Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yatırımcılar yıllardır bir Bitcoin ETF’nin düzenleyiciler tarafından onaylanmasını beklediler. Bugüne kadar, her biri SEC tarafından kapatılan çeşitli kuruluşlar tarafından öne sürülen başvurular olmuştur..

Piyasa olgunlaştıkça Bitcoin ETF’nin nihai onayı kaçınılmaz gibi görünse de, şu anda veya yakında yatırımcıların beklerken kullanabileceği başka yatırım araçları da var. Aşağıdakiler, Amerika Birleşik Devletleri’nin hem içinden hem de dışından bunlara birkaç örnektir..

Hauck’tan “HAIC Dijital Varlık Fonu I” & Aufhäuser ve Kapilendo

İlk örneğimiz aynı zamanda en son duyurulan “HAIC Dijital Varlık Fonu I’. 1 Ocak 2021’de beklenen bir lansmanla, bu fonun yatırımcılara Bitcoin, Ethereum ve daha fazlası gibi bir grup kripto bazlı varlığa pasif yatırım sağladığı söyleniyor..

Minimum 200.000 € yatırım gereksinimi ve% 2.05 ücret ile yeni kurulan bu fon, kurumsal ve yüksek net değerli yatırımcılara yöneliktir..

Holger Sepp, Hauck & Aufhäuser yönetim kurulu üyesi, eyaletler,

“Dijital varlıkların ve kripto para birimlerinin kurumsal yatırımcılar için giderek daha çekici hale geldiğini görüyoruz. İlk kripto fonumuzun piyasaya sürülmesiyle birlikte, Kapilendo ile birlikte müşterilerimize yeni varlık sınıfı Crypto’ya uygun maliyetli ve güvenli bir erişim sağlarken, aynı zamanda belirlenen kalite standartlarına ve Hauck’un yüksek standartlarına uyarak yenilikçi bir yatırım aracı oluşturduk. & Aufhäuser. “

Hauck iken & Aufhäuser fonun yönetimini denetleyecek, saklama hizmetleri Kapilendo tarafından sağlanacak.

3iQ’dan ‘The Bitcoin Fund’

Nisan 2020’deki lansmanından bu yana, 3iQ’nun “Bitcoin Fonu” şaşırtıcı bir oranda boyut ve popülerlik açısından büyüdü. Bu fon, türünün ulusal bir borsaya (Toronto Menkul Kıymetler Borsası) kote olan ilklerinden biri olduğu için birçok kişinin dikkatini çekti..

4 Aralık 2020 itibariyle Bitcoin Fonu, Net Varlık Değeri (NAV) veya $ 400,245,240,58 CAD. Fon,% 1,95’lik bir yönetim ücreti sunar ve yatırımcılara, kendi gözetimine gerek kalmadan, özellikle Bitcoin’in uzun vadeli takdirine maruz kalma yeteneği sağlar..

3iQ fonun yönetimini denetlerken, saklama hizmetleri Cidel Trust Company ve Gemini Trust Company tarafından sağlanmaktadır..

Böyle bir fona katılmanın nedenleri çeşitli olsa da 3iQ, “Bitcoin’in bazı geleneksel varlık sınıflarıyla düşük korelasyonu var ve değerli portföy çeşitliliği sunuyor. & risk azaltma,”. İlginç bir şekilde, bu, artan sayıda şirket dijital varlıkların potansiyeline “uyanırken” çeşitli yatırım firmalarıyla paylaşılan bir duygudur..

Bitcoin Fonu bariz bir başarıya ulaştığında, 3iQ, alternatif varlıklara dayalı benzer teklifler için yeterli yatırımcı iştahı olduğuna inanıyor. Bu nedenle, şirket yakın zamanda duyuruldu Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda “The Ether Fund” lansmanı için onay verildiğini söyledi. Adından da anlaşılacağı gibi, bu fon yatırımcılara Ethereum’a maruz kalma sağlarken, kendi kendine saklama ihtiyacını ortadan kaldıracak..

Grayscale’den “Bitcoin Trust”

Amerika Birleşik Devletleri’nde bir Bitcoin ETF’si yakalanmazken, kurumsal yatırımcılar “Bitcoin Trust” a yönelmeye devam ediyor. Grayscale tarafından sunulan bu teklif, tezgah üstü (OTC) bir ürün olarak mevcuttur ve yatırımcılara Bitcoin’e maruz kalma sağlar. Güvene erişim hem akredite hem de kurumsal yatırımcılar için mevcuttur ve ikincisi 2020 boyunca ilgide belirgin bir artış göstermiştir..

Bitcoin’in kurumsal yatırımcılar tarafından yüksek talep gördüğüne dair kanıt arayanlar için, Grayscale’in Bitcoin Trust’la ilgili mevcut primlerden başka bir yere bakmayın. Son günlerde, fondaki katılımcılar doğrudan Bitcoin satın almaya kıyasla yaklaşık% 20-30 prim ödedi. Elbette bu prim, kendi kendine saklama ihtiyacını ortadan kaldırdığı için fon aracılığıyla sağlanan kolaylık ve güvenlik ile haklı çıkar..

Bu prime rağmen, Grayscale’in Bitcoin Trust’ı kabaca büyüdü. Yönetim altında 6,4 milyar dolar.  Bitcoin Trust, minimum 50.000 USD yatırım gerektirir ve% 2 yıllık sponsor ücreti sunar.

Bitcoin Trust, Grayscale Investments tarafından sunulup yönetilirken, saklama hizmetleri Coinbase Custody Trust Company tarafından sağlanmaktadır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me