Ripple’ın XRP Kripto Para Birimi Nereye Gidiyor? – Dijital Varlığın Geleceğine Bir Bakış

Piyasada şu anda yeni bir düşüş ivmesi dalgası yaşarken bile, birçok endüstri uzmanı, kripto sektörünün yakın gelecekte tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri dönmesi konusunda hala oldukça umutlu. Bu bağlamda, Ripple’ın XRP tokeninin, küresel yatırımcı topluluğuna Bitcoin gibi diğer önde gelen kripto varlıklarına kıyasla önemli ölçüde daha büyük bir ROI sunduğundan bahsetmek gerekir. Bunun nedeni, XRP’nin şu anki değeri 0,25 ABD doları olduğunda, 3,30 ABD dolarına dönüş, on kattan fazla kar artışı anlamına gelecektir..

Bu yazıda, bir süredir bu alanda faaliyet gösteren çeşitli uzman ve analistlerin görüşlerine bakacağız. Bununla birlikte, bunu yapmaya başlamadan önce, XRP’yi son birkaç yılda bu kadar popüler yapan nedenlerden bazılarına bakalım:

Ripple’ın XRP’sinin Neden Güçlü Bir Takibi Var??

(i) Kurumsal Kullanım:

Düzenli okuyucularımızın çoğunun muhtemelen iyi bildiği gibi, Ripple ekosistemi finans sektörüne şu anda sınır ötesi işlemlerle ilişkili sorunların çoğunu ortadan kaldıran bir platform sağlıyor. Bu sorunlardan bazıları şunları içerir:

Son derece yavaş işlem hızları: Paypal, uluslararası transferleri kolaylaştırmak için 2-4 gün arasında herhangi bir yer alırken, XRP para borsalarının (yerel veya uluslararası) birkaç dakika içinde gerçekleşmesine izin verir..

Tx Maliyetleri: Geleneksel ödeme işleyicileri, aktarılan toplam tutarın% 3 ila% 5’i arasında herhangi bir yerde işlem ücreti olarak alınır. Bu bağlamda, XRP işlemleri, geleneksel ödeme çözümlerini (ApplePay, SWIFT, Paypal vb.).

Güvenilmezlik: Ripple, yüksek derecede şeffaflık sunan merkezi olmayan bir defterden yararlanarak sınır ötesi ödemeleri çok daha güvenilir ve verimli hale getirir (özellikle büyük finans operatörleri için).

Son olarak, şu ana kadar 100’den fazla finans kuruluşunun Ripple ile ortaklık kurduğu (ve şu anda firmanın blok zinciri çözümlerinden ve teknolojilerinden yararlanmakta olduğu) belirtilmelidir. Örneğin, bu yılın başlarında Ripple, parasal işlemlerini mümkün olan en uygun maliyetli ve sorunsuz şekilde kolaylaştırmak için BankDhofar adlı Umman merkezli bir banka ile bir anlaşma imzaladı. Benzer şekilde, geçmişte Ripple, Banco Santander, Moneygram gibi diğer yerleşik finans kurumlarıyla da anlaşmalar yapmıştır..

(ii) Büyük İsim Ortaklıkları:

Ripple, geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, yatırımcıları XRP’nin fiyatı konusunda iyimser yapan birçok şirketle ortaklık kurdu. Yeni başlayanlar için Ripple, geçtiğimiz günlerde Afrika pazarı ile küresel ekonominin geri kalanı arasında şu anda var olan boşluğu doldurmak isteyen bir blockchain firması olan Flutterwave ile bir araya geldi. Benzer şekilde Ripple, ödeme işlemcisinin çeşitli hacimli finansal işlemlerini kolaylaştırmasına yardımcı olmak için Birleşik Krallık merkezli bir e-para şirketi olan Moneynetint ile bir anlaşma imzaladı (yalnızca kurumsal müşteriler için).

(iii) Süper Hızlı İşlem Oranları:

Önceden Visa, dünyanın en hızlı ödeme işlemcisi unvanına sahipti. Bununla birlikte, Ripple kısa süre önce saniyede 50.000 işleme varan işlem hızlarını sergileyerek çok uluslu devi tahttan indirdiğinden beri tüm bunlar değişti – bu çok daha yüksek bir rakam (<2X) Visa’nın sunduğundan (24.000 TPS).

Kripto Topluluğu XRP’nin Geleceği Hakkında Nasıl Hissediyor??

