Çevrimiçi bitcoin kazanmanın en iyi 29 yolu, 2019’da kripto karı elde etmeye başlamak için en iyi ipuçlarını içeriyor.

Cryptocurrency Nasıl Kazanılır: Bitcoin Yapmanın En İyi 29 Yolu

Yani bitcoin kazanmak mı istiyorsunuz? Neyse ki bugün internette kripto para kazanmanın birçok yolu var. Ancak, maalesef, Roosevelt’in sözünde söylendiği gibi, “sahip olmaya değer hiçbir şey kolay olmaz”.

Bu, özetlemek için anlamlı bir kılavuzdur çünkü çoğu kişi, bitcoin almanın tek yolunun onu satın almak olduğunu düşünmeye çok meyillidir, aslında onu aşağıda gözden geçirilen çeşitli yöntemlerle kazanabilirsiniz..

Örneğin, airdroplardan, musluklardan yararlanmak veya soruları yanıtlamak ve görevleri tamamlamak gibi ücretsiz kripto para kazanmanın yolları vardır – ya da en popüler yol, para için zaman ticareti yapmak ve bir dizi farklı hizmeti yerine getirme karşılığında bitcoin kazanmaktır. modern zaman serbest iş-ekonomisi.

Hızlı bir şekilde kripto kazanmanın ve şu anda çevrimiçi bitcoin ile ödeme almanın en iyi yollarını vurgulamanın zamanı geldi. Nasıl daha fazla bitcoin kazanılacağını öğrenmenin 0 ve 1’lerine atlamadan önce, ilgilenen tüm bireylerin ‘iş yaparak’ kripto ödemeleri oluşturma ve bitcoin yapma tavşan deliğinden aşağı inmesine hızlı bir şekilde yardımcı olalım..

Bitcoin Kazanmak ve Fiat Satın Almak: Satoshis’i İstiflemek

Bitcoin kazanmak

Başlamak için doğrudan bir soru kafesi çalkalayabilir, ancak “fiat” para alıyor musunuz? Hayır, muhtemelen kazanırsın veya takas edersin.

İnsanların bitcoin almakla ilişkilendirmelerinin bir numaralı yolu, Bitcoin’i satın almaktır, bunun yerine BTC kazanmak olabilir..

Şimdi, bitcoin kazanma ve kripto para birimi karı oluşturma yeteneğini genişletmeden önce kısaca tavşan deliğinden aşağı inelim. İster kısa ister uzun vadeli hedefler olsun, yeni başlayanlar için yalnızca tüm bitcoin fiyatlandırması (USD döviz kuru değerinde beş rakamın etrafında / üzerinde gezinme) açısından düşünmeyi bırakmaları önemlidir. Bu fiyat noktası, birçok insanı mikro kazanç yerine doğrudan 1 BTC (hatta mikro satın alma) almaları gerektiğini düşündükleri için ‘dışarıda bırakıyor’. Bu etkili anlayış, başarınız ve sonuçlarınız için derin olabilir.

Bir kişinin haftalık maaş çeki karşılığında fiat (USD) kazanması gibi, aynı şekilde dünyanın en değerli kripto para birimini nasıl elde edeceğinizi düşünmemiz gerekir. İnce bir düşünce bükülmesiyle, ‘fiat kazanmak yerine fiat satın almak’ analizi etrafında dönen soru, bitcoin almak söz konusu olduğunda birden fazla seçeneğin olduğunu göstermeye yardımcı oluyor. Hiç kimse itibari paraları satın alamaz veya basamaz, ödemeler, satışlar veya işlemler yoluyla kazanılmalıdır. Bitcoin kazanmak yerine BTC satın almaya aynı prensibi uygulayarak, Bitcoin potansiyelini finansın geleceği olarak gören herkes için değişiklik yapmaya değer (#hodling).

Bitcoin’i en temel hesap birimi olan Satoshi’ye bölmek son derece hayati ve hatta optimaldir..

Basitçe söylemek gerekirse, bitcoin kazanmak isteyenler bitcoin’in temel yapı taşı olan Satoshi’yi kavramalıdır..

Aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini kullanarak çevrimiçi bitcoin yaparsanız, aslında ödenen şey budur..

Bu nedenle, gerçekte: kripto satın almak + bitcoin kazanmak, aka Satoshi’leri güvence altına almak, yapılacak en iyi harekettir..

Evet, rehberin tamamı bitcoin’de para kazanmanın ve hızlı bir satoshi-buck kazanmanın en iyi 29 yolunu anlatıyor, ama önce …

İşte bir Satoshi’nin 0.00000001 bitcoin’e eşit olduğunu ve bitcoin başına 100 milyon satoshi olduğunu söyleyen bir tablo var, bunlardan BTC’nin tüm tarihinde sadece 2 Katrilyon, 100 Trilyon Satoshi olacak..

kazanç-bitcoin-satoshis-değer-tablosu

Birçok alıcı yalnızca USD (veya BTC / USD döviz kuru değeri) cinsinden ölçülen bitcoin fiyatına (haklı olarak öyle mi?) Sabitlenir, ancak gerçek şu ki, bitcoin’i satoshi veya temel birim cinsinden hesaplamaya başlamak çok avantajlıdır. BTC blok zincirindeki hesap. Dijital kıtlık başladığında, Bitcoin’in ağında şimdiye kadar oluşturulan yalnızca 21 kuantrilyon Satoshi (iki katrilyon yüz trilyon Satoshi) olduğunun farkına vardığında, satoshi istifleme zamanı, artık değerinin artmasının gerçek bir olasılık olduğu zamandır (özellikle daha önce 2020 bitcoin yarılanması).

Aynı zamanda, oynaklık ve belirsizlik doğal riskler olduğundan, Bitcoin’in lehine hiçbir şeyin garanti edilmediğini belirtmekte fayda var. Ancak aynı şekilde, kötü şöhretli Satoshi Nakamoto’nun dediği gibi:

“Yakalanırsa diye biraz almak mantıklı olabilir. Yeterli sayıda insan aynı şekilde düşünürse, bu kendi kendini gerçekleştiren bir kehanet olur ”~ Satoshi Nakamoto, Bitcoin’in Yaratıcıları

Bitcoin kazanmak VE satın almak olarak bilinen ‘istifleme satoshileri’ nin perde arkasındaki bu bakış açısının amacı, farkındalığı artırmaya yardımcı olmak ve kullanıcıları bugün satoshis’i korumaya başlamanın neden önemli olduğu konusunda eğitmektir. Bu ön planda millibitcoin veya microbitcoin gibi ortaya çıkarılacak çok daha fazla ‘tavşan deliği bölgesi’ var, ancak en temel birimin akıllı bir atlama taşı olduğunu bilmek, kullanıcıların kripto kazanmanın önünde kavrayacakları akıllı bir adım taşıdır..

Şimdi bitcoin’i ücretsiz ve hızlı hale getirmenin temellerine atlayalım ve listelenen 29 yöntemden sonra kripto para kazanmanın dezavantajları, vergi etkileri ve kapatılacak bir video hakkında konuşacağız..

Ücretsiz Bitcoin Nasıl Kazanılır

bitcoin nasıl kazanılır

Tavşan deliğinden bariz olanı belirtmeye kadar, bitcoin kazanmaya başlamak için bir bitcoin cüzdanı açarak almak için bir cüzdan adresi oluşturmanız gerekir. Ücretsiz bir cüzdan veya Trezor gibi soğuk depolama seçeneği ile başlayın.

