Piyasalar uzun zamandır beklenen Bitcoin ödül yarılanmasını beklerken, kripto para birimi alanında duyarlılık yüksek oldu, ki bu şu andan itibaren t-eksi dört gün.. OKEx Akademisi yarılanmayla ilgili bilmeniz gereken her şeyi kapsıyordu. temel ticarete strateji, ve ayrıca veri bu önemli.

OKEx’ten BTC Halving’in öne çıkan özellikleri

  • Etkinlik Arbitrajı: Yarılanmalarda Nasıl Ticaret Yapılır
  • Opsiyon Piyasaları BTC Halving’e Daha Az Coşku Gösteriyor
  • Yarılanma hakkında bilmeniz gereken beş ilginç gerçek
  • Büyük Bitcoin Madencileri Yarılanma Öncesinde İyimserlik Gösteriyor: Derinlemesine Bir Bakış
  • Bitcoin Halving: Bitcoin’e Girme Zamanı?

Yarılanma ile ilgili en popüler anlatılardan biri, bitcoin arzını azaltacağıdır. Bu nedenle fiyat yükselecek. Bu hikaye beslenmeye devam edebilir BTC Orta / uzun vadeli perspektifte boğalar, zincir üzerindeki kilit veriler ve piyasa verileri, özellikle yarılanmadan kısa bir süre sonra tüccarların ve yatırımcıların dikkatini hak etmelidir. Bunun nedeni, bu verilerin piyasa duyarlılığı hakkında önemli bilgileri açığa çıkarması ve kısa vadede temel fiyat yansımalarını sağlayabilmesidir..

1. Kullanılan benzersiz adres

Bitcoin benzersiz adresleri, blok zincirindeki etkinliklerin gönderilmesine veya alınmasına kaç adresin katıldığını gösterir, genel ağ etkinliği seviyesi ve kripto para biriminin değerlemesi için en etkili zincir üstü göstergelerden biri olarak kabul edildi. durumda bitcoin.

Gördüğümüz gibi, benzersiz adreslerin sayısı tamamen satış öncesi seviyelere ulaştı ve fiyat 9200 tutamaçlarına doğru ilerlerken yükseliş trendi devam ediyor gibi görünüyor..

Neden bu kadar önemli?

Yükselen benzersiz adresin devamının, BTC Aktif kullanıcı sayısı ağın değerini doğrudan etkileyebileceğinden, yarılanma sonrası dönemde ralli yapın. Daha yüksek bir sayı, daha fazla kullanıcının ağ üzerinde işlem yaptığını, daha yüksek bir değerleme ve daha yüksek bir fiyatla sonuçlandığını gösterebilir.

Şekil 1: Kullanılan Bitcoin Benzersiz Adresleri (7 Mayıs itibariyle)

Kaynak: OKEx; blockchain.com

2. Hash oranı ve zorluk

Hash hızı ve zorluk, bitcoin’den sonra ne olacağına dair başka bir ipucu olabilir. ikiye bölme. Yaklaşan ödül yarılanması, madenciler için toplam blok ödülünü 12,5 BTC’den 6,25 BTC’ye düşürecek. Madencilerin ödülü düşmeye hazırlanırken, madencilik karlılığı üzerindeki aşağı yönlü baskının artması bekleniyor.

Yazma sırasında, bitcoin hash oranı ve neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma zorluğu, çünkü madenciler, ödüllerini yarıya indirmeden önce mümkün olduğunca çok işlemi doğrulamak için tam güçteydiler. Aynı zamanda zorluk da aynı yöne işaret ederek madenciler arasındaki rekabetin kızıştığını gösteriyor..

Neden bu kadar önemli?

Madencilerin bilgi işlem güçlerini ağa tahsis etmek istedikleri isteklilik seviyesinin çok önemli bir gösterge olduğuna inanıyoruz çünkü madencilerin fiyat açısından ne kadar güvendiğini yansıtabilir. OKEx Finansal Pazar Direktörü Lennix Lai, söyledi Madencilik ödülleri azalmaya devam ederken, madencilerin yalnızca işlem ücretlerinden gelir elde etmeye hazırlanmaya başlayabileceklerini belirten Cointelegraph.

