Ravencoin Baş Geliştirici Tron Black’i, Bana Her Şeye Sor (AMA) oturumumuza katılmaya ve bizimle derinlemesine bir sohbet etmeye davet etme şansına sahip olduğumuz için çok mutluyuz. Ravencoin (RVN), Bitcoin protokolünün kapsamlı geliştirme ve testine dayanarak, varlıkların hem fiziksel hem de dijital olarak bir sahibinden diğerine sorunsuz bir şekilde aktarılmasını sağlamak için özel olarak optimize edilmiş bir blok zinciri geliştirmeyi amaçlamaktadır..

Burada, oturum sırasında tartıştığımız her şeyin özetini okuyabilirsiniz! Bu AMA, Tron’dan Ravencoin’in ortaklığını bizimle paylaşmasının istendiği ve ardından canlı Q’nun takip ettiği iki bölüme ayrılmıştır.&Grubumuzda bir.

Sezon 1

S1: Geçmişiniz nedir ve RVN projesini oluşturma fikrine nasıl geldiniz??

A1: Ravencoin’in sadece küçük bir parçasıyım ve ana ağa yeni yetenekleri getiren bazı harika geliştiriciler (Jeremy, Mark, Cade ve Corbin) var. Varlıkları bitcoin kaynaklı bir blockchain platformuna getirmenin temel fikri, geleneksel finans ve borsacı dünyasında ömür boyu deneyime sahip Bitcoin Vakfı’nın eski İcra Direktörü Bruce Fenton’dan geldi. Medici Ventures, bazı geliştiricilerinin projeye katkıda bulunmasına izin veriyor. Bu projeye yardımcı olacak doğru geçmişe sahip olduğum için yeterince şanslıydım. Bilgisayar bilimleri derecesine, C ++ kodlama becerilerine, ekonomi geçmişine, erken girişimcilik başarısına, öğretme deneyimine, MBA’e ve kripto alanı için yakıcı bir tutkum var ve dünyayı nasıl daha iyi hale getirebilir?.

S2: Projeye neden Raven adını verdiniz? Raven çözmek için ne yaratıldı? Projenin iş modeli nedir?

A2: İsim Bruce Fenton’dan geldi. Kuzgunlar, zengin bir geçmişe sahip zeki kuşlardır. Ravencoin, kendi varlığınızı oluşturmanızı ve aktarmanızı kolaylaştırır. Proje için bir iş modeli yok. Bitcoin ruhu içinde dünyaya bir armağandır. Medici Ventures, en iyi geliştiricilerinden bazılarının projeye zaman ve çaba harcamasına izin verdi. Medici Ventures, bazı mayınlı RVN’lere sahip, bu yüzden bir kazan-kazan olabilir.

S3: $ RVN tokenleri ne için kullanılıyor? Ona değer veren nedir?

A3: Sorduğun için teşekkürler. RVN jetonları, Ravencoin platformunda kendi jetonunuzu satın almak için kullanılır. Bu RVN yakıldı. RVN ayrıca madencileri teşvik etmek ve zinciri güvence altına almak için kullanılır. RVN, RVN veya kullanıcı tarafından oluşturulan varlıkların aktarılmasına yönelik işlem ücretleri için de kullanılır..

S4: Sizce benzersiz olan nedir? "satış" Ravencoin’in noktası veya en iyi özelliği?

A4: Bu sorulmak gibi "en sevdiğin çocuğun kim?", ama bunu yanıtlamak binlerce çocuğa terapiye mal olmaz, bu yüzden bir şans vereceğim. En beklenmedik sonuçlarla Ravencoin’in en iyi özelliği IPFS ile olan bağlantısıdır. Bu, başlangıçta Counterparty gibi diğer platformlarda olduğu gibi bir jetonla ilgili meta verilerin kaybolmamasını sağlamak için yapıldı. IPFS bağlantısı, mesajlaşma ve notları içerecek şekilde genişletildi. Artık her işlemde bilgi, hatta bir PDF veya bir video klip ekleyebilirsiniz. Bu çok güçlü ve nasıl kullanıldığını görmek için sabırsızlanıyorum.

S5: Diğer blok zinciri protokollerine kıyasla varlıkların tokenasyonu için Ravencoin kullanmanın avantajları nelerdir??