Daha fazla bitcoin elde etmek için bu kadar çok seçenek mevcutken, en doğrudan yol bir borsada, OTC / P2P komisyoncusunda veya yerel ATM’de bitcoin satın almaktır. Bugünün USD döviz kuru üzerinden doğrudan bitcoin satın almanın yanı sıra, popülerlik açısından bir sonraki sırada, teknik beceriler gerekli olmasına rağmen (bir bulut madenciliği hizmet sağlayıcısı seçilmediği sürece) onu madencilik yapmak olacaktır. Ancak daha yaratıcı yollar üçüncü yoldur, bunun temel odak noktası Bitcoin kılavuzunda nasıl ödeme alınacağıdır ve bu sadece kripto için çalışmaktır..

Bu liste, her biri kendi risk / ödül profilini taşıdığından, aşağıdaki para kazanma bitcoin tabanlı fırsatları sıralamıyor. Bir marka oluşturmak için mikro görevler yaparak, mevcut durumda tam spektrumlu kanıtlanmış mikro para kazanma yöntemlerinin tam bir kataloğundan daha fazlasıdır..

Amaç, ‘ücretsiz’ bitcoin elde etmenin kolay olduğuna inanmak konusunda kimsenin kripto para balonunu patlatmamak olsa da, 2019’da ücretsiz olarak çevrimiçi kripto para kazanmanın yolları vardır. ‘kripto zamanı’ para ‘:

Açıkçası, bu yöntemler kolaydan aptallığa kadar değişir. Örneğin, bir bitcoin forumunda profilinize bir imza eklemek ve bir ödül talep etmek kolaydır. Bir piramit şeması veya yüksek verimli yatırım planı (HYIP) yoluyla para kazanmak daha zordur çünkü bu sistemler baştan başarısız olacak şekilde tasarlanmıştır.

Bu yöntemlerin her birini aşağıda ayrıntılı olarak tartışacağız ve bugün tam olarak nasıl bitcoin kazanmaya başlayabileceğinizi açıklayacağız..

Airdrop’lar

 • Çaba: Düşük
 • Gelir: Düşük
 • Risk: Düşük

Airdrop’lar, bugün çevrimiçi olarak gerçek kripto kazanmanın en iyi yollarından bazılarıdır. Artan sayıda şirket kriptoyu ücretsiz olarak veriyor. Bazen şirketler, örneğin Ethereum cüzdanında 100 $ ‘dan fazla olan herkese token dağıtır..

Diğer durumlarda, şirketler kaydolan herkese token dağıtır.

Bunu şöyle hayal edin: Şirketler milyonlarca token üretti ve platformlarının başarılı olmasını istiyor. Tokenleri insanlara ücretsiz olarak dağıtıyorlar çünkü insanların platformu kullanmasını istiyorlar.

Kripto topluluğunda her ay yüzlerce airdrop var. Bu şirketlerin büyük çoğunluğu batacak. Ancak küçük bir sayı başarılı olacaktır. Hepsi ücretsiz paradır ve airdroplardan yararlanarak makul bir miktar kazanabilirsiniz..

En son airdrop duyuruları ve hediyeler için BitcoinTalk.org, Reddit ve diğer siteleri kontrol edin.

Potansiyel Kazanma: Sıfır ila 100 Dolar

Kripto Serbest Piyasalar

 • Çaba: Ortadan Yükseğe
 • Gelir: Ortadan Yükseğe
 • Risk: Düşük
 • Kazanç potansiyeli: Sınırsız

Bitcoin karşılığında küçük işler yapmak ister misiniz? 1 tam BTC’ye kadar serbestçe çalışmak ister misiniz? Bunu kesinlikle çevrimiçi olarak yapabilirsiniz. Aslında, kripto kullanıcıları için harika serbest çalışma fırsatları sunan birden fazla web sitesi vardır:

Tüm bu yerler benzer şekilde çalışıyor. Bitcoin karşılığında işler yaparsınız. Bazı işler küçük. Örneğin Earn.com’da bitcoin kazanmak için e-postaları yanıtlayabilirsiniz. Reddit’in Jobs4Bitcoininde, hizmetlerinizi bitcoin karşılığında pazarlarsınız.

Tüm bu web siteleri için kazanç potansiyeli neredeyse sınırsızdır. Ne kadar çok çalışırsanız o kadar çok bitcoin kazanırsınız.

Coinbase’de Kripto Öğrenin ve Kazanın Kazanın

 • Çaba: Orta
 • Gelir: Düşük
 • Risk: Düşük
 • Kazanç potansiyeli: 20 – 200 ABD Doları

Coinbase kısa süre önce kripto hakkında bilgi edinebileceğiniz ve ödeme alabileceğiniz benzersiz bir çevrimiçi eğitim programı başlattı.

Coinbase.com/earn adresini ziyaret edin başlamak. Dai, EOS ve diğer büyük kripto para birimleri hakkında bir kurs alabilirsiniz. Seansın sonunda bir sınava girersiniz. Testi tamamlarsanız, ödeme alırsınız.

Coinbase, diğer ödüllerin yanı sıra şu anda DAI kursu için 20 dolar, EOS kursu için 50 dolar ve XLM kursu için 50 dolar ödüyorlar..

Kurslar hızlı, kolay ve ilgi çekicidir. Videoları izler, öğrendiklerinizi test eden tek bir sınavı tamamlarsınız, ardından Coinbase cüzdanınıza kripto alırsınız. Bugün çevrimiçi olarak mevcut yasal olarak ücretsiz para.

Mikro Kazançlar, Tıklamalara Kadar Ödeme ve Küçük Hizmet İşleri

 • Çaba: Yüksek
 • Gelir: Düşük
 • Risk: Düşük

Bunlar, çevrimiçi bitcoin yapmanın ucuz, kolay ve düşük riskli yollarıdır. Tek yakalama? Sıkıcı ve zaman alıcıdır ve fazla para kazanamayacaksınız. Ancak, çevrimiçi olarak küçük “mikro görevler” gerçekleştirerek bitcoin yapmak hala çok mümkün.

Örneğin, tıklama başına ödeme (PTC) web sitelerini bulabilirsiniz. Tipik olarak, bu siteler ziyaret etmenizi, bir reklamı veya düğmeyi tıklamanızı ve karşılığında birkaç kuruş almanızı gerektirir. Web sitesi reklam satışlarından para kazanıyor ve küçük bir pay alıyorsunuz.

Diğer web siteleri, küçük bir miktar para karşılığında anketleri tamamlamanızı veya diğer küçük görevleri gerçekleştirmenizi isteyebilir..

Şimdi kötü haber şu: bu yöntemlerden hiçbiriyle fazla para kazanamayacaksınız. Saatte yalnızca 0,25 ABD doları kazanmak çok mümkün, bu da bilgisayarınızın elektriği ve internet kullanımı için neredeyse hiç ödeme yapmayacak. Ancak, bu yöntemlerle çevrimiçi olarak bitcoin yapmak teknik olarak mümkündür.

Potansiyel Kazanma: Saatte 0,05 – 2 ABD Doları

Musluklar

 • Çaba: Düşükten Ortaya
 • Gelir: Düşükten Ortaya
 • Risk: Düşük

Bitcoin muslukları, bitcoin’in ilk günlerinde bir zamanlar popülerdi. Bir web sitesini ziyaret eden herkese her 30 dakikada bir düzinelerce bitcoin dağıttılar (ciddi olarak).

