Aragon (ANT) açık kaynaklı, kar amacı gütmeyen bir blok zinciridir protokol Dapps, blockchain protokolleri ve merkezi olmayan otonom organizasyonların (DAO’lar) oluşturulmasını ve yönetimini basitleştirmek için tasarlanmıştır. Platform, ortak iş işlevlerine modüler yaklaşımıyla blockchain teknolojisinin kurumsal olarak benimsenmesini daha da artırmayı amaçlıyor. Özellikle, Aragon lansmanından bu yana büyük başarılar elde etti. Platform, 15.000 DAO’da depolanan 900 milyonun üzerinde değere sahiptir. Hepsinden iyisi, tüm ağ, işlevselliklerinin ve kodlamasının kolektif yönetimine izin veren bir yönetişim modeli aracılığıyla merkezden uzaklaştırılmıştır.

Aragon (ANT) Hangi Sorunları Çözer??

Aragon, şirketlerin benimsemesinin önündeki en büyük engellerden biri olan, kolayca satın alınabilen blockchain profesyonellerinin yokluğunun üstesinden gelmeye çalışıyor. Bir şirketi yönetmek çok fazla ek yük gerektirir. Aragon, programlanabilir DAO’ları aracılığıyla bu maliyetleri düşürmek ve çok yönlü verimliliği artırmak istiyor..

Aragon’un (ANT) Faydaları

Aragon, şirketlere bir DAO kurmanın en hızlı ve en kolay yolunu sağlar. Ağ, şirketinizin özel ihtiyaçlarına uyacak şekilde özelleştirilebilen önceden yapılandırılmış modüllere dayandığı için bir web sitesi kurucusuna benzer şekilde çalışır. Bu şekilde, Aragon, herhangi bir firmanın şirket içi bir profesyonel işe almadan blok zincir teknolojisinin gücünden yararlanmasını sağlayan değerli bir hizmet sunar..

Aragon - Twitter

Aragon – Twitter

Güvenlik

Güvenlik, Aragon’un geliştirme ekibi için en büyük endişeydi. Ağ, ağdaki tüm eylemlerin güvende kalmasını sağlamak için Ethereum blok zincirine ve açık kaynak koduna güveniyor. Açık kaynaklı bir proje olarak, ağ Ethereum topluluğu tarafından yoğun bir şekilde incelenmiştir..

Basitlik

Bir DAO’yu programlamak basit bir iş değildir, ancak Aragon, bunu blockchain teknolojisinde yeni olanlar için bir olasılık haline getirir. Etkileşimli arayüz, bir şirketin blockchain uzmanlarını işe alma ihtiyacını ortadan kaldırır çünkü en önemli özellik ve işlevlerin tümü standart olarak gelir. Aragon (ANT), modern bir şirketin ihtiyaç duyduğu tüm yönetim işlevlerinin temel modülün bir parçası olmasını sağlamak için büyük çaba sarf etti..

Hissedar oyu, token satışı, borçlu ve alacak hesapları gibi işlemleri kapsayan modüller bulunmaktadır. Şirketler ayrıca sahiplik, erişim kontrolü ve kimlik yönetimi sağlayan modüller bulabilirler. Sistemin eksiksizliği, İK işe alım ve maaş bordrosuna kadar uzandığı için etkileyicidir..

Özelleştirme

Şirketler, bu temel modüllere ek olarak, etkinliğini artırmak için her bir özelliği özelleştirebilir. Bu değişiklikler arayüz üzerinden yapılabilir veya firmanın yetenekleri varsa, değişiklikler doğrudan açık kaynak kodunda yapılabilir. Bu sayede Aragon, neredeyse her tür organizasyonun ihtiyaçlarını karşılayabilir..

Global erişim

Aragon kullanıcılarının sahip olduğu bir diğer büyük avantaj, benzer düşünen bireylerden oluşan küresel bir ağa erişimdir. Platform, şirketleri dünyanın farklı bölgelerinden diğer firmalarla işbirliği yapmaya teşvik ediyor. Bu firmalar birbirlerinden fikir alışverişinde bulunabilir ve yeni kullanıcılar için işe alım sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olabilir..

Yargı bölgeleri

Aragon, Aragon Mahkemesi aracılığıyla dijital yargı alanları adı verilen yeni bir konsept sunar. Bu sistem, kuruluşlar arasında dijital sözleşmeleri uygulayan şeydir. Geliştiriciler, önceden programlanmış modüllerin dışında kalan anlaşmazlıkları çözmek için bir mekanizma olmasını sağlamak için bu prosedürü uygulamaya koydu.

Şeffaflık

Aragon kullanıcıları, ağı kullanırken tam şeffaflığın tadını çıkarır. Tüm DAO fonlarının nasıl harcandığını kolayca izleyebilirler. Bu sayede tüm kullanıcılar ağın faydalarını güvenle paylaşabilir..

Aragon (ANT) Nasıl Çalışır?

Aragon, hedeflerini gerçeğe dönüştürmek için çeşitli yeni konseptleri ve özellikleri bir araya getiriyor. Tüm DAO’lar, en kritik kurumsal bileşenlerle önceden yüklenmiş olarak gelir. Kullanıcı, finans, jeton satışları ve oylama protokolleri gibi iş sistemlerini kurabilir.

