coingecko incelemesi

CoinGecko, dijital para birimlerini çeşitli faktörlere göre sıralayan bir kripto para birimi piyasa sıralaması web sitesidir. Bugün CoinGecko hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklıyoruz.

CoinGecko nedir?

CoinGecko.com’da çevrimiçi olarak bulunan CoinGecko, kripto alanının 360 derecelik piyasa genel bakışını sunan bir web sitesidir. CoinMarketCap gibi CoinGecko da ticaret hacmi, fiyat, dolaşımdaki arz ve diğer ilgili ölçümlere göre en iyi kripto para birimlerini gösterir..

CoinMarketCap’in aksine CoinGecko’nun bazı ek özelleştirme seçenekleri vardır. Örneğin, kripto para birimlerini son 1 saat içindeki fiyat hareketlerine göre sıralayabilirsiniz. Ayrıca çeşitli kripto para birimlerinin tüm zamanların en yüksek seviyesini anında görüntüleyebilirsiniz..

CoinGecko ayrıca, her bir kripto para birimini son geliştirme faaliyetlerine göre görüntüleyebileceğiniz bir “geliştirici” bölümüne sahiptir. Örneğin, belirli bir kripto para birimi için yıldızların, çatalların, izleyicilerin ve katkıda bulunanların sayısını kontrol edebilirsiniz. CoinGecko, son dört hafta boyunca bir işlem tablosu bile görüntüleyerek, her bir madeni para için geliştirme faaliyetinin nasıl yükseldiğini ve düştüğünü görmeyi kolaylaştırıyor..

Her bir madalyonun sosyal durumu için benzer ölçümleri görüntüleyebilirsiniz (Reddit abonelerinin sayısı, Telegram kullanıcıları, Twitter takipçileri ve Facebook beğenileri dahil).

Yukarıdaki metriklerin tümüne dayalı olarak, her jetona bir Gecko puanı verilir. Örneğin Bitcoin,% 92 Geliştirici Gecko puanına ve% 82 Sosyal Gecko puanına sahiptir ve toplamda% 88 puan verir. Bir sonraki en yüksek kripto paralar ETH (% 77), XRP (% 71) ve BCH (% 71)..

Tüm bu nedenlerden ve daha fazlasından dolayı, birçok kişi CoinMarketCap ve benzeri jeton sıralaması web siteleri yerine CoinGecko’yu tercih ediyor. Aynı sıralama bilgilerini bir bakışta alabilirsiniz, ancak bitcoin fiyatının yanı sıra çok daha fazla bilgiyi de ortaya çıkarabilirsiniz..

CoinGecko, Nisan 2014’te piyasaya sürüldü ve onu dünyadaki en büyük ve en eski kripto para veri toplayıcılarından biri haline getirdi. Şirketin merkezi Kuala Lumpur, Malezya’da bulunmaktadır..

CoinGecko Özellikleri

CoinGecko’nun temel özellikleri şunları içerir:

İlk 100 Para: CoinGecko, piyasa değerine göre ilk 100 kripto parayı listeler. Madeni paraları USD cinsinden piyasa değerlerine göre veya düzinelerce diğer itibari para veya kripto para birimlerinde görüntüleyebilirsiniz..

Paraları Karma Algoritmasına Göre Filtrele: Yalnızca Ethash hashing algoritmasını kullanan tokenları mı görüntülemek istiyorsunuz? Yalnızca delege edilmiş hisse senedi kanıtlarını mı karşılaştırmak istiyorsunuz? CoinGecko ile madeni paraları bir dizi farklı faktöre göre filtreleyebilirsiniz..

coingecko özellikleri

Paraları Platforma Göre Filtrele: Paraları üzerinde oluşturuldukları platforma (Stellar, Waves veya VeChain gibi) göre filtreleyebilirsiniz..