Bugün, bitcoin’in yüksek değeri nedeniyle bitcoin muslukları artık mevcut değil, ancak yine de daha küçük, daha az değerli kripto para birimleri için musluklar bulabilirsiniz..

Bataryalar basit bir şekilde çalışır: web sitesini ziyaret edersiniz. Web sitesi, belirli bir süre için belirli bir miktarda kripto dağıtır.

Bugün bir kripto musluğundan çok para kazanamayacaksınız. Ancak, daha fazla değil, daha akıllı çalışmanızı öneririz. Kendi bitcoin musluğunuzu yapın. Reklamlarla dolu bir web sitesi oluşturun. Trafiği siteye yönlendirin ve ziyaretçilere her ziyarette bitcoin musluğundan birkaç kuruş verin. Reklam geliri elde edersiniz, web sitesi ziyaretçilerinize ödeme yapılır ve minimum çabayla çevrimiçi bitcoin kazanırsınız.

Kazanma Potansiyeli: Saatte 1 $ ‘dan ayda 1.000 $’ a kadar

İmza Kampanyaları ve İkramiyeler

 • Çaba: Düşükten Ortaya
 • Gelir: Düşük
 • Risk: Düşük
 • Kazanç potansiyeli: 0,01 – 500 ABD Doları

İmza kampanyaları ve ödüller, ICO’nun 2017’deki altın çağında daha yaygındı. Bugün, daha az yaygındır, ancak yine de mevcuttur.

Esasen, yeni kripto şirketleri çevrimiçi reklam vermeniz için size ödeme yapacak. Örneğin, bir BitcoinTalk.org forum hesabınız varsa, küçük bir miktar kripto karşılığında bir şirketin adını veya resmini imzanıza ekleyebilirsiniz..

Bir girişimin kodundaki hataları bulmak, şirket bilgilerini farklı dillere çevirmek ve diğer değerli görevleri yerine getirmek için başka ödüller de mevcuttur. Bugün yalnızca birkaç kuruş değerinde olan paralar alabilirsiniz, ancak kripto başlangıcı başarılı olursa, bu paralar gelecekte önemli bir miktar olabilir..

Kripto Ticareti

 • Çaba: Ortadan Yükseğe
 • Gelir: Alçaktan yükseğe
 • Risk: Yüksek
 • Kazanç potansiyeli: Sınırsız

Elbette, çevrimiçi kripto kazanmanın en bariz yollarından biri bunun için ticaret yapmaktır. Herhangi bir büyük borsada bitcoin karşılığında itibari para birimleri (USD veya EUR gibi) takas edebilirsiniz..

Bazı insanlar günlerini kripto servetlerine dönüştürür. Diğerleri uzun vadeli yatırım yapar.

Alternatif olarak, kripto için mal veya hizmet ticareti yapabilirsiniz. Artan sayıda çevrimiçi perakendeci artık ürünler karşılığında kripto kabul ediyor.

Mal ve hizmetler için kripto kabul etmek risklidir. Muhtemelen itibari para birimi cinsinden ödemeniz gereken faturalarınız vardır. Kripto parayı kabul ettiğinizde, fiyatların çılgınca dalgalanabileceğini kabul etmiş olursunuz. İster kripto ticareti yapıyor olun, ister kripto için ürün ve hizmet satıyor olun, ne yaptığınızı bilmeniz gereken yüksek riskli bir oyundur.

Ancak, tutarlı bir şekilde düşük satın alıp yüksek fiyattan satış yapabiliyorsanız, o zaman kaçınılmaz olarak kripto ticareti yoluyla para kazanacaksınız..

Bitcoin Ortaklık Programları

 • Çaba: Düşük
 • Gelir: Düşükten Ortaya
 • Risk: Düşük
 • Kazanç potansiyeli: 5 – 1.000 ABD Doları

Birçok borsa bağlı kuruluş programları sunar. Arkadaşlarınızla bir bağlantı paylaşırsınız. Ardından, birisi bu bağlantı üzerinden kaydolup ticaret yaptığında ödeme alırsınız..

Bazı kripto borsalarında, yalnızca bağlı kuruluş komisyonlarıyla ayda yüzlerce, hatta binlerce dolar kazanabilirsiniz. Borsaya yeterince insan yönlendirirseniz ve bu kişiler ayda birden fazla büyük alım satım yaparsa, önemli bir yan gelir elde edebilirsiniz..

Bağlantınız bir avuç küçük tüccar tarafından kullanılsa bile, yine de çevrimiçi para kazanıyorsunuz. Bazı borsalar itibari para birimlerinde ödeme yaparken, diğerleri kriptoda ödeme yapar.

Sadece kripto borsalarından daha fazla satış ortağı geliri kazanabilirsiniz. Çevrimiçi perakendeciler, örneğin bitcoin ile ödeme yapabilen bağlı kuruluş programları sunar.

Kumar

 • Çaba: Düşük
 • Gelir: Alçaktan yükseğe
 • Risk: Yüksek
 • Kazanç potansiyeli: Sıfırdan Sınırsız

Çevrimiçi bitcoin kazanmak için her zaman kumar oynayabilirsiniz. Bitcoin birikimlerinizi ikiye katlamanız mümkündür. Elinizde hiçbir şey kalmayacak da olabilir. Kumarın eğlencesi bu!

İnanılmaz derecede adil bir çevrimiçi bitcoin kumarhanesi bulun, ardından para yatırın. Çoğu bitcoin kumarhanesinin para kazanmak için küçük bir avantajı (% 51) vardır, bu da sıradan bir kumarhanede bulacağınızdan daha iyi bir avantajdır. Kumar algoritmaları da kanıtlanabilir şekilde adildir, bu da herkesin algoritmaların reklamda anlatıldığı gibi çalıştığını doğrulamak için kontrol edebileceği anlamına gelir..

Bazı bitcoin casino oyunları gülünç derecede basittir. Algoritmanın, seçtiğiniz sayının üzerinde veya altında olan 0-100 arasında bir sayı üretip üretmeyeceğine bahis oynarsınız. 50 bahis, size aşağı yukarı% 50 şans verirken, 80 veya 90 bahisleri daha yüksek risk ve daha yüksek ödüllerle gelir..

Bitcoin Hakkında Yazın

 • Çaba: Ortadan Yükseğe
 • Gelir: Orta
 • Risk: Düşük
 • Kazanç potansiyeli: 5 – 60 Dolar / Saat

İnternette onlarca büyük kripto para blogu ve haber sitesi var. Bitcoin’i biliyorsanız ve iyi yazabiliyorsanız, o zaman çevrimiçi bitcoin hakkında yazarak kesinlikle para kazanabilirsiniz..

Aslında, bazı kripto girişimleri artık iyi bitcoin yazarları işe alıyor. Bitcoin blog yazıları, bitcoin ile ilgili sosyal medya gönderileri, bitcoin ile ilgili basın bültenleri ve diğer bitcoin içeriklerini yazmak için yetkin kişilere ihtiyaçları var..

Bu işlerden bazılarında size ABD doları olarak ödeme yapılır. Bununla birlikte, birçok web sitesi artık kripto para biriminde ödeme almayı seçmenize izin veriyor.

