Çin ve Hong Kong’dan blok zinciri ve kripto para birimi haberlerine haftalık genel bakış

Çin Pazarı İzleme görseli

Çin blok zinciri ve kripto para birimi endüstrisi için hareketli bir hafta oldu. 

Çin Ziraat Bankası – ülkenin "Büyük dört" bankalar – Çin’in Dijital Para Birimi Elektronik Ödemeleri veya DCEP için para yatırma ve çekme denemeleri gerçekleştirdi. Deneme şu anda Shenzhen’deki bir dizi AgBank ATM noktasında mevcuttur..

Çin’in doğu kıyısında, Şangay hükümeti blockchain girişimi Conflux’a 5 milyon dolarlık araştırma hibesi verdi.

Bu arada, New York Borsasında listelenen Çinli bir spor piyango firması olan 500.com, Bitcoin madencilik makineleri için yaklaşık 14,4 milyon dolar değerinde bir satın alma anlaşması imzaladı.

OKEx Insights’tan China Market Watch’ın bu haftaki sayısında bu hikayelerle ilgili kaçırmış olabileceğiniz her şey ve daha fazlası burada..

Ziraat Bankası, DCEP ATM denemelerini mümkün kılıyor

Çin Ziraat Bankası bildirildiğine göre DCEP’nin kullanıcıların çek ve tasarruf hesaplarından yatırılması ve çekilmesinin denenmesi. Hizmet şu anda Shenzhen’deki bir dizi AgBank otomatik vezne makinesinde mevcuttur..

AgBank, DCEP denemesini kamu hizmetleri ödemeleri ve e-devlet hizmetlerini kapsayacak şekilde genişletmeyi planlıyor.

Temel çıkarımlar

  • Bu, banka ATM’lerini içeren ilk DCEP denemesidir.
  • AgBank kısa süre önce Shenzhen’de bir DCEP araştırma laboratuvarı kurulduğunu duyurdu – bu alandaki rekabeti Çin İnşaat Bankası ile yoğunlaştırıyor.

Conflux, Şangay’dan 5 milyon dolarlık araştırma hibesi aldı

Changning Bölgesi hükümetiyle birlikte Şangay Bilim ve Teknoloji Komitesi, blok zinciri başlangıcı Conflux’a 5 milyon dolar bağışladı. Finansman olacak bildirildiğine göre projenin ağı üzerine inşa edilmiş, önerilen bir havacılık tedarik zincirinin araştırmasını desteklemek için kullanılabilir.

Temel çıkarımlar

  • Şangay hükümeti ile halihazırda devam eden bir araştırma ortaklığı olan Conflux, hükümetle ilgili girişimler için popüler bir proje haline geliyor.. 
  • Partilerin ikisi de partner Tree Graph Araştırma Enstitüsü’nü Eylül 2020’de başlatmak için. Araştırma enstitüsü 57 kuruluştan biriydi. listelenmiş Şangay’da "Teknoloji İnovasyon Planı" aralıkta.
  • Pekin merkezli girişim, diğer belediye hükümetleriyle de arkadaşça. Örneğin, Conflux bir yetkili aldı onay Hunan hükümetinden blockchain laboratuvarlarının oluşturulmasıyla ilgili olarak.

NYSE’de listelenen piyango firması Bitcoin madencilik makineleri satın alıyor

Çinli spor piyango firması 500.com, girdi Bitcoin madencilik makinelerini satın almak için kesin bir satın alma sözleşmesi imzaladı. NYSE’de listelenen şirket, satın alma işlemini tamamlamak için A Sınıfı adi hisselerinden yaklaşık 14,4 milyon dolar değerinde ihraç etmeyi bekliyor.. 

Satıcının detayları açıklanmadı ve satın almanın 2021 yılının 1. çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Temel çıkarımlar

  • Madencilik ekipmanı alımları tamamlandığında 500.com, Bitmain’den S17, T17 ve S9 madencilik modellerine sahip olacak. Ayrıca MicroBT’den M20’lere sahip olacak. 
  • The hisse fiyatı 500.com’un% 11’i duyurunun ardından% 11 arttı.

500.com’un hissesi 5 Ocak 2021’den bu yana önemli ölçüde arttı. Kaynak: Google

Çin’deki otomobil satışları art arda dokuzuncu ayda arttı

Hong Kong ve Çin’deki borsalar bu hafta mütevazı bir şekilde büyüdü. Yazım tarihi itibariyle, Shanghai SE Composite ve CSI 300 şu anda 3.599 ve 5.578’de işlem görüyor – sırasıyla% 1.35 ve% 2.96 haftalık kazançlarla. Hong Kong’da Hang Seng Endeksi bu hafta% 1,98 arttı ve şu anda 28.241’de duruyor..

Hong Kong ve Çin’de borsalar bu hafta hafif yükseldi. Kaynak: Ticaret Ekonomisi, Investing.com

Temel çıkarımlar

  • Otomobil satışlarındaki aylık artışlar ülke pazarlarını canlandırsa da, Çin’deki yıllık araba satışları küçülmek geçen yıldan bu yana% 6,8 oranında. Düşüş, 2020’nin ilk yarısında fabrikaların ve işletmelerin COVID ile ilgili kapanmasına bağlanabilir..
  • Çin’de elektrikli araç satışları 1,17 milyon adede yükseldi. Tesla’nın ardından bu rakamın daha da artması muhtemel. beklenmedik fırlatma Model Y elektrikli SUV’lerinin 1 Ocak 2021’de.

OKEx tüccarı değil misiniz? Ticarete nasıl başlayacağınızı öğrenin!

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me