Çin ve Hong Kong’dan blok zinciri ve kripto para birimi haberlerine haftalık genel bakış.

Çin ve Hong Kong borsalarında bu hafta hafif bir toparlanma görüldü. Şangay SE Kompozit ve CSI 300 şu anda koşmak Hafta boyunca sırasıyla% 3.86 ve% 4.34 ribaund ile 3,325 ve 4,712’de. Hang Seng Endeksi ayrıca haftalık değer artışı% 3,58 ile şu anda 25.203’te duruyor.

Hang Seng Endeksi, bu hafta duyuru 27 Temmuz’da piyasaya sürülecek ve Hong Kong’da listelenen en büyük 30 teknoloji şirketini takip edecek olan Hang Seng Tech Index. Bu büyük isimlerden bazıları Alibaba, Tencent Holdings, Meituan Dianping, Xiaomi ve Sunny Optical’dır. Ant Group tarafından 20 Temmuz’da eşzamanlı bir halka arz planının duyurulması, hem Hong Kong hem de Çin borsası için başka bir destek görevi görüyor..

Aksine, Çin ile ABD arasındaki diplomatik gerilim bu hafta yeniden yükseldi. Birleşik Devletler sipariş Çin, Amerikalıların fikri mülkiyet ve özel bilgilerini korumak amacıyla 22 Temmuz’da Houston’daki konsolosluğunu kapatacak. Çin bunu kınadı ve hareketin “siyasi provokasyonu” hedeflediğine inandı.." Buna karşılık, ülke ABD’yi yayınlamakla suçladı. ölüm tehditleri Çin büyükelçiliğine. Devam eden bu gerilimler, Shanghai SE Composite ve CSI 300 için sırasıyla% 0,24 ve% 0,22’lik bir düşüşe yol açtı..

Bu arada, SZSE Blockchain 50 endeksi şu anda haftalık% 3,68 artışla 4,064’te duruyor. Endekste yer alan 50 hisse senedi arasında Jiangsu Akcome Solar Science & Teknoloji (002610.SZ)% 10,16 artışla günlük en çok kazanan ülke olurken, Client Service International (300663.SZ) haftalık -% 5,38 değeriyle en çok kaybeden.

Çin piyasa endekslerinin performansı. Kaynak: Ticaret Ekonomisi, Investing.com

Haftanın Haberleri

OKEx Insights, Ant Group’un eşzamanlı halka arz planından Pekin’in blok zinciri planına ve Çin Güvenlik Düzenleme Komisyonu’nun hisse senedi ticaretinde blok zinciri pilotu onayına kadar, bu haftanın Çin ve Hong Kong’dan en iyi üç kripto haberine göz atıyor..

Ant Group, Hong Kong ve Şanghay’da eşzamanlı bir halka arz planlıyor

E-ticaret devi Alibaba’nın iştiraki Ant Group, bildirildiğine göre eşzamanlı bir halka arz yapmayı planlıyor Hong Kong Borsası ve STAR Kurulu Şangay menkul kıymetler borsası. Onunla tanınır dönüm noktası New York halka arz Alibaba, 2014 yılında 21.77 milyar $ ‘lık ikinci halka arzını 12.9 milyar $ artışla Hong Kong’da gerçekleştirdi. Firmanın iş modelini daha iyi yansıtmak için Ant Financial yeniden markalaşmış Haziran’da Ant Group’a.

900 milyondan fazla kullanıcısı ile Çin’deki en popüler dijital ödeme uygulamalarından biri olan Alipay’e sahip olmanın yanı sıra – Ant Group teklifler servet yönetimi, krediler ve sigorta gibi diğer dijital finansal hizmetler. 31 Mart mali yılı sonu itibarıyla, bu dijital finans hizmetleri Ant Group’un toplam gelirinin% 50’den fazlasını oluşturuyordu.

Alipay bir erken hareket eden 2015’ten beri blockchain teknolojisinde. Ana şirketi Alibaba, uzayda aktif ve tepesinde 2019’daki küresel blockchain patent başvuruları sıralaması.

Yukarıda belirtilen uzmanlık ve R&Blockchain teknolojisinde D, Hangzhou merkezli grup, Nisan ayında hizmet olarak blockchain platformu OpenChain’i başlattı ve bu, küçük ve orta ölçekli işletmelerin, DApp olarak da bilinen ademi merkeziyetçi uygulamalar oluşturmasına olanak tanıdı. Zhuhai’nin sabit varlık kayıt merkezi, yakın zamanda olduğu gibi OpenChain’in en son kullanıcısı olabilir. imzalı Blockchain kullanarak mortgage uygulamalarını kolaylaştırmak için Ant Group ile bir anlaşma.

