en popüler kripto para birimi etkileyiciler listesi

Contents

The Who’s Who of the Crypto World: A List of the 200+ Most Influential People in Bitcoin and Blockchain

Bitcoin ekosistemindeki en iyi 236 kripto para birimi etkileyicisinin listesi, bugüne kadarki blockchain dönemindeki en önde gelen kişiliklerin bir derlemesidir. Kripto dünyasındaki en popüler kişilerin kataloğu, büyük sosyal medya ağlarında arkadaş profilinizi güçlendirmenize yardımcı olmak için tasarlanmış tüm saygın uzmanları, yaratıcıları, yatırımcıları, içeriden kişileri ve uzmanları bir araya getirmek için tasarlandı..

Okurlarımızın çoğunun muhtemelen iyi bildiği gibi, 2009 bitcoin’in başlangıcından 2013 kripto devrimine kadar, blok zinciri ayaklanması finans dünyasını fırtınaya sürükledi. Geriye bakmak yok.

Dağıtılmış defter teknolojisi aracılığıyla merkezi olmayan dijital ekonomi, Bitcoin (fiyat tahminleri), Ethereum (fiyat tahminleri) ve diğer en üst sıralarda yer alan kripto varlıklar gibi birçok sanal para birimi ile şimdiye kadar hane halkı isimleri haline gelmek için şaşırtıcı yeni bir varlık sınıfı yaratıyor. Ve kripto para çağının ön saflarında geçilmesi gereken bir sonraki büyük sınır, kullanıcı bilinci ve benimsemedir..

Dünyanın her yerinden insanlar bu yeni para birimlerinin muazzam potansiyelini anlamak için uyanıyor. Yeni ortaya çıkan blockchain teknolojisi, e-finans ortamını birden fazla yönden değiştirdi ve ortaya çıkan ‘programlanabilir para’ dalgası kaçınılmaz görünüyor. Finansın ileriye dönük aşamalarının bu iki fütüristik gücünü birleştirdiğinizde, Bitcoin liderliğindeki ekonomide kimin sorumlu, güvenilir ve haber değeri olduğunu bulmaya başlamak eğlencelidir..

Oldukça fazla izleyici toplayan ve takip eden kripto etkileyicileri olarak bilinen bazı hareket ettiricilere ve çalkalayıcılara, özellikle de kötü şöhretli ‘kripto twitter’da bakalım..

2020’de En İyi Kripto Para Birimi ve Blockchain Etkileyenleri

kripto-boğa-ayılar

Resim: Galyna Andrushko

Bitcoin, insanlar için parasal egemenliği optimize etmek için yeni bir bakış açısı başlattı ve 10 yıldan fazla bir süredir yaratılan on yıllık bir varlığın ardından, bu etkileyiciler, en güvenilir ve özgünlüğü kazanan en popüler kişilerden bazılarıdır..

Erken benimsemeleri, ürün yaratımları, şirket başarıları, yatırım içgörüleri, ticaret ipuçları, kullanıcı eğitim medyası ve genel düşünce liderliği girdileri arasında; Aşağıdaki blok zinciri merkezli yüksek etkili kalite meseleleri zamanında teslimat etkileyicilerinin listesi, kriptoda kim olan alfaların büyüyen bir toplamıdır. Bitcoin Jesus’tan Crypto Crusader’a, bu boğalar, ayılar ve nefret eden şüpheciler karışımı, aşağıdaki blockchain meraklıları ve savunucuları listesi, bir dizi sosyal sinyal ve gösterge kullanılarak özenle oluşturuldu..

Daha fazla uzatmadan, en sıcak kripto etkileyicilerini bulup takip edelim..

En Büyük Kripto Etkileyenler: Sosyal Medyada Takip Edilecek En İyi Kişiler

Changpeng Zhao

Zhao muhtemelen tüm dünyada CZ olarak daha iyi bilinir. O, dünyanın en büyük ve en güvenilir kripto borsalarından biri olan Binance’in arkasındaki beyin. CZ daha önce OKCoin’in CTO’su olarak görev yapmış ve aynı zamanda Blockchain.info için arka uç geliştiricisi olarak çalışmıştır.Ayrıca, CZ’nin uzun yıllardır büyük ölçüde kripto sektörü ile ilgilendiğini ve hatta Forbes’un listesinde yer aldığını belirtmektedir. kripto endüstrisi ile ilgili en zengin kişilerin oranı.

Vitalik Buterin

Son 4-5 yılda Vitalik, küresel kripto dünyasının ayrılmaz bir üyesi haline geldi. Bu bağlamda, Ethereum’un ortak yaratıcısı ve bağımsız geliştiricilere dApp’larını üstüne inşa etmeleri için bir temel sağlayan bir blok zinciri platformu olan ETH’nin whitepaper yazarı olduğunu belirtmek gerekir. Ek olarak, bu yılın başlarında Buterin, ICO’ları genel halk için daha güvenli hale getirmeye artık daha fazla odaklanacağını duyurdu..

Brian Armstrong

CZ gibi Armstrong da bugün kripto dünyasının en büyük isimlerinden biridir. O sadece Coinbase’in kurucu ortağı ve CEO’su değil, aynı zamanda dünyanın her yerindeki konferanslarda konuşmaya davet edilen aranan bir kripto uzmanı. Armstrong röportajlarında sık sık hayalinin Coinbase’i müşterilerin (hem gündelik hem de kurumsal) bir düğmeye dokunarak çok çeşitli ürün ve hizmetlerden yararlanabileceği hepsi bir arada bir kripto platformuna dönüştürmek olduğunu belirtmiştir..

Michael Novogratz

Novogratz, kripto yatırım şirketi Galaxy Digital’i kurmadan önce Fortress Investment Group için hedge fon yöneticisi olarak çalıştı. Mevcut yatırım portföyünün% 20’den fazlasının kriptodan oluştuğunu iddia ediyor. Sadece bu değil, Michael aynı zamanda küresel yatırımcı topluluğu tarafından daimi bir kripto boğası olarak görülüyor (tahminlerinin birkaç kez yanlış olduğunu da ekleyebiliriz.)

Winklevoss İkizler

Tyler ve Cameron Winklevoss, Winklevoss Capital’in ana sahipleri ve aynı zamanda önde gelen dijital varlık borsası “Gemini” nin kurucularıdır. Ek olarak, Tyler’ın dünyanın ilk Bitcoin milyarderi olduğunu da unutmamak gerekir..

Brad Garlinghouse

Dünyanın en büyük kripto ödeme işlemcilerinden biri olan Ripple’ın kurucusu Brad Garlinghouse, küresel kripto dünyasında son derece popüler bir isim. Brad daha önce bir dosya paylaşım hizmeti olan Hightail’in CEO’su olarak görev yapmış ve aynı zamanda aktif bir melek yatırımcıdır – yatırım girişimleri bugüne kadar 40’tan biraz fazla girişime finansman sağlamıştır..

Roger Ver

Çoğu kripto yatırımcısının kesinlikle duyacağı bir diğer ortak isim olan Roger, bir süredir bir Bitcoin savunucusu ve parasını çeşitli kripto ile ilgili girişimlere yatırmaya başlayan ilk büyük isim yatırımcılarından biriydi. Halen Bitcoin.com CEO’su olarak hizmet veriyor ve aynı zamanda orijinal Bitcoin protokolünün hard fork’u olan Bitcoin Cash’in en önde gelen savunucularından biri olarak kabul ediliyor..

Barry Silbert

Silbert, bu alanda faaliyet gösteren çeşitli müşteriler için bir kuluçka / yatırım fonu olarak hizmet veren bir kripto şirketi olan Digital Currency Group’un kurucusudur. Bu yeterli olmadıysa, aynı zamanda geçtiğimiz birkaç yıl içinde ana akım finansal çekiş gücü kazanmış bir yatırım girişimi olan Grayscale Investments’in de CEO’su..

Jihan Wu

Bitmain’in ana kurucularından biri olan Jihan Wu, birçok kişi tarafından kripto madenciliğinin vaftiz babası olarak görülüyor. Net değerinin 2 Milyar Dolardan fazla olduğu tahmin ediliyor ve dünyanın dört bir yanında düzenlenen birçok kripto konferansının temelini oluşturuyor. Son olarak, Jihan’ın Pekin Üniversitesi’nden ekonomi diplomasına sahip olduğunu da belirtiyor..

Adam Geri

Dünyaca ünlü kriptograf Adam Back, muhtemelen en çok hashcash ile yaptığı çalışmalarla tanınır – e-posta hizmeti operatörlerinin istenmeyen postaları kolay ve sorunsuz bir şekilde filtrelemesine yardımcı olmak için tasarlanmış bir PoW sistemi. Back, artık yan zincirler ve diğer benzer yeni uygulamalar geliştirmeye odaklanan kripto ile ilgili bir başlangıç ​​olan Blockstream’in CEO’su..

Kathleen Breitman

Birçok kişi Kathleen’nin kim olduğunun farkında olmasa da, bir süredir küresel kripto ortamında aktif. Yeni başlayanlar için, merkezi olmayan bir yönetişim platformu olan Tezos’un kurucu ortağı ve Tezos Vakfı’nın (dünya çapında blockchain farkındalığını ve kripto eğitimini teşvik etmek isteyen bir kuruluş) kilit üyesidir..

Pieter Wuille

Pieter Wuille, BTC ekosistemindeki geliştirme çalışmaları nedeniyle sessizce takip eden bir kült topladı. Şu anki odak noktası, dünyanın amiral gemisi kripto varlığının birçok sert çatalından biri olan Bitcoin Core’dur. Sadece bu değil, Wuille, SegWit’in gün içinde BTC protokolüne eklenmesinde oldukça etkili oldu. Kendisi aynı zamanda kripto girişimi ‘Blockstream’in kurucu ortağıdır..

Joseph Lubin

Ethereum kurucu ortağı Joe Lubin, çeşitli yeni blockchain projelerinin yaratılmasına odaklanan bir firma olan ConSensys ile yaptığı çalışmalarla muhtemelen daha çok tanınıyor. Ek olarak, Lubin birkaç yıldır bu alanda aktif bir melek yatırımcı..

Nick Szabo

Ünlü bilgisayar bilimcisi / dijital güvenlik uzmanı Nick Szabo, öncelikle akıllı sözleşmelerle yaptığı kapsamlı çalışmalar nedeniyle, dünya çapında kripto destekli bir teknoloji devriminin başlatılmasında etkili oldu. Ek olarak, Szabo hakkında az bilinen bir gerçek, Bit Gold’un ilk yatırımcılarından biri olduğu – Bit Gold’un milenyumun başlangıcından önce piyasaya sürülen bir selefidir..

Brendan Bulmer

Brendan Bulmer şu anda, EOS’un birincil merkezi olmayan muhasebe sisteminin oluşturulmasından sorumlu olan Block.one şirketinin operasyonlarını yönetiyor. Ek olarak, HK tabanlı girişimci, EOS’un ICO’su ve şirketin çekirdek geliştirme topluluğu için 4 Milyar Dolardan fazla para topladı.

Charlie Lee

Charlie Lee, şu anda toplam piyasa değeri açısından dünyanın en iyi 10 kripto varlığından biri olan popüler kripto projesi “Litecoin” in arkasındaki beyin olarak tanınan eski bir Coinbase çalışanıdır. Lee, geçtiğimiz yıl boyunca tüm çabalarını LTC’nin dünya genelinde benimsenmesini sağlamaya odakladı..

Peter Smith

Smith, dünyanın en çok kullanılan kripto cüzdanlarından biri olan Blockchain’in kurucularından biridir. Birkaç ay önce, yatırımcıların OTC ile ilgili daha fazla kripto açığa çıkmasına yardımcı olmak için tasarlanmış kurumsal bir platform olan Blockchain Principal Strategies adlı başka bir girişim başlattı..

Jeffery Liu Xun

LIU Xun (Jeffery), şu anda Hong Kong’da çalışan bir fiat ağ geçidi olan XanPool adlı bir girişimi işleten bir kripto girişimcisidir (Çin lansman tarihi yakında açıklanacaktır). XanPool, paradan kripto işlemlerine tamamen sorunsuz ve anında gerçekleşmesini sağlar. Ayrıca Liu Xun, diğer iki önemli girişimin de kurucularından:

Antler: Bir sonraki büyük teknoloji dalgasını inşa eden küresel bir başlangıç ​​jeneratörü ve erken aşama VC.

Xarbon: Çeşitli projeleri aracılığıyla 200 milyon tonun üzerinde karbondioksiti azaltmaya yardımcı olan, sürdürülebilirlik teknolojisi ile ilgili bir STK.

Alexey Ermakov

Ermaov, kurumsal yatırımcıların yanı sıra gündelik yatırımcılar için tasarlanmış, İsviçre düzeyinde, VQF tarafından düzenlenen kripto odaklı bir mobil finans hizmeti olan Aximetria’nın CEO’su ve kurucusudur. Ayrıca, kullanıcıların kendileri için hızlı bir şekilde ek bir para kazanma akışı oluşturmasına olanak tanıyan beyaz etiketli bir geri ödeme hizmeti olan Pay Reverse’nin de kurucusudur..

Sky Guo

Guo, hem ölçeklenebilirliğe hem de ademi merkeziyetçiliğe öncelik veren, kurumsal odaklı bir blok zinciri platformu olan Cypherium’un CEO’sudur. Guo, lisans derecesini Pepperdine Üniversitesi’nden bilgisayar bilimi alanında almıştır ve ayrıca programlama ve blok zinciri teknolojisi ile ilgili çeşitli niş teknik alanlarda da yeteneklidir..

Koç Wang

Aries, alım satımları ve işlemleri optimize etmek için büyük veri analitiği ve yapay zeka ile geliştirilmiş algoritmalarla ilgili en son teknolojilerden bazılarını kullanan bir dijital varlık borsası olan Bibox’un kurucu ortağıdır. Ayrıca, Bibox’un kurucu ortağı olduktan sonraki bir yıl içinde Wang, borsasını CoinMarketCap’te ilk on sıraya yerleştirmeyi başardı. Sadece bu da değil, her şey olduğu gibi, Bibox’un günlük tx hacmi 200 Milyon Dolardan fazla..

