Theta Blockchain nedir?

Theta blockchain, amaca yönelik olarak oluşturulmuş bir merkezi olmayan video dağıtım ağı ve kripto para birimi. Bu yenilikçi platform, akış sektörünün karşılaştığı sorunlara hem teknik hem de ekonomik çözümler sağlar. Bu nedenle, Theta blok zinciri, ağ üzerinden bant genişliğinin paylaşımını teşvik etmek için tasarlandı. Kullanıcılar özellikle, token ödülleri karşılığında fazla bant genişliğine ve bilgi işlem kaynaklarına katkıda bulunma fırsatı elde eder..

Theta’nın geliştiricileri, video akışı endüstrisinin bugün karşılaştığı çeşitli zorlukları, yenilikçi bir yeni blok zinciri aracılığıyla çözmeye çalışıyor. Özellikle, platformun düzeni, geleneksel içerik sağlama ardışık düzenlerinin darboğazını ortadan kaldırır. Bu sorun, profesyoneller tarafından “son mil” sorunu olarak bilinir. Yüksek çözünürlüklü yüksek bit hızı 4k, 8k ve yeni nesil akış platformları için büyük bir endişe kaynağıdır.

Theta Blockchain’in Faydaları

Theta kullanıcıları, video içeriği ve veri dağıtımı için küresel bir altyapıya erişimin keyfini çıkarır. Bu açık kaynaklı proje, espor, müzik, TV / filmler, eğitim, kurumsal konferans, eşler arası akış ve daha fazlasını sağlar. Ek olarak, platformun merkezi olmayan yapısı, Theta’nın kullanıcılar tarafından desteklenmesini sağlar..

Theta Ana Sayfası

Theta Ana Sayfası

Birlikte çalışabilirlik

Theta ağının bir diğer önemli yararı, genişletilebilirliği ve birlikte çalışabilirliğidir. Ağ, dikey merkezi olmayan uygulamaların (Dapp) oluşturulmasını destekler. Bu uygulamalar platformun üzerinde yaşar ve güçlü teknik araç setinden yararlanır. Özellikle, ağda başlatılan ilk Dapp SLIVER.tv idi.

Theta Blockchain Nasıl Çalışır??

Theta, ERC-20 uyumlu, merkezi olmayan bir video dağıtım ağıdır. Bu sınıflandırma, Theta kullanıcılarının kripto deneyimlerini basitleştirmek için Ethereum ekosistemini kullanabilecekleri anlamına geliyor. Ethereum, dünyadaki en büyük Dapp ekosistemidir ve ERC-20 tokenleri çok çeşitli cüzdanlar, DEX’ler ve oyunların keyfini çıkarır. Theta, Ethereum’un güvenliğini ve verimliliğini arttırır ve akış dağıtımının kalitesini iyileştirmek için bunu çeşitli tescilli teknolojilerle birleştirir..

Theta Blockchain

Theta blok zinciri, şu anda merkezi olmayan video akışı ve dağıtımı için uçtan uca tek altyapıdır. Blok zincirinin tasarımı bu bağlamda maksimum işlevselliğe izin verir. Örneğin, sistem akışları eşleme önbelleğe alma düğümlerinden çekebilir. Bu yaklaşım, video platformlarının içerik dağıtım ağı (CDN) maliyetlerini önemli ölçüde azaltmasına olanak tanır.

Theta Jetonları

Theta tokenları, Theta ağının yönetim belirtecidir. Kullanıcılara bir dizi işlev sağlarlar. Bu jeton, bir Doğrulayıcı veya Koruyucu düğüm olarak pay almak, bloklar üretmek ve protokolün yönetimine katılmak için kullandığınız şeydir. Şu anda dolaşımda 1.000.000.000 Teta jetonu var. İlginç bir şekilde, bu aynı zamanda platformun vermek istediği toplam token miktarıdır..

TFUEL

TFUEL jetonları, Theta ekosisteminde insan yardımcı jetonu olarak işlev görür. Bu belirteçler, ağ içinde birçok amaca hizmet eder. Öncelikle, TFUEL belirteçleri, bireysel kullanıcıları video akışları için önbelleğe alma veya aktarma düğümleri olarak yedek bilgi işlem ve bant genişliği kaynaklarını paylaşmaya teşvik eder ve teşvik eder..

Theta.tv

Theta.tv, ağın ana akış hizmetidir. Kullanıcılar videolarını buradan görüntüleyebilir ve yayınlayabilir. Etkileyici bir şekilde, bu Dapp gelecekteki Samsung Galaxy telefonlarına dahil edilmek üzere ayarlandı. Entegrasyon, Theta yazılımını 75 milyon mevcut cihaza yerleştirecek. Sonuç olarak, bu hareket Theta’ya dünya çapında bir kullanıcı tabanının ilerlemesini sağlayacaktır..

Konsensüs Mekanizması

Theta, Çok Seviyeli BFT olarak bilinen Proof-of-Stake fikir birliği mekanizmasının yeni bir biçimini sunar. Bu fikir birliği tarzı, geleneksel Çalışma Kanıtı sistemlerinden çok daha hızlıdır. Çok seviyeli BFT mekanizması, onayları hızlandırmak için küçük bir düğüm kümesi kullanır.