Temel çıkarımlar

  • Ant Financial’dan Haziran ayında yeniden markalanan Ant Group, Hong Kong ve Şanghay’da eşzamanlı bir halka arz istiyor..
  • Ant Group, teknoloji devi Alibaba’nın bir iştirakidir ve ana şirket Alipay.
  • Ant Group, Nisan ayında başlatılan kendi BaaS platformu OpenChain ile blok zinciri alanında da aktif..

Pekin ilk blockchain uygulama planını yayınladı

16 Temmuz’da Pekin hükümeti yayınlandı onun ilk blok zinciri planı devlet hizmetlerinde – buna göre, Çin’deki 140 devlet hizmetleri uygulaması, maliyetlerden ortalama% 40 tasarruf etmek için blockchain kullanıyor..

Plan, üç uygulama kategorisini vurgular: veri paylaşımı ve değişimi, iş birliğine dayalı işleme ve elektronik sertifikaların depolanması.

Son kategori için, plan, sabit kıymet kaydı durumunu göstermektedir. Blockchain teknolojisinin kullanılması nedeniyle, ilgili bilgiler şeffaftır ve belediye planlama komisyonu, vergi bürosu ve kamu güvenlik bürosu gibi hükümet yetkilileri tarafından izlenebilir..

Blok zinciri planı, “Pekin Belediyesi Blok Zinciri İnovasyon Geliştirme Eylem Planı (2020–2022)” takip edilerek Pekin’in sürekli blok zinciri desteği ile tutarlıdır. yayınlandı 2 Temmuz’da Pekin hükümeti, ekonomik büyümeyi desteklemek için blok zincirinde dört sütun belirledi: blok zincir teknolojisinde yenilik, endüstriyel gelişim, blok zinciri kullanım durumları ve yetenek geliştirme.

Temel çıkarımlar

  • Pekin hükümeti, devlet hizmetlerinde ilk blok zinciri planını yayınladı.
  • Ortalama olarak, devlet hizmetlerindeki blockchain kullanım durumları% 40 maliyet tasarrufu sağlar.
  • Planda öne çıkan üç kategori vardır: veri paylaşımı ve değişimi, iş birliğine dayalı işleme ve elektronik sertifikaların depolanması.

CSRC, bir blockchain pilotu için beş hisse senedi alım satım merkezini onayladı

7 Temmuz’da Çin Güvenlik Düzenleme Komisyonu, beş bölgesel hisse senedi ticaret merkezinin blok zinciri pilotlarını onaylayan bir bildiri yayınladı. Beş bölge Pekin, Şangay, Jiangsu, Zhejiang ve Shenzhen’dir. Bu duyuru ilkti halka açık Pekin Yerel Mali Gözetim ve İdaresi tarafından 21 Temmuz’da.

Duyuruda belirtildiği gibi, Pekin’in hisse senedi ticaret merkezinin bir "nispeten mükemmel" hisse kaydı, saklama ve işlem transferi için altyapı.

Pekin’in hisse senedi alım satım merkezi, 2017’den beri blockchain teknolojisinin ilk kaşiflerinden biri. partner Shenzhen Menkul Kıymetler Borsası ile hisse senedi piyasası aracılarının kredi referansını takip etmek için bir blok zinciri başlatmak üzere.

Ek olarak, Pekin’in hisse senedi alım satım merkezi, arka uç altyapısının pilot lansmanı için China Securities Depository ve Clearing Corporation ile işbirliği yapacak..

30 Haziran itibarıyla, Pekin’in hisse senedi alım satım merkezi toplam 21.07 milyar RMB (3 milyar $) tuttu. Merkez, dokuz ticari bankaya ve borsaya kayıtlı olmayan 1.000’den fazla anonim şirkete hizmet vermektedir..

Temel çıkarımlar

  • CSRC, Pekin, Şanghay, Jiangsu, Zhejiang ve Shenzhen’deki hisse senedi ticaret merkezleri için blok zinciri pilotlarını onayladı..
  • Kasım 2017’de Pekin’in hisse senedi ticaret merkezi partner Shenzhen Menkul Kıymetler Borsası ile hisse senedi piyasası aracılarının kredi referansını izleyen bir blok zinciri başlatmak için.

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me