OKEx Insights, geçtiğimiz haftanın en iyi beş kripto haberini sunuyor

Haftanın Haberleri görseli

PayPal ve Venmo’nun yakında doğrudan kripto satışları sunacağı söylentileri

Blockchain ve kripto para birimi alanı, PayPal ve Venmo’nun çok uzak olmayan bir gelecekte kripto satın alımlarını destekleyebileceğine dair söylentiler dolaşmaya başladığında bu hafta bir enerji sarsıntısı aldı..

İlk rapor kripto haber kuruluşundan geldi CoinDesk, PayPal’ın kripto para biriminin doğrudan satışını sunmayı planladığını iddia eden “konuya aşina üç kişi” ile konuştu. Ancak, kullanıma sunulacak belirli dijital varlıklar şu anda bilinmemektedir..

PayPal, baskı zamanı itibarıyla kripto alımları sunma planlarını henüz onaylamadı..

Temel çıkarımlar

  • PayPal’da şunlardan fazlası var: 300 milyon hesap. Şirket doğrudan kripto para birimi satışı teklif ederse, atasözü sel kapıları perakende yatırımcılar için açılacaktı..
  • PayPal’dan Bitcoin satın alımları için destek, BTC satın alımlarının başarılı olduğunu tespit eden Square Inc.’in Nakit Uygulamasına daha fazla rekabet sağlayacaktır. popüler bir teklif – ve perakende yatırımcılara daha fazla seçenek sunun.

Gri tonlamalı Ethereum Trust tankları, sel pazarına hazır hisseler olarak

Grayscale’in Ethereum Trust’ı bu ay çarpıcı bir fiyat düşüşü gördü – 5 Haziran’da 260 dolardan, Perşembe gününün en düşük seviyesi 78 dolara düştü. Özellikle bu hafta kurumsal yatırımcı dostu yatırım aracının fiyatındaki düşüş hızla hızlandı. Yazım sırasında, ETHE şu anda 98,29 dolardan işlem görüyor..

Gri Tonlamalı Ethereum Trust (OTC_DLY: ETHE) 2 saatlik grafik. Kaynak: TradingWiew

Tarafından belirtildiği gibi Blok, Temel eter için ödenen prim ay başında% 948’den Perşembe günü% 356’ya düştü..

Bu sert düşüş, fonun bir yıllık kilitlenme dönemine göre ay sonunda 500.000’den fazla ETHE hissesinin planlanan piyasaya sürülmesinden önce geldi..

Bir yan not olarak, ETHE’nin düşüşü beraberinde geliyor diğer raporlar Grayscale Investments, önde gelen kripto para biriminin geçen ay blok ödül yarılanmasından bu yana BTC’de yaklaşık 500.000.000 $ satın aldı..

Temel çıkarımlar

  • Hem ETHE fiyatı hem de primi, ikincil piyasada ticarete açık hale gelen büyük miktarda hisse senedi birikmesiyle bu kadar yüksek seviyeleri yeniden elde etmek için mücadele edebilir..
  • ETHE fiyatlarındaki dramatik düşüş aslında eterin spot fiyatını artırmak, ilkinden gelen satış baskısı, ikincisi için uzun süreli teklif desteği oluşturabileceğinden.

FC Barcelona taraftar jetonları iki saat içinde tükeniyor

Barca Taraftar Tokenlarından 1,3 milyon dolardan fazla satın alındı iki saatlik jeton satışı Pazartesi günü futbol behemoth FC Barcelona ile ilişkili. Spesifik olarak, 600.000 BAR token her biri 2 Euro’dan satıldı. Baskı zamanı itibariyle, token başına fiyat 5,76 ABD doları – satış fiyatından neredeyse 3 kat artış.

Geliştiricilere göre tokenlar, hayran katılımını kolaylaştırmak için tasarlandı. Kulübün tescilli oylama platformu ve spor merkezli blockchain platformu Chiliz aracılığıyla taraftarlara sunuldular..

Temel çıkarımlar

  • FC Barcelona’nın fan token satışının başarısı, kripto para birimlerinin ana akımda daha fazla kabul görmesinin başka bir örneğidir. Futbol kulübü dünyanın en zenginlerinden biri ve en büyük küresel destek tabanlarından birini sürdürüyor.
  • Blockchain ve kripto para birimi projeleri, spor dünyasına başarılı bir şekilde girmeye devam ediyor.

New York düzenleyici yeni üç vuruşlu BitLicense kuralı yayınladı

New York’un Finansal Hizmetler Bakanlığı uyguluyor yeni bir üç vuruş kuralı BitLicenses uygulamaları söz konusu olduğunda, eyaletin dijital para birimi etkinlikleri için işletme lisanslarının adıdır.

Temelde, yeni kural NYSDFS’nin düzenleyici tarafından talep edilen gerekli değişiklikleri yapmayan uygulamaları reddetmesine izin verecektir..

Temel çıkarımlar

  • Yeni üç ihtar kuralı, başvuru sahiplerinin uygulamalarının yeterli olup olmadığını daha kolay kontrol etmelerine izin vererek bir BitLicense edinme sürecini daha da basitleştirmeli ve kolaylaştırmalıdır..
  • Güncelleme ayrıca, finansal düzenleyicinin New York’ta dijital para birimleriyle uğraşmak isteyen şirketler için başvuru sürecini daha kolay hale getirme konusunda belirli bir istekliliğini de gösteriyor..

Kripto kartları, Wirecard fiyaskosunun ardından çalışmayı durdurdu

Wirecard fiyaskosunun son bölümünde, Mali Davranış Otoritesi Wirecard Card Solutions’ı resmi olarak askıya aldı. Sonuç olarak, Crypto.com’un MCO Visa banka kartları dondurulmuş – İngiltere ve Avrupa’daki kart sahiplerinin işlem yapmasını ve para yatırmasını önlemek.

Ancak kart sahiplerinin parası kaybolmaz ve önümüzdeki günlerde iade edilmesi bekleniyor.

Bu arada Crypto.com’un kripto kart programı için yeni bir satıcı seçeceği bildiriliyor..

Temel çıkarımlar

  • Wirecard’ın çöküşü, WCS tarafından verilen kripto kartlarının kapatılmasını gördüğümüz gibi, fintech dünyasına şok dalgaları gönderdi..
  • Tarafından belirtildiği gibi Blok, TenX ve Cryptopay banka kartları da Wirecard yan kuruluşu tarafından çıkarıldı – yani onların da yeni satıcılar bulmaları gerekecek.

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me