Manish Kataria

Kataria, çoklu borsalı ticaret terminali Quadency’nin kurucu ortağıdır. Geçmişi, kurumsal danışmanlık alanında finans, teknoloji, dijital iş ve inovasyon stratejisini kapsar. Sadece bu değil, Manish aynı zamanda F500 müşterileri için çalışarak ve kendi şirketi için iş planlarını formüle etmek için makroekonomik trendlere bakarak çok zaman harcadı..

Gabriele Musella

Gabriele, kripto para tüccarları için özel olarak tasarlanmış akıllı bir asistan olan Coinrule’un Kurucusu ve CEO’sudur. FINTECH, Telco, Science, Banking gibi alanlarda 15 yılı aşkın tecrübesiyle, UBS için çalışan 5 ülkede (Finlandiya, İngiltere, ABD, Macaristan, İtalya) bir dizi inovasyon yönetimi rolünde sorunsuz bir şekilde gezinmeyi başardı. Bank, Nokia, NHS, Vodafone, IBM, WPP, Lloyds Bank, vb. Gabriele, Polytechnic of Milan’dan bir BSc / MSc’ye sahiptir ve LSE ve Harvard Üniversitesi’nde çeşitli yönetici iş programları yürütmüştür. Son olarak, Google Launchpad, StartupBootCamp ve Virgin Startups’ta akıl hocasıdır..

Steve Bishop

Justbookitnow.com’un kurucusu, Flame Concepts’in kurucusu ve ROCCR.COM’un kurucu ortağı Steve Bishop, “Biletleme ile Biletleme” sloganıyla biletleme endüstrisinde blok zinciri gelişiminin ön saflarında yer alıyor. Steve, 7 yılı aşkın süredir The Prince’s Trust ve Mclaren gibi müşterilere uzman bilet çözümleri sağlıyor..

Zoltan Tersanszky

Zoltan, şu anda küresel dijital manzarayı canlandırmaya yardımcı olabilecek yeni blockchain platformları oluşturmaya kararlı bir son teknoloji firması olan Blockben için çalışan bir ağ uzmanıdır. Bir BT ve elektronik teknisyeni olarak Zoltan, blockchain teknolojisinin potansiyelini hızlı bir şekilde fark etti ve bu nedenle bir süredir bu alanda yer alıyor..

Dr. Michael Yuan

Yuan, OpenBay adlı yeni bir merkezi olmayan pazarın kurucusu ve akıllı sözleşmeye dayalı iş çözümlerinin küresel bir sağlayıcısı olan Second State’in CEO’sudur. Ayrıca Addison-Wesley, Prentice-Hall ve O’Reilly Associates gibi önde gelen medya kuruluşları tarafından yayınlanan yazılım mühendisliği üzerine 5 kitabın baş yazarıdır..

Son olarak, Yuan’ın diğer birçok başarılı girişimle de bağlantılı olduğuna dikkat edilmelidir. Onlar içerir:

Cybermiles: Özellikle e-ticaretle ilgili işlemler için tasarlanmış halka açık bir blockchain sistemi.

Ringful LLC: Ringful, tüketicilerin sağlık giderlerinden tasarruf etmelerine ve yeni önleyici seçenekleri (kişinin akıllı telefon cihazları aracılığıyla çalıştırılabilen) kullanarak daha iyi tedavi görmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir tıbbi bilgi sistemidir.

Kyle Asman

Asman, şirketlerin blockchain ve kripto para birimi gibi gelişmekte olan sektörlerde yer almasına yardımcı olan bir iş danışmanlığı firması olan BX3 Capital’in kurucu ortağıdır. Geçmişte Goldman Sachs, Duff ve Phelps ve Ryan LLC (küresel bir vergi şirketi) dahil olmak üzere birçok prestijli finans şirketinde yatırım bankacılığı ve düzenleyici danışmanlık rolleri üstlendi. Bu yeterli değilse, Asman aynı zamanda Snapchat ve diğer birkaç başarılı girişimde de bir VC yatırımcısıydı..

Daniel P. Simon

Daniel, en başından beri küresel fin-tech devriminin bir parçası olan bir yazar, girişimci ve finansal iletişim uzmanıdır. Geçmişte Morgan Stanley, Bloomberg ve Goldman Sachs dahil olmak üzere bu alandaki en büyük markalardan bazılarına danışmanlık yapmıştır. Son birkaç yıldır Simon’un odak noktası dijital finans oldu ve bunun sonucunda entegre bir iletişim şirketi olan Vested’in CEO’su ve kurucu ortağı oldu..

Bunların hepsi yeterli değilse, Simon ayrıca Forbes, Market Media ve CoinTelegraph için düzenli köşe yazarlığı yaptı ve hatta Cheddar, FinTech TV, Asset TV ve BrightTALK’ın Focus on Fintech dizisi gibi programlarda yer aldı..

Salvador Casquero Algarra

Algarra, kripto para birimleriyle geçmiş yılların finansal yapılarını (FIAT para birimleri kullanılarak oluşturulmuş) sorunsuz bir şekilde birleştiren dünyanın ilk işbirliğine dayalı finansal platformunun kurucusu veya ikisi bir arada..

Edith Muthoni

Edith, profesyonel bir yatırım yazarı, hisse senedi tüccarı ve kişisel finans koçudur. Şu anda aylık 100.000’den fazla okuyucusu olan kişisel bir yatırım sitesi / topluluğu olan LearnBonds.com’un baş editörü olarak çalışıyor..

Christophe de Courson

Chris, Avrupa’nın blok zinciri ve kriptoya adanmış ilk varlık yönetimi fonu olan Olymp Capital’in CEO’sudur. Kendisi ayrıca Kuzey Amerika, Asya ve Avrupa merkezli Blockchain ve Digital Currency şirketlerinin küresel üyelik tabanlı bir konsorsiyumu olan Agentic Group’un Genel Müdürüdür..

Dmitriy Berenzon

Berenzon, blockchain ve kripto para birimi için çok stratejili bir girişim fonu olan Zenith Ventures’ta Araştırma Ortağıdır. Geçmişte, aşağıdakiler de dahil olmak üzere diğer birçok blok zinciri / kripto ile ilgili projeyle ilişkilendirilmiştir:

 • Coinfund
 • Polyledger
 • Berkeley’de Blockchain

Vaibhav Kadıkar

Vaibhav Khadikar, muhtemelen en çok Kurucu olarak tanınan (Hindistan kökenli) bir girişimcidir. & Merkezi olmayan bir tahmin pazarı platformu olan CloseCross CEO’su. Bununla birlikte, geçmişte aşağıdakiler gibi diğer bazı başarılı girişimlerle de ilgilenmiştir:

 • Blockchain Propulsion (Kurucu Ortak ve Mentor)
 • Syngenta (Stratejik Ortaklıklar Başkanı)

Sukhi Jutla

Jutla, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok prestijli ödül kazanan bir konuşmacı, düşünce lideri ve nitelikli IBM Blockchain Geliştiricisidir:

 • Başarının Asyalı Kadını
 • Yılın Kadın Girişimcisi
 • Daha önce The Financial Times ve Google tarafından Avrupa’nın En İyi 100 Dijital Öncü listesine seçildi ve ayrıca üç kitap yazdı (bunlardan biri 1 numaralı en çok satanlardandır). Onlar içerir:
 • Odadan Kaçış: Nefret Ettiğiniz İşten Çıkın Sevdiğiniz Bir Yaşam Yaratın
 • Yazarlar ve Blockchain
 • FinTech Kitabı

Daniel Ameduri

Daniel Ameduri, Future Money Trends’in kurucu ortağı ve Do not Save for Retirement: A Millennial’s Guide to Financial Freedom kitabının yazarıdır. FMT haber bülteni yaklaşık 150.000 aboneye sahip ve kripto yatırımları söz konusu olduğunda oldukça yetkili bir dergi olarak kabul ediliyor. Geçmişte, aralarında The Wall Street Journal, ABC World News Tonight ve Russia Today TV’nin de bulunduğu birçok tanınmış medya kuruluşuna konuk katılımcı olarak davet edilmişti. Son olarak, (2007’de yeniden ortaya çıkan) YouTube kanalı şu anda on üç milyondan fazla görüntülemeye sahip..

Marc Bhargava

Marc, ABD ve yurtdışında 9 farklı kripto borsası ve birkaç farklı OTC masasıyla entegre olan, önde gelen bir dijital varlık birincil komisyoncusu olan Tagomi’nin Başkanıdır. Harvard Business School mezunudur ve daha önce Brainchild Holdings ve AirBnB gibi şirketlerde çalışmıştır..

Sean Keefe

Sean Keefe, merkezi olmayan teknolojiye, blok zinciri protokollerine yatırım yapan lider bir kripto yatırım fonu olan Straight Up Capital’in Yönetici Ortağıdır., & dijital ve kripto varlıklar. Kripto ile ilgili her konuda uzman olarak şirketi yönetiyor ve sektör hakkında başkalarını bilgilendirme tutkusu var. Ek olarak, Sean’un geçmişi bir teknoloji girişim avukatı olmayı içerir ve ilgisi ve odağı öncelikle risk kapitalizmindedir. Yahoo Finance, KYW Newsradio ve NBC 10 dahil olmak üzere birçok yerleşik medya kuruluşunda konuk konuşmacı / katılımcı olarak yer aldı..

Ben Samocha

Ben, kripto / blok zinciri ile ilgili her şeyle ilgili İsrail’in önde gelen medya platformlarından biri olan CryptoJungle’ın kurucusu ve CEO’sudur. Ek olarak, Samocha, İsrail genelinde Bitcoin ve kripto para birimleri ile ilgili farkındalığı artırmak isteyen kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Blockchain B7’nin kurucu ortağıdır..

Craig Russo

Russo, Sludgefeed de dahil olmak üzere birçok önemli dijital yayının arkasındaki Boston merkezli bir girişim olan Peer’ın kurucusudur. Ek olarak, Cointelegraph, Bitcoinexchangeguide, vb. Dahil olmak üzere bir dizi medya kuruluşunda görüşleri düzenli olarak bulunabilen saygın bir analist / yatırımcıdır..

Juan Benet

Benet, IPFS (bir hiper ortam protokolü) ve Filecoin (kripto ile çalışan bir dosya depolama ağı) gibi yenilikleri yürütmekten sorumlu olan Protocol Labs’in kurucusu ve CEO’su olarak bilinir. Buna ek olarak, Juan, mobil oyun ve bilgi paylaşımı gibi çeşitli alanlarda faaliyet gösteren birçok girişimle de ilişkilendirilmiştir..

Pavel Durov

Telegram’ın geçen yıl rekor kıran ICO’sunun arkasındaki adam olan Pavel Durov, küresel kripto topluluğu içinde, geçmişte VKontakte dahil birçok başarılı girişimle ilişkilendirilmiş bir seri girişimci olarak biliniyor..

Yuzo Kano

Kano, Goldman Sachs için en uzun süre yönetici olarak çalıştı ve sonunda tek başına gitmeye ve kendi kripto borsası “bitFlyer” ı kurmaya karar verdi. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, girişimi, dünyanın en büyük dördüncü dijital para ticaret caddesi haline geldi (yıllık ciro açısından).

Laura Shin

Shin, blockchain ve kripto gibi teknoloji alanlarını kapsamlı bir şekilde araştıran Forbes’un kıdemli editörüdür. Ek olarak, dünyanın en popüler kriptoyla ilgili podcast’lerinden biri olan “Unchained”.

Kathryn Haun

Andreessen Horowitz’de Genel Ortak olarak çalışmasının yanı sıra Kathryn, kripto firmasının denetimlerini tamamen uyumlu bir şekilde yürütmesine yardımcı olduğu Coinbase’de de yöneticidir. Ayrıca, kripto sektörünün bir parçası olmadan önce Haun, ABD Adalet Bakanlığı için federal bir savcı olarak çalıştı..

Craig Wright

Dr. Wright, birkaç yıl önce ortaya çıkan BTC’nin sert çatalı Bitcoin SV’nin arkasındaki itici güçlerden biri olan Avustralyalı bir bilim insanıdır. Yüksek sesle, küstahlığıyla ün salmış ve asıl iddiasının doğruluğunu sorgulayan kişilere karşı dava bile açmıştır – yani o aslında Satoshi Nakamoto’dur (Bitcoin’in sahte yaratıcısı)..

Brandon Chez

Chez o kadar iyi bilinmese de, şu anda başkanlığını yaptığı girişim – Coinmarketcap – muhtemelen kripto fiyatlarını izlemek için dünyanın en çok kullanılan web sitelerinden biri (ve ayrıca binden fazla kripto para birimiyle ilgili diğer veriler). CMC, kripto ile ilgili tüm bilgiler için dünyanın en iyi kaynağıdır – öyle ki, web sitesinin belirli yükseliş / düşüş ivmesi dönemlerinde piyasayı oldukça büyük ölçüde etkilediği bilinmektedir..

Elizabeth Stark

Elizabeth Stark, bir süredir kripto sektörüyle ilişkilendiriliyor. Ancak, Lightning Labs’ın kurucusu ve CEO’su olarak, onu birkaç yıl önce küresel spot ışığına ilk iten rolüydü. Ek olarak, 2019’un başında Stark, tarafsız hükümet politikalarının oluşturulmasıyla ilgilenen bir araştırma kuruluşu olan Coin Center’da (özellikle merkezi olmayan teknolojilerle ilgili olarak) bir üye oldu.

Charles Hoskinson

Charles, kendisini seri girişimci, teknoloji yenilikçisi ve üç saygın kripto girişiminin kurucusu olarak tanımlamayı seviyor: IOHK, Invictus Innovations ve Ethereum. Bu yeterli olmadıysa, Hoskinson aynı zamanda oldukça yakın zamanda ortaya çıkan üçüncü nesil bir kripto para birimi olan Cardano’nun (ADA) arkasındaki en önemli oyunculardan biridir..

