6 Mart’ta OKEx Topluluğu, Brave’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Brendan Eich ile heyecan verici bir Bana Her Şeye Sor (AMA) oturumuna ev sahipliği yaptı..

Brave Browser, kullanıcıların gizliliğine odaklanır ve çevrimiçi reklamcılığın nasıl çalışması gerektiğini yeniden tasarlar, çevrimiçi reklamları web sitelerinden çıkarmak için tasarlanmıştır ve yapımcısının iş modeli, yalnızca reklam engellemeye değil, çizik reklamları kendi ağındaki reklamlarla değiştirmeye dayanır..

AMA süresince Brendan Eich, Brave Browser ve Basic Attention Token (BAT) geliştirme ve bazı canlı Q’larla ilgili bir dizi soruyu yanıtladı.&Seansın sonunda bir. Brendan ile AMA’dan öne çıkan özetlerimiz için aşağıyı okuyun!

Bölüm 1

Q1: Brave Browser teknolojisi hangi iş modellerini uygulayabilir? Müşterinizin işletmeleri mi yoksa devlet kuruluşları mı?

Küçük YouTube içerik oluşturucularından en büyük web sitesi yayıncısına kadar işletmeler. İş modelleri arasında hayran ipuçları ve aylık bağışlar, Brave’deki ziyaretçilerden otomatik katkılar, e-ticaret birinci sınıf dijital ve diğer ürünlerin satın alınması, tarayıcıda taşınabilir ödeme duvarı, yinelenen abonelikler bulunur..

S2 : Brave’in çalıştığı sektörle ilgili uzun vadeli vizyonunuz nedir? Bir gün daha yenilikçi teknolojiye sahip, Brave’in yerini alabilecek başka bir proje olacağından mı korkuyorsunuz??

Brave, varsayılan olarak gizlilik sağlayan ürünler alanında lider konumdadır ve yaklaşımımız hem dikey hem de yatay olarak ölçeklenebilir: videoya, e-postaya, aramaya; küçük sitelerden ve YouTube kanallarından en büyüğüne kadar. İlk olmak ve sadık kullanıcılara sahip olmak, Google gibi yüksek ücretli görevlilerin altını oyarken, kalıcı bir avantajdır.

S3 : #BRAVE’ın yenilikçi bir şekilde ele almak istediği sektördeki sorunlu noktalar nelerdir??

Kullanıcı sorunu: reklamlar ve izleme aşırı yükü, veri planının tükenmesi, pil boşaltımı; İçerik oluşturucu acısı: kullanıcıları kötü reklamlarla çılgına çevirmeden programatik reklamlardan brüt gelirin% 30’unu bile elde etmek için mücadele etmek; daha yüksek maliyetlerle doğrudan reklam satışlarıyla ölçeğe göre daha iyi yapmak; birçok değerli alıcı olarak görmesi gereken müşteriler veya bağışçılar talep etmek ve kaydolmak; 100 siteye abone olmayan, ancak önce “avludan” satın alabilirlerse, sizin sitenize gelebilecek ödeme duvarı kullanıcıları yordu. Brave, tüm bunları akıllı süper uygulama tarzı bir tarayıcıyla çözer.

S4: Brave Browser kullanmanın Google gibi diğer tarayıcılara göre avantajı nedir??

Google Chrome’da yerleşik bir gözetim vardır: Herhangi bir Google hizmetine bir gmail adresi veya benzer bir hesap anahtarı ile giriş yaparsanız, Chrome varsayılan olarak reklam hedefleme için gezinmenizi izler. Ve Web’de Chrome, 2,5 kata kadar pil tüketimi ve ilgili sayfa yüklemesi ve veri planı etkisi için izleme komut dosyalarının ve çerezlerin sizinle birlikte olmasını sağlar. Google bu izleyicilerin engellenmesine izin veremez veya hissedarlar ve müşteriler tarafından dava açılabilir (ayrıca antitröst ihlalleri için daha sert yargılanabilir). Arama, YouTube, Doubleclick (sayfa içi reklamlar), AdMob (sahtekarlıkla dolu uygulama içi reklamlar) ve Google Play Store’u edindikleri ve birbirine bağladıklarında çizdikleri köşede sıkışıp kalıyorlar. Net kullanıcı avantajları ve yayıncılara daha fazla net gelir için Google’ın ihtiyaç duyduğu tüm ek yükü cesurca engeller.

S5: Brave tarayıcısını kullanan insanları artırmak için hangi adımları atıyorsunuz??

Https://brave.com/refer adresindeki ortaklık programı, içerik oluşturucuların bize getirdikleri aylık yeni kullanıcı başına ödeme almalarına yardımcı olur. Ayrıca, kullanıcıları varsayılan olarak gizlilikle ve yükleme sonrası izleme olmadan Brave’e getirerek bu platform sahiplerinin pençesinden kurtarmak için büyük platformlarda reklam yapıyoruz. Son olarak, Brave’i seven ve onu tanıtan popüler podcast’lerin sponsorlarıyla çalışıyoruz..

