Çin ve Hong Kong’dan blok zinciri ve kripto para birimi haberlerine haftalık genel bakış.

Çin ve Hong Kong borsası bu hafta hafif bir düşüş kaydetti. Şangay SE Kompozit ve CSI 300 şu anda koşmak sırasıyla% 1.09 ve% 1.19’luk hafif bir haftalık düşüşle 3.289 ve 4.656’da. Hang Seng Endeksi ayrıca bu hafta% -2,38 oranında yayın paylaştı ve şu anda 24.661’de duruyor.

Çin borsasındaki kayıp, Çin’deki yükselen COVID-19 vakalarına bağlanabilir. Çin Perşembe günü 105 yeni COVID-19 vakası bildirdi ve bu, son üç aydaki en yüksek günlük artış oldu. Ancak kayıplar sınırlı ABD Merkez Bankası’nın küresel ekonomiyi destekleme yeminiyle. Fed Başkanı Jerome Powell kabul edildi ABD’de COVID-19 pandemisinden sonra ekonomik toparlanmanın yavaşlayan hızı, toparlanmanın yolunun "olağanüstü belirsiz."

Hang Seng Endeksi’ndeki düşüş, 2020’nin 2. çeyreğinde GSYİH’nin yakın zamanda duyurulmasından kaynaklanıyor. Hong Kong’un ekonomisi küçüldü ikinci çeyrekte% 9’luk ortanca tahminden daha kötü olan% -8,3. Perşembe günü 150 yeni vakanın bulunduğu kayıtlı COVID-19 vakalarındaki artış, Hong Kong borsasının düşüşüne yol açan bir başka faktördür..

Bu arada, SZSE Blockchain 50 endeksi şu anda haftalık% 2,01 düşüşle 3,982’de duruyor. Endekste yer alan 50 hisse senedi arasında Jiangsu Akcome Solar Science & Teknoloji (002610.SZ)% 9.88 artışla günlük en çok kazanan ülke olurken, Red Phase Inc. (300427.SZ) haftalık% -4.96 performansla en çok kaybeden..

Çin piyasa endekslerinin performansı. Kaynak: Ticaret Ekonomisi, Investing.comÇin piyasa endekslerinin performansı. Kaynak: Ticaret Ekonomisi, Investing.com

Haftanın Haberleri

Blockchain Service Network’ün blockchain entegrasyonundan Alibaba’nın blockchain patent sıralamasındaki liderliğine ve Yearn.finance’ın merkezi olmayan finans alanındaki yutturmacasına – diğer adıyla DeFi – OKEx Insights, bu haftanın Çin ve Hong Kong’dan en iyi üç kripto haberine göz atıyor..

Blockchain Hizmet Ağı, Haziran 2021’e kadar 40 halka açık blockchain’i entegre etmeyi hedefliyor

Nisan ayında başlatılan Blockchain Hizmet Ağı, Çin hükümeti tarafından desteklenen ilk blockchain girişimidir. Son zamanlarda BSN’nin arkasındaki özel şirket olan Red Date Technology’nin CEO’su Yifan dedim BSN, Haziran 2021’e kadar 40 halka açık blockchain ağını entegre etmeyi hedefliyor..

BSN, başlangıçta küçük ve orta ölçekli işletmelerin izin verilen blok zincirleri üzerinde blok zinciri uygulamalarını konuşlandırmasına yardımcı olmak için tasarlandı. Bununla birlikte, BSN stratejik odağını, yaratma Temmuz ayında BSN-International. Yeni kuruluş, ağın uluslararası genişlemesini desteklemeyi hedefliyor.

BSN-International’ın desteğiyle BSN, Birleşik 21 Temmuz itibarıyla altı halka açık blockchain ağı – Ethereum, EOS, Tezos, Neo, Nervos ve IRISet. 10 Ağustos’tan itibaren, bu halka açık blok zinciri ağlarının geliştiricileri, DApp olarak da bilinen merkezi olmayan uygulamalarını dağıtmak için BSN’nin denizaşırı veri merkezlerinden veri depolama ve bant genişliğini kullanabilecekler..

Temel çıkarımlar

  • Blockchain Hizmet Ağı, 2021 yılına kadar 40 halka açık blockchain ağını entegre etmeyi hedefliyor.
  • Temmuz ayında, BSN-international, BSN’nin uluslararası genişlemesini desteklemek için ayrı bir varlık olarak kuruldu..
  • BSN, 21 Temmuz itibarıyla Ethereum ve EOS dahil olmak üzere altı halka açık blok zinciri ağını entegre etti..

