Çin ve Hong Kong’dan blok zinciri ve kripto para birimi haberlerine haftalık genel bakış.

Blockchain gelişimini teşvik etmek söz konusu olduğunda Çinli düzenleyiciler ve merkez bankaları için yoğun bir hafta oldu. Çin Devlet Konseyi, dört serbest ticaret deney bölgesi arasında blok zincirinin benimsenmesini teşvik etmek için bir duyuru yayınladı. Çinli e-ticaret devi JD.com’un dijital kolu JD Digital, ülkenin dijital para birimi DCEP’i araştırmak için Çin Halk Bankası Dijital Para Birimi Araştırma Enstitüsü ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. TRON’un kurucusu Justin Sun, Weibo hesabını dördüncü kez yasakladı. 

OKEx Insights’ın China Market Watch’ın bu haftaki sayısında bu hikayelerle (ve daha fazlası) ilgili kaçırmış olabileceğiniz her şey burada..

Çin Devlet Konseyi, blok zincirini dört serbest ticaret deneysel bölgesinde zorluyor

Çin Devlet Konseyi, Çin’de dört serbest ticaret deney bölgesinin gelişimini teşvik ederek blockchain teknolojisinin önemini vurguladı:

  • Pekin
  • Hunan
  • Anhui
  • Zhejiang

Devlet Konseyi’ne göre duyuru, Blockchain teknolojisinin kullanımı, kağıtsız bir sınır ötesi ticaret ortamını kolaylaştırır ve serbest ticaret deney bölgelerinde teknik ve düzenleyici standartların formüle edilmesine yardımcı olur..

Temel çıkarımlar

  • Blok zinciri uygulamalarının amacı, her serbest ticaret deneysel bölgesinde biraz farklılık gösterir. Pekin deney bölgesi, bir dijital ticaret finans ekosistemi oluşturmayı ve DCEP’nin araştırılmasını ve benimsenmesini desteklemeyi amaçlamaktadır. Hunan deney bölgesi için amaç, finansal hizmetlerdeki teklifleri artırmaktır. Anhui deney bölgesi, idari süreçleri kolaylaştırmayı hedeflerken, Zhejiang deney bölgesi, fintech projeleri için düzenleyici bir sanal alan oluşturmak için blockchain teknolojisini kullanmayı hedefliyor..
  • Serbest ticaret deneysel bölgeleri, Çin’in blockchain çözümlerinde dünya lideri olma çabasını daha da göstermektedir..

Justin Sun’dan Weibo dördüncü kez yasaklandı

TRON’un kurucusu Justin Sun, Weibo’nun hesabına sahipti yasaklandı dördüncü kez. Weibo’nun resmi hesabına göre, Sun’ın hesap yasağı, Weibo topluluk kurallarının ihlal edilmesinin ardından.

Sun’ın kişisel hesabının yasaklanmasına rağmen Weibo, kripto projelerini hesaba katıyor – örneğin TRON ve DeFi projesi JustSwap – normal çalışmada kal.

Anahtar paket servisi olan restoran

  • Sun, kripto alanındaki agresif (ve muhtemelen samimiyetsiz) pazarlama stratejisiyle tanınıyor. 19 Eylül Pazar iddia edildi JustSwap’in birinci sınıf merkezi olmayan değişim olduğunu ve JustSwap kullanıcıları için bir airdrop başlatmayı düşündüğünü. Ayrıca, TRON Vakfı son zamanlarda özür diledi Sun’ın TRON’un 10 milyar kullanıcıya ulaştığı şeklindeki yanlış beyanı için halka duyuruldu – bu sayı, gezegenin nüfusundan daha büyük bir sayı. Kişisel Weibo hesabının dördüncü yasağı bu nedenle şaşırtıcı değil.

JD Digital, DCEP araştırmalarında PBoC ile ortaklık yapıyor

Çin e-ticaret devi JD.com’un dijital kolu JD Digital, duyuruldu Çin’in resmi dijital para birimi DCEP üzerinde araştırma yapmak için Çin Halk Bankası Dijital Para Araştırma Enstitüsü ile bir ortaklık.

Duyuru, JD Digital’in blok zinciri altyapıları ve mobil ödemeler için kullanım durumları geliştirmede DCEP araştırmasını destekleyeceğini belirtti. Örneğin, ortaklık, DCEP için bir dijital cüzdan geliştirmek üzere JD Digital’in uzmanlığından yararlanabilir..

Anahtar paket servisi olan restoran

  • JD Digital, geçtiğimiz günlerde Çin finans piyasalarından büyük ilgi gördü. IPO başvurusu 11 Eylül’de Şangay Menkul Kıymetler Borsası STAR Pazarında. prospektüs, JD Digital, PBoC ve Çin Ödeme ve Takas Derneği tarafından yönetilen dijital para inovasyonu hakkında bir araştırma raporuna katıldı..

HSBC hisse senedi fiyatı 25 yılın en düşük seviyesine geriledi

Bu hafta, Hong Kong borsası düşerken Çin borsası hafif düştü. Basım tarihi itibarıyla, Shanghai SE Composite ve CSI 300 şu anda 3,280 ve 4,652’den işlem görüyor ve haftalık sırasıyla% 0,13 ve% 0,6 kayıpla. Hong Kong’da Hang Seng Endeksi bu hafta% 4,01 düştü ve şu anda 23.734’te duruyor..

Hong Kong borsası düşüş yaşarken Çin borsası hafifçe düştü. Kaynak: Ticaret Ekonomisi, Investing.com

Hisse senedi piyasası katılımcıları, bu hafta HSBC’nin (HKG: 0005) düşen hisse senedi fiyatına yöneldi. HSBC’nin hisse fiyatı düşmüş 27,90 HK $ ile 25 yılın en düşük seviyesine. Bu, sızan FinCEN belgelerinden kaynaklanmaktadır. durum dünyanın en büyük bankalarından bazılarının 2 trilyon doları aşan şüpheli fon transferlerine karıştığını.

Ek olarak, HSBC’nin, "güvenilmez varlık listesi" Çin hükümeti tarafından.

Temel çıkarımlar

  • HSBC dışında, dünyanın en tanınmış bankalarından bazıları, büyük hisse fiyatı düşüşleri FinCEN dosyalarının sızıntısını takiben. Örneğin, Standard Chartered’ın hisseleri% 6,18 oranında düştü. Deutsche Bank’ın (ETR: DBK) hisseleri% 8’den fazla düştü ve JPMorgan Chase’in (NYSE: JPM) hisseleri% 3’ten fazla düştü.
  • Altındaki işletmeler "güvenilmez varlık listesi" Çin’de yatırım, ithalat ve ihracat faaliyetleri yasaktır. Ek olarak, personelinin Çin’e girmesine izin verilmiyor.

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me