S6: Ya FB ve Google gibi web siteleri Brave ile uyumsuz olmaya karar verirse ya da birlikte oynamayı reddetmeye ve bir şekilde engellemeye çalışırlarsa?

Cesur e, kroma dayalıdır, bu yüzden pratikte bunu yapmak onlar için zordur. Chrome’un hakim olduğu krom bazlı kalabalığın içinde saklanıyoruz. Kendi Chrome kullanıcılarını engelleme riskiyle karşı karşıya kalırlar. Tarayıcı markası ve modeli ile kullanıcılarımızın parmak izini almaya çalışmak mümkündür, ancak hem maliyetli hem de risklidir (son cümlede bahsedilen yanlış pozitif problem). Son olarak, Google ABD’de antitröst soruşturması, AB’de rekabete aykırı uygulamalar ve çeşitli yargı alanlarındaki veri koruma ihlalleri altındadır. Tüm bu düşünceler birlikte, Google’ın kirli oynamayı deneyemeyeceğini kuvvetle göstermektedir. Aynısı FB için de geçerli, ancak bunları doğrudan kabul etmiyoruz (Brave, bir sosyal ağ veya ağ tanımlayıcısına dayalı bir dizi sosyal uygulama değildir).

S7: Benimseme, tüm sürdürülebilir blockchain projelerinin yatırımcıların gözünde daha çekici olması için odaklanması gereken önemli faktörlerden biridir. Brave’in yaptığı ve gerçek dünyada benimsenmesi için yapmayı planladığı şeyler?

12,2 milyon MAU ve 4 milyon DAU’ya sahibiz ve lansmandan bu yana her ay büyüyoruz. Sayfa yüklemesinde 3-6 kat daha hızlı ve Chrome’dan benzer karşılaştırmalara sahip, pilin% 40’ını mobilde ve Chrome’da kullanan (buna karşılık gelen veri planı tasarruflarıyla) ve kullanıcılara BAT ücretini almanın bir yolunu sunan bir tarayıcı geliştiriyoruz. favori sitelerine ve kanallarına geri verin.

S8 : DApp’lerle ilgili en büyük sorunlardan biri, etkin olmayan ve işe yaramaz durumdur. İnsanlar yalnızca DApp’ler oluşturur, ancak kullanım durumu veya blockchain ekosistemine katkısı yoktur. Brave platformunda oluşabilecek bu sorunu önlemek ve çözmek için ekibiniz ne yapacak??

Brave, Dapps’ı masaüstünde yerleşik Ethereum Crypto Wallet ile destekliyor ve yakında mobil cihazlara da geliyor. Henüz genel olarak Dapp semantiğini geliştirmeye çalışmıyoruz, ancak gelecekte bir iyileştirme gündemi olabilir. Genel olarak, Brave gibi süper bir uygulamaya veya kaslı bir kullanıcı aracısına sahip olmak, Dapps’in diğer uygulamalar aracılığıyla çalıştırdığı şeyin desteklemeye çalıştığından bağımsız olarak, kullanıcıların kendi daha kullanışlı rotalarını çizmek için yeterli bağımsızlığa ve egemenliğe sahip olmalarını sağlar..

S9 : Brave ne kadar güvenli? Kullanıcıları güvende tutmak, para ve kişisel bilgileri kaybetme riskini azaltmak yeterli mi?

Brave, yukarı akış Chromium’u (Chrome’un açık kaynak projesi) ve WebKit (WKWebView, iOS’ta kullanılan) yayın kanallarını çok yakından takip eder, böylece Chrome ile aynı gün güvenlik yamalarını yayınlayabiliriz. Daha sonra Brave, CISO Yan Zhu gibi üst düzey mühendisler ve liderler aracılığıyla ve hata ödül programı satıcısı HackerOne’dan En Az Otorite kod denetçilerine, en iyi kripto saklama hesabı / değişim ortaklarına kadar sınıfının en iyisi güvenliği ekler..

S10 : Reklamları sunan makine öğrenimi modelinden bahsedebilir misiniz? Model hangi özellikler üzerine eğitildi? Kullanıcıların yüzde kaçı aylık BAT ödeme teşvikini tercih ediyor??

1. Makine öğrenimi modeli, ziyaret ettiğiniz sayfalardan özetlenmiş kelime vektörlerinden eğitilir. Sayfalar, Naive Bayes sınıflandırıcılar veya Destek Vektör Makineleri için parametreler halinde özetlenir ve ilgi alanlarınızın daha uzun vadeli bir profiline yerleştirilir..

2. Model, manuel olarak etiketlenmiş veya yarı denetimli bir makine öğrenimi süreciyle etiketlenmiş farklı diller için web sayfaları topluluğu üzerinde eğitilmiştir. Şimdi yaklaşık% 14’ü etkinleştirin, yükseliyor.

2.Oturum Canlı Q&Bir

Q1 :Hindistan, son zamanlarda Crypto’ya karşı olumlu düzenlemeler yaparak yeni bir aldatmaca başlatmıştı. Bunun Brave ve BAT’a olumlu etkisi nedir??