Kripto ile İlgili Ürün veya Hizmetleri Satmak

 • Çaba: Ortadan Yükseğe
 • Gelir: Alçaktan yükseğe
 • Risk: Orta
 • Kazanç potansiyeli: 0 $ – Sınırsız

Kripto topluluğunun üyelerine faydalı bir hizmet sağlarsanız, kripto olarak ödeme alabilirsiniz. Kripto kullanıcılarına mal ve hizmet satmak, çevrimiçi kripto kazanmanın harika bir yoludur.

Potansiyel fırsatlardan bazıları şunları içerir:

 • Kripto yazılımı oluşturma ve satma
 • Kripto şirketlerine pazarlama hizmetleri sunmak
 • Bitcoin işlemleri için emanet acentesi olarak hareket etmek

Bitcoin kullanıcılarının ne tür mal ve hizmetlere ihtiyaç duyduğunu düşünün, ardından o ürünü veya hizmeti sunun.

Maden Bitcoin

 • Çaba: Yüksek
 • Gelir: Düşükten Ortaya
 • Risk: Yüksek
 • Kazanç potansiyeli: 0 $ – Sınırsız

Eski günlerde, iyi bir oyun GPU’su olan herkes, bitcoin ve diğer kripto para birimleri madenciliği yaparak para kazanabilirdi..

Bugün işler değişti ve hobi madencilerinin gelir madenciliği bitcoin’i kazanmaları artık mümkün değil. Daha düşük değerli kripto para birimlerini karlı bir şekilde çıkarmak bile zorlaştı.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri madenciliğinden para kazanmak istiyorsanız, bir madencilik çiftliği kurmanız gerekir. Birden çok ileri teknoloji madenciye ihtiyacınız olacak. Ucuz bir elektrik kaynağına ihtiyacınız olacaktır (ideal olarak, kWh başına 0,05 ABD Dolarından az). Bunların hepsine sahipseniz, kar elde edebilirsiniz – veya iflas edip tüm madencilik ekipmanınızı satmak zorunda kalabilirsiniz..

Nihayetinde madencilik, büyük oyuncular için en uygun yüksek riskli, düşük ödüllü bir oyundur. Bununla birlikte, ucuz elektriğe erişiminiz varsa ve madencilik teçhizatlarını toplu fiyatlardan ucuza satın alabiliyorsanız, ölçek ekonomileri, madencilik yoluyla kar elde etmek için sizin lehinize çalışabilir..

Bitcoin Borç Verme

 • Çaba: Orta
 • Gelir: Alçaktan yükseğe
 • Risk: Yüksek
 • Kazanç potansiyeli: Yıllık% 15

Bazı insanlar bitcoin ödünç vererek para kazanıyor. Örneğin arkadaşlarınıza veya ailenize bitcoin ödünç verebilir ve faiz alabilirsiniz.

Ancak, çevrimiçi bitcoin ödünç vererek para kazanmak artık her zamankinden daha kolay. Örneğin P2P kredi piyasalarına çevrimiçi olarak katılabilirsiniz. Bazı borsalar, diğer tüccarların alım satımlarından yararlanmalarına yardımcı olmak için borç para vermenize bile izin verir..

Tabii ki, borç verme kendi risk payıyla birlikte gelir. Düşük riskli kredi fırsatları düşük faiz oranlarıyla birlikte gelirken, yüksek riskli kredi fırsatları yüksek faiz oranları ve yüksek başarısızlık oranları ile birlikte gelir.

Çevrimiçi borç verirken dikkatli olun. Borç vererek para kazanmayı planlıyorsanız, teminatınızın iyi olduğundan emin olmanız gerekir. Aksi takdirde, borçlunun size geri ödeme yapmak için çok az teşviki vardır..

HYIP’ler, Piramit Şemaları ve Madeni Para Katlayıcıları

 • Çaba: Düşük
 • Gelir: Düşük
 • Risk: Yüksek
 • Kazanç potansiyeli: Sıfırdan Sınırsız

Yüksek verimli yatırım programları (HYIP’ler), piramit şemaları ve madeni para ikiye katlayıcıların tümü çevrimiçi olarak bulunabilir. Özellikle 2017 kripto patlaması sırasında popülerdi, ancak bugün hala buralardalar.

Tüm bu sistemlerin benzer bir vaadi var: Sizi hızla zengin etme sözü veriyorlar. Tek yapmanız gereken para yatırmak ve ardından en iyisini ummak.

Tüm piramit şemaları gibi, HYIP’ler ve madeni para katlayıcılar da başarısız olmaya mahkumdur. Amaç, uzun vadede para kazanmak değil: amaç, programa katılan son kişilerden para kazanmaktır..

Kaçınılmaz olarak, plan başarısız olacak, piramidin alt kademeleri para kaybedecek ve piramidin daha yüksek kademeleri bir kar elde edecek. Zirvede iseniz, harika iş çıkardınız. Piramidin% 95’i gibiyseniz, para kaybettiniz.

Bitcoin Forks ve Diğer Crypto Forks

 • Çaba: Düşük
 • Gelir: Düşükten Ortaya
 • Risk: Yüksek
 • Kazanç potansiyeli: Yeni madeni para başarısına göre değişir

Bir kripto topluluğunun üyeleri kural değişiklikleri üzerinde anlaşamadığında, kripto para birimi iki farklı versiyona ayrılabilir..

Çatalların Ethereum (ETH ve ETC ile), bitcoin (BTC ve BCH ile) ve Bitcoin Cash (BCHABC ve BCHSV) ile gerçekleştiğini gördük..

Bu size nasıl bedava kripto kazandırır? Çatallaşma meydana geldiğinde, teknik olarak kripto para biriminin her iki sürümüne de sahip olursunuz. Temmuz 2017’de 10 bitcoin tuttuysanız, 1 Ağustos 2017 çatalından sonra 10 BCH ve 10 BTC’ye sahip olurdunuz. Her iki jetonu aynı anda harcayamazsınız, ancak teknik olarak basit bir şekilde kripto oluşturdunuz.

Kripto çatalları başka nedenlerle de harika bir fırsat olabilir. 1 Ağustos’ta BCH piyasaya sürüldüğünde, fiyat çılgınca dalgalandı ve lansmanda 100 dolardan ilk birkaç saatte yaklaşık 1.000 dolara sıçradı. Bu süre zarfında çatallı versiyonu muazzam kar için alıp satabilirdiniz..

Ticaret Botları

 • Çaba: Düşük
 • Gelir: Düşükten Ortaya
 • Risk: Yüksek
 • Kazanç potansiyeli: % 0 ila% 100

Bugün mevcut olan her yasal ticaret botu için, 99 dolandırıcı ticaret botu var. Kolay para ve garantili günlük kar vaat eden çok sayıda kalitesiz ticaret botu bulabilirsiniz. Hiçbiri söylendiği gibi çalışmıyor. Bitcoin alım satım botlarını inceledik, ancak atıfta bulunulanlar bile vaat veya potansiyel konusunda kesin bahisler değil.

Bununla birlikte, bazı ticaret botları genellikle ilan edildiği gibi çalışır. Mevcut piyasa aktivitesine göre alım satım yapmak için algoritmalar kullanırlar.

İyi ticaret botu geliştiricileri, tarihi kripto alım satım verilerine dayalı botlar yarattı. Bu botlar ne zaman alınıp satılacağını belirlemek için piyasa koşullarını okur. Botlara sizin adınıza işlem yapma yetkisi verirsiniz.