Olaf Carlson-Wee

Carlson-Wee, Polychain Capital’i birkaç yıl önce kuran kendi kendini yetiştirmiş bir milyarderdir. Polychain’in ne olduğunun farkında olmayan okuyucularımız için, binlerce müşterinin varlıklarını yöneten bir kripto hedge fonu gibidir. Geçmişte Olaf, Coinbase için Ürün Müdürü olarak da görev yapmıştır..

Mike Kayamori

Kayamori, şu anda Japon FSA tarafından tamamen düzenlenen dünyanın ilk kripto ticaret platformu olan Liquid’in CEO’su olarak hizmet veriyor. Mike, geçtiğimiz on yılda Softbank, Gungho Asia ve Bharti Group gibi şirketlerde birkaç c-level portföyüne sahip oldu..

John McAfee

Dijital gizlilik ve güvenlik alanındaki en tanınmış isimlerden biri olan John McAfee, bilgisayar teknolojisi söz konusu olduğunda bir öncüdür. Bununla birlikte, son on yılda, tüm çabalarını öncelikle kripto sektörüne odakladı – şu anda kurumsal kripto başlangıcı “Luxcore” un CEO’su olarak görev yapıyor..

Jed McCaleb

Jed McCaleb, “Stellar” ın birlikte kurulmasına yardımcı olan tanınmış bir dijital para savunucusu. Ek olarak, XLM ile çalışmalarına giden yıllarda Jed, Ripple’ın CTO’su olarak görev yaptı. Bununla birlikte, muhtemelen en çok 2014 yılında büyük bir bilgisayar korsanlığı skandalının kurbanı olan bir borsa olan Mt Gox’un yaratıcısı olarak tanınır. Son olarak, Jed’in öncü bir P2P dosya paylaşımı olan eDonkey’in yaratıcısı olduğunu da belirtmek gerekir. ağ.

Dan Morehead

Morehead, dünyanın en kazançlı kripto hedge fonlarından biri olan “Pantera Capita” nın CEO’sudur. Ayrıca şu anda var olan en büyük kripto ticaret platformlarından biri olan (toplam tx hacmine göre) Bitstamp’ın başkanı olarak çalışıyor..

Nejc Kodrič

Nejc, dünyanın en güvenilir kripto para birimi borsalarından biri olan Bitstamp’ı yaratmaktan sorumlu kişidir. Yaklaşık on yıldır bu alanda yer alıyor ve Bitcoin’e oldukça yoğun bir şekilde yatırım yapan kripto teknolojisini ilk benimseyenlerden biriydi..

Dominik Schiener

Schiener, tamamen güvenilir bir şekilde çalışmak üzere tasarlanmış yeni nesil bir blockchain ekosistemi olan IOTA’nın kurucu ortağı olarak tanınan İtalyan bir girişimcidir. Ayrıca, IOTA Vakfı’nın da başkanıdır..

Bryan Bishop

Teknoloji geliştiricisi Bryan Bishop, Bitcoin Core ile yaptığı çalışmalarla ünlüdür. Geçmişte, amiral gemisi para birimini daha verimli, güvenli ve şeffaf hale getirmeye yardımcı olan BTC ile ilgili birçok önemli güncelleme üzerinde çalıştı..

Jesse Powell

Kraken kripto para borsasının kurucu ortağı Jesse Powell, en başından beri bu alanda faaliyet gösteriyor. Geçmişte, bir çevrimiçi oyun girişiminin yanı sıra diğer birkaç başarılı iş girişiminin operasyonlarını yönetti..

Arianna Simpson

Kripto hedge fonu ‘Autonomous Partners’ın (AP) kurucusu ve yöneticisi olan Arianna Simpson, bugüne kadar Coinbase ve Union Square Ventures gibi çeşitli yatırımcılardan 10 Milyon Dolardan fazla para toplayabildi. AP’deki çalışmalarına ek olarak Simpson, dijital para birimi / blok zinciri ile ilgili başka girişimlere de danışmanlık yapıyor..

Bart Stephens

Bart, en çok VC yatırım fonu Blockchain Capital’in kurucusu olarak bilinir. Bununla birlikte, birçok insanın onun hakkında bilmediği şey, aynı zamanda kendi aile fonu olan Stephens Investment Management’ın (kripto alanının ötesine geçen çeşitli yatırım stratejileriyle ilgilenen bir girişim) başkanı olmasıdır..

Marc Andreessen

Marc, efsanevi boyutlarda bir yatırımcı, girişimci. Yeni başlayanlar için, başlangıcından bu yana kripto dünyasının sınırındaydı ve yıllar içinde, özellikle yeni kripto blok zinciri projelerinin oluşturulmasıyla ilgilenen 300 milyon dolarlık bir VC fonu olan 16z Crypto dahil olmak üzere birkaç başarılı girişim kurdu.

Dan Larimer

Dan, pek çok altcoin projesine katılımı nedeniyle en iyi seri kripto girişimcisi olarak tanımlanabilir. Örneğin, şu anda EOS protokolünün geliştirilmesini denetleyen bir girişim olan Block.one’un CTO’su. Buna ek olarak, aynı zamanda yeni bir PoS mutabakat algoritması olan DPOS’un arkasındaki adamdır..

Tricia Martinez

Özellikle gelişmekte olan pazarlarda küresel kripto kullanımını artırmayı amaçlayan bir finansal hizmetler uygulaması olan Wala’nın CEO’su olarak Tricia, kendisi için oldukça isim yapabildi. Martinez, Wala’daki çalışmalarının yanı sıra, Wala Vakfı’nın operasyonlarının da başında..

Arthur Hayes

Arther Hayes, aynı zamanda dünyanın en büyük ve en güvenilir dijital para borsalarından biri olan “BitMex” in kurucu ortağı ve CEO’su olan tanınmış bir kripto kişiliğidir. Orada çalışmasından önce, Hayes bankacılık endüstrisiyle (esas olarak Citigroup ile) ilişkiliydi..

Bobby Lee

Bobby, BTC Vakfı’nın yönetim kurulu üyesidir ve Çin’in en görünür kripto kişiliklerinden biridir. Bu bağlamda, Asya’daki en büyük kripto ticaret platformlarından biri olan BTCC’nin (eski adıyla BTC China) kurucu ortağı olduğunu da belirtiyor..

Valery Vavilov

Vavilov, Avrupa’nın en büyük madencilik operatörlerinden biri olan Bifury’nin başkanıdır. Ek olarak, Bitfury Group’un yazılım ve donanım geliştirme çabalarıyla da yakından ilişkilidir..

Adam Ludwin

Adam Ludwig en çok, ana hedefi Stellar ekosisteminde dApp geliştirmenin hızlandırılması olan blok zinciri başlangıcı “Interstellar” ın CEO’su olarak bilinir..

Charlie Shrem

Shrem, CryptoIQ’nun (bir kripto danışmanlık girişimi) başkanı ve Bitcoin Vakfı’nın kurucularından biridir. Bu yeterli değilse, şu anda bir dijital varlık cüzdanı şirketi olan Jaxx için geliştirme çabalarına da başkanlık ediyor.

Yıldız Xu

Xu, dünyanın en büyük kripto para birimi değişim platformlarından biri olan OKEx’in başkanıdır. Bununla birlikte, son birkaç ayda, birkaç çarpıcı açıklama yaptı – bunlardan biri, değeri Çin Yuanına sabitlenmiş sabit bir madeni para çıkarma planıydı..

Michael Arrington

TechCruch kurucusu, son 5-6 yılda küresel kripto ekosisteminin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Michael, yukarıda belirtilen medya kuruluşunu yönetmenin yanı sıra, çeşitli farklı blok zinciri girişimlerine yatırım yapan “Arrington XRP Capital” adlı kendi yatırım fonunun da başında bulunuyor. Son olarak, geçen yıl bir röportajda Arrington, toplam servetinin% 50’sinden fazlasının bir dizi farklı kripto para biriminde işlendiğini ortaya çıkardı..

Donanma Ravikantı

Naval’ın varlığı yalnızca kripto dünyasıyla sınırlı olmasa da, saygın teknoloji düşünürü birçok kripto girişimiyle (danışman veya yatırımcı olarak) ilgilenmiştir. Örneğin, yaklaşık on yıl önce AngelList’i oluşturduktan sonra Ravikant, girişimcilere ve yatırımcılara ICO ve danışmanlık hizmetleri sağlamayı amaçlayan bir girişim olan CoinList’i kurdu..

Justin Sun

Kripto dünyasında bir başka popüler isim olan Justin Sun, en çok TRON’un (genel piyasa değeri açısından dünyanın en büyük dijital varlıklarından biri) kurucusu ve CEO’su olarak bilinir. TRON’u kurmadan önce Sun, Ripple için şirketin baş Çin temsilcisi olarak çalışarak epeyce yıl geçirdi..

Blythe Ustaları

Blythe, Digital Asset Holdings adlı bir fintech girişiminin şu anki CEO’sudur. Firma, öncelikle küresel finans endüstrisinin üyeleri tarafından kullanılabilecek dağıtılmış bir defter teknolojisinin geliştirilmesiyle ilgilenir. Geçmişte Masters, JP Morgan Chase de dahil olmak üzere birçok köklü bankacılık kurumunda çalıştı..

Erik Voorhees

Vorhees, kullanıcıların neredeyse anında kripto değişimlerini kolaylaştırmasına olanak tanıyan, Zug tabanlı merkezi olmayan bir değişim olan Shapeshift’in arkasındaki adam. Ek olarak, Coinapult ve SatoshiDice gibi diğer bazı önemli girişimler için de birincil itici güçtür..

Don Tapscott

Don, çeşitli kitapların (en çok satan ‘The Blockchain Revolution’ dahil) yazılmasını ve dünya çapındaki çeşitli konferanslarda konuşmacı olarak hizmet vermesini içeren çılgın çalışma yapısı sayesinde küresel kripto ekosisteminin önde gelen bir üyesidir. Ek olarak, yaklaşmakta olan girişimlerin gelişen blockchain pazarında mümkün olan en kolay şekilde gezinmesine yardımcı olmayı amaçlayan Blockchain Araştırma Enstitüsü’nün de kurucusudur..

Apolo Anton Ohno

Olimpiyat altın madalyalı Anton Ohno, kısa süre önce “HybridBlock” adlı dijital bir ticaret platformu oluşturarak kripto dünyasına adım attı. İşler planlandığı gibi giderse, Ohno ve ekibi, platformunun yakında çıkacak olan ICO’su aracılığıyla toplam 50 milyon ABD Doları toplamak istiyor..

Vinny Lingham

Vinny’nin küresel kripto pazarındaki itibarı, son birkaç yıldır büyümeye devam etti. Hi, blockchain tabanlı bir kimlik yönetim sistemi olan Civic’i kuran bir yatırımcı / girişimcidir. Sadece bu da değil, aynı zamanda girişimleri ve teknoloji yatırımlarını Güney Afrika’ya çekmeyi amaçlayan, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan SiliconCape’in yaratılmasından da sorumlu olan adam..

Anthony “Pomp” Pompliano

Pomp, dünyanın en önde gelen kripto savunucularından biridir. O, yalnızca kripto / blok zinciri ile ilgili bir yatırım şirketi olan Morgan Creek Digital Assets’in kurucusu değil, aynı zamanda “Off the Chain” adlı dünyadaki en popüler podcast’lerden birinin (dijital para birimleriyle ilgili) sunucusudur. Ek olarak, birkaç yıl önce Anthony, Full Tilt Capital adlı solo girişim yatırım şirketini kurdu..

Jimmy Song

Song, Austin, TX merkezli bir BTC savunucusu, geliştiricisi ve yatırımcısıdır. Şu anda dünyadaki en popüler blockchain eğitim kurslarından birini yönetiyor ve sık sık dünya çapında çeşitli kripto toplantılarına hitap etmesi istenen bir konuşmacı olarak çalışıyor..

Ari Paul

Ari Paul, profesyonel kripto ticareti ve portföy yönetimi hizmetlerinden yararlanan bir yatırım şirketi olan BlockTower Capital’in CIO’sudur. Tam zamanlı dijital para sektörüne girmeden önce, Chicago Üniversitesi’nin hedge fonunda portföy yöneticisi olarak çalıştı..

Riccardo Spagni

Riccardo Spagni, Monero’nun çekirdek geliştirme ekibinin bir parçasıdır ve kripto platformunun sorunsuz yönetiminden sorumludur. Nitelikli bir bilgisayar bilimcisi ve uzun yıllardır küresel kripto topluluğunun aktif bir üyesi. Geçmişte, dünya çapında çeşitli kripto konferanslarında birkaç açılış konuşması yaptı..

Jon Matonis

Matonis, başlangıcından bu yana BTC ile ilgili farkındalığı artırmak için çalışan bir kuruluş olan Bitcoin Vakfı’nın temel kurucularından biridir. Geçmişte, Litvanya merkezli kurumsal düzeyde bir kripto borsası olan Globitex’te yönetici olarak çalıştı..

Vlad Zamfir

Vlad Zamfir, şu anda Ethereum Vakfı ile ilişkili olan saygın bir blok zinciri araştırmacısı / geliştiricisidir. Durum devam ederken, ETH ekosistemini etkileyen bazı ölçeklenebilirlik sorunları üzerinde çalışıyor. Bu bağlamda Vlad, geçtiğimiz günlerde bu yılın başlarında bir hackathon’da yeni parçalama teknolojisi için bir kavram kanıtı sundu..

Da Hongfei

Hongfei, toplam piyasa değeri açısından dünyanın en büyük kripto para birimlerinden biri olan NEO ile yaptığı çalışmalar nedeniyle Asya kripto topluluğunun saygın bir üyesidir. Ek olarak Da, müşterilerine çok çeşitli danışmanlık hizmetleri sunan blockchain ile ilgili bir firma olan OnChain’in CEO’sudur..