Alibaba, 2020’nin ilk yarısında blockchain patent sıralamasında zirveye ulaştı

Fikri mülkiyet endüstrisinde bir medya kuruluşu olan IPRdaily, bir blok zinciri patent veri sağlayıcısı olan incoPat Innovation Index Research Center ile ortaklık kurdu. serbest bırakmak “2020’nin İlk Yarısı için Küresel Kurumsal Blok Zinciri Buluş Patent Sıralaması (İLK 100).”

Blockchain patent sıralaması, Ocak ve Haziran 2020 arasında işletmeler tarafından yapılan blockchain patent başvurularının sayısını dikkate aldı. IPRdaily’nin sıralamasına göre Alibaba, 1.457 blockchain patenti ile birinci, onu 872 ile Tencent izledi. 251 blockchain patentli tablo.

Blockchain patent başvuruları veya başvuruları ile fiilen verilen blok zinciri patentleri arasında ayrım yapmak önemlidir. Ödüllü bir blockchain patenti, blockchain patentinin Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi gibi düzenleyiciler tarafından onaylandığı anlamına gelir..

Çin Patent Koruma Derneği yayınlandı Temmuz ayı başlarında 2020 Blockchain Küresel Patent Yetkilendirme Raporu. Rapor, ödüllü blockchain patentleri açısından en iyi küresel şirketleri içeriyordu. Rapora göre Alibaba kalıntılar 212 ödül ile blockchain patentlerinde lider, IBM 107 ödüllü blockchain patenti ile ikinci oldu.

Temel çıkarımlar

  • Alibaba şu anda hem blockchain patent başvuruları (1.457) hem de verilen blockchain patentleri (212) açısından blockchain patentlerinde liderdir..
  • Verilen blok zinciri patentleri, birincisi düzenleyiciler tarafından onaylandığı için blok zinciri patent başvurularından farklıdır..

Yearn.finance’ın likidite madenciliği, Çin’de büyük DeFi pazarı heyecan uyandırıyor

Geçtiğimiz ay DeFi’deki Bileşik ve Dengeleyicinin heyecanını takiben, hasretin yükselişi Çin toplumu arasında yaygın olarak tartışıldı.

Yearn.finance bir merkezi olmayan kredi toplayıcı Bu, kullanıcıların Compound ve Aave gibi DeFi kredi sağlayıcılarını seçmelerine olanak tanır. Protokolün yaratıcısı Andre Cronje, duyuruldu yönetişim belirteci YFI’nin 17 Temmuz’da piyasaya sürülmesi.

YFI dağıtımı, kullanıcıların yearn.finance platformuna likidite sağlayarak fazladan YFI birimleri kazanmalarına olanak tanıyan bir likidite madenciliği mekanizmasını takip eder. Likidite madenciliği, bir getiri çiftçisinin belirli bir madeni paraya veya jetona ihtiyaç duyulan likiditeye katkıda bulunmak için piyasa yapımına katıldığı ve bunu yaparken, protokol belirtecinin fazladan bir birimine ek olarak getiri oranını kazandığı bir durumu ifade eder..

Yearn.finance’ın likidite madenciliği modeli, YFI sahiplerinin muazzam verim-tarım faaliyetlerine yol açmıştır. Uniswap’e göre, YFI sonuçlandı Listelemesinin ilk haftasında% 35.000’lik yukarı yönlü bir getiri elde etti. Yearn.finance ayrıca Alınan 18 Temmuz’dan bu yana kilitlenen toplam değerde 9,3 milyon dolardan 26 Temmuz’da 345 milyon dolara büyük bir artış.

Piyasadaki heyecana rağmen, YFI belirtecinin fiyatı, yearn.finance platformunda bulunan DeFi borç verme platformlarının belirteç fiyatı tarafından belirlenebilir. Örneğin, Bileşik ve Aave jetonlarında önemli bir değer düşüşü varsa, YFI jetonunun değeri de büyük bir düşüş sağlayabilir.

Temel çıkarımlar

  • Yearn.finance bir merkezi olmayan kredi toplayıcı kullanıcıların Compound ve Aave gibi DeFi borç verme sağlayıcılarını seçmelerine olanak tanıyan.
  • Yearn.finance, likidite madenciliği modeli ile Çin toplumu arasında popülerlik kazanmıştır. Sonuç olarak YFI dalgalı Uniswap’te listelendiği ilk haftada% 35.000 artış.
  • YFI belirtecinin fiyatı, yearn.finance’da bulunan DeFi borç verme platformlarına özgü belirteçlerin fiyatları tarafından belirlenebilir..

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me