İyi bir ticaret botuyla, sınırlı kişisel katılımla kolayca para kazanabilirsiniz. Sadece bota 1000 $ verin ve işe yaramasını izleyin. Sonunda hiçbir şey kalmama ihtimalin var. Paranızı zaman içinde sürekli olarak büyütme şansınız da var.

İkili Opsiyon Ticareti

 • Çaba: Orta
 • Gelir: Alçaktan yükseğe
 • Risk: Yüksek
 • Kazanç potansiyeli: Sıfırdan Sınırsız

İkili opsiyon ticareti, yıllar boyunca kötü bir ün kazandı – ve iyi bir sebeple. Bugün çok sayıda dolandırıcı ikili opsiyon ticaret platformu var.

Bunlara “ikili” seçenekler denir çünkü yalnızca iki seçenek vardır: kazanabilir veya kaybedebilirsiniz. İkili opsiyon bitcoin ticareti için, “Önümüzdeki beş dakika içinde Bitcoin fiyatı 5.640 $ ‘ın üzerinde olacak mı?” Gibi bir opsiyon satın alabilirsiniz. Bu soruyu doğru cevaplarsan kazanırsın.

Ticaret botlarında olduğu gibi, ikili opsiyon ticaret platformları çoğunlukla dolandırıcılıktır. Sektör dolandırıcılıkla o kadar ünlüdür ki Kanada yasaklandı tamamen kısa vadeli ikili opsiyon ticareti.

Genel olarak, ikili opsiyon ticareti, yatırım yapmaktan çok kumar oynamak gibidir. Bununla birlikte, kripto ve bitcoin yapmanın yüksek riskli bir yolunu arıyorsanız, ikili opsiyonlar kesinlikle olası bir yöntemdir.

Vadeli İşlem Ticareti

 • Çaba: Ortadan Yükseğe
 • Gelir: Alçaktan yükseğe
 • Risk: Yüksek
 • Kazanç potansiyeli: Sınırsız

İlk düzenlenmiş Bitcoin vadeli işlem piyasası Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Bitcoin fiyatı kısa bir süre sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $ ‘a yükseldi..

Bugün, bitcoin vadeli işlem ticareti, her tür yatırımcı için hala bir seçenektir. Vadeli işlem sözleşmesinde uzun veya kısa pozisyon alırsınız. Uzun pozisyondaki taraf, dayanak varlığı gelecekte belirli bir fiyattan satın almayı kabul ederken, kısa pozisyondaki taraf belirli bir fiyattan satmayı kabul eder..

Bitcoin fiyatını tutarlı bir şekilde tahmin edebiliyorsanız (iyi şanslar), bitcoin vadeli işlem ticareti yoluyla para kazanabilirsiniz. Birçok tüccar, Bitcoin vadeli işlem ticaretinin CFTC tarafından düzenlenen piyasalarda mevcut olduğunu ve onlara ekstra bir meşruiyet katmanı sağladığını da takdir ediyor. Bitcoin vadeli işlem ticareti hakkında daha fazla bilgi için Bakkt hakkında bilgi edinin.

Bağış İsteyin veya QR Kodunuzla Yaratıcı Olun

 • Çaba: Düşük
 • Gelir: Düşük
 • Risk: Düşük
 • Kazanç potansiyeli: Düşük

Arada sırada, bir yaratıcı kişi onu şanslı görür. Bitcoin cüzdanlarının QR kodunu bir tabelaya yazdırırlar ve halka açık bir ralli veya spor oyununda sergilenirler. Birisi QR kodunuzu görür, size birkaç dolar göndermeye karar verir ve bağışlar yağmaya başlar.

Bağış istemek, çevrimiçi bitcoin kazanmanın etkili bir yolu olabilir. Bazı web siteleri, örneğin reklamları görüntülemek yerine bağış ister..

Diğer web siteleri veya servis sağlayıcılar bir ipucu ister. Örneğin sayfadaki bilgiler iyiyse, birkaç kuruş bahşiş verebilirsiniz. Milyonlarca kişi sayfanızı ziyaret edene kadar kulağa pek hoş gelmiyor.

İster bir kitle fonlaması kampanyası başlatıyor olun, ister üniversite futbol sezonu için aptalca bir QR kodu işareti yapıyor olun, bağış isteyerek veya QR kodunuzu görüntüleyerek çevrimiçi bitcoin kazanmanın kesinlikle yolları vardır..

Kripto Faiz Getiren Tasarruf Hesapları

 • Çaba: Düşük
 • Gelir: Düşük
 • Risk: Orta
 • Kazanç potansiyeli: % 1 ila% 6

Artık faiz getirebilecek kripto tasarruf hesaplarımızın olduğu bir noktaya ulaştık. Fiat para birimi tasarruf hesaplarına benzer şekilde çalışırlar: para yatırırsınız, ardından zaman içinde hesabınızdan faiz kazanırsınız..

Genellikle bu hesaplar, cüzdan servis sağlayıcıları tarafından sunulur. Paranızı hesaba kilitlersiniz, ardından yılda% 1 ila% 5 arasında herhangi bir yerde kazanırsınız. Faiz, getirilerinizi daha da maksimize ederek artırılabilir..

BlockFi, bu alandaki en saygın sağlayıcılardan biridir ve BTC ve ETH tasarruf hesapları için yıllık% 86’ya varan yüksek faiz oranları sunar. (Buraya katıl.)

Bu noktada, bu tasarruf hesapları risklidir ve paranızın% 100 güvenli olduğunu garanti eden çok az şey vardır. Elbette, eleştirmenler aynı şeyin bankalar için söylenebileceğini savunacaklar (tabii ki, banka hesabınız FDIC sigortası ile korunuyor).

Bağlı Perakendecilerden Cashback Alın

 • Çaba: Düşük
 • Gelir: Düşük
 • Risk: Düşük
 • Kazanç potansiyeli: Satın Alma Başına% 0,5 ila% 9

Bazı perakendeciler ve alışveriş hizmetleri artık kriptoda para iadesi veriyor. Rakuten (eski adıyla Ebates), örneğin, binlerce web sitesinden alışveriş yapan müşteriler için geri ödeme sunan popüler bir Google Chrome uzantısıdır. Uzantı Groupon, Best Buy, Nike ve diğer büyük perakendeciler için çalışıyor.

Kripto kullanıcıları için Lolli adlı benzer bir hizmet mevcuttur. Lolli, CVS, Macy’s veya Sephora gibi büyük perakende web sitelerinde alışveriş yapmanıza ve ardından bitcoin’de para iadesi almanıza olanak tanır. Bazı mağazalar, bitcoin ile ödeme yaparken% 9’a varan nakit geri ödeme teşvikleri veriyor. Diğerleri size bitcoin’de düz bir ödül verir.

Pei, BTC, USD veya hediye kartlarında para iadesi açmanıza izin veren benzer bir platformdur. Pei tüccarlarında her alışveriş yaptığınızda, doğrudan Pei hesabınızda geri ödeme alırsınız. Ortak perakendeciler arasında Chipotle, 7-Eleven ve Target vardır..

Bu geri ödeme hizmetlerinden yararlanarak, yalnızca çevrimiçi olarak sıradan perakendecilerinizden alışveriş yaparak bitcoin kazanabilirsiniz..