Mick Hagen

Mick, dünya çapında çeşitli devlet kurumları tarafından uygulanan sansürün etkilerini en aza indirmeyi amaçlayan blockchain tabanlı bir iletişim ağı olan Mainframe’in arkasındaki beyin. Sadece bu değil, aynı zamanda geçmişte MyCrypto gibi birçok başarılı girişime yatırım yapmış tanınmış bir melek yatırımcıdır..

Jeremy Allaire

Circle CEO’su, birçok kişi tarafından, özellikle P2P ödemeleri piyasasında bir kripto öncüsü olarak görülüyor. Bununla birlikte, blockchain dünyasında bir dayanak noktası haline gelmeden önce, Allaire, bir çevrimiçi video akış platformu olan Brightcove dahil olmak üzere birçok başarılı girişime yatırım yapan / kuran bir seri girişimci olarak biliniyordu..

Tuur Demeester

Demeester, Bitcoin ve ETH, XRP gibi diğer önemli kriptolarla ilgili bir dijital para fonu olan Adamant Capital’in kurucusu ve şu anki CEO’sudur. Aynı zamanda dünya çapında bir dizi medya kuruluşunda çalışmaları düzenli olarak yayınlanan tanınmış bir ekonomisttir..

Tim Draper

Dünyanın en tanınmış girişim kapitalistlerinden biri olan Draper, kripto para dünyasının kazançlı dünyasından çok da uzak duracak biri değil. Örneğin, 2014’te bir ABD hükümeti müzayedesinde toplamda 30.000 BTC satın aldı..

Son olarak, Draper’ın ayrıca iyi araştırılmış ve sağlam istatistiksel verilerle desteklenen doğru BTC fiyat tahminleri yaptığı bilinmektedir..

Connie Gallippi

Connie Gallippi, adından da anlaşılacağı gibi, dünyanın ilk tanınan Bitcoin kâr amacı gütmeyen kuruluşu olan BitGive’ın arkasındaki beyin..

Ryan Selkis

Kripto ile ilgili her şey için açık kaynaklı bir veri kaynağı olan Messari’nin CEO’su Ryan, geçmişte CoinDesk’in (dünyanın en büyük kripto medya kuruluşlarından biri) MD’si olarak da görev yapmış hevesli bir kripto meraklısıdır..

Linda Xie

Xie en çok MD ve ‘Capital’ adlı bir kripto hedge fonunun kurucu ortağı olarak bilinir. Girişim, başlangıcından bu yana son derece başarılı oldu ve birçok tanınmış kurumsal ve özel yatırımcıdan 20 milyon dolarlık bir fon sağlamayı başardı. Linda, Scalar ile çalışmadan önce Coinbase’de ve bazı genel bankacılık kurumlarında çalıştı..

James Radecki

James Radecki, toplam hacme göre en büyük BTC ticaret masalarından biri olan Cumberland’ın İş Geliştirme Başkanıdır. Ek olarak, Radecki’nin daha önce yirmi yıldan fazla bir süredir MD (Goldman Sachs için) olarak hizmet verdiğini de belirtmekte fayda var..

Mark Yusko

Mark, Anthony Pompliano ile birlikte Morgan Creek Capital’in kurucu ortaklarından biridir. Titiz fiyat tahminleriyle tanınır ve kripto / blok zinciri ile ilgili birçok TV programında temel bir unsurdur..

Jill Carlson

Jill, Juno’nun kurucusu ve baş danışmanıdır – bir kripto danışmanlık firmasıdır ve öncelikle yaklaşmakta olan blockchain girişimleriyle ilgilenir. Daha önce Chain için stratejist olarak hizmet vermiş ve Goldman Sachs’ta uzun yıllar kredi tüccarı olarak çalışmıştır..

Tone Vays

Vays, daha önce JPMorgan Chase’de kıdemli Başkan Yardımcısıydı. Bununla birlikte, ayrılışından bu yana, zamanının çoğunu kripto para birimleriyle uğraşarak geçirdi. Vays artık bu alandaki en önde gelen uzmanlardan biri olarak kabul ediliyor – YouTube podcast’i “CryptoScam” in 75.000’den fazla abonesi olduğu gerçeğinden de anlaşılıyor..

Kris Marszalek

Kris, en çok Crypto.com’un kurucusu ve CEO’su olarak bilinir – insanların fiat’tan dijital para birimlerine mümkün olan en sorunsuz şekilde geçiş yapmalarına yardımcı olmayı amaçlayan bir girişim..

Jeff Wilcke

Wilcke’nin adı çağdaşlarından bazıları kadar iyi bilinmese de, özgeçmişi oyundaki en iyilerle rekabet edebilir. Yeni başlayanlar için, Ethereum’un ve Amsterdam merkezli Grid Games’in kurucu ortağıdır. Tüm bunlara ek olarak, Jeff aynı zamanda içgörülerine küresel kripto topluluğu tarafından büyük ölçüde değer verilen oldukça üretken bir geliştirici olarak biliniyor..

Zooko Wilcox-O’Hearn

Wilcox-O’Hearn, bir süredir küresel dijital ortamda faaliyet gösteren bir güvenlik uzmanıdır. Bununla birlikte, muhtemelen en çok gizlilik odaklı bir kripto para birimi olan zCash’in CEO’su olduğu biliniyor. Ek olarak, Zooko aynı zamanda dünya çapında birçok firma tarafından hala kullanılan merkezi olmayan bir depolama teknolojisi olan Tahoe-Least-Authority File Store olan kişidir..

Adam Draper

Draper, öncelikle kripto sektöründe faaliyet gösteren bir risk sermayesi şirketi olan Boost VC’nin MD’sidir. Ayrıca, küçük işletme girişimlerinin operasyonlarını büyütmelerine ve mümkün olan en kolay şekilde kitlesel pazara benimsemelerine yardımcı olmayı amaçlayan bir girişim olan Boost Incubator adlı başka bir projenin başkanıdır..

Stephen Çifti

Pair, dünyanın en büyük BTC ödeme işlemcilerinden biri olan “BitPay” in kurucusu / CEO’sudur. Deneyim açısından, daha önce IBM gibi birçok şirket için çalıştığını gördük. Sadece bu değil, yazılım geliştirme söz konusu olduğunda uzun zamandır bir uzman olarak görülüyor ve düzenli olarak dünyanın her yerindeki birçok kripto konferansına konuşmaya davet ediliyor..

Matthew Tan

Matthew Tan, Etherscan ve Blockscan adlı iki ünlü kripto analiz platformunun oluşturulmasından sorumlu olan adamdır. Kripto endüstrisine katılmadan önce Tan, küresel teknoloji topluluğunun bir üyesi olarak 20 yıldan fazla çalıştı..

Tushar Jain

Multicoin Capital Yönetici Ortağı, neredeyse on yıldır kripto sektöründe aktif. Bilmeyenler için Tushar, piyasayı daha fazla likidite ile doldurmaya yardımcı olmak için yeni risk sermayesi stratejileri geliştirmek için aktif olarak çalışıyor. Son olarak, Multicoin Capital’e katılmadan önce Jain, dijital sağlık hizmeti girişimi “ePatientFinder” ın ortak yaratıcısı olarak görev yaptı..

Luis Iván Cuende

Cuende, Ethereum odaklı bir blockchain işbirliği projesi olan Aragon’un arkasındaki beyinlerden biridir. Sadece bu değil, aynı zamanda tüm dünyada birçok başarılı blockchain girişimine mentorluk yapmasına yardımcı olan aktif bir danışmandır..

Mike Belshe

Belshe, dünya çapında kurumsal düzeyde bir kripto yatırım hizmeti olan Bitgo’nun oluşturulmasına yardımcı olan mükemmel bir programlama uzmanı olarak biliniyor. Sadece bu da değil, Mike aynı zamanda HTTP 2.0’ın mucidi olarak görev yaptı ve “Lookout” u kurdu..

Josh Fraser

Josh, merkezi olmayan paylaşım ekonomisi pazarlarının tasarlanmasına yardımcı olmak için tasarlanmış dünyanın ilk projelerinden biri olan Origin’in birincil kurucularından biridir. Ek olarak, aynı zamanda dünyanın her yerindeki kripto konferanslarına düzenli olarak konuşmaya davet edilen deneyimli bir tüccar..

Marco Streng

Marco Streng, şu anda iki milyondan fazla müşterisi olan Genesis Mining’in başıdır. Aynı zamanda, blockchain teknolojisinin farklı kullanım durumlarını ve gelecekteki potansiyelini tartışmak için düzenli olarak çeşitli toplantılara davet edilen tanınmış bir konuşmacıdır..

Pierre Rochard

Pierre, dünyaca ünlü bir yazılım mühendisi ve NY merkezli ‘Bitcoin Advisory’ adlı bir kripto danışmanlık firmasının CEO’sudur. Buna ek olarak, aynı zamanda Satoshi Nakamoto Enstitüsü’nün kurucu ortağıdır..

Matt Corallo

Matt Carello, en çok, tüm dünyada BTC ile ilgili teknolojinin gelişimini teşvik etmeye yardımcı olmak için kurulmuş bir kripto kuluçka makinesi olan Chaincode Labs için birkaç popüler projede çalışan bir Bitcoin geliştiricisi olarak bilinir..

Lon Wong

ProximaX CEO’su, şu anda Huobe, Liven, vb. Dahil olmak üzere birçok önde gelen girişim için danışman olarak hizmet veren tanınmış bir kripto savunucusudur. Bu yeterli değilse, Wong aynı zamanda NEM.io vakfının da başkanıdır. şu anda birkaç NEM projesinin gelişimini hızlandırmak için çalışıyor.

Matthew Konuştu

Matthew, şu anda kripto dünyasını rahatsız eden ölçeklenebilirlik sorunlarının çoğunu ele almaya çalışan bir blok zinciri platformu olan AION’un arkasındaki beyin..

Andreas M. Antonopoulos

Andreas, tüm dünyada başarılı bir kripto girişimcisi, yazar (Mastering Bitcoin) ve konuşmacı olarak biliniyor. Uzun yıllardır küresel kripto dünyasının temel dayanak noktası ve hatta ‘Let’s Talk Bitcoin’ adlı bu alanla ilgili en popüler podcast’lerden birinin sunucusu..

Micah Winkelspecht

Micah, en çok Gem’in CEO’su olarak bilinir – dünyanın ilk çok kanallı kripto para cüzdanlarından birini yaratmaya yardımcı olan bir şirket.

Eric Larchevêque

Ledger’in CEO’su olarak Eric, küresel kripto para ekosisteminde yeni bir güvenlik ve gizlilik çağının başlamasına yardımcı oldu. Ek olarak, Fransız kripto girişimcileri için özel olarak oluşturulan bir girişim olan la Maison du Bitcoin’in kurucusu / yaratıcısı olarak da bilinir..

Ran Neuner

Güney Afrika doğumlu Ran, bugün dünyanın en tanınmış kripto kişiliklerinden biridir. Bu, öncelikle her hafta oldukça büyük bir izleyici kitlesini çeken CNBC programı CryptoTrader TV’den kaynaklanıyor. Ayrıca Neuner, tanınmış bir kripto yatırım grubu olan Onchain Capital’in arkasındaki adamdır..

Meltem Demirors

Demirors, CoinShares için Baş Strateji Görevlisi olarak da hizmet veren saygın bir kripto analisti / yatırımcısıdır. Ek olarak, şu anda Oxford’da ve MIT Media Lab’de konu hakkında bir ders vermesi ile vurgulandığı gibi, blockchain ile ilgili her şey üzerinde bir otorite olarak kabul edildiğinden de bahsetmektedir..

Dan Wasyluk

Küresel kripto topluluğu tarafından daha çok ‘Blockchain Dan’ olarak bilinen Wasyluk, blockchain tabanlı yazılım uygulamalarının oluşturulmasına yardımcı olan bir şirket olan Blockchain Foundry’nin kurucusu ve CEO’sudur. Ek olarak, aynı zamanda dünyanın en hızlı token oluşturma platformlarından biri olduğu iddia edilen Syscoin ile ilgili çekirdek personelden biridir..

Amber Baldet

Amber Baldet, JPMorgan’ın eski blok zinciri girişimleri başkanıdır. Ayrılışından bu yana, kripto meraklılarının Dapps pazarında mümkün olan en sorunsuz, en sorunsuz şekilde gezinmesine yardımcı olmak isteyen “Clovyr” adlı kendi blok zinciri başlangıcını kurmaya devam etti..

Richard Heart

Richard Heart, muhtemelen en çok BitcoinHEX ile yaptığı çalışmalarla tanınır. Bununla birlikte, insanların bilmeyeceği şey, aynı zamanda bir girişimci, kripto teknolojisi ile ilgili birkaç kitap yazmış bir yatırımcıdır..

Emin Gün Sirer

Profesör Sirer, bir blockchain meraklısı ve Cornell’de bir öğretim üyesi. Bilim ve teknolojiyle ilgili çeşitli ana akım alanlarda blockchain kullanımının ilerletilmesine yardımcı olmayı amaçlayan bir proje olan IC3’ün eş direktörü olmasıyla tanınır..

Jameson Lopp

Jameson şu anda bir dağıtılmış anahtar ve düğüm başlangıcı olan Casa’nın CTO’sudur. Aynı zamanda, Bitcoin düğümleri hakkında gerçek zamanlı olarak ayrıntılı analiz ve istatistikler sağlayan bir web sitesi olan Statoshi.info’nun da yaratıcısıdır..

Tiffany Hayden

Tiffany, en çok Ripple ile yaptığı çalışmalarla tanınır. Bununla birlikte, aynı zamanda birçok küçük zamanlı blok zinciri ile ilgili işletmenin bu süper rekabetçi pazar sektöründe yer almasına yardımcı olan bağımsız bir danışmandır. Bu yeterli değilse, Hayden aynı zamanda bir blockchain güvenlik kurumu olan Edge’in topluluk yöneticisidir..

Mai Fujimoto

Mai, hayranları tarafından daha çok “Bayan Bitcoin” olarak bilinen Japon bir kripto uzmanı. Aynı zamanda, dünyanın her yerinden endüstriyel yatırımların tedariki ile ilgilenen bir şirket olan Grecone Investment Group’un CEO’sudur..