A5: Nereden başlamalıyım? İlk olarak, jetonla ilgili meta veriler IPFS aracılığıyla kaydedilebilir, böylece herkes jetonun neyi temsil ettiğini bilir. İkinci olarak, jetonun, aynı ada sahip sahte jetonları önlemeye yardımcı olabilecek benzersiz bir adı vardır ve yalnızca 40 karakterlik onaltılık (ERC-20) olmayan jeton için insan tarafından okunabilir bir güven kökü sağlar. Https://ravencoin.asset-explorer.com (https://ravencoin.asset-explorer.com/) ve https://www.mangofarmassets.com/assetviewer (https: // www .mangofarmassets.com / assetviewer). RVN Wallet, MangoFarms Wallet ve Zelcore cüzdanı gibi cüzdanlar Ravencoin varlıklarını destekliyor.

S6: Tamamen topluluk odaklı bir blockchain olmanın rvn için kendi dezavantajları var mı? Biliyorsun, gönüllülük pazarlama ya da hukuk ekibi olmaması demek.

A6: Evet, dezavantajları var, ancak faydaları dezavantajlardan çok daha ağır bastı. İnsanların kullanmayı seçtiği sadece teknolojidir. Ravencoin, ihtiyaç duyulduğunda hukuki yardım bağışlanması da dahil olmak üzere doğru insan türlerini cezbetti. Pazarlama bütçesinin olmaması farkındalığı yavaşlatıyor. RVN talebi terfiye bağlı olmadığından, bu bazı açılardan iyidir. Diğer projeler promosyonu durdurduğu veya pazarlama fonları tükendiği için risk altındadır. Ravencoin, daha fazla insan varlığını öğrendikçe yavaş ve istikrarlı bir şekilde büyüyor. Ravencoin’i erken öğrendiğiniz için kendinizi şanslı sayın.

S7: Ravencoin’in tıpkı Bitcoin’in merkez bankacılığını bozması gibi duvar sokağını bozacağını söylersem elmadan mı??

A7: Ravencoin, tokenleştirmenin sermaye oluşumunu nasıl iyileştirebileceğini göstermeye yardımcı olacak. Bu yeni araçlardan, teknolojilerden ve özelliklerden yararlanmak başkalarına kalmıştır. ABD dışındaki diğer ülkelerde ilk olarak gerçekleşebilir. Gelecekte neler olabileceğini görmek için Blockbuster Video’nun (video kiralamada eski lider) ve Netflix’in (şu anki video akışı lideri) hikayesine bakın. Wall Street yeni Gişe Rekortmeni Video mu? Benzer küstahlık kalıpları görüyorum ama bunu sadece zaman gösterecek.

S8: Ravencoin, bu platformda ihraç edilen önemli menkul kıymetler varsa (çift harcama saldırısı) hashrate dağıtımını (algo sorusu) nasıl savunacak?

A8: Ravencoin, NLR adı verilen bir özellik olan çift harcama saldırılarını önlemeye yardımcı olan 60 bloktan sonra yeniden düzenlenmez. Ayrıca, çoğu durumda jetonların, çift harcama yapma teşviki ortadan kaldıran bir ihraççı tarafından kullanıldığına dikkat edilmelidir. Jetonun bir gayrimenkul payı olduğunu varsayalım. Temettü için paraya çevrilirken gayrimenkulün yargı yetkisinin kanunları geçerli olacaktır. Ayrıca, ihraççı Ravencoin’in $ ile başlayan tokenleri olan Kısıtlanmış Varlıklar özelliğini kullanıyorsa, çalınan tokenler ihraççı tarafından dondurulabilir. bir soruşturma bekliyor. Not: Normal varlıklar ($ ile başlamayanlar) dondurulamaz, ancak jetonu veren kuruluş, kullanımın nasıl işleneceğini belirtmelidir.

S9: RVN nasıl çalışır? RVN hangi sorunu çözdü? Tokenomics nasıl çalışır??

A9: RVN, BTC gibi çalışır, çünkü BTC’nin kod çatalı.

RVN, bir dakikadan kısa sürede kendi tokenlerinizi oluşturmanıza olanak sağlar. Kolay!!!

RVN, kendi kartınızı oluşturmak için gereklidir. Benzersiz bir ada sahip bir kök varlık oluşturmak için 500 RVN yakıldı. Bir alt varlık oluşturmak için 100 RVN yakılır (bir kök varlık altında). Benzersiz bir varlık (NFT) oluşturmak için 5 RVN yakılır. Niteleyici olmak için 1000 RVN yakıldı. Özel süper güçlere sahip bir Kısıtlanmış Varlık oluşturmak için 1500 RVN yakıldı. Ravencoin adresine bir etiket eklemek için 0.1 RVN yakıldı. Az miktarda RVN kullanılır, ancak varlıkları aktarmak için yakılmaz.

