PayPal’ın kripto girişi, hem perakende hem de ticari kripto para biriminin benimsenmesini artıracak – Market Watch

Toplu kabul söz konusu olduğunda, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri, 239 milyar dolarlık piyasa değerine sahip çevrimiçi ödeme devi PayPal Holdings Inc.’den sonra bu hafta büyük bir artış elde etti., duyuruldu ürün tekliflerine dört büyük kripto para biriminin eklenmesi. 2021’den itibaren kullanıcılar doğrudan PayPal hesaplarından kripto para birimi alabilir, tutabilir ve satabilir..

PayPal’ın açıklamasının ardından, BTC ve birçok altcoin fiyatı önemli ölçüde arttı. 

BTC, PayPal duyurusundan büyük bir destek aldı. Kaynak: OKEx, TradingView

PayPal’ın belirttiği gibi, COVID-19 ve merkez bankası dijital para birimlerinin veya CBDC’lerin geliştirilmesinden kaynaklanan dijital ödemelere yönelik artan faiz, şirketin kripto para birimlerini benimsemesini hızlandırdı..

Desteklenen dört kripto para birimi – BTC, Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) – önümüzdeki haftalarda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılara ilk olarak sunulacak ve Venmo’ya genişletilmesi ve uluslararası pazarları seçmesi bekleniyor. 2021’in ilk yarısı.

Kısaca PayPal’ın kripto stratejisi

PayPal, müşterilerin dünya çapında 26 milyon tüccar ile satın alma işlemlerini finanse etmek için kripto para varlıklarını kullanabileceklerini belirtti. Sorunsuz bir deneyim sağlamak için yıl sonuna kadar kripto alıp satarken hizmet ücreti alınmaz. Ek olarak, bir PayPal hesabında kripto para birimi bulundurmak için herhangi bir ücret alınmayacaktır. Şirket ayrıca kripto para birimi ile fiat arasındaki herhangi bir dönüştürme ücretini de reddetti. Aynı şekilde, satıcı tarafında PayPal, kripto ödemelerini kabul etmek için herhangi bir ek entegrasyon veya ücret uygulamaz..

PayPal ayrıca New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından koşullu bir BitLicense almıştır. Ek olarak PayPal, emanetçilerle ortaklıklar kurarak kripto stratejisini genişletmeye devam etti. Olmuştur bildirildi PayPal, saklama hizmetleri için Bitcoin saklama kuruluşu BitGo Inc.’i satın almayı araştırıyor.

Bununla birlikte, PayPal’ın kripto tekliflerinde sınırlamalar var. Kullanıcılar hesaplarına girip çıkamazlar, yani yalnızca PayPal hesapları üzerinden satın aldıkları kripto para birimlerini tutabilirler..

Son olarak, CoinShares’te baş strateji sorumlusu Meltem Demirors, inanıyor PayPal önümüzdeki altı ila 12 ay içinde kendi dijital para birimini piyasaya sürebilir..

Venmo’nun bin yıllık pazarı kitlesel benimsemenin anahtarı olabilir

PayPal varken 346 milyon aktif kullanıcı, 2020’nin ikinci çeyreği itibariyle, yan kuruluşu Venmo, kripto para biriminin ana akım benimsenmesini artırmak için en yüksek potansiyele sahiptir.. 

Venmo, mobil bir uçtan uca ödeme uygulamasıdır. 52 milyon kullanıcı o hakim BTC’nin popülerlik kazandığı Amerikan Y kuşağı arasında mobil ödeme pazarı. Bu demografinin% 59’unun inanmış kripto para birimleri, finans teknolojisindeki olumlu yeniliklerdir. Dahası, Y kuşağının% 17’sinin kripto para birimlerine sahip olduğu bildirildi. Ek olarak, yakın zamanda JP Morgan Chase not alınmış Y kuşağının altın yerine BTC’yi tercih etmesi, dijital para biriminin uzun vadeli fiyat değerlendirme potansiyelinin temel itici gücüdür.. 

Revolut’un kripto başarı öyküsü

Revolut’un kripto para birimi hizmetlerini benimsemesi, PayPal için bir referans durumu olabilir. Önce dijital banka başlatıldı 2017’de kripto para birimi hizmetleri ve kullanıcıların BTC, LTC ve ETH satın almalarına ve ticaret yapmalarına izin verdi. Firma daha sonra kripto tekliflerini BCH, XRP ve Stellar lümenlerine (XLM) genişletti. Revolut onları genişletmeden önce kripto teklifleri başlangıçta Avrupalı ​​müşteriler için mevcuttu. BİZE., Japonca ve Avustralyalı 2020’deki müşteriler. 

Revolut, COVID-19 salgınından bu yana kripto para ticaretinde kayda değer bir artış gördü. Revolut’un 10 milyon kullanıcısının% 30’undan fazlası takas uygulamadaki kripto para birimleri. Büyüme en çok, kripto para ticareti yapan kullanıcı sayısında aylık% 68 artış ve her kripto para birimi ticaretinin ortalama değerinde% 63 aylık artış olduğu Nisan 2020’de dikkat çekicidir.. 

Cryptocurrency, Revolut’un işinin temel bileşeni olmaya devam ediyor. Şirketin belirttiği gibi yıllık rapor, kripto para birimi varlığı 2020’de 37 milyon GBP’den 93.8 milyon GBP’ye yükseldi..

Kripto paranın perakende olarak benimsenmesi mütevazı büyüme gösteriyor

PayPal’ın kripto duyurusundan Square’in 50 milyon dolarlık Bitcoin yatırımına kadar, kurumlar kripto para birimlerine ilginin arttığını gördü. Bununla birlikte, perakende satıcılar arasında kripto para biriminin benimsenmesi sınırlı kalmaya devam ediyor – yine de veri Coinmap’ten, Mart ayında kripto para kabul eden perakende tüccarlarında, büyük olasılıkla COVID-19’un neden olduğu kısa bir artış olduğunu gösteriyor. O zamandan beri, kripto ödeme yerlerinin sayısı, bugüne kadar listelenen 19.072 kripto ödeme yeri ile mütevazı bir büyüme gösterdi..

Mart 2020’de kripto ödeme yerlerinin sayısı önemli ölçüde arttı.

Kripto para birimlerinin perakende olarak benimsenmesi 2020’de yavaş bir şekilde artarken, PayPal duyurusu dijital para birimlerinin 26 milyon PayPal tüccarına ulaşmasına izin vererek oyunun kurallarını değiştirebilir. PwC’nin küresel kripto lideri Henri Arslanian, OKEx Insights’a şunları söyledi:

"ABD’deki Robinhood veya Square gibi diğer ödeme firmaları zaten kriptoya erişim teklif ederken, PayPal çok daha büyük ve daha uluslararası."

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me