Caitlin Long

Caitlin, tam zamanlı bir kripto yatırımcısı olmak için kazançlı pozisyonundan ayrılan eski bir Wall Street hocasıdır. Akıllı sözleşmeler platformu Symbiont’un (şu anda bu alanda var olan operasyonel sorunların çoğunu ortadan kaldırmayı amaçlayan bir girişim) kurucusudur..

Carl Bennetts

Carl, açık kaynak kodlu, Ethereum tabanlı bir mobil istemci olan Status’un arkasındaki kilit personelden biridir. Sadece bu değil, aynı zamanda diğer birçok kripto projesinde yer aldı ve Asya’da düzenlenen kripto konferanslarında düzenli olarak konuşma yapması için çağrıldı..

Julian Zawistowski

Golem Factory CEO’su, mentorluk çabalarıyla ve dünyanın ilk merkezi olmayan süper bilgisayarını yaratmaya yardım etme çabasıyla ünlüdür..

Carolyn Reckhow

Carolyn şu anda, tamamen yeni bir kriptografik anahtar platformu tasarlama sürecinde olan bir dApp girişimi olan Casa adlı bir şirketin operasyonlarını yönetiyor. Daha önce Consensys’de yönetici olarak çalıştı.

Catherine Coley

Coley, en çok Ripple’ın XRP Kurumsal Likidite Başkanı rolüyle tanınıyor. 10 yıldan fazla bir süredir küresel finans arenasında faaliyet gösteriyor ve kripto / blok zinciri teknolojisi ile ilgili bir dizi konuda uzman olduğu biliniyor..

Elizabeth McCauley

McCauley, geçmişte pek çok yerleşik müşteriye yardımcı olmuş bir serbest pazarlama danışmanıdır. Durum devam ederken, Crypto Media Hub ve Biterra Capital için biz geliştirme planları ve gelecekteki operasyonel stratejileri üzerinde çalışıyor..

Preethi Kasireddy

Preethi, kripto endüstrisine geçmeden ve TruStory adlı girişimini kurmadan önce uzun süredir Goldman Sachs çalışanıydı. Farkında olmayabilecek okuyucularımız için, yukarıda bahsedilen girişimi şimdiye kadar 3 milyon dolarlık bir fon sağladı..

Sherman Lee

Sherman, asıl ilgi alanı merkezi olmayan teknolojilerin yaratılması olan bir seri girişimci olarak kendisine atıfta bulunmayı seviyor. Bu bağlamda, Lee’nin merkezi olmayan bir derin öğrenme eğitim platformu olan Raven Protocol’ün kurucu ortağı olduğunu belirtmek gerekir. Bu yeterli değilse, Hong Kong merkezli bir VC fonu olan Zeroth.ai de dahil olmak üzere diğer birçok başarılı projeyle ilişkilendirilir..

Thomas Lee

Tom Lee, en çok tuhaf fiyat tahminleriyle tanınan (çoğu gerçek olan) çok yıllık bir kripto boğasıdır. Ayrıca, bir pazar stratejisi / araştırma şirketi olan FundStrat’ın kurucu ortağı ve çeşitli finans odaklı TV programları hakkında fikirlerini / görüşlerini ifade etmesi için sık sık çağrılan saygın bir analist..

Michael Terpin

Michael Terpin, belki de en çok, gezegendeki dijital para girişimleri için ilk melek ağı olan BitAngels’in başkanlık rolüyle tanınıyor. Durum devam ederken, girişimi altı yüzden fazla üyeye sahip ve 25’ten fazla kripto ile ilgili firmadan büyük yatırımlar elde edebildi. Yıllar geçtikçe, Michael’ın itibarı muazzam bir şekilde arttı ve şu anda dünyanın en önde gelen BTC uzmanlarından biri olarak kabul ediliyor. gibi:

 • Satoshi Yuvarlak Masası
 • Güney, Güneybatı (SXSW)
 • TEDx Hollywood.

Spencer Bogart

Spencer’ın itibarı onu kripto teknolojisi dünyasının en tanınmış isimlerinden biri yapıyor. Sadece Blockchain Capital’de Genel Ortak değil, aynı zamanda geçmişte profesyonel bir BTC analisti ve Needham’ın Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. & Co. Bu yeterli değilse, Bogart ayrıca çok sayıda bireysel yatırımcıya ve şirkete kripto ile ilgili yeni protokoller tasarlamada yardımcı oldu..

Chris Burniske

Burniske, yalnızca kripto para birimleri ve diğer benzer dijital varlıklarla ilgilenen NY merkezli bir firma olan Placeholder’ın kurucu ortağıdır. Chris, şirketteki çalışmasından önce, gezegendeki BTC ile ilgili ilk kamu fon yönetimi kuruluşlarından biri olan ARK Yatırım Yönetimi’nin Yeni Nesil İnternet stratejisi kanadının kurulmasına yardımcı oldu..

Josh Rager

Josh, kendisine bugün piyasadaki en zeki kripto tüccarlarından biri olma ününü kazandıran doğru tahminleriyle tanınıyor. Bağımsız bir analist olarak çalışmasına ek olarak, Josh aynı zamanda Blockroots.com’un kurucu ortağı ve aşağıdakiler dahil olmak üzere diğer birçok tanınmış firmanın danışmanıdır:

 • Seviye Yatırım
 • Cam Düğüm

Gavin Andresen

Andresen, öncelikle ilk geliştirme aşamasında bitcoin ile yoğun bir şekilde ilgilenen bir yazılım geliştiricisi olarak biliniyor. Sadece bu değil, aynı zamanda 2010’da Satoshi Nakamoto’nun Andresen’i, BTC’nin projeden tamamen ayrıldıktan sonra referans uygulama istemci yazılımının baş geliştiricisi olarak seçtiğinden de bahsetmek gerekir. Son olarak, 2012’de Gavin, BTC’nin dünya genelinde kullanımını ve benimsenmesini desteklemek için Bitcoin Vakfı’nı kurdu..

Satoshi Nakamoto

Okurlarımızın çoğunun muhtemelen iyi bildiği gibi, Satoshi Nakamoto, Bitcoin’in sahte yaratıcısı tarafından üstlenilen kimliktir. Sadece birinci sınıf dijital para biriminin teknik incelemesini tasarlamakla kalmadı, aynı zamanda ilk referans uygulamasını da devreye aldı. Ek olarak, Nakamoto aynı zamanda dünyanın ilk blockchain veritabanının yaratıcısı ve aynı zamanda dünyadaki çift harcama sorununu çözen ilk kişi olarak kabul edilmektedir (aksi takdirde bugün piyasada bulunan diğer ödeme seçenekleriyle oldukça yaygındır). Satoshi Nakamoto olarak Bay, Bayan veya Onlar kanıtı ortaya çıkardığında ve gece gölgelerinden çıktıklarında, #Satoshi’nin o zaman geldiğinde ana etken olacağına dair hiçbir şüphe yoktur..

Hal Finney

Finney, daha önce PGP Corporation’a bağlı olan tanınmış bir geliştiricidir. Aynı zamanda, birçok popüler konsol oyun unvanının tasarlanmasına yardımcı olan tanınmış bir video oyunu uzmanıdır. Bununla birlikte, son zamanlarda Finney, çeşitli kripto projelerindeki büyük katılımı nedeniyle küresel altcoin topluluğu arasında oldukça popüler bir figür haline geldi. Son olarak, Hal’in ‘Satoshi Nakamoto’dan BTC ödemesi alan ilk kişi olduğunu belirtmek gerekir. Ayrıca, Dorian ‘Satoshi’ Nakamoto’nun sadece 2,5 km’de yaşadığı ya da geç büyük Hal Finney’den aynı cadde ve mahallede birkaç evin yaşadığı da söylendi.

Preston Byrne

Preston, blok zinciri / kripto ile ilgili konularda uzmanlaşmış bir avukattır. Bununla birlikte, muhtemelen en çok, dünyanın ilk izinli blok zinciri olan Monax’ın kurucu ortağı ve COO’su olarak biliniyor. Başlangıcından bu yana farkında olmayabilecek okuyucularımız için, Monax’ın çekirdek çerçevesi Hyperledger Burrow izinli Ethereum blok zinciri düğümü oluşturmak için kullanılmıştır.

Balina

WhalePanda, Twitter’da 220 binin üzerinde takipçisi olan bağımsız bir kripto analistidir. Ve kimliği bir sır olarak kalmaya devam etse de, küresel kripto haber döngüsünün bir parçası haline geldi (öncelikle bir melek yatırımcı ve Bitcoin maksimalisti rolünden dolayı).

Alex Sunnarborg

Sunnarborg, Tetras Capital adlı bir kripto hedge fonunun kurucu ortağıdır. Geçmişte, Coindesk için araştırma analisti olarak görev yaptı – burada blockchain teknolojisi ile ilgili çeşitli raporların hazırlanmasına yardımcı oldu. Sadece bu değil, Alex aynı zamanda ICO Tracker ve Markets Center gibi web sitelerinin yanı sıra Construct ve Consensus 2017 gibi diğer kamu projelerinin oluşturulmasında da yoğun bir şekilde yer aldı..

CryptoCobain

CryptoCobain, fiyat tahminlerinin gerçek olduğu defalarca kanıtlanmış Twitter tabanlı bir kripto uzmanıdır. Sadece bu değil, aynı zamanda görüşlerini çevrimiçi olarak sunmaya başlayan ilk bağımsız analistlerden biriydi – bunun sonucunda çeşitli sosyal medya platformlarında 200 binden fazla takipçiyi bir araya topladı..

Peter Brandt

Peter, yaklaşık 40 yıldır küresel finans sektöründe son derece aktif olan saygın bir tüccar. Aynı zamanda en çok satan 1 numaralı kitabın yazarıdır – Profesyonel Emtia Tüccarının Günlüğü. Brandt, blockchain ve kripto gücünün gücüne inanırken, son zamanlarda “tüm altcoinlerin% 99’u önümüzdeki 5-6 yıl içinde unutulacak” şeklinde bir alıntı yaptı.

Willy Woo

Willy Woo, küresel fintech pazarında 15 yıldan fazla deneyime sahip bir kripto uzmanıdır. Aslen Yeni Zelanda’dan geliyor, ancak son on yılda (ya da öylesine) oldukça göçebe bir yaşam tarzı sürdürdü. Woo daha önce bir melek yatırımcı olarak çalıştı ve aynı zamanda 2008’deki rezil piyasa çöküşü sırasında bir tüccardı. Web sitesine göre, şimdi zamanının büyük bir kısmını çeşitli kripto para piyasaları için veri odaklı araştırmalar yapmaya ayırıyor..

Brock Pierce

Brock Pierce, son zamanlarda VR ile ilgili girişimcilik çabalarıyla daha çok tanınan eski bir çocuk oyuncu. Ek olarak, çok çeşitli yıkıcı iş girişimlerine (Ethereum, Mastercoin gibi) kuruluş, danışmanlık veya yatırım yapma konusunda da muazzam bir geçmişe sahiptir. Son olarak, çevrimiçi olarak mevcut verilere göre Brock, kurulmasına yardımcı olduğu çeşitli girişimler için 5 milyar ABD dolarından (bugüne kadar) fazlasını başarıyla topladı..

Jack Dorsey

Jack Dorsey, dünyanın en ünlü sosyal medya platformlarından biri olan “Twitter” ın sahibi ve kurucusu olduğu için şimdiye kadar bir isim haline geldi. Bununla birlikte, bazı kişilerin onun hakkında bilmediği şey, aynı zamanda dünyanın en büyük mobil ödeme uygulamalarından biri olan “Square” i yaratmaya yardımcı olan köklü bir programcı olmasıdır. Son olarak, 2008 yılında Dorsey’in adı, 35 yaşın altındaki dünyanın en iyi 35 yenilikçisinden biri olarak MIT’nin Technology Review TR35 listesinde yer aldı..

Elon Musk

Elon Musk, en çok Tesla’nın kurucusu olarak bilinen Afrika doğumlu bir milyarderdir. Ayrıca bir süredir kripto endüstrisi ile ilişkilendirildi ve daha önce, kripto para biriminin sahibi olmasa bile Bitcoin fikrini ve verdiği sözü desteklediğini belirtmek için kayıtlara geçti. Sadece bu değil, Musk aynı zamanda Ethereum’un önemli bir savunucusu ve geçmişte birçok kez önde gelen varlığa olan desteğini sergiledi..

Alex Tapscott

Tapscott, neredeyse on yıldır blockchain / kripto endüstrisi ile ilişkilendirilen tanınmış bir konuşmacı, yatırımcı ve danışman. Her şey olduğu gibi, temel odak noktası, gelişen teknolojileri geliştirmenin yanı sıra, girişimlerin günümüzün gelişen dijital pazarında başarılı olmasına yardımcı olmaktır. Alex şu anda NextBlock Global’in CEO’su olarak görev yapıyor ve hatta “Blockchain Revolution” adlı çok satan bir kitabın ortak yazarı bile var..

Trace Mayer

Trace, kişisel hedeflerine ulaşmak için çeşitli şiddet içermeyen kriptografik araçlardan yararlanmayı tercih eden bir “parasal egemenliğin şampiyonu” olarak tanımlamayı seviyor. Ek olarak, aynı zamanda analizleri dünya çapında saygı gören bir girişimci, yatırımcı ve parasal bilim insanıdır..

Max Keiser

Max Keizer, şu anda RT ağı tarafından yayınlanan bir finans programı olan Keizer Report’un sunucusu olarak tanınan Amerikalı bir yayıncıdır. Kripto teknolojisinin büyük bir savunucusudur ve geleneksel bankacılık ve finans sektörünün zaaflarını ortaya çıkarmak için gösterisine sık sık çeşitli dijital para uzmanlarını / savunucularını davet etmiştir..