coingecko faydaları

Paraları Diğer Kategorilere Göre Filtrele: Madeni paraları, düzinelerce diğer ölçümler arasında “varlık destekli jetonlar”, “iletişim”, “enerji”, “kumar” ve “borsaya dayalı jetonlar” dahil olmak üzere bir dizi başka kategoriye göre filtreleyebilirsiniz..

coingecko seçenekleri

Tüm Zamanların En Yükseğini Göster: CoinGecko, tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana o kripto para biriminin değerindeki düşüş ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıldığı tarih dahil olmak üzere, büyük kripto para birimlerinin tüm zamanların en yüksek değerlerini anında görüntülemenizi sağlar. En iyi 100 kripto para birimini tüm zamanların en yüksek seviyesine göre kolayca karşılaştırabilirsiniz. Örneğin, BTC’nin 16 Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.665.39 $ ‘a ulaştığını ve bu noktadan bu yana% 52.8 düştüğünü görebilirsiniz. Ayrıca, BCH’nin 20 Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan $ 3.785.82’ye ulaştığını ve bu noktadan bu yana% 92.4 düştüğünü görebilirsiniz..

coingecko piyasa değeri verileri

Geliştirici Etkinliğine Göre Sıralama Paraları: CoinGecko’nun en popüler özelliklerinden biri, geliştirici faaliyetlerine göre para sıralamalarını görüntüleyebilmenizdir. CoinGecko, herhangi bir token projesi için yıldızların, çatalların, izleyicilerin ve katkıda bulunanların sayısını ve ayrıca son dört haftadaki taahhütlerin sayısını gösteren tablolara sahiptir. Taahhüt faaliyeti çizelgesi, hangi projelerin faaliyette büyüdüğünü ve hangilerinin küçüldüğünü görmeyi kolaylaştırır. Monero’nun (XMR) kripto alanında en çok katkıda bulunan üçüncü kişi olduğunu (yalnızca BTC ve ETH’nin arkasında), piyasa değerinde genel olarak 13. sırada olmasına rağmen şaşırabilirsiniz.

coingecko madeni para sıralaması

Sosyal Etkinliğe Göre Sıralaması Paraları: CoinGecko, coinleri sosyal aktiviteye göre sıralama yeteneği ile de popülerdir. CoinGecko, bir projeye eklenen Reddit abonelerinin, Telegram kullanıcılarının, Facebook beğenilerinin ve Twitter takipçilerinin sayısını gösterir. Bu her zaman mükemmel değildir çünkü bitcoin gibi belirli coin’ler ve resmi Telegram veya Facebook sayfası yoktur. Bununla birlikte, hangi madeni paraların gelişen sosyal topluluklara sahip olduğu hakkında bir bakışta bilgi sağlar..

coingecko kripto piyasası aktivitesi

Blockchain Metriklerine Göre Sıralama Paraları: Son olarak CoinGecko, coinleri belirli blockchain ölçümlerine göre karşılaştırmanıza izin verir. İlk 100 kripto para biriminin her biri tarafından kullanılan fikir birliği mekanizmasının yanı sıra düğüm sayısı, saniye başına işlem, bloklar, dolaşımdaki arz, toplam arz ve dolaşım yüzdesini görüntüleyebilirsiniz. Diğer birkaç madeni para karşılaştırma web sitesi bunun gibi bir bakışta bilgi sağlar.

coingecko belirteç verileri

Türev Piyasaları Görüntüleyin: CoinGecko, bitcoin kalıcı sözleşmelerinin hacmi, bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri ve diğer kripto türevleri dahil olmak üzere türev piyasalarını kontrol etmenizi sağlar. Hangi borsaların en popüler olduğunu, hangi sözleşmelerin hacminin arttığını ve kripto vadeli işlemleriyle ilgili diğer bilgileri görebilirsiniz..

Türev Pazar Bilgisi: CoinGecko ayrıca belirli bilgiler için türev piyasaları kontrol etmenizi sağlar. Örneğin, bitcoin vadeli işlem sözleşmeli her bir borsa için temeli, spread’i, fonlama oranını, açık faizi ve 24 saatlik ticaret hacmini görebilirsiniz..

