Geçtiğimiz hafta, 11 Mayıs Salı günü yapılması planlanan üçüncü blok ödül yarılanma beklentisiyle Şubat ayından bu yana ilk kez Bitcoin (BTC) fiyatının 10.000 $ ‘ın üzerine çıktığını gördü..

Bu hafta kripto endüstrisinden gelen haberler arasında yükselen BTC yatırımları, yüksek profilli kurumsal drama ve sıkı Birleşik Devletler menkul kıymetler yasasının hayal kırıklığı yaratan etkileri yer alıyor..

Bu hafta en çok okunan beş haber

Paul Tudor Jones’un fonu, enflasyona karşı bir koruma olarak BTC vadeli işlemlerini alıp satabilir

7 Mayıs’ta, hedge fon yöneticisi ve makro yatırımcı Paul Tudor Jones duyuruldu Tudor BVI fonunun Bitcoin vadeli işlemlerine hazır olduğunu.

Yatırımcılara “Büyük Parasal Enflasyon” başlıklı bir mektupta, yatırımcılara bir değer deposu olarak nitelendirdiği Bitcoin üzerine bahis oynadığını söyledi. BTC’ye dönüşünün, şu anda COVID-19 salgınının etkilerini hafifletmek için uygulanmakta olan benzeri görülmemiş para politikalarından kaynaklandığını söyledi..

Sevmek ondan önce birçok kişi, Jones, Bitcoin’i altınla karşılaştırdı ve şunları söyledi: “Bitcoin bana, 1976’da işe ilk başladığımda altını hatırlatıyor.” Ne kadar yatırım yapıldığına gelince, Jones, BTC vadeli işlemlerini satın almak için fonun şu anda yaklaşık olarak duran net varlıklarının maksimum “düşük tek haneli risk yüzdesi” ile başlamaya hazır olduğunu belirtti. 22 milyar $.

Çıkarımlar:

1. Kripto endüstrisindeki birçok kişi haberi şu şekilde selamladı: doğrulama bir varlık sınıfı olarak kripto – ve özellikle Bitcoin – sinyal daha fazla kurumsal yatırım gelecek.

2. Jones’un büyük açıklamasının zamanlaması – Bitcoin’in blok ödül yarılanmasından hemen önce – not edilmelidir. Jones, yarılanma konusundaki farkındalığını, yatırımcı mektubu.

Birçok analistin tahmin ettiği gibi, geçtiğimiz hafta Bitcoin’in blok ödülünün yarıya inmesine yol açan madeni paranın fiyatı yüzde 12’den fazla artarak 10.000 $ civarında işlem gördü. BTC, Mart ortasındaki çöküşünden bu yana bu hafta neredeyse yüzde 150 değer kazandı..

3. Bu aslında Jones’un Bitcoin ile ilk etkileşimi değil. Göre Bloomberg, yatırımcı daha önce 2017’de BTC’ye sahipti ve onu tüm zamanların en yüksek seviyesi olan madeni para başına 20.000 $ ‘a yakın sattı..

TRON, ABD hükümetinden koronavirüsle ilgili yardımda 2 milyon dolar aldığını bildirdi

5 Mayıs’ta, blok zinciri platformu Tron (TRON), firmanın ABD merkezli ekibinin Alınan CARES yasasının bir parçası olarak nakit yardımı. Resmi Çin sosyal medya hesaplarından ikisi gibi görünen raporda, firmanın şu ana kadar yaklaşık 2 milyon dolarlık küçük işletme yardımı aldığını ve COVID-19 ile ilgili ikinci bir yardım beklediğini iddia ediyor..

İşin garibi, Tron’daki gönderiler WeChat ve Weibo konuyla ilgili olarak “yabancı basında çıkan haberlerden” ve “konuya aşina olan kişilerden” alıntı yapıyor. Tron’un WeChat gönderisi, kaynağı olarak, Weibo’da bir bireyin hesabı gibi görünen ve orijinal raporu sağladığı iddia edilen ve “sektör içerisindeki kişilerden” alıntı yapılan içeriğe de bağlantı veriyor.

Tron, haberleri doğrudan Çince veya İngilizce olarak onaylamadı ve Tron Vakfı sözcüsü şunları söyledi: Blok Perşembe günü “yorum yapamıyoruz.”

OKEx Insights, yorum için firmaya da ulaştı, ancak basın zamanına kadar bir yanıt almadı.

Çıkarımlar:

1. Hem Weibo gönderisi hem de Tron’un resmi gönderileri, Tron’un ABD hükümetinden yardım almasının, şirketin meşruiyetini ve ABD düzenleyicilerinin gözünde “değerini” kanıtladığı fikrine açıkça atıfta bulunuyor..

2. Tron’un kurucusu Justin Sun, sektörde tanınmış bir utanmaz promosyon blockchain’i (sloganı yine de “web’i merkezden uzaklaştırmak”) ve ilgili projeleri ve ayrıntılı PR dublörleri.

3. Crypto Twitter (İngilizce), Haberler ile öfke, hatırlama Sun’ın tartışmasız en ünlü dublörü – geçen yıl Warren Buffet ile öğle yemeği yemek için bir hayır kurumu müzayedesinde 4,5 milyon dolarlık rekor bir teklif. Eleştiri genel olarak, Tron’un – ABD’li şirketi teknik olarak yardım almaya hak kazanabilse de – aslında söz konusu yardıma ihtiyaç duymadığı ve bunun için başvuruda bulunan küçük işletmelerden uzaklaştığı argümanı etrafında yoğunlaşıyor..

