OKEx Insights, geçen haftanın en iyi beş kripto haberini sunuyor.

Bittrex ve Poloniex, Bitfinex ve Tether’e karşı açılan toplu dava davasına eklendi

Cryptocurrency değişimleri Bittrex ve Poloniex eklendi değiştirilmiş bir toplu dava Bitfinex, Tether ve ilişkili kuruluşlara karşı.

İlk olarak Ekim 2019’da açılan ve bu hafta güncellenen dava, Bitfinex ve Tether’in hileli taktikler yoluyla fiyatları şişirerek kripto para piyasasını manipüle ettiğini iddia ediyor. Resmi şikayetin açıkladığı gibi:

“Gerçekte, Tether ABD doları desteği olmadan kendisine milyarlarca USDT çıkardı – basitçe USDT’yi basitçe yarattı. Tether, yeni çıkarılan USDT’yi, Tether’e sahip olan ve onu işleten aynı kişiler tarafından gizli olarak sahip olunan ve işletilen bir kripto borsası olan Bitfinex’e ‘satarak’ sakladı. Bitfinex ve Tether temelde aynı olduğu için, Tether, gerçek müşterilerden talep edildiği gibi, karşılığında ABD doları almadan yeni çıkarılan USDT’yi Bitfinex’teki hesabına aktarabilirdi. “

Bu arada Bittrex ve Poloniex’in, büyük miktarlarda bilerek desteklenmemiş ipleri transfer ederek USDT baskı programına bilerek katıldığı iddia ediliyor..

Temel Çıkarımlar

 • Tether tartışmaya yabancı değil ve şu anda New York Başsavcı ile yasal bir savaşa giriyor. Bu haber sadece ateşe yakıt katıyor.
 • Tether ve ilgili firmalar aleyhine değiştirilen toplu dava davası büyüyor ve davalı olarak yeni borsalar eklendi. Diğer kripto para birimi borsalarının eklenme potansiyeli mevcut olabilir.
 • Dava kazanılırsa, şüphesiz şok dalgaları tüm sektörde hissedilecek ve Bitcoin’in fiyatı muhtemelen olumsuz tepki verecektir..

Ethereum’daki simgeleştirilmiş bitcoinler, Yıldırım ve Sıvıdan fazla sayılıyor

Zincir dışı Bitcoin işlemleri söz konusu olduğunda, WBTC ve imBTC gibi Ethereum tabanlı projeler şu anda en popüler seçenekler – Lightning Network ve Liquid gibi iyi bilinen Bitcoin tabanlı projelerin başında geliyor..

CoinDesk tarafından bildirildiği üzere, Yüzde 70 Bu Ethereum projelerinde, yukarıda bahsedilen Bitcoin yan zincirlerinden daha fazla bitcoin. Ayrıca, tokenize Bitcoin arzı 2020’de yüzde 330 arttı.

WBTC’de kilitlenmiş toplam değerin bir grafiği. Kaynak: DeFi Nabız

Temel çıkarımlar

 • Zincir dışı Bitcoin işlemleri için daha fazla seçenek, kullanıcılar için daha fazla seçenek sunarak benimsemeyi kolaylaştırır.
 • Ethereum’un kullanım alanlarındaki çeşitlilik, artan sayıdaki tokenize bitcoin ile gösterilmektedir. Kullanım alanlarının büyüdüğünü görmeye devam edeceğiz.

“Kripto Anne” Hester Peirce SEC dönemine aday gösterildi

Bazıları tarafından kriptoda sektörün savunuculuğuyla “Kripto Anne” olarak bilinen Hester Peirce, aday 2025 yılına kadar ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyesi olarak ikinci bir dönem hizmet vermek.

Peirce tarihsel olarak güçlü bir savunucu blockchain teknolojisi ve karşı SEC’in kripto para birimleri konusundaki katı tutumu.

Temel çıkarımlar

 • Peirce, SEC’in Bitcoin ETF başvuru reddine karşı çıkan tek üye oldu. İkinci döneminin onaylanması durumunda, böyle bir borsa yatırım fonunu görme olasılığı en azından zarar görmez..
 • Peirce, merkezi olmayan token’lara sahip projeler için kendi kendini düzenleme ve SEC’den güvenli bir liman için de savundu..

Europol, Bitcoin gizlilik aracı Wasabi Wallet’ı hedefliyor

Europol’un gizlilik odaklı, açık kaynaklı Bitcoin cüzdanını, Wasabi Cüzdan’ı hedeflediği bildiriliyor..

Haber ilk olarak tarafından bildirildi CoinDesk Avrupa Birliği’nin bir kolluk kuvveti kurumunun cüzdan hakkındaki “yalnızca kanun yaptırımı” raporunun Telegram’da sızdırılmasından sonra. Sızıntı daha sonra Europol’un basın departmanı tarafından doğrulandı.

Europol’ün Avrupa Siber Suç Merkezi (EC3), alandaki lider blok zinciri analiz şirketi Chainalysis’in verilerini aktardı. Rapor şunları belirtir:

“[Chainalysis] ‘e göre, son üç hafta içinde yaklaşık 50 milyon USD tutarında BTC Wasabi’ye yatırıldı ve neredeyse% 30’u dark web pazarlarından geldi. Dark web işlemlerinin toplam işlemlerde yalnızca% 1’lik bir paya sahip olduğu tahmin edildiğinde, bu nispeten önemli bir miktardır. “

Temel çıkarımlar

 • Europol tarafından belirli bir eylemin yapılacağı sonucuna varmak zorunda olmasa da, rapor Bitcoin gizlilik araçlarının kanun yaptırımının radarında nasıl olduğunu açıkça göstermektedir..
 • Gizlilik araçları, Bitcoin’in dağıtılmış genel defterindeki verileri gizler, ancak düzenleyiciler devreye girebilir.

TRON’un TRX’i bir güvenliğe çok benziyor, diyor endüstri konseyi

Crypto Rating Council (CRC), resmi olmayan bir şekilde Tron’un, Nervos’un ve Polkadot’un ilgili tokenlerini, ABD menkul kıymetler yasası kapsamında menkul kıymet olarak kabul edilme olasılığının daha yüksek olduğunu kabul etti. Blok.

Söz konusu yayınlanmamış derecelendirme listesinin, her bir token için 5,00 üzerinden 4,75 puan verdiği, bu da menkul kıymetlere büyük ölçüde benzedikleri anlamına gelir..

Temel çıkarımlar

 • CRC; Coinbase, Circle, Genesis Capital ve diğer yüksek profilli kripto şirketleri tarafından, kripto para birimlerini çevreleyen düzenleyici konularda netlik sağlamak için kuruldu. Bu nedenle, değerlendirmesi TRX ve diğerlerinin düzenleyicilerin gözünde gerçekte menkul kıymetler olduğu anlamına gelmez – yalnızca konseyin onlara benzediklerini belirlediği anlamına gelir..
 • SEC, varsayımsal olarak CRC’nin değerlendirmesine kulak verirse, Tron, Nervos ve Polkadot ekosistemleri muhtemelen çalkantılı bir deneyime maruz kalacaktı.

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me