Kiriş Güncellemeleri: CoinGecko, doğrudan her kripto projesinin geliştiricilerinden gelen güncellemeleri içeren “ışın güncellemeleri” yayınlar. Yalnızca belirli kategorilerdeki güncellemeleri görüntülemeyi seçebilirsiniz. Veya tüm projelerdeki tüm güncellemeleri görüntüleyebilirsiniz.

Trend: CoinGecko, büyük hareket edenler, yüksek hacimli jetonlar ve son eklenen jetonlar dahil olmak üzere trend olan kripto para birimlerini listeler..

Değişim Sıralaması: CoinGecko, borsaları 24 saatlik işlem hacmi (normalleştirilmiş ve normalize edilmemiş), ziyaretler (SimilarWeb’den), jeton sayısı ve işlem çifti sayısı dahil olmak üzere bir dizi ölçüme göre sıralar. Her borsanın ayrıca bir CoinGecko Güven Puanı vardır. Kasım 2019 itibarıyla, Binance, Bitfinex, Kraken, KuCoin, Poloniex ve Bittrex dahil olmak üzere altı borsada mükemmel bir 10 TrustScore var..

Kripto Haberleri ve Güncellemeler: CoinGecko, web sitesinde son olayların kapsamı, API güncellemeleri, profesyonel çalışmalar ve raporlar, haber bültenleri, vızıltı raporları, bitcoin yarılanma programları ve çok daha fazlası dahil olmak üzere birçok kripto araştırması, haberi ve analizi bulunmaktadır. Kriptodaki en son güncellemeler hakkında bir bakışta bilgi almak istiyorsanız, CoinGecko harika bir kaynaktır..

Madeni Paraya Özgü Bilgiler: CoinGecko, her kripto para birimi için ayrı profillere sahiptir. Bireysel profiller, her bir para birimine genel bir bakış sağlar. Örneğin, madalyonun web sitesine bağlantıları görüntüleyebilir, gezginleri, cüzdanları, kaynak kodunu ve toplulukları engelleyebilirsiniz. Kripto para biriminin zaman içindeki fiyat hareketlerinin, son blok zinciri etkinliğinin ve çok daha fazlasının bir grafiğini görüntüleyebilirsiniz..

Teknik Analiz: CoinGecko, her bir coin için teknik analizi otomatik olarak hesaplar. Bu teknik analiz, TradingView aracılığıyla sağlanır. Örneğin, son 15 dakikadaki teknik analizin, BTCUSDT’ye 17 alış sinyali, 9 nötr sinyal ve 2 satış sinyaline dayalı bir “satın alma” sinyali verdiğini görebilirsiniz..

Mobil uygulamalar: CoinGecko, iOS veya Android için mobil uygulamalar sunar. CoinGecko uygulaması, mevcut işlem hacmine göre dünya çapında 2.000’den fazla kripto fiyatlarını takip etmenize olanak tanır.

Chrome Uzantısı: CoinGecko, CoinGecko’nun mobil uygulamalarına benzer şekilde çalışan bir Google Chrome uzantısına sahiptir..

Gündüz ve Gece Modu: CoinGecko bir gün (ışık) ve gece (karanlık mod) sunar.

Çoklu Dil Desteği: CoinGecko İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Lehçe, Romence, Macarca, Felemenkçe, Portekizce, İsveççe, Vietnamca, Türkçe, Rusça, Korece, Japonca, Çince, Arapça, Tayca, Malayca ve Endonezce olarak mevcuttur.

Metodoloji Hakkında Şeffaflık: CoinGecko, metodolojisi hakkında diğer madeni para sıralaması web sitelerinden daha fazla bilgi yayınlar. Şirket, madeni paraların nasıl listelendiği, örneğin döviz sıralamalarının nasıl hesaplandığı ve sitedeki diğer tüm bilgilerin nasıl çalıştığı konusunda tamamen şeffaftır..