Jen Bukauew

Jen Buakaew (internette daha çok “Crypto Jen” olarak bilinir), çeşitli dijital varlıklar ile ilgili mükemmel finansal anlayışları ile tanınan, son derece saygın bir kripto uzmanı / analistidir. Son zamanlarda Jen, danışman ve büyükelçi olarak (özellikle Asya ve Pasifik bölgesi için) blok zinciri tabanlı sağlık platformu Solve.Care’in bir üyesi oldu.

David Marcus

David Marcus, daha önce Paypal’ın başkanı olarak çalışan Amerikalı bir girişimcidir. Her şey olduğu gibi, Facebook’un Mesajlaşma Ürünleri Başkan Yardımcısıdır. Sadece bu da değil, Aralık 2017’de Marcus, Coinbase Yönetim Kurulu’nun çekirdek üyesi olarak atandı..

Mark Zuckerberg

Zuckerberg, muhtemelen bugün gezegendeki en tanınmış yüzlerden biridir – öncelikle onun sosyal medya devi ‘Facebook’un kurucusu ve CEO’su olması sayesinde. Sadece bu değil, aynı zamanda yakın zamanda dijital varlıklar dünyasına girişini FB’nin uluslararası ödemeler sürecini daha akıcı hale getirmek için kendi istikrarlı madeni para teklifini (Libra olarak adlandırılır) başlatacağını belirterek duyuran bir kripto para meraklısıdır. müşterileri için sorunsuz.

Ian Balina

Ian Balina, geçmişte birçok ICO girişimine tavsiyelerde bulunan tanınmış bir blok zinciri / kripto yatırımcısıdır. Balina’nın makaleleri ve içgörüleri, aşağıdakiler gibi bir dizi farklı saygın medya kuruluşunda yayınlandı:

 • Wall Street Journal
 • Forbes
 • CNBC

Son olarak, Ian kurucudur & 100X Advisors şirketinde General Partner

Doug Polk

Polk, muhtemelen tüm dünyada en çok poker becerileriyle tanınıyor. Eylül 2017 itibariyle, toplam canlı turnuva kazancının 9.400.000 $ ‘a ulaştığı tahmin ediliyor. Bununla birlikte, son birkaç yılda, kripto para birimi podcast’i de, temel olarak dijital varlık pazarının teknik yönüyle ilgili birçok içeriği kapsadığı için (ve bazılarında çekişmeler olduğu için) çok fazla ana akım çekiş kazanmaya başladı. derinlemesine görüşmeler için sektörün en büyük isimlerinden.)

Fred Wilson

Fred Wilson, en çok Union Square Ventures’ın kurucusu olarak tanınan bir risk sermayedarıdır. Geçmişte çeşitli dijital para birimlerinin yanı sıra bunların altında yatan teknolojik çerçeve olan blockchain’i de destekleyen bir kripto savunucusu. Bununla birlikte, yakın geçmişte, Wilson, Bitcoin’i överken (muhtemelen piyasanın nasıl şekillendiğinden dolayı) Ethereum ve Libra’yı küçümsedi..

Luke Martin

Martin, birçok kripto çevresinde (dünya genelinde) üretken bir tüccar ve uzman bir altcoin analisti olarak biliniyor. Ek olarak, BTC ve dijital meslektaşları ile ilgili çok çeşitli konuları kapsayan bilgilendirici bir YouTube dizisi olan Coin Chat’in de sunucusudur. Son olarak Martin, abonelerine çeşitli dijital tekliflerle ilgili bir dizi niş içgörü sağlayan bir kripto analizi ve eğitim web sitesi olan VentureCoinist’in şu anki başkanı (ve kurucusu)..

Peter Todd

Todd, tanınmış bir bitcoin geliştiricisi ve hizmetleri dünyanın her yerindeki birçok blockchain ile ilgili startup tarafından oldukça aranan uygulamalı bir kriptografi danışmanıdır. Şu anda Twitter’da çok çeşitli finansal tavsiyeler sunuyor ve sosyal medya platformunda yaklaşık 150 bin takipçisi var..

Plan₿

Twitter kullanıcı adı “@ 100trillionUSD” olan PlanB, iki yıldan fazla bir süredir sadık takipçilerine iyi araştırılmış tavsiyeler veren bağımsız bir kripto analisti. Tahminleri, bir dizi özel analitik veri modeline ve ayrıca grafik modellerine dayanmaktadır..

Josh Olszewicz

Josh Olszewicz, tamamen kendi kendini yetiştirdiğini iddia eden bir kripto tüccarıdır. Bitcoin ile olan yolculuğu, yaklaşık altı yıl önce, kripto para birimleri tarafından sunulan muazzam finansal olanaklara maruz kaldığında başladı. O zamandan beri Josh, gelişen bu alanla ilgili birkaç teknik alan hakkında bilgi sahibi oldu ve hatta Ichimoku bulut teknolojisi konusunda dünyanın önde gelen uzmanlarından biri haline geldi..

Balaji Srinivasan

Balaji S. Srinivasan, daha önce Coinbase CTO’su ve Andreessen Horowitz’de Genel Ortak olarak hizmet vermiş ağırlıklı olarak bir melek yatırımcı ve girişimcidir. Geçmişte bağlantılı olduğu diğer önemli biz girişimlerinden bazıları şunlardır:

 • com – Kurucu Ortak (firma daha sonra Coinbase tarafından satın alındı)
 • Counsyl – Kurucu (Myriad tarafından satın alındı)
 • Teleport (daha sonra Topia tarafından satın alındı)
 • Para Merkezi

Samson Biçme

Samson Mow, şu anda Pixelmatic’in CEO’su ve Blockstream’in CSO’su olarak çalışan bir teknoloji devidir. Blockstream’in ne olduğunun farkında olmayan okuyucularımız için, esasen yeni blockchain teknolojilerinin yanı sıra benzersiz kriptografi / dağıtılmış sistemlerin geliştirilmesiyle ilgilenen bir girişimdir..

Joseph Young

Young, Hong Kong merkezli bir finans / teknoloji dergisidir. Kripto para birimleri, blockchain teknolojisi ile ilgili çalışmaları Forbes, Cointelegraph, Cryptoslate gibi saygın medya kuruluşlarında yayınlandı. Ayrıca Joseph, çok çeşitli risk sermayesi firmaları için araştırmacı olarak ve Kore ve Filipinler’de bulunan çok sayıda girişim için serbest tasarımcı olarak çalıştı..

Fred Ehrsam

Fred Ehrsam, dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan ‘Coinbase’in kurucu ortağıdır. Bununla birlikte, Coinbase ile çalışmadan önce Ehrsam, Goldman Sachs da dahil olmak üzere birçok geleneksel finans kuruluşunda tüccar olarak çalıştı. Geçmişte, Bitcoin’den daha iyi bir finansal avantaja sahip olduğuna inandığı Ethereum da dahil olmak üzere birçok kripto projesine desteğini sergiledi. Son olarak, 2017’de Fred, Coinbase’den ayrıldığını duyurdu ve ardından kripto ile ilgili çeşitli uygulamalar, platformlar ve diğer blok zinciri sistemleri geliştirmeye devam etti..

Michael Arrington

Michael Arrington, muhtemelen en çok, Silikon Vadisi başlangıç ​​topluluğuyla ilgili çok çeşitli haberleri kapsayan bir web sitesi olan TechCrunch’ın kurucusu ve eski ortak editörü olarak tanınan Amerikalı bir girişimcidir. Ek olarak, Arrington, Wired ve Forbes gibi birçok saygın medya kuruluşuna düzenli olarak katkıda bulunmaktadır ve geçmişte internetteki en etkili kişilerden biri olarak seçilmiştir. Diğer başarılı iş girişimlerinden bazıları şunlardır:

 • CrunchBase
 • Arrington XRP Başkenti

CryptoCred

CryptoCred, çevrimiçi olarak çok sayıda takipçi toplayabilen bağımsız bir Twitter tabanlı analist, teknik tüccar ve eğitimcidir. Tüm içeriği ücretsiz olarak mevcuttur ve bir düğmeye dokunarak birden çok medya platformunda indirilebilir..

Alistair Milne

Milne, 17 yaşında ilk şirketini kurmuş olmasının da vurguladığı gibi, kelimenin tam anlamıyla bir girişimcidir. 1996 yılına gelindiğinde, zaten AOL gibi birkaç tanınmış firmada çalışıyordu ve mezun olduktan kısa bir süre sonra UMIST’ten Milne, Junction Web işini Stream Group Plc’ye sattı. O zamandan beri Alistair birçok başarılı iş girişimini kurdu ya da bir parçası oldu.

Jeff Garzik

Jeff Garzik, geçmişte çığır açan bazı projelerde (Bitcoin Core gibi) çalışmış bir fütürist, girişimci ve yazılım mühendisi olarak tanımlanabilir. Aynı zamanda Bloq Inc’in CEO’su ve SpaceChain’in kurucusudur. Jeff’in devasa çalışmaları sayesinde, katkıları bugün var olan hemen hemen her Android, Linux cihazda canlı olarak görülebilir..

DonAlt

DonAlt kendini insanlara kripto ticareti ve yatırım gibi konularda yardım etmeyi seven bir öğretmen olarak tanımlıyor. Saçma sapan tavsiyelerinin yanı sıra tüm sosyal medya platformlarındaki katı tanıtım yapmama politikası ile tanınır. Basın zamanında, DonAlt’ın Twitter’da 121 binden fazla takipçisi var..

Neeraj K. Agrawal

Neeraj K. Agrawal, şu anda Coin Center İletişim Direktörü olarak çalışan ABD merkezli bir kripto girişimcisidir. Agrawal, eğitimini politika çalışmaları ve siyaset bilimi alanlarında çift anadal yaptığı Syracuse Üniversitesi’nde tamamladı..

Kripto Loomdart

Crypto Loomdart, 2014’ün ortasından bu yana uygun, iyi araştırılmış yatırım / ticareti aktif olarak yürüten bir kripto analistidir. İnanılmaz analitik becerileri sayesinde Twitter’da yaklaşık 100 bin takipçi topladı..

Ben göçebe

Geçenlerde yayınladığı bir tweet’e göre ‘Göçebe’im’ hakkında pek bir şey bilinmemekle birlikte, mesleği gereği bir tasarımcı ve mühendis olduğunu iddia ediyor. Twitter’da 56 binin üzerinde takipçisi var.

Bruce Fenton

Bruce, dünya çapında saygın medya yayınlarında (Coindesk gibi) içgörüleri ve makaleleri yer alan tutkulu bir kripto para birimi savunucusudur. Ek olarak, BTC / blockchain ile ilgili görüşlerine ilişkin olarak CNBC ve Wall Street Journal ile röportaj yaptı. Diğer başarılı girişimlerinden bazıları şunlardır:

 • Atlantic Financial
 • Chainstone Laboratuvarları
 • Satoshi Yuvarlak Masa

Eric Lombrozo

Eric kendisini “Özgür Düşünen, Doğruyu Arayan, Kriptofilozof, Bitcoin minimalisti ve Discordian rahibi” olarak tanımlamayı seviyor. O Kurucu Ortak & CEO Ciphrex – müşterilere CTP (kriptografik işlem işleme) konusunda uzmanlaşmış kurumsal düzeyde yazılım sağlayan bir firma. Ek olarak, Eric aynı zamanda ünlü bir BTC Core geliştiricisidir ve daha önce aşağıdakiler dahil birçok başarılı girişim için çalışmıştır:

 • CoinSurge
 • RingCoin

Peter McCormack

Peter McCormack, popüler podcasti ‘What Bitcoin yaptı’ nedeniyle küresel kripto sahnesinde son derece iyi bilinen bir isim. Gösteri haftada iki kez yayınlanıyor ve bu gelişen alanla ilgili çok çeşitli haberleri kapsıyor. Sadece bu değil, gösterinin giderek artan popülaritesi sayesinde McCormack, Mark Karpeles, Jameson Lopp, Trace Mayer, vb. Gibi çok sayıda yerleşik endüstri personeli ile röportaj yapabildi. Son olarak, geçen yıl McCormack’ten de bahsetti. Birincisinin Satoshi Nakamoto olmadığını ve hileyi daha fazla tanıtım için bir araç olarak kullandığını iddia ettiğinde Dr. Craig Wright tarafından dava açıldı..

Alex Krüger

Alex, görüşleri yıllar boyunca birçok yatırımcıya yardımcı olan saygın bir ekonomist ve kripto tüccarıdır. Columbia Üniversitesi mezunu, çeşitli küresel pazarlarla ilgili derinlemesine analizleriyle de tanınıyor ve kripto pazarı ile makro finans sektörü arasında şu anda var olan boşluğu doldurmaya çalışıyor. Basın zamanında Krüger’in Twitter’da 43 binden fazla takipçisi var..

Dan Hedl

Hedl’in popülaritesi son birkaç yıldır kripto endüstrisinde giderek artıyor. Ve en iyi Krakenfx için Blockchain Geliştirme Direktörü olarak bilinmesine rağmen, Dan daha önce aşağıdakiler gibi diğer birçok başarılı girişimle ilişkilendirilmişti:

 • Kavşak HQ
 • Uber,
 • ZeroBlock

Teeka Tiwari

Onun gibi ya da onu sev, Bay Big T, son iki ila üç yılın en bilinen kripto etkileyicilerinden biridir. Palm Beach Confidential ve Crypto Income Quarterly gibi katılmak ve takip etmek için programlar sunan tek eğitim eğitimcilerinden ve pazar analistlerinden biri olan Teeka Tiwari, Crypto Oracle olarak bilinir..

David Chaum

Chaum, saygın bir Amerikan bilgisayar bilimcisi ve kriptografıdır. Gizliliği koruyan teknolojilerle, özellikle elektronik para sistemleriyle yaptığı çalışmalar, dijital paranın mucidi olarak geniş çapta tanınmasına neden oldu. David şu anda iki kripto şirketi aracılığıyla bir dizi proje üzerinde çalışıyor, yani:

Elixxir: Elixxir, meta veri korumasıyla ilgili protokolleri kullanan tam yığın blok zinciri çerçevesinde çalışan bir işlem platformu olarak düşünülebilir..

