Kripto para dünyasından kaçırmış olabileceğiniz haftanın en büyük hikayeleri

Pek çok göz, BTC’nin etkileyici rallisine odaklanmış olsa da, blok zinciri ve kripto para birimi endüstrisi, haber cephesinde büyük gelişmeler görmeye devam ediyor. Örneğin, önde gelen bir borsa, Forbes’a karşı bir iftira davası açarken, Amerika Birleşik Devletleri vergi dairesi kripto para birimine farklı yaklaşımlar düşünüyor. Ayrıca, arzın şu anda yerine getiremediği yeni Bitcoin madenciliği donanımı için yoğun bir talep var..

OKEx Insights’ın Haftanın Kripto Haberleri’nin bu haftaki sayısında bu hikayeler ve daha fazlası hakkında bilmeniz gereken her şey burada..

Binance, iftira nedeniyle Forbes aleyhine dava açtı

Binance, Amerika Birleşik Devletleri’nde Forbes Media ve iki gazeteci Michael del Castillo ve Jason Brett’e kripto para borsasının paylaştığı bir makale ile ilgili olarak dava açtı. iddialar iftira niteliğinde

CEO Changpeng Zhao tarafından 2017 yılında kurulan şirket, Forbes yayınlandıktan sonra tazminat talep ediyor. rapor geçen ayın sonlarında "Tai Chi" ABD düzenleyicilerini kasıtlı olarak aldatmak için sözde ayrıntılı çabaları içeren belge.

Temel çıkarımlar

  • Forbes makaleyi kaldırmadı ve raporun yanında duruyor. bir yorum şirketin baş iletişim görevlisinden Cointelegraph’a.
  • Bu, Binance veya CEO’sunun bir medya kuruluşuna karşı yasal işlem tehdidinde bulunduğu ilk olay değil. Zhao daha önce kripto para birimi haber kuruluşu The Block’u dava etmekle tehdit etmişti.
  • Kripto para birimi alanındaki çoğu kişi, tarihsel emsalin kötülüğü kanıtlamanın veya gerçeği göz ardı etmenin zorluğunu gösterdiği göz önüne alındığında Binance için bir zafer beklemiyor..

Bitmain’den Bitcoin madencileri, Mayıs 2021’e kadar geri sipariş edildi

Bitmain’in AntMiner S19, S19 Pro veya T19 Bitcoin madencilik ürünleri için toplu ön sipariş vermek istiyorsanız, şansınız kalmayabilir. Göre rapor The Block’tan, sektör lideri madencilik makinelerine yönelik bu tür siparişler, Mayıs 2021’e kadar gecikmiş durumda..

Temel çıkarımlar

  • Bitmain’in amiral gemisi madencilik ürünleri için uzun bekleme listesi, görünüşe göre kurumlar ve büyük madencilik şirketlerinden olağanüstü güçlü bir ilgiye işaret ediyor..
  • Toplu siparişlere olan talep, distribütörlerden perakende siparişler için primi artırdı.
  • Çin, Bitcoin madenciliği endüstrisine uzun süredir hâkim oldu, ancak mevcut makine talebi, diğer ülkeler ve kıtalardaki madencilerin artan rekabetine işaret ediyor gibi görünüyor.

Japonya firmaları ve bankaları özel dijital para birimini denemek için

Bir Japon kripto para borsası olan DeCurret tarafından duyurulduğu üzere, 30’dan fazla Japon firması ve bankası dijital para birimi denemesi planlama ortak, özel dijital para birimi projesinin amacı, ödemeleri iyileştirmek ve ülke ekonomisinin daha da gelişmesine yardımcı olmaktır..

Temel çıkarımlar

  • Denemenin üyeleri arasında Japonya’nın en üretken üç bankası var: MUFG, Sumitomo Mitsui ve Mizuho.
  • Yeni ve özel dijital para projelerinde sıklıkla olduğu gibi, iki katmanlı dijital para birimi, özellikle kredi kartları, banka kartları, mevcut merkezi ödeme altyapısı veya potansiyel merkez bankası dijital para birimleri (genellikle CBDC’ler olarak adlandırılır) ile çakışmayacaktır..

IRS, kripto vergilendirmesine farklı yaklaşımlar düşünüyor

ABD İç Gelir İdaresinin bildirildiğine göre farklı yaklaşımlar düşünmek Hazine Bakanlığı Vergi Politikası Dairesi’nin kıdemli danışmanı Erika Nijenhuis’e göre kripto para biriminin vergilendirilmesine.

Temel çıkarımlar

  • ABD’de kripto para birimlerinin vergilendirilmesi uzun zamandır bulanık ama zorunlu bir süreçti. Nijenhuis’in ifadesi, IRS’nin bunun farkında olduğunu ve nasıl vergilendirilmesi gerektiğini açıklığa kavuşturmakla ilgilendiğini ima ediyor gibi görünüyor..
  • IRS ayrıca, kripto para birimleri ile ilgili hiçbir vergiden kaçınılmadığından emin olmak konusunda her zamankinden daha istekli görünüyor..

OKEx, para çekme işlemlerini 27 Kasım’a kadar yeniden açacak

Bu haftanın son haberi için OKEx, borsamızdaki para çekme işlemlerinin 27 Kasım’da veya öncesinde yeniden açılacağını duyurmaktan memnuniyet duyar.. 

OKEx her zaman% 100 rezerv garantisi verdiğinden, kullanıcılar herhangi bir kısıtlama olmaksızın fonlarının% 100’ünü çekebilecekler..

OKEx, para çekme işlemlerinin geçici olarak duraklatılmasının neden olduğu rahatsızlıktan dolayı özür dileme çabasıyla, kullanıcılarına bonuslar ve sadakat ödülleri sunacak. Lütfen daha fazla bilgi için OKEx’i takip etmeye devam edin – ve bu dönemdeki sabrınız için içtenlikle teşekkür ederiz..

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me