Edith Muthoni – Zayıf Kısa Vadeli Görünüm

Edith, kişisel bir yatırım sitesi ve aylık 100.000’den fazla okuyucusu olan bir topluluk olan LearnBonds.com’da Baş Editördür. Ona göre XRP, yılın en hayal kırıklığı yaratan paralarından biri oldu. 2018’in sonlarından bu yana, dijital para birimi, şimdiye kadarki en düşük anları olarak gördüğü şeyde düşüş eğilimi gösterdi. Ripple tarafından sunulan teknoloji son derece umut verici olsa da, bu potansiyelin XRP’nin performansına yansımadığını belirtiyor. MasterTheCrypto’ya gönderdiği bir e-postada Muthoni ayrıca şunları ekledi:

“Geçtiğimiz 2 ila 3 ayda, kripto para, Bitcoin ile eşleştirildiğinde oluşan yükseliş eğiliminin zayıf göstergelerini gösterdi. Bu nedenle, henüz yazmayacağım – ancak şu anda kimsenin satın almasını tavsiye etmem. Uzun vadede, madeni para veya blok zinciri teknolojisi hakkında hiçbir şey önemli fiyat iyileştirmeleri göstergesi vermez. Yükseliş eğilimi göstermesi durumunda, o kadar ani olacak ki, çoğu yatırımcıyı ve düzenli tüccarları hazırlıksız bulacağına inanıyorum. “

Ryan Selkis – Orta-Uzun Vadeli Gelecek Hakkında İyimser

Messari’nin Kurucusu ve CEO’su Ryan Selkis, Ripple’ın geleceği konusunda oldukça iyimser, çünkü öncelikle kripto platformunun şirketlere sadece kullanımı kolay değil, aynı zamanda farklı bölümlerine yapılan ödemeleri kolaylaştırmaya yardımcı olan yeni bir protokol sağladığına inanıyor. dünya. Bunun bir sonucu olarak Selkis, önde gelen dijital jetonun önümüzdeki yıl içinde bir kez daha önceki ATH’sine ölçekleneceği konusunda oldukça umutlu..

Peter Brandt – Devam Eden Fiyat Oynaklığı

Factor LLC CEO’su, tahminlerini sağlam istatistikler ve rakamlarla desteklediği bilinen kişilerden biridir. Bu bağlamda, XRP’nin geleceği sorulduğunda Brandt, XRP’nin (güçlü temelleri sergilemesine rağmen) kıvrılma işaretleri sergilediğini belirtti. Bunun temel nedeni, Ripple’ın piyasayı büyük ölçüde manipüle ediyor olmasıydı – Brandt buna inanıyor. XRP’nin 2019’un sonunda% 20 daha düşmesine neden olacak.

InvestingHaven – 2020’nin sonunda 20 dolar

InvestingHaven, okuyucularına çeşitli dijital varlıkların ayrıntılı dökümlerini, fiyat analizlerini sağlayan bir analiz sitesidir. Bu bağlamda, medya kuruluşu XRP’nin 2019’un sonunda 20 $ ‘lık bir fiyat noktasına çok iyi ulaşabileceğini iddia ediyor – bu, özellikle para biriminin mevcut değerinin 0,247 $ civarında olduğu düşünüldüğünde gerçek olmayacak bir tahmin..

Exante – Önümüzdeki 3-4 Ay İçinde 0,5 Dolar

Master The Crypto ile çevrimiçi bir röportajda, Exante’deki analiz ekibi bize Ripple’ın (XRP), bir süredir bankalar ve diğer benzer finans kurumları için en iyi blockchain ekosistemlerinden biri olma ününden keyif aldığını söyledi. Bunun bir sonucu olarak, şirket, geleneksel finans sektörü ile kripto pazarı arasında şu anda var olan boşluğu doldurmaya hazırlanıyor. Ek olarak, Exante’deki insanlar, geleceğe doğru ilerlerken, Ripple’ın fiat ve çeşitli kripto işlemleri için bir blok zinciri “kanalı” olarak hizmet edebileceğine inanıyor..

