Kripto dünyasında olaylı bir hafta oldu – bir balina Ethereum (ETH) göndermek için milyonlar harcadı, Hindistan’da yeni bir kripto yasağı önerisi raporları ve piyasaya çıkacak yeni bir Bitcoin borsasında işlem gören ürün (ETP). konular.

Ethereum balina işlem ücreti olarak 5,2 milyon dolar ödedi

Bu hafta, sadece 350.55 ETH’yi hareket ettirmek için 5.2 milyon dolarlık işlem ücretine mal olan iki mantıksız eter işlemi gerçekleşti – şu anda kabaca 82.799.91 dolar değerinde..

ilk işlem 10 Haziran’da gerçekleşti ve 10.666 ETH ücret karşılığında yalnızca 0.55 ETH’yi taşıdı. Saçma sapan yüksek ücret – normal bir ücret 1.00 doların çok altında olurdu – bir Çin madencilik havuzu olan Shark Pool’a gitti..

Görünen hata, ertesi gün aynı Ethereum adresi işlem gördüğünde tekrar yapıldı. ek bir 350 eter 10.668 eter işlem ücreti için. Ethermine madencilik havuzu, bu ikinci ücretin yararlanıcısı oldu.

Temel çıkarımlar

  • Mantıksız derecede yüksek ücretin nedeni henüz bilinmemektedir, ancak bazıları tarafından ikisinin de olduğu varsayılmıştır. bir hata veya para aklama girişimi.
  • Ethereum ağı merkezi olmadığı için, gönderenin veya herhangi bir üçüncü tarafın bu işlemleri tersine çevirmesinin bir yolu yoktur. Bu nedenle kripto para birimi topluluğundaki birçok kişi, ayrıntıları terletmenin ve “kendi bankanız olmanın” önemini vurguluyor.

çılgın ethereum ücreti0,55 Ether, 2,5 milyon dolardan fazla ücret karşılığında işlem gördü. Kaynak: etherscan.io

Microsoft, Bitcoin’de merkezi olmayan kimlik ağı beta sürümünü başlattı

Bitcoin ağında Microsoft’un merkezi olmayan kimlik ağı olan Identity Overlay Network (ION), beta sürümünü başlattı kullanıcı adlarını merkezi olmayan tanımlayıcılarla (DID’ler) değiştirmeyi amaçlayan açık kaynaklı, ikinci katman projesi.

ION, temelde, sistem sağlayıcılarının (sosyal medya şirketleri gibi) bir bireyin kimlik bilgilerinin sahipliğini korumasını gerektirmeyen kullanıcı kontrollü girişlere izin verir..

İlk olarak geçen yıl duyurulan ION, sistem sağlayıcılarının (Facebook gibi) bir kullanıcının oturum açma kimlik bilgilerine sahip olması yerine bağımsız şirketlere veya hizmetlere uyan kullanıcı kontrollü oturum açma işlemlerini etkinleştirmeyi amaçlıyor. ION, sağlık sertifikaları veya temas takibi ile tam olarak ilgili olmayan birçok kullanım durumu için kullanılabilir, ancak koronavirüsün yayılmaya devam etmesi potansiyel kullanımını etkilemiştir..

Temel çıkarımlar

  • ION’nin hızlı gelişimi, COVID-19 salgını tarafından teşvik edildi. Ancak, herkes ION’un ve diğer benzer projelerin gizliliği koruma önlemlerine güvenmiyor.
  • Microsoft, Ethereum blok zinciri için yeni bir Azure Blok Zinciri Hizmeti ve Azure Blok Zinciri Geliştirme Kitini duyurarak son zamanlarda blok zinciri teknolojisi geliştirmede aktif bir rol oynadı.

QuadrigaCX kripto para borsası bir Ponzi şeması gibi çalışıyor

Kurucusu ve CEO’su Gerland Cotten’in yurtdışındayken öldüğü bildirildikten sonra iflas eden kötü şöhretli ve şimdi feshedilmiş kripto para borsası QuadrigaCX, bir saadet zinciri olarak çalıştı. yeni hazırlanmış bir kamu raporu Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu’ndan (OSC).

Rapor, en önemlisi, Cotten’ın QuadrigaCX’in müşterilerine karşı işlem yaptığını ve QuadrigaCX müşterilerinin depozitoları ile finanse edilen diğer kripto para borsalarında sahte ticaret hesapları kullandığını iddia ediyor. Raporun açıkladığı gibi:

“Cotten, Quadriga hesaplarını takma adlar altında açtı ve şüphesiz Quadriga müşterileriyle ticaret yaptığı kurgusal para birimi ve kripto varlık bakiyeleri ile kredilendirdi. Kripto varlıklarının fiyatı değiştiğinde gerçek kayıpları sürdürdü ve böylece müşterilerin para çekme işlemlerini karşılamak için varlıklarda bir eksiklik yarattı. “

Temel çıkarımlar

  • QuadrigaCX efsanesi, hala olgunlaşmakta olan blok zinciri ve kripto para birimi endüstrisinde bulunan yanlış ve finansal suçların başlıca örneği olmaya devam ediyor..
  • Doğrulanabilir kimlik bilgilerine ve uzun bir güvenlik geçmişine sahip büyük borsalar, kripto para ticareti için en güvenli seçenekler olmaya devam ediyor.

Bitcoin ETP, Alman dijital borsası Xetra’da piyasaya sürülecek

Almanya’nın Xetra dijital borsası ilk kripto ETP’sini bu ayın sonunda alacak. ETP, Londra merkezli ETC Group’tan geliyor ve Birleşik Krallık, İtalya ve Avusturya’daki müşteriler için mevcut olacak.

Göre ETF Akışı, BTCetc Bitcoin Borsası İşlemli Kripto (BTCE) fiziksel olarak desteklenecek, Bitcoin’in fiyatını izleyecek ve yüzde ikilik bir toplam harcama oranına (TER) sahip olacak.

Temel çıkarımlar

  • Bahsedilen yatırımcılar için Bitcoin ürünlerinde bir artışın yanı sıra, her şeyden önce kripto para birimine kurumsal yatırımda istikrarlı bir artış gördük..
  • Kurumsal yatırımcılara yönelik başka bir Bitcoin ürünü olan yeni ETP, cüzdan adreslerini ve güvenliği yönetmek gibi BTC ile ilişkili teknik zorlukları ortadan kaldırır..

Hindistan Maliye Bakanlığı kripto para birimlerinin yasaklanmasını önerdi

Hindistan Yüksek Mahkemesi’nin, Hindistan Merkez Bankası’nın (RBI) kripto para birimlerinde işlem yapan bireylere ve kuruluşlara hizmet veren bankalar üzerindeki yasağını kaldırmasından üç ay sonra, Hindistan Maliye Bakanlığı kripto para birimleri için kapsamlı bir yasak önerdi.

Hindistan parlamentosu, öneriyi Birlik Bakanlar Konseyi’ne iletildikten sonra gözden geçirecek.

Temel çıkarımlar

  • Bu, Hindistan’da kripto için genel bir yasak teklif edilen ilk olay değil. Önceki teklifler şimdiye kadar yeni varlık sınıfının yasaklanmasında başarılı olamadı.
  • En kalabalık ikinci ülkede bir kripto yasağı, küresel kripto para biriminin benimsenmesi için büyük bir darbe olacaktır..

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar. OKEx Insights’ı takip edin Twitter ve Telgraf.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me