Çin ve Hong Kong’dan blok zinciri ve kripto para birimi haberlerine haftalık genel bakış

Çin Pazarı İzleme görseli

Kripto para madenciliği bu hafta Çin ve Hong Kong’da merkez sahneye çıktı. Bitmain’in kurucu ortakları Jihan Wu ve Micree Zhan arasındaki uzun süredir devam eden yasal anlaşmazlıklar, Wu’nun Bitmain’deki 600 milyon dolarlık hisse alımını içeren bir anlaşmaya varıldı..

Madencilikle ilgili diğer haberlerde, INBTC’den Chris Zhu, önümüzdeki beş yıl için kripto madenciliği endüstrisi hakkındaki üç tahminini paylaştı. Bu arada, Ethereum madenciliği rekabeti, Linzhi Inc.’in en son madencilik modeli Phoenix’i piyasaya sürmeye başlamasıyla bu hafta kızışıyor..

OKEx Insights’ın China Market Watch’ın bu haftaki sayısında bu hikayelerle ilgili kaçırmış olabileceğiniz her şey ve daha fazlası burada..

Bitmain’in yasal savaşı 600 milyon dolarlık anlaşmaya ulaştı

Olmuştur bildirildi Bitmain’in kurucu ortakları Jihan Wu ve Micree Zhan’ın, önde gelen kripto para birimi madencilik şirketinin kontrolüne ilişkin uzun süren yasal anlaşmazlıklar sonrasında 600 milyon dolarlık bir anlaşmaya ulaştığı. Anlaşmanın bir parçası olarak Wu, Bitmain’in yönetiminden istifa edecek. BTC.com madencilik havuzunu ve Bitmain’in denizaşırı madencilik merkezlerini devralacak. Zhan ise Antpool madencilik havuzunu ve Bitmain’in Çin’deki maden çiftliklerini devralacak.

Yapısal değişiklik, Wu’nun Bitmain’deki 600 milyon dolarlık hissesinin satın alınmasını gerektiriyor ve bu Zhan, hisselerini tamamlamak için geçici olarak ipotek ettirecek. Anlaşmazlığa aracılık eden Sequoia Capital’e göre, anlaşmanın mevcut şartlarının Bitmain’in 28 Aralık’ta yapılacak olan hissedarlar toplantısında onaylanması bekleniyor. Anlaşmanın bir parçası olarak Zhan, 2022’nin sonundan önce Amerika Birleşik Devletleri.

Temel çıkarımlar

  • Bitmain’in anlaşmayı finanse etmek için yeni madencilik modellerini hayata geçirmesi gerekebilir.
  • Başarılı bir halka arz, Bitmain’in yatırımcılarının likidite endişelerini hafifletebilir.

INBTC kurucusu, üç kripto madenciliği trendini özetledi

Çin merkezli madencilik havuzu INBTC’nin kurucusu Chris Zhu, paylaşılan önümüzdeki beş yıl için madencilik sektörü için öngörüleri. Üç ana eğilimi özetledi:

  1. Kripto madenciliği endüstrisine kurumlar hakim olacak, bu da perakende madencilerinin hayatta kalma olasılığının daha düşük olduğu anlamına geliyor.
  2. Kripto madenciliği endüstrisi vergilendirme, denetimler ve kimlik doğrulama açısından düzenlenecek.
  3. Enerji sağlayıcıları, kripto madenciliğinin arz ve talep tarafına hakim olurken, Çin bir "en uygun" kripto madencilerinin işlerine devam etmeleri için yer.

Anahtar paket servisi olan restoran

  • Çin’deki kripto madenciliği şirketlerinin yaklaşık% 70’i düzenlenmiş. Çin’deki madencilik çiftliklerinin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu’nun düzenlemelerine uyması gerekiyor.

Linzhi Inc. yeni Ethereum ASIC madencisini piyasaya sürdü

Çin merkezli bir kripto madenciliği firması olan Linzhi Inc., başladı Phoenix olarak adlandırılan yeni bir Ethereum ASIC madencisini piyasaya sürüyor. Göre demo F2 havuzu tarafından piyasaya sürülen Phoenix, işleme gücü ve enerji verimliliği açısından rakibi Innosilicon’ın A10 Pro ETH madencisini geride bıraktı..

Anahtar paket servisi olan restoran

  • Ethereum, iş kanıtı’ndan risk kanıtı geçişine geçerken, Phoenix’in bellek boyutunda veya satış sonrası bileşenlerde bir artışa ihtiyacı olacak. Aksi takdirde, madencilik makinesi Ethereum 2.0’ın 1.5 Aşamasından sonra kullanılmaz hale gelecektir..

Dünya Bankası, Çin’i teşvikleri hızla geri çekmemesi konusunda uyardı

Hong Kong ve Çin’de borsalar için durgun bir hafta oldu. Basım tarihi itibarıyla, Shanghai SE Composite ve CSI 300 şu anda 3.385 ve 5.014’te işlem görüyor – sırasıyla% 0.54 ve% 1.21 haftalık kazançlarla. Hong Kong’da Hang Seng Endeksi bu hafta% 0,84 düştü ve şu anda 26.238’de duruyor..

Çin ve Hong Kong’da önemli hisse senedi endeksleri için durgun bir hafta oldu. Kaynak: Ticaret Ekonomisi, Investing.com

Çin ile ilgili son ekonomik güncellemede, Dünya Bankası dedim Çin’in uyumlu bir para politikası sürdürmesi ve herhangi bir "önemli kasılma" 2021 mali politikasında ekonomik toparlanmanın yolunda devam etmesi için.

Temel çıkarımlar

  • Çin’in ekonomik toparlanması için en büyük risk, önümüzdeki yıl koronavirüsün yeniden canlanması olacak.
  • Özel sektörden artan yatırımlar ve daha güçlü hane halkı harcamaları, Çin’in gelecek yılki ekonomik büyümesinin ana itici güçleri olabilir..

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me