Listeleme Ücreti Yok: CoinGecko, herhangi bir listeleme ücreti talep etmez. Madeni paraların listelenmesi için temel gereksinimleri karşılaması gerekir (çalışan bir web sitesi ve teknik inceleme gibi). CoinGecko toplamda 6.000’den fazla dijital token listeliyor.

Gecko Skorları: CoinGecko, geliştiricisine ve sosyal metriklerine bağlı olarak her bir token’e toplam bir CoinGecko puanı verir. Örneğin, geliştirici ölçümleri için% 92 ve sosyal ölçümler için% 82 puan aldığı için BTC’nin toplam Gecko puanı% 88’dir..

coingecko para listeleri

CoinGecko Nasıl Kullanılır

CoinGecko’nun kullanımı kolaydır. Başlamak için CoinGecko.com’u ziyaret etmeniz yeterli.

Web sitesinin ön sayfası, piyasa değerine göre en iyi 100 kripto paranın bir listesini içerir. CoinGecko varsayılan olarak USD kullanır. Madeni paraları fiyatlarına, işlem hacimlerine veya dolaşımdaki arzlarına göre sıralayabilirsiniz. 1saat, 24saat ve 7d fiyat değişikliklerini de görüntüleyebilirsiniz.

coingecko piyasa grafikleri

Herhangi bir belirli jetonla ilgili bilgileri görüntülemek için, listeden o jetona tıklamanız yeterlidir. Her bir madeni paranın sayfası, tarihsel fiyat hareketleri, karma algoritma, blok zinciri ve çok daha fazlası hakkında kapsamlı bilgiler içerir. Tipik CoinMarketCap sayfasında bulduğunuzdan daha fazla bilgi var.

coingecko bitcoin fiyat tablosu

CoinGecko, tüm zamanların en yüksek değerlerine, geliştirici ölçütlerine, sosyal ölçütlere, blok zincirlerine ve genel Gecko puanlarına göre madeni paralar için ayrı sıralama sayfalarına sahiptir. Her metrik için grafikleri görüntülemek için CoinGecko sayfasındaki bağlantılardan herhangi birine tıklamanız yeterlidir..

Madeni paraları belirli kategorilere veya kriterlere göre filtrelemek ister misiniz? Bunu “Filtre” sekmesine tıklayarak yapabilirsiniz. Madeni paraları örneğin hash algoritmalarına veya platformlarına göre filtreleyebilirsiniz. Madeni paraları belirli kategoriler için de filtreleyebilirsiniz – iletişim jetonları veya gig ekonomi jetonları gibi.

CoinGecko ile ilgili diğer bilgileri görüntülemek için, üst başlıktaki bağlantılara tıklayın.

Örneğin vadeli işlem piyasaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için “Türevler” i tıklayabilirsiniz. Örneğin çeşitli vadeli işlem sözleşmeleri için işlem hacmini, fonlama oranını ve 24 saatlik fiyat değişikliklerini anında görüntüleyebilirsiniz..

coingecko kripto türevleri çizelgeleri

CoinGecko ayrıca borsaları işlem hacmine, jeton sayısına ve işlem çifti sayısına göre sıralar. Borsaya özgü bilgileri bir bakışta görüntülemek için üst şeritten “Borsalar” ı tıklayın.

coingecko izleme hacimleri

Üst başlıktaki diğer bölümler, CoinGecko blogundan ve bağlı bloglardan güncellemeleri içeren genel bir haber bölümünü içerir..

Ayrıca, büyük kripto geliştirme ekiplerinin son güncellemelerini vurgulayan bir “Işın” bölümü de var. Gürültüyü filtrelemek ve yalnızca kripto geliştiricilerinin en son güncellemelerini görüntülemek istiyorsanız, “Işınla” bölümü başlamak için harika bir yerdir.

coingecko blockchain ekipleri

CoinGecko başlığının geri kalanı karşılaştırmalar, videolar, etkinlikler, kripto endeksleri, bitcoin yarılanma bilgileri ve daha fazlasına bağlantılar içerir.

