Kripto varlıkları bu hafta keskin bir şekilde toparlandı, Bitcoin (BTC) OKEx’in BTC Endeksi fiyatı başına 6 Nisan’da yüzde 15 arttı ve 7.000 doların üzerinde işlem gördü. Önde gelen kripto para birimi sonunda Mart 2020’de yüzde 25,4 düşüşle kapanmasına rağmen, fiyat 11 yıldaki en sert düşüşünün ardından 12-13 Mart’ta 3.890 dolardan yüzde 80 yükseldi..

Bitcoin fiyatları, geçen hafta bu psikolojik fiyatı aşmak için birkaç başarısız girişimden sonra şu anda 7.100 $ aralığında işlem görüyor.

OKEx BTC / USD Endeksi Haftalık Fiyatı. Kaynak: TradingView

Stabilcoin dalgalanmalarına olan talep

BTC’nin fiyatı güçlü bir şekilde toparlanırken, işlem hacminde önemli bir artış olmadı. Düşüş, OKEx’in Açık Faiz bazında en büyük vadeli işlem platformu olmasına yol açtı. Arcane Araştırma‘In verileri. Öte yandan, araştırma firması tarafından sağlanan verilere göre BTC spot piyasaları günlük hacimler toparlamadı. Eğim. İşlem hacmindeki artışla desteklenmeyen fiyat artışı, teknik analizde kısa süreli bir toparlanma olarak kabul edilir. Bu genellikle daha sonra büyük düzeltmelere yol açar.

Toplam Açık Faiz Payı 3 / 23-3 / 29. Kaynak: Arcane Araştırma BTC Spot – Toplu Günlük Hacimler. Kaynak: Eğim

Ancak aynı zamanda, USD cinsinden stabilcoinlerin, kripto para yatırımcıları için fiyat dalgalanmalarını önlemek için önemli bir araç haline geldiğine dikkat çekiyoruz..

stabilcoin talebi Mart ortasındaki piyasa çöküşünden bu yana son derece güçlü olmuştur, tıpkı geleneksel finansmanda olduğu gibi, kriz zamanlarında dolar nakit talebi artmıştır. Ek olarak, Bitcoin henüz borsalardan ayrılmamış gibi görünüyor.

Özellikle, Tether’in (USDT) piyasa değeri hızla artıyor. 12 Mart’taki çöküşten önce USDT’nin 4,7 milyar $ dolaşımda Yüzde 2.1 toplam kripto para birimi piyasa değeri. 4 Nisan’a kadar USDT’nin toplam sirkülasyonu arttı 6,1 milyar $, veya Yüzde 3.24 kripto para birimi piyasasının değerinin Longhash ve Coincheckup veri.

USDT Dolaşımı ve Bitcoin’in fiyatı. Kaynak: LongHash

Piyasada şu anda çok sayıda stabilcoin bulunmasına rağmen, bu bir boğa piyasası başlatmak için tek kriter değil. Çok sayıda stablecoin ihracı yalnızca bir boğa piyasası için fon temeli sağlayabilir, ancak düşük işlem hacmi ve likiditede düşüş boğa piyasasını durdurabilir.

Bitcoin Cash & Önümüzdeki hafta Bitcoin SV halvingleri

Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) önümüzdeki hafta ilgili blok ödül halving’lerinden geçecek..

Geri sayım yarıya indiriliyor. Kaynak: Blok sandalye

Tarihsel olarak, BCH madenciliği zorluğu ve fiyatı yüksek derecede tutarlılık sağlar. Üç çalışma kanıtı madeni paranın tamamı SHA256 kullanılarak çıkarıldığı için, madenciler daha karlı olmak için fiyata göre geçiş yapıp yapmamayı seçiyor.

Bu aynı zamanda birkaç gün sonra çok sayıda madencinin madenciliğe devam etmek için kapatmaya veya BTC’ye geçmeye zorlanacağı anlamına geliyor. Bu, fiyatı fırlayamadığı sürece BCH’nin madencilik zorluğunu düşürür. Tarihsel korelasyon göz önüne alındığında, BCH’nin fiyatının yaklaşan yarılanma ile düşme şansı yüksektir..

Bitcoin Cash madenciliği zorluğu ve USD tarihsel grafiğinde fiyat Kaynak: bitinfocharts.com Günlük ortalama madencilik zorluğuna karşı Günlük ort fiyat, ABD doları, 7 günlük Değişim oranı. Kaynak: bitinfocharts.com

Mayıs ayında BCH yarılanması ve BTC yarılanması arasındaki boşlukta, birçok madencinin daha karlı bir şekilde madencilik yapmak için BTC ağına geçtiğini göreceğiz, bu da ağ hashrate’ini yükseltir ve ortalama madencilik maliyetini daha pahalı hale getirir. Bitcoin’in fiyatı o zamana kadar artmazsa, daha verimsiz madenciler kar elde etmek için mücadele edecek ve sonunda muhtemelen teslim olacaklar..

Mayıs ortasına kadar, Bitcoin yarıya düştüğünde, madenciler başka bir teslimiyet turu ile karşı karşıya kalacaklar. Kalan madenciler bu güçlü eller olacak ve HODL’ye artan isteklilikleri piyasa satış baskısını azaltacaktır..

Madencilik operasyonu Btc.top’un CEO’su Zhuoer Jiang, röportaj bu hafta ünlü Bitmain S9 maden kuleleri Mart ortasındaki kazadan sonra kapatıldı. Bir röportaj Madencilik teçhizatı üreticisi Avalon’un denizaşırı satış direktörü Bin Luo, Nisan-Mayıs sel sezonu yaklaşırken, madenciler için iyi haberin, istikrarlı, düşük maliyetli madencilik sitelerini tercih edebilecekleri olduğunu söyledi. Koronavirüsten etkilenen birçok fabrika aslında tam olarak açık değil ve aşırı elektrik tedariki aslında düşük elektrik fiyatlarını pazarlık etmek için iyi bir fırsat.

Feragatname: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında esas alınmamalı ve yatırım işlemlerinde bulunma tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me