S10: Güvenlik ve güvenlik her zaman en önemli şeylerdir. Öyleyse, RavenCoin’in kullanıcı varlıklarının bilgisayar korsanlarının hedefi olmamasını sağlamak için güvenlik mekanizması nedir??

A10: Ravencoin, güçlü bir madenci ağına sahiptir. Orijinal kodun çoğu, muhtemelen dünyadaki en incelenmiş kod olan Bitcoin’den geliyor. Mainnet’e yayınlamadan önce herhangi bir kusuru bulmayı umuyoruz. Tüm söylenenlerle birlikte, bu sadece insanların çalıştırmayı seçtiği ücretsiz olarak sağlanan kaynak kod olduğundan hiçbir garanti yoktur. Güvenceye ihtiyacınız varsa, kodun denetimini yaptırmalısınız. Ravencoin şirketi yok, sadece GitHub deposu ve çok sayıda tutkulu destekçi var.

S11: Günümüzde çoğu yatırımcı $ RVN sadece kısa vadede token fiyatına odaklanıyor, projenin gerçek değerine değil. Yatırımcı $ RVN’nin uzun vadedeki motivasyonu ve avantajlarından bahseder misiniz??

A11: Bireysel yatırımcıların motivasyonlarından bahsedemiyorum. RVN, iyi likiditeye sahip harika bir belirteçtir. RVN, madencileri teşvik etmek ve Ravencoin varlık platformunun korunmasına yardımcı olmak için kullanılır, bu nedenle bir kullanım durumu vardır. RVN, bir değer deposu ve bir değişim aracı olabilir. Ravencoin ile ilgili en sevdiğim şeylerden biri, pek çok kullanımı olduğu için sınıflandırmanın zor olması. İnsanların bu teknoloji platformunu kullanarak nasıl inşa ettiklerini görmeyi seviyorum. Ravencoin yeni şeyleri mümkün kılar.

S12: Rakipleriniz kimler ve aralarında nasıl gelişmeyi planlıyorsunuz??

C12: Bu garip gelebilir, ancak alternatif kripto teknolojilerini rakip olarak görmüyorum. Kripto alanı, son elli yıldır sahip olduğumuz eski sistemlere kıyasla çok küçük, bu yüzden her projeye kripto ekosistemine yeni insanlar getirmenin bir yolu olarak bakıyorum. Değer, özellik ve yetenekler katarsak, daha fazla insan Ravencoin platformu ve onlar için neler yapabileceğini öğrenecek. ERC-20 akıllı sözleşmesi alternatif bir varlık ihraç seçeneğidir, ancak Ravencoin çoğu kullanım için çok daha iyidir, bu nedenle daha fazla eğitime ihtiyaç vardır..

S13: Raven jetonunun benzersizliği nedir? Yatırımcılar (ben dahil) neden Raven’a yatırım yapmalı??

C13: Ravencoin bir platformdur. Ravencoin platformunun yeteneklerini değerlendirmeli ve kullanılıp kullanılmayacağını ve ETH, EOS veya TEZOS gibi diğer platformlara göre değer katıp katmadığını kendinize sormalısınız. İpucu: Öyle. Yatırım tavsiyesi vermemeye çalışıyorum, kendi araştırmanızı da yapın.

Buradan başlayın: https://ravencoin.org (https://ravencoin.org/) ve buradan: https://medium.com/@tronblack (https://medium.com/@tronblack)

S14: Küresel genişleme için planlarınız nelerdir, şu anda yalnızca pazara mı odaklanıyorsunuz? Veya müşteri ve kullanıcı veya ortaklıklar oluşturmaya ve geliştirmeye veya edinmeye mi odaklanıyorsunuz? Bunu açıklayabilir misin?

C14: Ravencoin zaten küresel bir fenomendir. Güney Kore bir süredir Ravencoin’le uğraşıyor ve bir Sanat Salonunu bekleme listesiyle dolduran Güney Kore Ravencoin buluşmasında konuşma fırsatım oldu. OKEx nedeniyle, bu farkındalık Çin’e yayılacak. Odak noktamız Ravencoin hakkında inşa etmek ve eğitim almaktır. Pazarlama bütçesi yok ve hiç fon yaratmadık. Şimdiye kadarki başarı tamamen organikti ve Ravencoin, herhangi bir madeni paranın en iyi topluluğuna sahip..