Telegram, ABD’li yatırımcılara artık blok zinciri projesi TON’u finanse edemeyeceklerini söyledi

4 Mayıs’ta, kripto endüstrisinin favori mesajlaşma uygulaması Telegram, gönderildi Amerika Birleşik Devletleri yatırımcılarına çok beklenen blockchain protokolü TON’a projeden ayrılmalarını söyleyen bir mektup.

Firma, ABD’li yatırımcılara fonlarının yüzde 72’sini iade edeceğini açıkladı (bu, geçen hafta yapılan tüm TON yatırımcılarına yapılan bir güncellemedir ve bu, şimdi yüzde 72’lik bir geri ödeme alma veya Nisan 2021’e kadar yüzde 110’luk bir geri ödeme alma seçeneği bıraktı. kredi yoluyla).

Hareket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Telegram’a karşı devam eden yasal işlemle bağlantılı. Telegram, platformun jetonu GRAM’ın iki özel satışında 1.7 milyar dolar topladıktan sonra TON’un ilk olarak Ekim 2019’da piyasaya sürülmesi gerekiyordu. Acil durum eylemi nedeniyle fırlatma ertelendi dosyalanmış SEC tarafından aynı ay, Telegram’ı ABD’li yatırımcılara kayıtsız menkul kıymetleri satmaya hazırlanmakla suçlayarak.

Geçtiğimiz ay firma, devam etmekte olan SEC davasıyla ilgili bir mahkeme kararının ardından Nisan 2021’e yeni bir başlangıç ​​ertelemesi duyurdu. Telegram, ABD’deki yatırımcıları tamamen dışlama yönündeki son kararını, “Amerika Birleşik Devletleri’ndeki belirsiz bir düzenleyici tutumdan” bahsederek açıkladı.

Çıkarımlar:

1. 2018’de Telegram dosyalanmış SEC ile GRAM satışı için muafiyetler için – veya daha doğrusu yalnızca TON piyasaya sürüldüğünde verilecek olan tokenlere ilişkin haklar – akredite ABD yatırımcılarına. SEC’in 2019 acil durum eylemi, GRAM başlatıldıktan sonra yatırımcıların ve Telegram’ın ABD’de menkul kıymet olarak kayıtlı olmayan tokenleri kar için satabileceğini iddia etti..

2. TON ile ilgili endüstri yutturmaca, potansiyel olarak anında, yaygın bir şekilde benimsenmesini sağlayan popüler mesajcının kendisine entegre edilmesinin beklendiği gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Telegramın kendisi onaylanmadı TON’un açık kaynaklı, merkezi olmayan bir protokol olacağını söylemek dışında nasıl uygulanacağına dair herhangi bir ayrıntı.

Square Cash App, üç aylık Bitcoin geliri rekor seviyede

Kripto dostu ödeme uygulaması Square bildirildi 6 Mayıs’ta yayınlanan bir kazanç raporunda, son çeyrekte Bitcoin satışlarından elde edilen 306 milyon dolarlık rekor bir gelir elde edildi. Mart ayında şirket, yatırımcılara son haftalarda BTC yatırımlarıyla “benimseme ve katılımın” arttığını söyledi..

Çıkarımlar:

Square’in sayılarının zamanlaması, koronavirüs salgınıyla ilişkili piyasa koşulları ışığında Bitcoin’e olan ilginin arttığını gösteriyor..

Madencilik devi Bitmain yöneticileri, tam anlamıyla firma için kavga ediyor

Dün, 8 Mayıs, Bitmain’in kurucu ortağı Micree Zhan – geçen yıl diğer kurucu ortağı Jihan Wu tarafından firmadan sürgün edildi – anlaşılan fiziksel çatışma şirket belgeleri üzerinde başka bir Bitmain yöneticisi ile.

Olay, Micree’nin Beijing Bitmain Technology firmasının yasal temsilcisi statüsüne sahip olduğunu kanıtlayan bir belge aldığı bildirildiği Pekin’deki Sanayi ve Ticaret Bürosunda meydana geldi..

Bitmain’in üst düzey yöneticilerinden biri olan Luyao Liu, Micree ile binanın çevresinde oluşan bir kalabalık olarak karşılaştı ve belgeyi ondan aldı. ortaya çıktı fiziksel bir mücadele olmak. Her iki tarafın da tutuklandığı bildirildi.

O günün ilerleyen saatlerinde, Bitmain yayınlandı Luyao’nun şirketin “mevcut yasal temsilcisi” olduğunu söyleyen bir açıklama. Not ayrıca, Micree’nin Bitmain’de “artık herhangi bir pozisyonda bulunmadığının” altını çizdi..

Çıkarımlar:

1. Bitmain’in devam eden iç dramalar şirketin ABD’de halka açılmaya hazırlandığı bildirildi..

2. Kasım 2019 itibarıyla Bitmain, Yüzde 75 pay kripto madenciliği donanım pazarının.

Okex Insights’ı takip edin:

https://t.me/OKEx_Insights

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me