Aragon İstemcisi

Aragon İstemcisi, kullanıcıların özelleştirilebilir DAO özellikleri oluşturduğu yerdir. Müşteri, gezinmesi kolay ve önceden blok zinciri eğitimi gerektirmeyen şeffaf bir akıllı sözleşme çerçevesi sağlayacak şekilde tasarlanmıştır..

AragonOS

AragonOS, kullanıcıların token satışlarını ayarlamak için birlikte çalıştıkları şeydir. Burada bağış toplama etkinliğinizin en önemli tüm ayrıntılarına karar verebilirsiniz. Zaman çerçevesi ve katkıda bulunanları nasıl teşvik etmeyi düşündüğünüz gibi özellikler herkesin kullanımına açıktır..

Aragon (ANT)

Aragon (ANT)

Aragon Ağı

Aragon Ağı, DAO’lar arasındaki etkileşimi sağlayan protokoldür. Bu sistem, birden fazla firmanın Ethereum blok zincirinde merkezi olmayan ve güvenilir bir şekilde iş yapmasına izin verir..

Aragon Vakfı

Aragon Vakfı, topluluğu ilerletmekle görevli gruptur. Bu grup, projeyle ilgilenen firmaları arar ve hedeflerini ve tüm ağın varlığını ilerletmeye yardımcı olur. Özellikle, Aragon Vakfı kar amacı gütmeyen bir gruptur.

KARINCA

ANT, ekosistem için yerel yönetişim belirtecidir. Bu ERC-20 jetonu, kullanıcılara platform içinde oy hakları verir. Sahip olduğunuz salınım miktarı, tuttuğunuz ANT tokenine bağlı olacaktır. ANT sahipleri, ağdaki önemli güncellemeleri ve tartışmaya açık olan diğer hayati değişiklikleri oylayabilir..

ANJ jetonları

Aragon ayrıca dijital yargı konularında oy kullanmak için özel bir jeton sunar. ANJ jetonu, ağ içinde pasif bir gelir elde etmenize izin veren sabit bir varlıktır. Stake etme protokolleri her zamankinden daha popülerdir çünkü tokenlerinizi takas etmekten daha tutarlı getiri sağlarlar ve tokenlerinizin sahipliğini bırakmanızı gerektirmezler..

Aragon Tarihi (ANT)

Aragon pazara büyük bir sıçrama ile girdi. Şirketin ICO’su sadece on beş dakika içinde 24 milyon doları güvence altına aldı. Mayıs 2017’de düzenlenen bu etkinlik, platformun yıldızlığa dönüşmesine yardımcı oldu. Özellikle, Aragon başlangıçta Luis Cuende tarafından yönetiliyordu. Geçmiş çalışmaları ile tanınır ve hatta Forbes 30 30’un altındaki listede yer almıştır..

Aragon (ANT) Nasıl Satın Alınır

Aragon’u (ANT) en iyi borsalarda bulabilirsiniz. Ancak, şu anda bu token için fiat alım satım çifti bulunmamaktadır. ANT ile ticaret yapmak için önce itibari paranızı BTC veya ETH’ye çevirmeniz gerekecek. ANT şu cihazlarda mevcuttur:  Binance, Kraken ve Bittrex.

Aragon'a Yatırım (ANT) - Bilmeniz Gereken Her Şey Aragon'a Yatırım (ANT) - Bilmeniz Gereken Her Şey Aragon'a Yatırım (ANT) - Bilmeniz Gereken Her Şey
★★★★★ ★★★★★ Binance İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ Kraken İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ Poloniex İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Dijital varlıklar (kripto para birimi) komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

İçin en iyisi

Gelişmiş Tüccarlar

İçin en iyisi

ABD Tüccarları

İçin en iyisi

Kullanım kolaylığı

Ticaret Ücretleri

% 0.10

Ticaret Ücretleri

% 0.16

Ticaret Ücretleri

% 0.125

Promosyonlar

% 10 Nakit İade

İndirim Kodu: EE59L0QP

Promosyonlar

Yok

Promosyonlar

Yok

Aragon (ANT) Nasıl Saklanır

ANT’yi depolamak kolaydır çünkü bu ERC-20 uyumlu bir belirteçtir. ANT’yi herhangi bir ERC-20 uyumlu cüzdanda saklayabilirsiniz. Metamask, bugün kullanıcılar için mevcut olan en popüler seçeneklerden biridir. İndirmek ücretsizdir ve hem mobil hem de web eklenti sürümünde gelir.

DASH’a büyük bir yatırım yapmak istiyorsanız veya bu kriptoyu uzun süre HODLing yapmayı planlıyorsanız, bir donanım cüzdanı en iyi seçenektir. Donanım cüzdanları, kripto paranızın “soğuk depoda” çevrimdışı olarak saklanmasını sağlar. Bu strateji, çevrimiçi tehditlerin varlıklarınıza erişmesini imkansız hale getirir. Ledger Nano S veya daha gelişmiş Ledger Nano X her ikisi de Aragon’u (ANT) destekler.

Aragon – Kurumsal Düzeyde Blok Zinciri Kabulü İçin Kapıların Açılması

Aragon’un blok zinciri benimseme yaklaşımı oldukça etkili olmaya devam ediyor. Ağın genişlemesi, pazarda DAO’lara yönelik artan bir talep olduğunun kanıtıdır. Bu nedenlerden dolayı, Aragon artık geleneksel kuruluşlar ile merkezi olmayan kuruluşlar arasındaki boşluğu doldurmada hayati bir rol oynamaktadır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me