S15: Gelecekte OKEx’teki $ RVN listesiyle ilgili umutlarınız nelerdir??

C15: Umarım $ RVN listesi Ravencoin farkındalığını dünyanın yeni bölgelerine getirir. Proje, çoğu insanın bildiğinden daha yetenekli ve herhangi bir kaynak yaratmadan başlatıldığı için bir pazarlama bütçesi yok. Ravencoin’in neler yapabileceğini anlamak ve teknolojiyi yeni şirketler ve yeni projeler yapmak için kullanmak akıllı bireylere kalmıştır..

2. Oturum

S1: Ravencoin neden 2 varlık kaşifine ihtiyaç duyuyor ve bunu farklı şekilde yapıyor?

A1: Varlıklara bakmanın birçok yolu vardır. Umarız çok daha fazla kaşif vardır. Tıpkı BTC için düzinelerce blok zinciri kaşifi olduğu gibi, Ravencoin varlık işlemlerine bakmanın muhtemelen daha birçok yolu olacaktır..

S2: Bir projenin Teknik gelişimi her zaman belirtecinin fiyatına yansıtılmayabilir. Ravencoin, RVN belirtecinin fiyatını korumak veya artırmak için bir stratejiye sahip mi??

A2: Katılıyorum. Ve bunun özellikle Ravencoin durumunda doğru olduğunu düşünüyorum. Gerçek değer kısa vadede yansıtılmayabilir. Ravencoin projesi bir şirket değil. Zaman alacak. Bir pazarlama departmanı veya bütçesi yok, ancak bunlar gibi etkinlikler, podcast’ler, bloglar ve Ravencoin’in üzerine inşa edilen yeni projeler aracılığıyla, değerin sonunda yansıtılacağını düşünüyorum..

S3: İnsanların neden RVN token satın almaları gerektiğine dair bazı iyi nedenler sunabilir misiniz? Yüzlerce proje başarısız oldu ve iflas etti ve hatta geliştiriciler milyonlarca ve milyarlarca fon topladıklarında kefil oldu?

A3: 2017’nin çılgın ICO aşamasında birçok kişi yandı. Ravencoin katılmadı. Ravencoin teknoloji ve tutkulu bir topluluktur. Yarın bir otobüse çarparsam (cennet korusun), proje ücretsiz, açık kaynak olduğu için devam edecek ve herkes onu taşıyabilir, katkıda bulunabilir, kullanabilir veya kopyalayabilir. Ravencoin iflasa gidemez. Koddur ve ödünç almaz veya borcu yoktur. Medici Ventures için çalışırken benim de dahil olmak üzere bazı çekirdek geliştiriciler proje üzerinde çalışabilir. Bu harika bir düzenleme.

S4: Ravencoin, kullanıcı topluluğunun önemini nasıl değerlendiriyor? Yakın gelecekte, RAVEN’in topluluğu çekmek ve genişletmek için özel planları var mı? ?

A4: Ravencoin topluluğu, projenin en önemli ve değerli kısmıdır. Kodun zaten klonları var, ancak tutkulu, yardımsever ve kendini adamış topluluğun klonları yok. Sizi bunun bir parçası olmaya davet ediyoruz ve Asya’da yayılmasına yardımcı oluyoruz.

S5: RVN, ABD’de varlık tokenasyonu için mevzuata uygun bir projedir, yani RVN protokolünde verilen varlıkların ABD yetkilileri için uygun olduğu anlamına gelir?

A5: Ravencoin, ABD ihraççılarının mevcut ABD kuralları kapsamında yasal kalmasına yardımcı olan özellikler sağlar. Bunun nasıl yapılabileceği hakkında yazdım, ancak planlarınızın yetkili bir avukat tarafından gözden geçirilmesini her zaman tavsiye ederim. ABD kuralları karmaşık ve farklı bir çağdan.

S6: Ravencoin her zaman seçkin ortaklar arıyor ve kullanıcılar sürekli büyüyor. Bu büyüme oranının sırrını bizimle paylaşır mısınız??

A6: Canlı ve misafirperver bir topluluk. Gerçek tokenleştirme sorunlarını çözen teknoloji. Kullanımı kolaydır, böylece herkes katılabilir. Bir ICO olarak lanse edilmiyor, bu yüzden herkes için adil.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me