Praxxis: Proje, kullanıcılarına kuantuma dirençli bir blok zinciri tarafından desteklenen son derece güvenli bir dijital para birimi sağlamak için Elixxir’in gizlilik korumasından yararlanıyor.

Max Kordek

Max, geliştiricilere JavaScript kullanarak yeni blockchain uygulamaları oluşturmada yardımcı olmak için tasarlanmış bir blockchain uygulama platformu olan List’in CEO’su ve kurucu ortağıdır..

Dr. Ben Goertzel

Ben bir kripto para birimi uzmanı olmasa da SingularityNET (aynı zamanda CEO’su olduğu bir firma) ile yaptığı çalışmaları dini olarak küresel kripto topluluğunun büyük bir kısmı takip ediyor. SingularityNET’in ne olduğunun farkında olmayan okuyucularımız için, yeni bir merkezi olmayan protokol tarafından desteklenen tam yığın bir AI çözümü olarak düşünülebilir. Ek olarak, proje aynı zamanda kullanıcılarının kişisel AI hizmetlerini bir düğmeye dokunarak oluşturmalarına, paylaşmalarına ve bunlardan para kazanmalarına olanak tanır (bu da geniş ölçekte).

Xinxi Wang

Xinxi, muhtemelen en çok Litecoin Vakfı’nın kurucu ortağı ve Direktörü olarak biliniyor. Bununla birlikte, aynı zamanda popüler kripto para borsası ‘Coinnut’ ile de yakından ilişkilidir ve daha önce yatırım şirketi BoostVC ile de çalışmıştır. Son olarak, Wang’ın doktora derecesine sahip olduğunu da belirtiyor. Singapur Ulusal Üniversitesi’nden Bilgisayar Bilimleri alanında.

Nicholas Merten

Merten, şu anda yalnızca kripto para birimi alanıyla ilgili haberlerin kapsamına adanmış en büyük YouTube kanalı olarak lanse edilen DataDash’ın kurucusudur..

Justin Chow

Justin, bireysel yatırımcıların yanı sıra yerleşik kurumlara kripto varlık alanındaki bir dizi benzersiz fırsata modern erişim sağlayan bir DRW şubesi olan Cumberland’ın Küresel İş Geliştirme Başkanıdır. Şirketin web sitesine göre Cumberland, müşteri verilerini güvende ve emniyette tutmak için bir dizi farklı fiziksel, elektronik ve prosedürel korumadan yararlanan verimli bir karşı taraf işe alım sürecini kullanır..

Matthew Roszak

Matt, gerçek dünyadaki varlıkların güvenli ve emniyetli bir şekilde dijitalleştirilmesine yardımcı olmayı amaçlayan blockchain tabanlı bir firma olan Bloq’un Başkanı ve kurucu ortağıdır. Ek olarak Roszak, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi başka başarılı projeyle doğrudan ilişkilidir:

 • Tally Capital
 • Chicago Blockchain
 • Dijital Oda
 • BitGive

Tyler Wu

Wu, dünyanın en iyi Defi hizmet ve teknoloji şirketlerinden biri olan BlueHelix’in (BHEX) Global Genel Müdürüdür. Tyler’ın şirketi, farkında olmayabilecek okuyucularımız için, kullanıcılara aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi benzersiz teklif sunar:

 • Bluehelix Borsası
 • Bluehelix Bulutu
 • Bluehelix Zinciri

Roger Lim

Roger, NEO Konseyi ile bağlantılı birkaç kişi ve diğer piyasa emektarları tarafından kurulan profesyonel bir yatırım platformu olan NGC Ventures’ın Kurucu Ortaklarından biridir. İşler devam ederken, NGC bugün bu alanda daha iyi performans gösteren kripto fonlarından biri olarak kabul ediliyor..

Larry Cermak

Geçen yıl boyunca Cermak’ın adı tüm dünyadaki kripto çevrelerinde son derece popüler hale geldi. Şu anda dünyanın önde gelen medya yayınlarından biri olan The Block’un Araştırma ve Analiz Direktörüdür..

Justin Wu

Wu, büyüyen bir pazarlama olan CoinState’in Kurucusudur & Sadece dünya çapında bir dizi farklı fintech ve blockchain firması ile ilgilenen PR ajansı. Ek olarak, Justin son 4-5 yıldır 15+ token ve Dapps ile yakından ilgilenmiştir..

James Wo

James, muhtemelen en iyi Dijital Finans Grubu’nun Kurucusu ve CEO’su olarak tanınan üretken bir girişimcidir – yalnızca dijital varlıklar, blok zinciri teknolojisi ve diğer kripto ile ilgili yatırım yolları ile ilgilenen bir firma. Ek olarak, Wo ayrıca aşağıdakiler gibi bir dizi yüksek profilli girişimle yakından ilişkilidir:

 • ETC Labs (Kurucu)
 • ETC Core (Kurucu)

Matthew Tan

Tan, kullanıcılarına Ethereum projesiyle ilgili bir dizi blockchain verisine eşit erişim sağlayan dijital bir platform olan Etherscan’ın CEO’su ve Kurucusudur..

Sang Lee

Sang, küresel finans sektöründeki birçok firmanın yararlandığı ödüllü bir blockchain çözümleri sağlayıcısı olan Konstellation’ın CEO’su. Alternatif yatırım araçlarından yararlanmak isteyen insanlara yönelik bir yatırım platformu olan DarcMatter’in de başkanıdır..

Alex Mashinsky

Alex, kullanıcıların kazanmasına, ödünç almasına olanak tanıyan bir platform olan Celsius Ağı da dahil olmak üzere bir dizi projenin kurulmasına yardımcı olan üretken bir geliştiricidir., & herhangi bir finansal aracıya ihtiyaç duymadan şeffaf bir blok zinciri ağı kullanarak para ödeyin. Mashinsky’nin geliştirdiği diğer projelerden bazıları Transit Wireless ve Arbinet’dir. Bu yeterli değilse, aynı zamanda İnternet Protokolü ağları üzerinden sesli iletişim için yaygın olarak kullanılan bir yöntem olan VOIP’nin de mucididir.,

Anson Zeall

Zeall, kullanıcıların blockchain teknolojisini kullanarak satıcılara, tedarikçilere ve ortaklara sorunsuz bir şekilde para göndermesine olanak tanıyan bir girişim olan CoinPip’in arkasındaki adamdır..

Emma Cui

Emma, ​​Singapur hükümeti tarafından aktif olarak desteklenen dünyanın ilk küresel blok zinciri kuluçka merkezi olan LongHash Ventures’ın CEO’sudur. Ek olarak, Cui, kripto yatırım alanına da derinden dahil oluyor..

Eddy Travia

Travia, üretken bir blockchain yatırımcısı ve birçok erken aşama blockchain şirketinin gelişimine yardımcı olan bir girişim oluşturucu hızlandırıcısı olan Coinsilium’un CEO’sudur. Ek olarak, Eddy ayrıca aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi başka yerleşik kripto projesinde tohum yatırımcısı olarak hizmet vermiştir:

 • RSK
 • Factom
 • Blox.io
 • Indorse

Shaun Djie

Shaun, Digix’in kurucu ortağı ve COO’su ve Kenetic Capital’de Bölgesel Ortaktır. Digix, en temel anlamıyla altın külçelerin sayısallaştırılmasına yardımcı olan bir platform olarak düşünülebilir, böylece bölünebilir hale getirilebilir ve blok zincirine aktarılabilir..

Eric Benz

Benz, kullanıcılara anında 150’den fazla dijital para birimini (Bitcoin, Ethereum vb. Dahil) alıp satmanın hızlı ve güvenli bir yolunu sunan bir kripto para birimi değişim platformu olan Changelly’nin CEO’sudur..

Mai Fujimoto

Takipçileri tarafından “Bayan Bitcoin” olarak da bilinen Fujimoto, Gracone’nin CEO’su ve Bitcoin bağış web sitesi “Kizuna” nın kurucusudur..

Dmitriy Budorin

Budorin, çeşitli kripto para birimi borsaları ile ilgili eğitim anlayışıyla dünya çapında tanınmaktadır. Kendisi aynı zamanda iki kurulu projenin kurucu ortağı ve CEO’sudur:

Hacken: Proje, şu anda küresel blockchain ekosistemini etkileyen bir dizi siber güvenlik sorununu desteklemeye çalışan topluluk odaklı bir çabadır..

CER (Crypto Exchange Ranks): Platform, kullanıcılara dünyanın en iyi 50 kripto borsası arasında dengeli bir derecelendirme sağlıyor.

Sunny Lu

Sunny, üyeleri tarafından kolaylaştırılan (çoğu gerçek dünyadaki ekonomik sorunları çözmeye yönelik olan) çeşitli faaliyetlerden ekonomik değer elde eden halka açık bir blockchain projesi olan VeChain’in Kurucusu ve CEO’sudur.

Daryl Hok

Resmi doğrulama kullanılarak blockchain projelerinin daha güvenli hale gelmesine yardımcı olan bir firma olan CertiKOrg’un İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve COO’su Hok. Ek olarak, Daryl’in Yale Üniversitesi’nden (ekonomi ve psikoloji bölümlerinden) mezun olduğunu belirtmekte fayda var..

Alex Melikhov

Alex, çok sayıda varlığa dayalı sabit madeni para ve DeFi ürünü tarafından kullanılabilen çok zincirli bir çerçeve olan Equilibrium’un CEO’su ve kurucu ortağıdır..

George Zarya

George, müşterilerine yüksek derecede güvenlik, likidite ve bağlantı sunan Malta merkezli bir kripto para borsası olan Bequant’ın CEO’sudur. Buna ek olarak, Zarya aynı zamanda tüm dünyada blockchain ile ilgili birçok konferansta düzenli olarak konuşmacıdır..

Peter Todd

Peter Todd, muhtemelen en çok Bitcoin Core projesindeki çalışmaları ile tanınan bir geliştirici. Bu bağlamda, para biriminin kaynak koduna düzenli olarak katkıda bulunduğundan ve yıllar içinde küresel kripto topluluğunun son derece saygın bir üyesi haline geldiğinden bahsetmeye değer. Ek olarak, Todd aynı zamanda dünya çapında çeşitli konferanslarda görüşlerini paylaşmak üzere düzenli olarak davet edilen uygulamalı bir kriptografi danışmanı ve teknoloji konuşmacısıdır..

Jared Tate

Jared Tate, kripto ve blok zinciri teknolojisi söz konusu olduğunda iyi bilinen bir isimdir. Şu anda DigiPay LLC’nin Başkanı olarak görev yapıyor ve aynı zamanda hacimli, sınır ötesi parasal işlemleri daha akıcı ve sorunsuz hale getirmek için tasarlanmış açık kaynaklı, eşler arası merkezi olmayan bir ödeme ağı olan Digibyte’ın kurucusudur. adam. Konu ile ilgili olarak, Digibyte’ın tasarımının Bitcoin’in tasarımına oldukça benzediğine dikkat edilmelidir (yani çerçevesi halka açıktır ve tamamen merkezi değildir).

Fred Ehrsam

Fred, dünyanın en popüler kripto ticaret platformlarından biri olan Coinbase’i kurmak için firmadaki kazançlı pozisyonunu bırakan eski bir Goldmann Sachs çalışanıdır. Ek olarak, aynı zamanda Duke Üniversitesi’nden bir bilgisayar bilimi mezunudur ve geçmişte Paradigm gibi bir dizi başarılı blok zinciri ile ilgili projeye bağlanmıştır – sadece pazar araştırması ve ilgili yatırım eğilimi analizi ile ilgilenen özel bir grup. kripto piyasası.

Chris Dixon

Chris, en çok Andreessen Horowitz’in genel ortağı olarak bilinir. Sorumluluklarının bir parçası olarak, küresel olarak kendilerine bir iz bırakmaya devam eden bir dizi kripto girişiminde tohum yatırımcısı olarak çalıştı. Sadece bu değil, aynı zamanda Chris, son birkaç yılda küresel finans sektöründen büyük ilgi gören iki ana akım girişim girişiminin – yani SiteAdvisor ve Hunch’ın ortak kurucusu / CEO’su olarak görev yaptı..

Neeraj K Agarwal

Neeraj, bir süredir dijital para alanıyla ilgilenen bir kripto meraklısıdır. Durum devam ederken, popüler bir kripto politikası düşünce kuruluşu olan Coincenter için iş ve iletişim (biz-com) tarafını ele alıyor..

Marco Santori

Marco şu anda, şirketin yerel dijital para cüzdanı gibi bir dizi benzersiz teklif aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki işletmeleri birbirine bağlamayı amaçlayan hepsi bir arada bir kripto şirketi olan Blockchain’in Başkanı ve Baş Hukuk Sorumlusu (CLO) olarak çalışıyor. BTC kaşifi, vb. Son zamanlarda, Santori’nin hukuki gücü ona “Dijital Para Avukatları Dekanı” unvanını kazandırdı. Daha önce, Cooley LLP adlı bir hukuk firmasına bağlıydı ve burada esas olarak dijital para piyasasıyla ilgili konulara odaklandı..

Ben Davenport

Ben, muhtemelen en çok, 2011 yılında sosyal medya devi FB’ye satılan ve sonunda şimdi Facebook Messenger olarak bildiğimiz şeye dönüştürülen dijital bir platform olan Beluga’nın kurucusu ve CTO’su olarak biliniyor. Buna ek olarak, Davenport daha önce bir dizi çokuluslu şirkette (Google ve Microsoft dahil) arka uç mühendisi olarak çalışmıştır..

Son olarak, şu anda Ben, Xapo, BitPay, Kraken, LedgerX, Zcash, Lightning Labs gibi bir dizi başarılı kripto ile ilgili projeye yatırım yapabildiği Blockchain Capital için bir girişim ortağı olarak çalışıyor..