Bitcoin Kazanmak için Oyun Oynayın

Bitcoin oynama video oyunları kazanmak

 • Çaba: Düşük
 • Gelir: Düşük
 • Risk: Düşük

Oyun oynamak, bitcoin kazanmanın tartışmasız en eğlenceli yolu. Evet, yasal olarak çevrimiçi oyun oynayabilir ve bitcoin ile ödeme alabilirsiniz.

Bu oyunlardan bazıları, musluklara benzer şekilde çalışır ve oyunu oynayan herkese bir miktar para sağlar. Bu oyunlar, bitcoin’in ilk günlerinde daha yaygındı (ve daha iyi ödeme yapıyordu), ancak bugün hala bazı musluk tarzı oyunları (özellikle dijital kumarhane dünyasında) bulabilirsiniz. Bu oyunların çoğu, kumar oynamaya devam ettiğiniz sürece size bir damla para ödeyecek..

Diğer oyunlar, herhangi bir musluk sistemi olmadan kripto kazanmanıza izin verir. Örneğin, nadir bulunan ganimet veya koleksiyon ürünleri için çiftçilik yapıyorsunuz, ardından bunu piyasada kripto karşılığında satıyorsunuz. Örneğin bazı tahsil edilebilir ERC-721 tokenleri son derece değerli olabilir.

Diğer oyunlar, çeşitli oyun içi görevleri tamamlayarak dijital para kazandığınız geleneksel MMORPG’ler gibi çalışır. Oyun içi para biriminin çeşitli pazarlarda gerçek değeri var.

En popüler kripto kazanç oyunlarından bazıları arasında Huntercoin (canavarları öldürmek için Huntercoin veya HUC jetonları kazandığınız yer), Steem Monsters (Turnuva kazançlarının Steem’de ödenen bir tahsil kart oyunu) ve Storm Play (ödeme aldığınız bir mikro görev platformu) bulunur. Fırtınada).

Kripto kazanmak için oyun oynamak eğlencelidir, ancak çok fazla kar elde etmeyi beklemeyin. Ayrıca, Call of Duty Black Ops 3 ile uğraşan CryptoKey’leri nasıl kazanacağınız konusunda da kafanızı karıştırmayın..

Bir Kripto YouTube Kanalı veya Podcast Başlatın

youtube kanalında kripto kazanma

 • Çaba: Ortadan Yükseğe
 • Gelir: Sınırsız
 • Risk: Düşük

Bir YouTube kanalı veya podcast gibi kripto medyası oluşturmak, çevrimiçi kripto kazanmanın en iyi yollarından biridir. Özel bir insan kitlesi oluşturabilirseniz, ciddi bir kripto geliri kazanabilirsiniz..

YouTube, içerik oluşturucuların ödeme olarak kripto para almasına izin vermez. Bununla birlikte, kripto dünyasının çeşitli yönlerini tartışmaya adanmış binlerce YouTube kanalı var. Bu kanalların çoğu YouTube’dan reklam geliri elde ediyor, ancak aynı zamanda aşağıdakiler de dahil olmak üzere başka şekillerde kripto geliri elde ediyorlar:

Tavsiyeler: Crypto YouTuber’lar sizi bir referans kodu kullanarak borsalara yönlendirebilir. YouTuber, birisi referans kodu aracılığıyla borsaya her para yatırdığında ödeme alır..

Satış Ortağı Satışları: Kripto para birimiyle ilgilenen binlerce takipçiniz var. Takipçilerinize bir kripto cüzdanı, bir e-Kitap, bir Amazon ürünü veya ilgilenebilecekleri herhangi bir şey için bir satış ortağı bağlantısı gönderin. Satıcılar size her satış için% 5 ile% 50 arasında değişen bir kesinti ödeyecek.

QR Kod Bağışları: Kripto topluluğu cömert olabilir, özellikle de YouTube kanalınız veya podcast’iniz aracılığıyla sık sık yararlı bilgiler verme konusunda itibarınız varsa. QR kodunuzu görüntüleyin veya genel cüzdan adresinizi topluluğunuzla paylaşın. Bağışlar akabilir.

Reklam Geliri: YouTube, kendi reklamlarını görüntüler ve ardından içerik oluşturuculara görüntüleme sayısına göre ödeme yapar. Bununla birlikte, kripto şirketleri de size yaklaşabilir ve kanalınızda veya podcast’inizde yer almanızı isteyebilir. Kripto için reklam slotları için pazarlık yapabilirsiniz.

Kripto medya imparatorluğunuz yükseldikçe, kripto kazanma fırsatları fırlayacak. Kripto patlamasının en yüksek olduğu dönemde, bazı YouTuber’lar reklam geliri olarak ayda 6 rakam yapıyordu..

Bir Web Sitesi Kurun ve Reklam Alanı Satın

Bitcoin-yaratan-web sitesi-haberleri kazanmak

 • Çaba: Ortadan Yükseğe
 • Gelir: Sınırsız
 • Risk: Düşük

Kripto odaklı bir web sitesi oluşturun, ardından kripto şirketlerine reklam alanı satın. Örneğin, ICO’su için hazırlanan bir kripto başlangıcı, bir haftalık bir reklam aralığı karşılığında size 1000 yeni token sunabilir. Bir kripto cüzdan şirketi, sayfanızda bir başlık reklamı olması için size bitcoin olarak ödeme yapabilir..

Kripto odaklı bir web sitesi başlattığınızda, reklam fırsatlarınız yalnızca Google AdSense ile sınırlı kalmaz. Diğer reklam ağlarına katılabilir veya doğrudan kripto şirketlerine satış yapabilirsiniz. Önemli bir takipçiye sahip bir web sitesi kurduğunuzda, kripto şirketleri size reklam teklifleriyle yaklaşmaya başlayacak..

Dışarıda binlerce kripto web sitesi var, ancak kripto alanında hala çok sayıda boşluk var. Etiyopya’da bitcoin ile ilgili en son güncellemeleri takip etmek gibi bölgesel kripto tartışmalarına odaklanan bir web sitesi başlatın. Ürün incelemeleri yazın, kripto yatırımlarını analiz edin veya çevrimiçi teknik analizler yazın. Bol fırsat var.

Kripto Etkileyici Olun

Bitcoin yapmak-kripto-etkileyicisi

 • Çaba: Orta
 • Gelir: Ortadan Yükseğe
 • Risk: Düşük

Yüzbinlerce takipçisi olan bir hesaptan tek bir tweet veya Instagram gönderisi, bir kripto girişim şirketi için son derece değerli olabilir..

Kripto etkileyicileri, başka herhangi bir alandaki etkileyicilere benzer. Çevrimiçi olarak önemli bir takipçi çekebilirseniz, o zaman insanlar takipçilerinize bilgi göndermeniz için size ödeme yapar..

Instagram, Twitter veya başka bir yerde bir takipçi oluşturmaya başlayın. Belki kripto para memlerine adanmış bir hesap başlatırsınız. Belki uzmanlığınızı dünya ile esnetiyorsunuz. Kripto ile ilgilenen kişilerden oluşan bir takipçi kitlesi oluşturabilirseniz, bunu kendi avantajınıza çevirebilirsiniz..

