Çin ve Hong Kong’dan blok zinciri ve kripto para birimi haberlerine haftalık genel bakış

Çin ve Hong Kong’un kripto para birimi alanlarında yoğun bir hafta oldu. Çin’in resmi dijital para birimi olan Dijital Para Birimi Elektronik Ödeme, Çin Halk Bankası’nın Shenzhen hükümeti ile DCEP’i dağıtmak için ortaklık kurmasının ardından ülkede manşetlere çıkmaya devam ediyor. "kırmızı paketler" bir piyango aracılığıyla 50.000 vatandaşa. Bu arada, kripto para borsaları ve madenciler, 15 Ekim’de Filecoin’in resmi lansmanı için hazırlanıyor..

OKEx Insights’ın China Market Watch’ın bu haftaki sayısında bu hikayelerle ilgili kaçırmış olabileceğiniz her şey ve daha fazlası burada..

Shenzhen vatandaşlarına dağıtılan DCEP kırmızı paketleri

Çin Halk Bankası, bir piyango aracılığıyla 50.000 vatandaşa kırmızı DCEP paketleri dağıtmak için Shenzhen hükümeti ile ortaklık kurdu. bir duyuru 8 Ekim’de. Her kırmızı paket 200 RMB değerindeydi.

DCEP kırmızı paketlerinin dağıtımı 11 Ekim’de tamamlandı ve alıcılar, yetenekli DCEP’lerini Shenzhen’in Luohu bölgesindeki 3.389 belirlenmiş satıcıda harcayabilirler..

Temel çıkarımlar

  • Bu, Çin’de vatandaşların DCEP harcamalarına yönelik ilk kamuya açık denemedir. Walmart, Sinopec ve Vanguard, bu tür harcama yapanların Shenzhen’in duruşmasında alışveriş yapabilecekleri en iyi tüccarlar arasında..
  • Vatandaşlar DCEP’lerini Shenzhen’in metrosunda da geçirebilirler..
  • Alıcıların DCEP’lerini 19 Ekim’den önce harcamaları gerekir ve DCEP’lerini kişisel banka hesaplarına aktaramazlar. Harcanmamış DCEP, sona erme tarihinden sonra hükümet tarafından toplanacaktır..

Filecoin’in resmi lansmanı Çin’de yaygın olarak bekleniyor

Çin kripto para topluluğu dört gözle bekliyor Filecoin’in resmi lansmanı – ana ağ 148.888 blok yüksekliğine ulaştığında 15 Ekim’de gerçekleşmesi bekleniyor..

OKEx gibi kripto para borsaları, resmi ana ağ lansmanından hemen sonra Filecoin’in token’ı FIL’i listelemek için hazırlanıyor. Filecoin test ağını başlattı, "Uzay yarışı," Ağustos sonunda, dünya çapında 360 madenciden 230 pebibayt depolama gücü topladı.

Temel çıkarımlar

  • Merkezi olmayan bir dosya depolama sağlayıcısı olarak, Filecoin ilk olarak 2017’deki 257 milyon dolarlık ICO’su sırasında yaygın bir ilgi gördü..
  • Filecoin madencilik şirketi MIX Group liderliğindeki Çin’deki madenciler ve risk sermayedarlarından oluşan bir konsorsiyum, FIL madenciliğinin ödül yapısından memnun değil ve çatal Filecoin Eylül ortasında.

WeBank’ın FISCO BCOS’u sağlık kodu dönüşümlerini hızlandırıyor

Çin hükümeti zaten dönüşümü etkinleştirdi arasında "Guangdong sağlık kodu" ve "Makao sağlık kodu" Mayısta. Ancak, doğrulama sürelerinin yavaş olması ve veri gizliliği sorunları nedeniyle dönüşüm verimsizdi..

Sağlık kodu dönüşümünün acı noktaları son zamanlarda ele alinan WeBank’ın FISCO BCOS blok zinciri tarafından. Söz konusu blok zinciri, sağlık verilerine kriptografi uygular, bu da sağlık verileri aktarımlarının şeffaflığını artırır ve veri doğrulama için aracıları kaldırır..

Temel çıkarımlar

  • FISCO BCOS, kurumsal blok zinciri kullanımında işbirliğini kolaylaştırmayı amaçlayan açık bir konsorsiyum blok zinciridir. WeBank, Tencent ve Huawei’yi içeren açık kaynaklı bir çalışma grubu tarafından geliştirilmiştir..
  • FISCO BCOS’un yardımıyla, sağlık kodu dönüştürme süresi 1 dakika 40 saniyeden 3 saniyenin altına büyük ölçüde düşürüldü..

Ant Group’un IPO’su potansiyel çıkar çatışması üzerine araştırıldı

Bu hafta Çin ve Hong Kong borsalarında mütevazı artışlar görüldü. Basım tarihi itibarıyla, Shanghai SE Composite ve CSI 300 şu anda 3.341 ve 4.807’de işlem görüyor – sırasıyla% 2.1 ve% 2.7’lik haftalık kazançla. Hong Kong’da Hang Seng Endeksi bu hafta% 1,7 değer kazandı ve şu anda 24.655’te duruyor..

 Çin ve Hong Kong borsaları altın hafta tatilinin ardından yükseldi. Kaynak: Ticaret Ekonomisi, Investing.com

Bu hafta, borsa katılımcıları dikkatlerini Ant Group’un halka arzının düzenleyici soruşturmasına çevirdiler. Çin Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonu içine bakmak Kullanıcıların IPO’ya yatırım yapmak için beş Çin yatırım fonu satın alabileceklerine dair raporlarla potansiyel bir çıkar çatışması.

Temel çıkarımlar

  • CSRC yayınlanan Yatırım fonu dağıtımcılarının, ürünlerinin diğer mevcut ve potansiyel işletmelerine satışından kaynaklanan çıkar çatışmalarından kaçınmaları gerektiği konusunda uyarıda bulunan 1 Ekim’den itibaren geçerli olan son kılavuzu. Bu, Ant Group durumunda geçerli olabilir..
  • Hong Kong ve Şanghay’daki ikili listeleme için CSRC’nin onayı gereklidir. Gecikme, Ant Group’u Hong Kong borsası ile yapılan duruşmayı ertelemeye zorladı – Hong Kong’da listeleme için onay sürecinin son adımı.

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me