Çin ve Hong Kong’dan blok zinciri ve kripto para birimi haberlerine haftalık genel bakış

Çin Kamu Güvenliği Bakanlığı’nın dijital para birimlerinin yasadışı kumar operatörleri için kara para aklama kanalı haline geldiğini ve trilyonlarca yıllık RMB çıkışına yol açtığını açıklamasının ardından bu hafta Çin kripto para birimi ve blok zinciri alanında uyum ve güvenlik konuları manşetlerde yer alıyor. Bu arada, Çin Ulusal Güvenlik Açığı Veritabanı, blok zinciri güvenlik açıkları için ilk sıralama standardını yayınlayarak blok zinciri güvenliği konusunda daha fazla rehberlik sağladı..

OKEx Insights’ın China Market Watch’ın bu haftaki sayısında bu hikayelerle (ve daha fazlası) ilgili kaçırmış olabileceğiniz her şey burada..

Yasadışı kumar operatörleri, trilyonlarca RMB’yi dijital para birimleri kullanarak taşıdı

Çin Kamu Güvenliği Bakanlığı bünyesindeki Uluslararası İşbirliği Dairesi genel müdürü Liao Jinrong, dedim trilyon RMB’nin üzerindeki yıllık çıkıştan yasadışı kumar operatörlerinin sorumlu olduğu.

Liao, bazı kumarbazların yasa dışı para transferi için dijital para birimleri kullandığını vurguladı. Çıkışın suçlusunun üçüncü taraf kurumlar, ödeme hizmeti sağlayıcıları, tüccarlar ve e-ticaret platformları tarafından şüpheli işlemler üzerinde denetim eksikliği olduğuna inanıyordu..

Temel çıkarımlar

 • Liao’ya göre, kripto para birimlerinin suçlular tarafından kullanıldığına dair ortak anlatıyı sürdüren ödeme firmaları ve suç örgütleri arasındaki işbirliği nedeniyle dijital para birimlerindeki işlemleri takip etmek fiat para birimlerinden daha zor..
 • Çin hükümeti, finansal olmayan kurumlarda ödeme hesabı açma maliyetini artırarak, olağandışı işlemleri belirlerken verimliliği artırarak ve hesap sahipleri için gerçek adların kullanılmasını zorunlu kılarak yasadışı kumar operatörleri tarafından para transferini engellemeye çalıştı..

Çin Ulusal Güvenlik Açığı Veritabanı tarafından yayınlanan ilk blockchain güvenlik açığı sıralaması standardı

Çin Ulusal Güvenlik Açığı Veritabanı yayınlandı 27 Eylül’deki blockchain güvenlik açığı derecelendirme standardı. Blockchain güvenlik açıklarını değerlendirmede iki ana kriter olarak hata şiddetini ve çözüm zorluğunu kullandı ve bunları yüksek riskli, orta riskli veya düşük riskli olarak sıraladı..

CNVD’ye göre, blockchain güvenlik açığı sıralama standardında dört kategori vardır:

 1. Herkese açık blok zincirleri
 2. Konsorsiyum blok zincirleri
 3. Akıllı sözleşmeler
 4. Ekosistemler

Temel çıkarımlar

 • CNVD tarafından belirtildiği gibi, blok zinciri güvenlik açıkları için bir sıralama standardı oluşturma ihtiyacı, çeşitli blok zinciri proje ekipleri tarafından sunulan hata ödül programlarındaki standardizasyon eksikliğinden kaynaklanmaktadır..
 • CNVD ayrıca Çin’de 100 tanesi yüksek risk kategorisinde sınıflandırılan 412 blockchain güvenlik açığı bulunduğunu belirtti..

Ant Group, sınır ötesi ticaret için Trusple’ı tanıttı

Çinli e-ticaret devi Alibaba Group’un bir iştiraki olan Ant Group, açık sınır ötesi blockchain platformu "Trusple" küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemek.

Konsepti ile oluşturulmuştur "güven basitleştirildi" Trusple, gönderi ve ödeme gecikmelerine neden olan güven sorunlarını azaltmayı amaçlamaktadır. Trusple akıllı sözleşmesi, alıcının ve satıcının bankaları için ticari emirleri yürütmek ve ödeme mutabakatlarını otomatik olarak işlemek için kullanılır..

Temel çıkarımlar

 • Trusple’da sınır ötesi süreçleri optimize etmek için Ant Group, BNP Paribas, Citibank, Deutsche Bank ve Standard Chartered gibi tanınmış küresel bankalarla ortaklık kurdu..
 • Blockchain girişimlerinin yanı sıra, Ant Group son zamanlarda başlatıldı Hong Kong’daki sanal bankası Ant Bank. Ant Bank, Hong Kong’daki altıncı şubesiz kredi kuruluşudur ve 2 milyon kullanıcısına kredi hizmetleri sunmak için AlipayHK ile ortaklık kuracaktır..

Çin’in üretim faaliyetleri altın hafta tatili öncesinde güçlü seyrediyor

Bu hafta Çin ve Hong Kong borsası hafif düştü. Basım tarihi itibarıyla, Shanghai SE Composite ve CSI 300 şu anda 3,218 ve 4,587’den işlem görüyor – sırasıyla haftalık% 1,88 ve% 1,4 kayıpla. Hong Kong’da Hang Seng Endeksi bu hafta% 2,24 düştü ve şu anda 23.503’te duruyor..

 Çin ve Hong Kong borsaları hafif düştü. Kaynak: Ticaret Ekonomisi, Investing.com

Çin Ulusal İstatistik Bürosu duyuruldu Eylül’de İmalat Satın Alma Yöneticileri Endeksi Ağustos’a göre 0,5 artışla 51,5’e ulaştı. NBS’ye göre, Eylül ayındaki güçlü PMI, hem arz hem de talepten toparlanmanın sonucudur.. 

Temel çıkarımlar

 • Yaklaşan altın hafta tatilinin Ekim ayı başlarında tüketici talebini artırması muhtemeldir..
 • NBS, artan üretimin ve yeni yiyecek ve içecek siparişlerinin Eylül ayında PMI’nin ana itici gücü olduğunu ekledi..

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me