Pazarlama / Halkla İlişkiler Rollerinde Madeni Paralar veya Projeler için Çalışma

 • Çaba: Ortadan Yükseğe
 • Gelir: Alçaktan yükseğe
 • Risk: Orta

Kripto girişimlerinin pazarlama ve halkla ilişkiler (PR) çalışanlarına ihtiyacı var. Size itibari para biriminde ödeme yapabilirler, ancak birçok yeni şirket kripto para biriminde ödeme yapacak.

İnsanların nakit yerine hisse senedi seçenekleriyle ödeme aldığını duyduğunuz Google ve Apple’ın ilk günlerine benziyor. Önemli miktarda yeni bir jeton alırsanız ve sonra bu jeton büyüme ile patlarsa, çok zengin olabilirsiniz.

Bir şirkete değer katmak için önemli bir pazarlama veya halkla ilişkiler deneyimine sahip olmanız gerekmez. Örneğin bir teknik incelemeyi ana dilinize çevirerek başlayabilirsiniz. Belki sosyal medya deneyiminiz var.

Pazarlama ve halkla ilişkiler rolleri, homurdanan görevlerden yönetici ve yönetim rollerine kadar değişebilir. Birden fazla kripto şirketinde başvurun, ardından becerilerinizi mümkün olduğunca geliştirin.

Kripto Tasarruf Hesapları ile Faiz Kazanın

kripto faiz hesaplarında bitcoin karı

 • Çaba: Düşük
 • Gelir: Düşük
 • Risk: Orta

Kripto tasarruf hesapları artık resmi olarak bir şey. Bir tasarruf hesabına kripto yatırabilir, ardından arkanıza yaslanıp rahatlarken o paranın faiz kazanmasını izleyebilirsiniz..

Kullanılabilir en büyük ve en popüler kripto tasarruf hesaplarından ikisi BlockFi ve Nexo’dur, ancak BlockFi, kriptoları kilitlemenize ve faiz kazanmanıza izin veren tek platformdur (şu anda kripto varlıklarında yılda% 7-8 faiz ödüyorlar).

Son on yılda, geleneksel finans dünyasında faiz oranları düşüktü. Çoğu tasarruf hesabı yılda% 2 veya daha az faiz öder. Bununla birlikte, kripto dünyasında, faiz kazanmanız için önemli fırsatlar hala mevcuttur..

Kripto Kazanmak İçin Egzersiz Yapın

kripto-kar-egzersiz-uygunluk

 • Çaba: Alçaktan yükseğe
 • Gelir: Düşük
 • Risk: Düşük

Evet, gerçek kripto para kazanmak için yasal olarak egzersiz yapabilirsiniz. İOS ve Android için mobil uygulama adlı bir mobil uygulama Sweatcoin adımlarınızı kripto para birimine dönüştürecek.

Bunu yapmak için para alırsan daha fazla egzersiz yapar mısın? Sweatcoin’in arkasındaki fikir budur. Mobil uygulamayı yüklersiniz ve uygulama adımlarınızı izler. Attığınız her 1000 adım için kabaca bir Sweatcoin (SWC) kazanırsınız..

Sweatcoin’ler herhangi bir borsada takas edilemez. Bununla birlikte, tokenlerin Sweatcoin ekosistemi içinde değeri vardır. Sweatcoins’i örneğin video akışı abonelikleri, havayolu milleri, e-Kitaplar ve hatta iPhone’lar için harcayabilirsiniz..

OPM: Başkalarının Parasıyla Bitcoin Kazanın

Bitcoin-diğer-insanlar-para-kazanmak

 • Çaba: Orta
 • Gelir: Yüksek
 • Risk: Yüksek
 • Kazanç potansiyeli: 500 – 10.000 ABD Doları+

Başkalarının parasını kripto para kazanmak için kullanmak, yukarıda listelenen ‘yöntemlere’ açılan bir kapıdan daha fazlasıdır. Birçok ay boyunca, insanlar başkalarının parasını, bir iş kurmak, bir yatırım yapmak veya başkalarından para aldığınızda herhangi bir sayıda seçenek sunmak için fon elde ederek zenginleşmek için kullandılar. Başkalarının kredilerini düzeltmelerine ve kripto para birimlerinde komisyon almalarına yardımcı olarak OPM Zenginliğine odaklanan sevk iş modelleri de vardır. Bu, bitcoin karı elde etmenin daha farklı bir yoludur, ancak bireylerin para kazanmalarına yardımcı olma niteliği nedeniyle çok hızlı birikebilen bir yöntem.

Kriptoda Ödeme Almanın Dezavantajları

Bitcoin kazanma riskleri

Kripto ile ödeme almak harika bir fikir gibi gelebilir. Bununla birlikte, aşağıdakilerin tümü de dahil olmak üzere, kripto para biriminde ödeme almanın bazı dezavantajları vardır:

Oynaklık: Oynaklık, kripto ile ödeme almanın temel problemidir. Bugün ödenen miktarın değeri şu andan itibaren önemli ölçüde bir aydan fazla veya az olabilir. Faturalarınız da kripto para birimindeyse, o zaman sorun olmaz. Çoğu insanın kira, ipotek ve sigorta faturaları elbette fiat para birimindedir – kripto değil.

Yüksek Riskli, Yüksek Ödüllü Kumar: Kripto olarak ödeme aldığınızda kumar oynarsınız. Yüksek riskli, yüksek ödüllü bir oyun. Bugün kazandığınız para gelecekte bu miktarın 10 katı değerinde olabilir. Paranın değersiz olması da mümkündür.

Düzenleyici Değişiklikler Sizi Ciddi Şekilde Etkileyebilir: Dünya çapındaki hükümetler hala kripto para birimlerinin nasıl vergilendirileceğini ve düzenleneceğini bulmaya çalışıyor. Bazı hükümetler kriptoyu tamamen yasakladı. Kripto ile ödeme alırsanız, o zaman hükümetiniz kriptoya karşı katı düzenlemeler getirir ve ardından kripto ile ödeme almak birden bire daha az cazip hale gelir..

Vergi Gereksinimlerinin Değiştirilmesi: Çoğu hükümet, kazandığınız tüm parayı bildirmenizi ister. Aksi takdirde, vergilerden kaçarsınız. Çoğu hükümet, kripto kazançlarını mülk kazancı gibi ele alır. Kriptodan elde ettiğiniz herhangi bir sermaye kazancını bildirmeniz gerekir. Elbette kripto paranın vergi durumu düzenli olarak değişiyor. Önemli miktarda kripto geliri elde ederseniz, o zaman yıllardır vergi sorunlarıyla uğraşıyor olabilirsiniz..

Kripto Yaygın Olarak Kabul Edilmez: Paranızın çoğunu kripto ile kazanabilirsiniz, ancak faturalarınızın kriptoda olmaması önemli değildir. Örneğin marketler, ev sahipleri ve bankalar kripto ödemelerini kabul etmeyebilir. Faturalarınızı fiat para biriminde ödemeniz gerekene kadar kripto ile ödeme almak harika olabilir.

Bu dezavantajlara dayanarak, kripto ile ödeme almak isteyebilir veya istemeyebilirsiniz..

Kripto Para Kazanmak İçin Vergi İşlemi: Vergiler Kripto Kazançlarıyla Nasıl Çalışır??