Kyle Torpey

Kyle kendisini, birincil ilgi alanı Bitcoin ve blockchain teknolojisini içeren tam zamanlı bir serbest gazeteci olarak tanımlamayı seviyor. 2014’ten beri solo bir dergi olarak çalışan Kyle’ın makaleleri, Forbes, BitcoinMAgazine, NASDAQ, Business Insider (B.I.) gibi çok sayıda saygın medya kuruluşunda yayınlandı..

Aaron van Wirdum

Aaron, on yılın başından beri kripto sahnesinde yer alan bir teknoloji meraklısıdır. Şu anda, öncelikle dijital para birimi ve alt varlık alanıyla ilgili haberlerle ilgilenen saygın bir medya kuruluşu olan Bitcoin Magazine’de baş teknik editör olarak çalışıyor..

Peter Van Valkenburgh

Peter, bir süredir piyasada olan, tanınmış bir kripto politikası düşünce kuruluşu olan Coin Center’da Araştırma Direktörü olarak çalışıyor. Kendisi ayrıca, insanları öz düzenleme, özyönetim ve geleneksel hukuk platformlarının genel etkinliğini artırmak için ağ teknolojilerinin nasıl kullanılabileceği ile ilgili çeşitli konular hakkında eğitmeyi amaçlayan “yasal teori” hakkında düzenli olarak yazan 2013 Google Politika Üyesi’dir..

Nic Carter

Nic, itibarı son birkaç yıldır istikrarlı bir şekilde büyüyen tanınmış bir kripto piyasası analistidir. Aynı zamanda bir dizi popüler kripto girişimine yatırım yapan bir şirket olan Castle Island Ventures’ın ortağıdır..

Matthew Green

Matthew muhtemelen en çok güvenlik teknolojisi / kriptografi ile ilgili çalışmalarıyla tanınıyor ve şu anda Johns Hopkins Üniversitesi’nde Bilgisayar Bilimleri Doçenti olarak çalışıyor. Green’in engin bilgi birikimi ve genel uzmanlığı, gizliliği artırılmış bilgi depolama sistemleri, eliptik eğri kripto sistemleri ve anonim dijital varlıklar dahil olmak üzere bir dizi gelişen alanda çalışmasına izin verdi..

Andrew Miller

Andrew, çalışmaları öncelikle merkezi olmayan fikir birliği mekanizmalarının yanı sıra yeni blockchain platformlarıyla ilgilenen saygın bir araştırmacıdır. Şu anda, bilgisayar mühendisliği ve bilimi ile ilgili popüler dersler verdiği Illinois Üniversitesi’nde doçenttir. Sadece bu değil, aynı zamanda kripto para birimleri ve akıllı sözleşmelerle ilgili çeşitli girişimleri için Cornell Uni ve UC Berkeley’de Yardımcı Direktördür. Son olarak, Miller, Zcash, Tezos ve ChainLink gibi bir dizi popüler dijital para birimi projesine bağlıdır..

Jerry Brito

Jerry, kripto ve blok zinciri dünyasında popüler bir kişiliktir. Bununla birlikte, muhtemelen en çok açık blockchain ağlarını ve yenilikçilerin bunları kullanma haklarını korumayı amaçlayan popüler bir dijital hizmet platformu olan Coincenter’ın yönetici müdürü olarak biliniyor..

Wences Casares

Casares, birincil ilgi alanı Bitcoin ve kripto teknolojisi olan Arjantinli bir teknoloji uzmanıdır. Aynı zamanda dijital para birimlerinin (esas olarak Bitcoin) önemli bir savunucusudur ve amiral gemisi dijital varlığın bir gün tüm internet tabanlı parasal işlemler için birleşik bir evrensel ortam olarak hizmet edebileceğine inanmaktadır. Cesares şu anda, birincil teklifi bitcoin tabanlı bir banka kartı ile önceden oluşturulmuş bir BTC cüzdanı olan bir dijital teknoloji firması olan XAPO’nun CEO’su..

Bram Cohen

Cohen, en çok BitTorrent’in yerel eşler arası (P2P) protokolünün yaratıcısı ve yazarı olarak tanınan dünyaca ünlü bir dijital programcıdır. Sadece bu değil, aynı zamanda San Francisco Körfezi bölgesinde düzenlenen bir P2P korsanları kongresi olan CodeCon’un kurucu ortağı ve Codeville’in ortak yazarı – artık kullanılmayan dağıtılmış bir revizyon kontrol sistemi. operasyon.

Alex Morcos

Alex, otomatik ticaret sektörünün ilk öncülerinden biri olarak kabul ediliyor – kısmen, ortalama yatırımcı için piyasa ticaretini daha verimli ve modern hale getirmeyi amaçlayan bir girişim olan Hudson River Trading ile yaptığı çalışmalar sayesinde. On yılın başından beri, öncelikle Bitcoin ve bununla ilişkili kripto teklifleriyle ilgileniyor. 2014 yılında Morcos, öncelikle mühendisler için Bitcoin programlama parçalarını geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir platform olan Chaincode’u kurdu..

Neha Narula

Bayan Narula şu anda, yalnızca kripto para birimleri ve diğer blok zinciri ile ilgili teknolojilerle ilgilenen MIT Dijital Para Birimi Girişimi’nin Direktörüdür. Ek olarak, Narula’nın doktora derecesine sahip olduğunu da belirtiyor. ve geçmişte ölçeklenebilir dağıtılmış sistemler ve veritabanları ile kapsamlı bir şekilde çalıştı.

Gavin Wood

Gavin Wood, Ethereum’un kurucu ortağı ve eski CTO’su olan bir İngiliz bilgisayar uzmanıdır. 2014’te, bugün programcılar tarafından yeni akıllı sözleşmeler oluşturmak için kullanılan, son derece iyi bilinen bir programlama dili olan Solidity’nin arkasındaki temel fikri ortaya koydu. Ayrıca Wood, Parity Technologies’in kurucusu, Başkanı ve CTO’su ve Polkadot çerçevesinin yazarıdır..

Leigh Cuen

Leigh, şu anda dünyanın önde gelen kripto medya yayın evlerinden biri olan Coindesk’te çalışan saygın bir teknoloji yazarıdır. Ek olarak, çalışmaları Newsweek Japan, International Business Times ve Racked gibi çok sayıda diğer tanınmış satış noktalarında da yayınlandı..

Ryan Shea

Ryan, uzmanlık alanı bilgisayar bilimi, makine mühendisliği ve blok zinciri teknolojisi gibi bir dizi farklı alanı içeren son derece saygın bir kripto uzmanıdır. Ayrıca, kullanıcıların kişisel verilerini (kimlik belgeleri gibi) tam olarak kontrol etmelerine yardımcı olmayı amaçlayan merkezi olmayan bir bilgi işlem ağı ve dapp ekosistemi olan Blockstack’in kurucu ortağıdır..

Brian Hoffman

Brian Hoffman, en çok, kullanıcıların Bitcoin kullanarak parasal borsaları kolaylaştırmasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir P2P pazarı olan OpenBazaar’da yazılım çözümleri oluşturmakla ilgilenen bir firma olan OB1’in CEO’su ve kurucu ortağı olmasıyla tanınır. Geçmişte Brian, bir dizi Fortune 500 şirketinde ve ABD Savunma Bakanlığı gibi devlet kurumlarında çalıştı..

Christopher Allen

Allen, uzmanlık alanı dijital güvenlik, mahremiyet ve güveni içeren tanınmış bir girişimci ve teknoloji uzmanıdır. İnternet şifrelemesinin öncülerinden biri olarak tanınmaktadır ve TLS Güvenlik Standardının ortak yazarıdır..

Nicolas Cary

Cary kendini seri girişimci, kripto meraklısı ve genel teknoloji uzmanı olarak tanımlamayı seviyor. İş dünyası ve liderlik ile ilgili çeşitli niş alanlarında bir dizi dereceye sahiptir ve aynı zamanda BCSD için Komiserler Kurulu’nun (Sürdürülebilir Kalkınma için Blok Zinciri Komisyonu) kurucu üyesidir..

Sergio Demian Lerner

Sergio, Twitter’da on altı binin üzerinde takipçisi olan Arjantinli bir kripto uzmanıdır. Halen serbest çalışan bir kripto para birimi güvenlik danışmanı olarak çalışıyor ve çeşitli blok zinciri ile ilgili teknolojilerle ilgili içgörüleriyle tanınıyor..

Patrick Murck

Patrick, öncelikle kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisi ile ilgili davalarla ilgilenen bir avukattır. Geçmişte, bir dizi dijital para tabanlı projeye bağlıydı. Örneğin, organizasyonun Genel Danışmanı ve İcra Direktörü olarak görev yaptığı Bitcoin Vakfı’nın kurucu ortağıdır. Murck, sadece bu değil, aynı zamanda Bitcoin kullanımıyla dünya çapında hayırsever bağışları kolaylaştırmayı amaçlayan, kar amacı gütmeyen bir girişim olan BitGive Vakfı’nın Başkan Kurulu üyesidir..

Oleg Andreev

Oleg, geçmişte bir dizi popüler projeyle ilişkilendirilmiş, yaygın olarak bilinen bir kripto geliştiricisidir. Örneğin, gizlenmiş varlıkları ve ZK akıllı sözleşmeleri olan bir blockchain sanal makinesi olan ZkVM’nin yazarıdır – Gitbox, CoreBitcoin ve BTCRuby. Bu yetmediyse, Dalek Bulletproofs’un arkasındaki kişi de odur..

Alan Silbert

Alan, kripto teknolojisi dünyasının en popüler isimlerinden biridir. Şu anda INXLimited adlı bir şirket için çeşitli yeni düzenlenmiş kripto para birimi ve güvenlik belirteci platformlarının oluşturulmasında yer alıyor. Ek olarak, geçmişte çeşitli bankacılık şirketleri için çalışmış olan büyük bir Bitcoin müjdecisidir. Son olarak, aynı zamanda, çeşitli dijital para birimlerinin nasıl satın alınacağı, benimseneceği ve depolanacağı konusunda sıradan kripto meraklılarına öğretmeyi amaçlayan bir platform olan BitPremier’in kurucu ortağı ve geliştiricisidir.

Jonas Schnelli

Jonas, uzun süredir Bitcoin Core projesine dahil olan, oldukça saygın bir kripto geliştiricisidir. Ayrıca, Digital Bitbox’ın kurucu ortağıdır ve Linux, iOS, Mac OS X vb. İşletim sistemi kullanıcıları tarafından kullanılabilen ‘libbtc’ adlı bir Bitcoin kitaplığının geliştirilmesinde aktiftir..

Paul Sztorc

Paul, en çok Bitcoin ile ilgili çalışmaları ile tanınan bağımsız bir araştırmacıdır. Bununla birlikte, aynı zamanda Tierion’da Araştırma Direktörü ve birden fazla blok zincirinin tek bir kripto ekosistemiyle uyumlu hale gelmesini sağlamayı amaçlayan dijital bir protokol olan Drivechain’in arkasındaki birincil güçlerden biridir..

Nassim Nicholas Taleb

Nassim, Lübnanlı-Amerikalı bir teknoloji girişimcisi, istatistikçi, eski tüccar ve risk analisti. Çalışması, yalnızca kripto dünyasıyla sınırlı olmasa da, bu alanda oldukça saygı görüyor, çünkü rastgelelik, olasılık ve belirsizlikle ilgili bir dizi konuyu ele alıyor..

Luke Dashjr

Luke, küresel kripto dünyasında daha çok “Luke-Jr” olarak tanınıyor. Eligius madencilik havuzunun kurucusunun yanı sıra BTC Core geliştiricisidir. Sadece bu değil, aynı zamanda bugüne kadar Dasjr’in Bitcoin Core’un merkezi çerçevesine 200’den fazla katkı sağladığını ve hatta GitHub’da kendi BIP (Bitcoin İyileştirme Önerileri) bölümüne sahip olduğunu belirtmek gerekir..

Nathaniel Popper

Popper, temel ilgi alanı finans, fintech ve dijital teknolojide olan San Francisco merkezli bir gazetecidir. Geçmişte, New York Times gibi bir dizi köklü medya kuruluşunda çalıştı ve hatta “Digital Gold: Bitcoin ve Misfits and Millionaires’in iç hikayesi” adlı çok satan bir kitap yazdı.

En Bilinen Kripto Etkileyenler Listesi Güncellemeleri

Bitcoin etkileyicileri

Tüm bu en iyi kripto para birimi etkileyicileriyle ilgili söylenecek ve takip edilecek çok şey var. Aynı nefeste, kripto piyasasının, geçen yıl BTC fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 20.000 $ ‘dan düşük 3.000 $’ a (sadece bir yıl içinde ). Bu, bu blockchain liderlerinin çoğunun su yüzüne çıktığı, işler zorlaştığında (ve daha yüksek sesle) ortaya çıktı. Ancak sadece dostça bir hatırlatma, bu popüler ve etkili bitcoin’ciler tanrı değil. Ve yatırım tavsiyeleri ile ilgili temel çıkarımları kullanmak veya fikirleri etkilemek kadar büyük olasılıklara sahip bir kristal küreye sahip olma şansı zayıftır..

Tüm bu önemli bitcoin etkileyicileri, cryptoverse içinde yenilikçi işler yapıyor ve gerçek öncüler, mühendisler olarak ortaya çıktılar ve akranları arasında görenler olarak hatırlanacaklar. Yukarıdakilerin her biri hakkında söylenecek çok şey var. Ancak, bu bireylerden bir şeyler öğrenme fırsatını yakalayın, aynı zamanda onların da insan olduğunu bilin ve söylediklerini söyleyin, tweetlediklerini, doğru ya da yanlış, tweet atın. Kripto twitterında akıllı olun, tanınmış kripto etkileyicileriyle başlayın ve ağınızı oradan genişletin. Madeni paranız, projeniz veya beğeniniz ne olursa olsun, listeye yeni ‘ünlüler’ olarak eklemeye devam edeceğiz ve popüler insanlar dünya çapında tanınır ve duyulur. Dünya bitcoin ve kriptoları benimsemeye devam ederken bir gün bu blockchain influencer’ları listesi ilk 236’dan ilk 1.000’e çıkacak..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me