“2019’daki XPR oranı, diğer büyük belirteçlere kıyasla çok istikrarlı. ETH ve BTC oranları sırasıyla üç kat ve dört kat değişirken, 0,24- 0,48 dolar aralığında (iki kat varyasyon büyüklüğü) kaldı. XRP geçici olarak düşüşte, ancak ılımlı dinamiklerle. Eylül ayında% 7, genel kripto pazarı% 15 kaybetti. Sabit oran, birçok yatırımcı (özellikle kurumlar) için önemli bir göstergedir, bu nedenle uzun vadede, XRP’ye BTC’den daha fazla ilgi duyabilirler. Gelecekte, istikrar faktörü, XRP fiyatlarını klasik kripto para üzerinden artırabilir. Değişken kripto pazarında varlık fiyatlarını tahmin etmek göz korkutucu bir iştir. Bakkt ticaretinin başlangıcını bir örnek olarak düşünün. Bununla birlikte, XPR’nin önümüzdeki birkaç hafta boyunca 0,2-0,3 ABD doları aralığında kalacağına ve yıl sonunda muhtemelen 0,5 ABD dolarının üzerine çıkacağına inanıyorum. “

Exante, müşterilerine 50’den fazla küresel pazara erişim sağlayan çevrimiçi bir ticaret platformu sağlayan bir Avrupa yatırım şirketidir. Firma 2012 yılında dünyanın ilk kripto para koruma fonu Bitcoin Fonu’nu kurdu. Exante, Avrupa düzenleyicileri MFSA ve CySEC tarafından yetkilendirilmiştir.

Naeem Aslam – Pozitif Kısa Vadeli Değerleme

Naeem Aslam, yakın zamanda XRP’nin değerinin önümüzdeki dönemde ne olacağını düşündüğü hakkında yorum yapan saygın bir kripto analisti. XRP’nin şu anda aşırı derecede aşırı satıldığına inanıyor ve bu nedenle kişinin hayatında biriktirdiği tasarrufların bir kısmını birinci sınıf dijital varlığa yatırmanın akıllıca olacağına inanıyor..

Phil Nunn – Güçlü Uzun Vadeli Görünüm

Phillip Nuun, Servet Zinciri Sermayesi’nin CEO’su & Blackmore Grubu. Ona göre Ripple’ın XRP jetonu, küresel kripto ekosisteminde büyük bir rol oynamaya devam edecek. Önümüzdeki birkaç yıl içinde dijital belirtecin nereye ulaşacağına dair kesin bir rakam vermezken, XRP için geleceğin parlak göründüğünü ve Ripple’ın şu anda Microsoft’un olduğu gibi küresel teknoloji manzarası için önemli olduğunu ekledi. 90’lar ve 2000’lerin başı.

Daniel Ameduri – Orta-Uzun Vadeli Olumlu Görünüm

Daniel Ameduri, Gelecek Para Eğilimleri’nin kurucu ortağı ve Emeklilik İçin Saklamayın: Bir Y Kuşağı’nın Finansal Özgürlük Rehberi’nin yazarıdır. Kısa süre önce Master The Crypto’ya, XRP’lerin hızlı, düşük komisyonlu döviz değişimlerini kolaylaştırmada (saniyede ortalama 4 kez gerçekleşebilir) yardımcı olması nedeniyle, dünyanın her yerinden birçok insanın ABD dolarına bağımlılıklarından vazgeçmeye başladığını ve başladığını söyledi. kriptoya geçmek için. Ameduri ayrıca şunları ekledi:

“XRP, PNC, Santander, Standard Chartered ve daha fazlası gibi bankalar tarafından benimsenmeye devam ettikçe, ileriye dönük daha yüksek fiyatlar için XRP’ye güçlü temeller verecek olan momentumun kendi üzerine inşa edildiğini göreceğiz. Blockchain’e inandığım için genel kripto piyasasının uzun vadeli bir yükseliş trendinde olmasını bekliyorum. XRP, en saygın en iyi kripto varlıklarından biridir ve Bitcoin yükseldikçe, yükselen dalgaların XRP için daha yüksek fiyatlara yansımasını bekliyorum. 5 yıl içinde tüm zamanların en yüksek seviyelerini göreceğimize inanıyorum. Şu anda XRP 0,25 dolar ve ATH değeri 3,84 dolar, açıkça, XRP’nin geleceği konusunda çok iyimserim. Nihayetinde ivme kazandığını görmek için baş aşağı güvenini yeniden kazanmak için Bitcoin’e ihtiyacımız olacak. ”

LongForecast – 2021 yılına kadar 0.1 – 0.2 $ arasında

İyi araştırılmış fiyat tahminleriyle tanınan bir başka popüler web sitesi. XRP ile ilgili olarak, LongForecast’teki araştırma ekibi, toplam piyasa kapitalizasyonuna göre üçüncü en büyük kripto para biriminin 0,1 ila 0,2 dolar değer aralığı arasında kalmaya devam edeceğine inanıyor (en azından 2021 ortasına kadar). Bununla birlikte, uzun vadede (yani 2023 yılına kadar) XRP’nin fiyatı bir kez daha yükselebilir ve token başına yaklaşık 0,49 $ fiyat noktasına ulaşabilir..

