripto haberini sunuyor.

Yeni açıklanan yorumlar, Trump’ın Bitcoin karşıtı tavrını güçlendiriyor

Eski Trump personeli John Bolton’ın The Room Where It Happened adlı kitabına göre, ABD Başkanı Donald Trump, Hazine Bakanı Steven Mnuchin’e Bitcoin’in “peşinden gitmesi” talimatını verdi..

Başlangıçta tarafından bildirildiği gibi Washington Examiner – yakında yayınlanacak anı kitabının gelişmiş bir kopyasını alan – Trump, Mayıs 2018’de Çin’e yönelik tarifeler ve yaptırımlar ile ilgili bir konuşmada Mnuchin’e şu yorumu yaptı: "Ticaret müzakerecisi olmayın. Bitcoin’in peşinden gidin [dolandırıcılık için]."

Temel çıkarımlar

 • Trump’ın bildirilen yorumları, Bitcoin fiyatının yükseldiği bir zamanda geldi % 33 gibi etkileyici bir artış sağladı – ancak ralli kısa sürdü. Önde gelen kripto para birimi, 2018’in 4. çeyreğinde fiyatının önemli ölçüde düştüğünü görecektir..
 • Yorumlar, ABD’nin kripto para birimlerini nasıl düzenleyeceğini çevreleyen spekülasyonların ateşli bir aşamaya ulaştığı bir zamanda da geldi..
 • Dahası, Trump’ın yeni açıklanan yorumları onun Bitcoin’e karşı halihazırda yerleşik tutum.

https://twitter.com/realdonaldtrump/status/1149472282584072192?lang=en

Eski CFTC başkanı, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını iddia ediyor

XRP bir menkul kıymet değil – en azından CFTC’nin eski başkanı Christopher Giancarlo’ya göre, ABD’nin önde gelen finansal düzenleyicilerinden biri..

ABD türev piyasası düzenleyicisinin eski başkanının görüşü şu şekilde geliyor: ortak yazılmış bir op-ed Willkie Farr hukuk firmasındaki şu anki meslektaşı Conrad Bahlke ile & Gallagher. Makale, Ripple’ın kripto para biriminin ne bir yatırım sözleşmesi olduğunu ne de ABD menkul kıymetler düzenleyicisi SEC tarafından kullanılan Howey Testinin kapsamına girmediğini belirtiyor..

“[XPR] bir yatırım sözleşmesi olamaz çünkü Ripple ile XRP sahiplerinin ezici çoğunluğu arasında bahsedilecek bir sözleşme veya düzenleme yoktur. Aksine, Ripple’ın imzaladığı sözleşmeler, genel XRP sahiplerini üçüncü taraf lehtarlar olarak açıkça hariç tutuyor.."

Bununla birlikte, Willkie’nin Ripple’a danışmanlık yaptığı ve yazarların iddialarını desteklemek için “belirli gerçek bilgiler” aldığı unutulmamalıdır..

Temel çıkarımlar

 • XRP’nin bir menkul kıymet olarak statüsünü çevreleyen tartışma yeni olmaktan uzak ve yetkililerden alınan bir karar uzun zamandır beklemede..
 • Giancarlo’nun görüşü, mevcut düzenleyicilerin Ripple’ın kripto varlığını nasıl gördüklerine dair fikir verebilir.

Uzun vadeli yatırımlar olarak tutulan mevcut bitcoinlerin çoğu

‘E göre, şu anda var olan 18,6 milyon bitcoin’in çoğunluğu uzun vadeli tutuluyor. yeni bir rapor blockchain analitik firması Chainalysis’ten.

Daha spesifik olarak, toplam ödenmemiş bitcoin arzının% 20’sinden daha azı ticaret için kullanılıyor.

Ayrıca, beş veya daha fazla yıl içinde transfer edilmedikleri için, basılan bitcoinlerin ek% 20’sinin “kaybedildiği” varsayılır – yakın zamanda öğrendiğimiz gibi, bu aslında uzun vadeli olabilir. "hodlers."

Temel çıkarımlar

 • Mevcut bitcoin miktarı giderek azaldığından, uzun vadede tutulan büyük bitcoin arzı önemli bir likidite kaynağı haline gelebilir..
 • Bugün var olan bitcoinlerin çoğu, sahip oldukları varlıklarının ¼’ünden fazlasını hiç satmamış bireyler veya partiler tarafından tutulmaktadır – yani çoğu bitcoin, gerçekten de hodlers tarafından tutulmaktadır..

Bitcoin madenci üreticisi Ebang 2,5 milyon dolar zarar etti

Çin’in önde gelen madencilik donanımı üreticisi Ebang, 2020 yılının ilk çeyreğinde 2,5 milyon dolarlık net zarar aldı..

Haberler aracılığıyla geliyor resmi bir mali açıklama SEC ile bir IPO prospektüs güncellemesinde bu hafta yayınlandı.

Temel çıkarımlar

 • Ebang’ın net kaybını gösteren dosyalama, firmanın Canaan’dan sonra Nasdaq borsasında halka açık ikinci bitcoin madenci üreticisi olmaya daha yakın olduğunu gösteriyor..
 • Ebang’ın net zararı, Canaan’ın hisse fiyatının hisse başına 9 $ ‘dan son zamanlarda en düşük 2 $’ a düşmesinin ardından geldi..

Wirecard CEO’su 1,9 milyar Euro nakit kaybının ardından istifa etti

Haberin yayınlanmasından bir gün sonra Wirecard nakit olarak 1,9 milyar Euro kaybetti, Alman ödeme işlemcisinin genel müdürü Markus Braun istifa etti.

Perşembe günü işe alınan şirketin baş uyum sorumlusu James Freis, geçici CEO olarak görevi devralacak.

Wirecard’ın yanlış yerleştirilmiş fonları, yatırımcıları Alman borsasında listelenen finansal hizmetler şirketinin hisse fiyatı iki günde yüzde 80 düştü.

Temel çıkarımlar

 • Wirecard’ın bir yan kuruluşu olan Wirecard Card Solutions, özellikle kripto ödeme kartı sağlayıcıları Crypto.com, TenX ve Telegram’ın talihsiz blok zincirinin resmi olmayan geliştiricisi TON Labs ile ortaklık kurdu..
 • Wirecard’daki kriz Enron’a benzetildi sosyal medyada.

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me