A1: Hindistan’da Brave’in benimsenmesi ve BAT destekli özel reklamların sunulması için çalışacağız. Bu harika bir haberdi.

S2 :Çoğu yatırımcı, projenin gerçek değeri yerine kısa vadede büyük ölçüde token fiyatına odaklanır. Yatırımcıların uzun vadede yatırım motivasyonu ve faydaları olarak neler beklemesi gerektiğini (BAT ekibi adına) bizimle paylaşabilir misiniz??

A2: Bu yıl 20 milyon veya daha fazla kullanıcıyla Brave’i olabildiğince büyütmeyi planlıyoruz. Bizi daha da yüksek bir ölçeğe taşıyabilecek ortaklarla da çalışacağız. standardize ederken, dikkat çeken diğer uygulamaların BAT istediğini görmeyi umuyoruz, bu nedenle hala sağlam ve güvenli bir BAT SDK’sının nasıl yapılacağını düşünüyoruz.

S3 :Brave Browser’ın reklam alma ve bu reklam gelirlerini BAT coinleri olanlarla paylaşma fırsatı var mı? Brave’in masaüstü / dizüstü sürümüyle Android için Brave ne kadar benzer??

A3: Cesur Ödülleri etkinleştirmek için BAT tutmanıza gerek yok (sağ üstteki URL çubuğundaki BAT logosuna tıklayın). Reklam geliri paylaşımları size aylık olarak gider ve fazladan çaba sarf etmeden en çok doğrulanan sitelerinize ve kanallarınıza otomatik olarak katkıda bulunabilir, ancak Aylık Katkılar için ipucu verebilir ve ayarlayabilirsiniz..

Brave for Android, daha önce başlattığımız ayrı bir krom çatalı temel alır, ancak Android için Brave’in Google Play’deki Beta sürümü, masaüstünde kullandığımız aynı cesur çekirdekli krom çatala dayanmaktadır. Lütfen bu betayı test etmeye yardım edin, yakında eski Android tarayıcısının yerini alacak (aylar değil haftalar). Bu, zaman içinde Android Brave’de uzantıların kullanılabilmesine yol açacaktır. Ayrıca, Chrome OS’de Android uygulama desteği aracılığıyla Chromebook’larda daha geniş ekranlı sekmeli bir tarayıcı olarak çalışmalıdır..

4. Çeyrek :BAT Reklamlarının kullanıcılara temel avantajları nelerdir? Mevcut reklam sistemindeki kullanıcılar için olumlu olmayan sorunlar nelerdir?

A4: Günümüzde reklam teknolojisi, sayfa yüklemenize, veri planınıza, pilinize ve güvenliğinize (kötü amaçlı reklamcılık = reklam kılığında fidye yazılımı) ulaşan kapsamlı bir izleme gerektiriyor. Ayrıca yayıncılara veya yaratıcılara iyi ödeme yapmıyor, çok fazla aracı var. Son olarak, hediyeyi alan kişi bir gece önceden aldığınız hediye için yeniden hedeflenmiş bir reklam gördüğünde (neredeyse tüm çevrimiçi reklam teknolojilerinde olduğu gibi) yeniden hedefleme sadece tüyler ürpertici veya muhtemelen sürpriz bir hediye değildir. ) Avrupa GDPR ve Kaliforniya, Hindistan, Brezilya ve Çin dahil olmak üzere başka yerlerde yeni yasalar kapsamında yasa dışıdır. Reklam teknolojisi fırsatçı bir şekilde gelişti ve büyük "olumsuz dışsallıklar" çoğu kullanıcıya küçük sokmalarla maruz bırakılanlar, çoğunlukla (fidye yazılımı bir istisna olur: çok büyük acı)

S5 :Brave Browser, her tavsiye için 4 $ verdikten sonra uzun vadede nasıl karlı olacak? BAT Token fiyatın düşmesiyle karşılaşacak mı? Görüşlerin neler?

A5: Ölçeklendirirken beyaz bültenimizde 7,3 fiyat istikrarı bekliyoruz. 1.5 milyar BAT’ın dolaşımda olduğu 20 milyon kullanıcıyı veya 100 milyonu hayal edin.

S6 :Brave’i bu kadar eşsiz yapan nedir? Rakiplerinize kıyasla sahip olduğunuz avantajlardan bazıları nelerdir? Brave Browser’da BAT Token kullanırken bir kullanıcı ne tür avantajlara sahip olur? ?

A6: Brave, büyük görevdeki tarayıcıları, özellikle de Chrome’u alıyor. Apple Safari dışında hepsi, 3-6 kat sayfa yükleme hızı kazanmak, 2,5 kat daha iyi pil ömrü vb. İçin engellediğimiz reklam teknolojisi ve izleme komut dosyalarına bağlıdır. Teknolojinin kopyalanması kolaydır, ancak ticari çıkar çatışmalarının çözülmesi zordur. Google’a sorun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me