Cryptocurrency Muhasebe Kılavuzu, Kripto Kazançlarımı Nasıl Hesaplarım, kripto kazançlarımı hesaplarım, kripto kazançlarımı, kripto kazançlarımı hesaplarım

Öncelikle ve en önemlisi, önemli miktarda kripto geliri elde ediyorsanız bir muhasebeci ile konuşmanızı öneririz. Bugün gelir vergilerinden kaçınmak, gelecekte çok büyük para cezalarına ve hapis cezalarına yol açabilir. İyi bir muhasebeci işe almak, şimdiye kadar yaptığınız en iyi yatırım olabilir.

Pek çok yeni başlayan, ABD hükümetinin kripto kazançları üzerindeki vergileri görmezden geldiğini varsayıyor. Bu hiçbir şekilde doğru değil. Amerika Birleşik Devletleri hükümeti, 2014’ten beri Bitcoin ile ilgili resmi vergi politikalarına sahip..

IRS, kripto alıp satarak önemli miktarda para kazandığınıza inanıyorsa, o zaman peşinize düşecektir. Benzer şekilde, IRS, gelir vergilerini eksik bildirdiğinize inanıyorsa (örneğin, yarısını kriptoda ve yarısını fiatta alarak), o zaman onlar da sizin peşinize düşecektir. Vergi kaçakçılığı yasa dışıdır ve son altı yılda (veya bazı durumlarda daha fazla) bildirilmemiş gelirler için cezalarla karşılaşabilirsiniz..

Vergi amaçlı olarak IRS, kripto para birimine her zaman mülk gibi davranmıştır. Bu, herhangi bir kripto karı için sermaye kazancı vergileri ödemeniz gerektiği anlamına gelir. Aynı zamanda, yüksek satın alıp düşük satarak, yaptığınız zararları kullanarak gelirinizi düşürebileceğiniz anlamına da gelir..

Kripto varlıklarınıza göre hükümete ne kadar borcunuz var? İşte kripto para birimi ve vergilerle uğraşırken atmanız gereken iki adım.

Adım 1) Alım Tarihi ve Satış Tarihini Kullanarak Kar veya Zararı Hesaplayın

Kripto para satarak ne kadar kar elde ettiğinizi öğrenin. Düşük bir jeton alıp kar için yüksek mi sattın?

Bu soruyu cevaplamak için kripto para biriminizin satış fiyatını sattığınız madeni para miktarı ile çarpın. Ardından, o kripto için başlangıçta ne kadar ödediğinizi çıkarın. Ayrıca bu kriptoyu satmak için ödemeniz gereken ücretleri de düşürebilirsiniz..

Elde ettiğiniz rakam, gerçekleşen kazancınız veya kârınızdır. Yüksek alım yapıp düşük sattıysanız, bu sayı negatif olacaktır ve bu sizin gerçekleşen kaybınızdır..

Adım 2) Ayrı Kısa Vadeli ve Uzun Vadeli Kazançlar

Ardından, kazancınızın kısa vadeli mi yoksa uzun vadeli mi olduğunu belirlemeniz gerekir. Kripto paranızı satın aldığınız tarihi ve ardından sattığınız tarihi not edin. İki tarih arasındaki süre tutma süreniz olarak adlandırılır. Kripto paranızı bir yıl veya daha kısa bir süre tuttuysanız, bu kısa vadeli bir kazanç olarak kabul edilir. Bir yıldan daha uzun süre tuttuysanız, bu uzun vadeli bir kazanç olarak kabul edilir.

IRS, uzun vadeli ve kısa vadeli kazançları farklı şekillerde ücretlendirir.

Örneğin, kısa vadeli kazançlar normal gelir olarak değerlendirilir ve o yıl için ne kadar para kazandığınıza eklenir, bu da kripto paranızın marj vergi oranınıza göre vergilendirildiği anlamına gelir..

Bu arada uzun vadeli kazançlar, sermaye kazancı olarak hesaplanır; bu, kripto karınız üzerinden sermaye kazancı vergisi – gelir vergisi değil – ödediğiniz anlamına gelir. Uzun vadeli sermaye kazancı vergisi genellikle gelir verginizden daha düşüktür. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki uzun vadeli sermaye kazancı verginiz, vergilendirilebilir gelirinize ve dosyalama durumunuza bağlı olarak% 0,% 15 veya% 20’dir..

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra, bilgileri gelir vergisi raporunuza ekleyebilir ve ardından vergilerinizi ödeyebilirsiniz..

Son söz

Bitcoin kazanmanın en iyi yollarının küratörlüğünü yaptığı liste, blockchain devrimine katılmak isteyen herkes için kripto para birimi karı yaratmanın en iyi yöntemlerine ışık tutmalıdır..

Tamamen spekülatif olsa da, mevcut kripto para birimi eğiliminden yararlanmak, Bitcoin’in fiyatı değerinde artabildiğinde hattın altında büyük temettüler sağlayabilir. Dolayısıyla, bugün bitcoin kazanmak için harcanan tüm iş ve zaman, ‘direnirseniz’ katlanarak bir değer olabilir. Faturaları ödemek için gerçek zamanlı olarak mal ve hizmetler için para yatırsanız veya bitcoin harcasanız bile, kripto para birimlerinde ödeme yapan işler sunan endüstri liderleriyle bağlantı kurarak ağınızı kurmak, gelecek vaat eden bitcoin’in sahip olduğu göz önüne alındığında, yapılması gereken kaliteli bir harekettir..

MÖ 6.000’den 21.000.000 BTC’ye, deniz kabukları takas etmekten banknot basmaya ve değerli metal pazarlarına değer vermeye; toplumun paranın değeri ve amacı ile nasıl başa çıktığı, medeniyetin en başından beri temel kavramlarına sahip olmuştur. Ve şimdi, on yıl önce Bitcoin’in doğuşundan bu yana, #DeFi dünyası paranın ilkelerini ve kökenlerini yeniden düşünmeye başladı.

Özetle, Bitcoin kendisini bir ölçü birimi, bir değişim aracı ve bir servet değeri deposu olarak sunar. Bitcoin sonsuza kadar bölünebilir, bu nedenle ne kadar kayıp olursa olsun veya kullanılamaz hale gelirse, dolaşımdaki miktar ne olursa olsun, uzun bir süre için geleceğin programlanabilir parası olarak kullanılma potansiyeline sahiptir. Bu “kripto parası” bitcoin matrisini özetliyor:

kazanç-kripto-para-kılavuzu

Bugün çevrimiçi kripto kazanmanın her zamankinden daha fazla yolu var. Elbette, artık ücretsiz bitcoin dağıtan herhangi bir bitcoin musluk yok. Ancak şimdi bir hizmet gerçekleştirmek için size bitcoin olarak ödeme yapmaya istekli binlerce şirket var. Yukarıda incelenen tüm yöntemler arasında kripto tasarruf hesapları, kumar platformları ve geri ödeme hizmetleri bulabilirsiniz. İşte kripto etkileyicisi Andreas Antonopoulos’tan Bitcoin kazanma ile 2019’da Bitcoin satın alma karşılaştırması üzerine bir klip:

O halde ne bekliyorsunuz? Bugün hızlı çevrimiçi bitcoin karı elde etmeye başlamak için yukarıdaki yöntemleri izleyin.

Herkesin kripto partisine katılma ve çevrimiçi kazanarak kendi Bitcoini Getirmeye başlama zamanı. BTC fiyatı artmadan önce satoshi istiflemeye devam edin ve bitcoin ile hızlı bir şekilde ödeme alın, böylece işiniz ve kripto para topluluğu katkılarınız da değerde artar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me