Şekil 2: 7 Mayıs itibarıyla Bitcoin Toplam Hash Oranı (TH / s)

Kaynak: OKEx; Blockchain.com

Şekil 3: Bitcoin Ağ Zorluğu (t) – 7 Mayıs

Kaynak: OKEx; Blockchain.com

3. HODLer net pozisyon değişikliği

HODLers’ın duruşu BTC fiyatlar, yatırımcıların yarılanma sonrası piyasayı değerlendirmeleri için bir başka önemli gösterge olabilir. Glassnode’dan veriler gösterir o BTC HODLer net pozisyon değişikliği, art arda sekiz hafta boyunca pozitif kalıyor, bu da HODLers’ın yarılanmadan önce yükselişte kaldığını gösteriyor..

Bununla birlikte, Glassnode’un raporu, HODLers birikmeyi bıraktığında fiyatın zirveye ulaşabileceğine de işaret etti. BTC. Rapor, Şubat ayında fiyatın aşılmasıyla bir örnek iç çekti Amerikan Doları 10000, hodler birikmeyi bıraktı BTC, HODLers’ın bu tür fiyat seviyelerinde güveninin azaldığını öne sürüyor.

Neden bu kadar önemli?

HODLers / balinaların güven seviyelerinin, özellikle orta vadeli bir perspektiften, BTC fiyatlarının ikiye bölünmesi üzerinde önemli sonuçlar verebileceğine inanıyoruz, çünkü BTC’nin birikmesi ve azalması, HODLers ve balinaların duyarlılığının doğrudan bir yansıması olabilir..

Şekil 4: Bitcoin HODLer Net Pozisyon Değişimi

Kaynak: Glassnode

4. Sosyal hacim

Sosyal unsur, kripto para piyasası yapısının benzersiz bir parçasıdır ve yatırımcılar muhtemelen kripto topluluğunun ve internetin geri kalanının yarılanma sonrası dönemde bitcoin’i nasıl gördüğünü kaçırmak istemezler. Önceki araştırmamızda biz vurgulanmış sosyal medya ölçümlerinin önemi ve bu genellikle unutulan bir şeydir.

Şekil 5, Telegram, Reddit, meslek tüccar sohbet odaları ve diğer sosyal kaynaklar üzerinden “bitcoin” teriminin toplam sosyal hacmini göstermektedir. Bazı durumlarda, sosyal hacimde ani bir artış, bir fiyat zirvesine işaret edebilir, bu da fiyat düzeltmelerine veya konsolidasyonlara neden olabilir. Bir düşüşün ardından sosyal hacmin konsolidasyonu, piyasaların dip seviyesinin olabileceğini gösteriyor olabilir..

Neden bu kadar önemli?

bizim Araştırma kripto para yatırımcılarının genellikle piyasa analizi söz konusu olduğunda sınırlı seçeneklere sahip olduğunu, bu düzensiz bilgi ortamının yatırımcıların duygularına göre ticaret kararları alma eğilimini güçlendirebileceğini belirtti..

Şekil 5: Sosyal Hacim Puanı

Kaynak: Santiment

5. MVRV oranı

MVRV oranı, piyasa değerinin (MV) gerçekleşen değere (RV) bölünmesiyle elde edilir. Rakam bize, temelin aşırı değerli olup olmadığını veya mevcut piyasa değerinin, bu durumda BTC’nin, düşük değerde olup olmadığını söyleyebilir. MVRV 0 ile 1 arasındaysa, o zaman piyasa ortalama olarak “küçümsenir”.

Yazının yazıldığı sırada, piyasalar yarılanmaya dört gün kaldı, Santiment’ten elde edilen veriler, BTC’nin MVRV oranının 0.99 olduğunu gösteriyor..

Neden bu kadar önemli?

Bitcoin fiyatlarını tahmin etmek söz konusu olduğunda değerlemenin çok önemli bir bilgi olduğuna inanıyoruz. Örneğin, MVRV değeri 2 ise, bu, HODLers’ın varlıklarını cari fiyattan satmasının ortalama% 200’lük bir kâr oluşturacağı anlamına gelir; bu, daha fazla insanın karlarını kilitlemeye ve varlıklarını satmaya istekli olacağı anlamına gelebilir. MVRV’nin yarılanma sonrası dönemde nereye gideceğini görmek ilginç olacak.

Eser sahibi: Cyrus Ip

Araştırma Analisti, OKEx.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me