OracleTimes – Aralık 2019’a kadar 5 ABD doları

Popüler kripto medya kuruluşu geçtiğimiz günlerde araştırma ekibinin XRP’nin fiyatının bu yılın sonuna kadar yaklaşık 5 dolara çıkacağını öngördüklerini belirttikleri bir makale yayınladı. Bununla birlikte, 2019’un başından bu yana, Ripple’ın amiral gemisi dijital para birimi% 10’dan fazla düşüş gösterdi – bunun bir sonucu olarak, XRP’lerin gelecekteki finansal potansiyeli söz konusu olduğunda birçok uzman şu anda oldukça iç karartıcı..

Roman Guelfi – İyi Kısa Vadeli Görünüm

Saygın kripto analisti Roman Guelfi, 2019’un XRP için iyi bir yıl olacağına inanıyor – özellikle de Ripple kısa süre önce ana akım güvenilirliğini desteklemek için birkaç yerleşik projeye (ve diğer blok zinciri / kripto ile ilgili şirketler) katıldığından beri. Guelfi iddialarını desteklemek için kesin bir fiyat tahmini sunmasa da, 2019’un sonlarına doğru XRP’nin diğer yerleşik kripto varlıklarını “arka koltukta oturmaya” zorlayabileceğini ekledi..

UsLifted – 2020’nin sonlarına kadar yaklaşık 23 $

Kripto tahmin portalı ‘UsLifted’, önümüzdeki 16 ay içinde tek bir XRP belirtecinin fiyatının devasa bir 22.79 $ ‘a kadar çıkabileceğini iddia ediyor (dolaşımdaki 38.739.145.924 XRP ile birlikte).

Lance Morginn – Kullanımda% 100 ila% 500 Artış

Blockchain Intelligence Group (BIG) Başkanı Lance Morginn, XRP fiyat projeksiyonuyla ilgili olarak doğrudan finansal hizmetler, ATM’ler, borsalar ve bankalarla çalışan, Vancouver merkezli bir blockchain agnostik arama ve analitik istihbarat firması..

XRP’nin bazı gerçek bacakları olduğunu ve bu nedenle önümüzdeki yıllarda önemli artışlar görebileceğini düşünüyorum. Önümüzdeki 6 ayda% 100 ile 500 arasında bir artış görebileceğimizi ve uzun vadede bugünün fiyatına göre önemli ölçüde daha yüksek bir artış olabileceğini düşünüyorum. Finansal bir POV’dan bir para birimi olarak XRP hakkındaki görüşleri sorulduğunda, Ripple ağını benimseyen SBI gibi daha fazla firma göreceğimizi tahmin ettiğimi belirtti. Bu yılın Mart ayı sonunda 13 bankayı blockchain ödeme uygulamasına bağladılar.

Uzun vadede, sadece bir avuç kripto para birimimiz olacak ve XRP’nin bunlardan biri olma şansı olduğuna inanıyorum.,

Kapanışta XRP Coin Tahminleri

Çalkantılı bir 2018’den sonra, XRP’nin son birkaç aydaki performansı bir şekilde stabilize olmuş gibi görünüyor. Bununla birlikte, para biriminin temellerine bakarken, birçok uzman XRP için büyük şeylerin depoda olabileceğine inanıyor. Yeni başlayanlar için, Ripple son zamanlarda çok sayıda yerleşik firma ve ticari girişimle ortaklıklara girdi – bu, piyasaya çok fazla yatırımcı güveni aşılayan bir şey..

Bununla birlikte, yukarıda ana hatları verilen herhangi bir görüşün / uzman görüşünün somut bir yatırım tavsiyesi olarak değil, yalnızca kılavuz işaretçiler olarak görülmesi gerektiği açıklığa kavuşturulmalıdır. Bu pazara büyük yatırım yapmak isteyen insanlar için, en iyisi durum tespiti yapmaları ve birkaç yıldır bu biraz gelişmekte olan alanda aktif olan birkaç finansal danışmana danışmaları en iyisidir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me