Theta - Twitter

Theta – Twitter

Özellikle, küçük bir düğüm grubu “Doğrulayıcı komite” görevi görür. Bu düğümler ilk onayı verdikten sonra, “Koruyucu Havuz” olarak bilinen binlerce düğümden oluşan çok daha büyük bir grup, işlemleri tam olarak doğrular ve bunları blok zincirine ekler. Kesinlikle, bu mekanizma Theta’ya yüksek işlem hacmi sağlar.

Kaynak Odaklı Mikroödeme Havuzu

Theta ayrıca, ağ sürecini kolaylaştırmak için kaynak odaklı bir mikro ödeme havuzu sunar. Bu protokol, başka herhangi bir kullanıcının zincir dışı işlemleri kullanmaktan çekebileceği bir zincir dışı mikro ödeme havuzu oluşturur..

Theta Blockchain’in Tarihçesi

Theta, bir yıl önce düzenlenen 20 milyon dolarlık özel token satışının ardından 2018’de piyasaya girdi. Bu projenin arkasındaki San Francisco merkezli firma Theta Labs. Başlangıçta, Theta geliştiricileri platformu Ethereum’da barındırmayı seçti. O zamandan beri firma yerel bir blok zinciri oluşturmaya devam etti..

Theta, yatırımcıların ilgisinin arttığını gördü. Platformun Kurucu Ortağı ve CEO’su Mitch Liu, sektörde öncü bir güç olarak tanınmaktadır. Ek olarak, Theta bazı önemli danışmanları güvence altına almayı başardı. Bu danışmanlar arasında YouTube’un Kurucu Ortağı Steve Chen ve oyun yayını platformu Twitch’in Kurucu Ortağı Justin Kan yer alıyor. Kasım 2018’de Tencent Games, Ring of Elysium oyuncularına Theta ödüllerini getirmek için SLIVER.tv ile bir işbirliği yaptığını duyurdu..

Theta Nasıl Satın Alınır

Theta şu anda birçok popüler borsada mevcuttur. Binance, piyasa değeri açısından dünyanın en iyi borsası, kullanıcılara Theta’ya kolay erişim sunuyor. Binance’i kullanmak için borsaya kaydolmanız gerekecek. İhtiyaçlarınıza uygun masaüstü ve mobil Dapp sürümleri mevcuttur.

Binance’e kaydolma süreci basittir. İlk kısım sadece birkaç saniye sürer. Ancak, fotoğraflı bir kimlik göndermenizi ve onay beklemenizi gerektirdiğinden, KYC / AML uyumluluğunuzu tamamlamak birkaç gün sürebilir. Hesabınız aktif olduğunda, cüzdanınıza para yatırmanız gerekir.

Cüzdanınıza para yatırmak, üzerine itibari para birimi yüklemenizi ve ardından bu fonları kripto para birimine dönüştürmenizi veya doğrudan Bitcoin veya Ethereum yüklemenizi gerektirir. İkinci seçenek, anında ticarete başlamanızı sağlar. Fiat para birimini yüklerseniz, şu anda sunulan iki Theta ticaret çifti olduğundan Bitcoin veya Ethereum’a dönüştürmek isteyeceksiniz..

Theta'ya Yatırım Yapmak - Bilmeniz Gereken Her Şey Theta'ya Yatırım Yapmak - Bilmeniz Gereken Her Şey Theta'ya Yatırım Yapmak - Bilmeniz Gereken Her Şey
★★★★★ ★★★★★ Binance İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ Kraken İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ Poloniex İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

İçin en iyisi

Gelişmiş Tüccarlar

İçin en iyisi

ABD Tüccarları

İçin en iyisi

Kullanım kolaylığı

Ticaret Ücretleri

% 0.10

Ticaret Ücretleri

% 0.16

Ticaret Ücretleri

% 0.125

Promosyonlar

% 10 Nakit İade

İndirim Kodu: EE59L0QP

Promosyonlar

Yok

Promosyonlar

Yok

Theta Nasıl Saklanır

Kullanıcılar, Theta’yı nasıl depolayacakları konusunda çok fazla esnekliğe sahip olurlar. Madeni para bir ERC-20 belirtecidir, bu nedenle çok çeşitli ERC uyumlu seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. Theta’yı saklamak için kullanılan en popüler cüzdanlardan biri Metamask’tır. Metamask bir kripto para cüzdanı ve tarayıcı eklentisidir. Cüzdan, birlikte çalışabilirliği ve kolay kurulumu ve kullanımı nedeniyle en popüler ERC-20 cüzdan seçeneğidir..

Theta’da büyük bir yatırım yapmak istiyorsanız veya bu kriptoyu uzun süre HODLing yapmayı planlıyorsanız, bir donanım cüzdanı en iyi seçenektir. Donanım cüzdanları, kripto paranızın “soğuk depoda” çevrimdışı olarak saklanmasını sağlar. Bu strateji, çevrimiçi tehditlerin varlıklarınıza erişmesini imkansız hale getirir. Ledger Nano S veya daha gelişmiş Ledger Nano X her ikisi de Theta’yı (THETA) destekler.

Theta Blockchain – Yarının Taleplerini Karşılamak İçin Akış

Theta, sektördeki önemli bir yeri dolduruyor gibi görünüyor. Bu nedenle, pazarda bu token için artan bir talep var. Şimdilik, ilgilenen yatırımcılar bazı Theta jetonlarını puanlamayı kolay bulacak ve bu merkezi olmayan akış platformunun herkes için daha iyi bir UX sağlama hedefine daha fazla yardımcı olacaktır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me