CoinGecko Nasıl Çalışır?

CoinGecko, büyük borsalara doğrudan API’ler aracılığıyla bağlanarak çalışır. CoinGecko, bu borsalardan veri alır, ardından bu verileri haftanın 7 günü 24 saat kendi web sitesinde otomatik olarak yayınlar..

CoinGecko ayrıca, popüler pazar analizi platformu TradingView’den ve diğer bazı üçüncü taraf kuruluşlardan (her bir borsa web sitesine benzersiz ziyaretleri izlemek için SimilarWeb gibi) veri analizi toplar..

Kasım 2019 itibarıyla CoinGecko 392 borsa ve 6,036 jeton listeliyor.

CoinGecko her borsadan ham verileri alıp yayınlamaz. Platform, aykırı değerleri ve hatalı verileri tespit etmek için kendi dahili formülünü kullanır. Ardından bu bilgileri renkli, okunması kolay grafikler halinde yayınlar..

coingecko nasıl çalışır

CoinGecko’da listelenen bir token almak ücretsizdir. şirket hiçbir zaman listeleme ücreti talep etmez. CoinGecko’da listelenen bir kripto varlığa sahip olmak için belirli listeleme kriterlerini karşılamanız gerekir. Çalışan bir web siteniz, çalışan bir blok gezgini, API destekli bir borsada listeleme ve mevcut tedarik hakkında net bir iletişiminiz olmalıdır..

CoinGecko, çalışan bir web sitesine, tamamen şeffaf ve tanımlanabilir bir ekibe ve teknik incelemeye sahipse bir ICO da listeleyecektir..

CoinGecko, çalışan bir borsa web sitesine, API ile eşleşen doğru bir ticaret hacmine, çalışan bir REST API belgesine ve ekibin herhangi bir sorun için iletişim kurabileceği bir temsilciye sahip herhangi bir borsayı listeleyecektir..

coingecko listeleme kriterleri

CoinGecko, metodolojisi konusunda tamamen şeffaftır. Platformun kripto varlıklarını izleme, grafik oluşturma ve sıralama metodolojisini görüntüleyebilirsiniz. İşte.

CoinGecko Fiyatlandırması

CoinGecko’nun kullanımı ücretsizdir. Web sitesinin premium abonelik seçeneği yoktur. Mobil uygulamalar ve Chrome uzantısı da tamamen ücretsizdir.

Bugün CoinGecko, ana sayfasında yalnızca üç reklam sunuyor.

CoinGecko’nun web sitesinin altında, birden fazla bağış bağlantısı bulacaksınız..

CoinGecko hakkında

CoinGecko’nun merkezi Malezya’nın Kuala Lumpur şehrinde bulunmaktadır. Şirket Nisan 2014’te kuruldu.

Yıllar geçtikçe CoinGecko, gittikçe daha çok ihtiyaç duyan bir alanda profesyonel araştırmalar sunmak için bir isim yaptı. CoinGecko, kripto para birimi araştırması üretmek için Western University ve Humboldt Universitat Zu Berlin ile ortaklık kurdu. CoinGecko’nun araştırması, Handbook of Digital Currency ve Handbook of Blockchain, Digital Finance ve Inclusion gibi kitaplarda yayınlandı..

coingecko kripto ekibi

CoinGecko ayrıca Malezya Küresel İnovasyonu tarafından desteklenmektedir & Yaratıcılık Merkezi (MaGIC).

CoinGecko ekibinin kilit üyeleri arasında TM Lee (Kurucu Ortak) ve Bobby Ong (Kurucu Ortak) bulunmaktadır..

Son söz

CoinGecko bir madeni para karşılaştırma sitesinden çok daha fazlasıdır. Site, bir dizi faktöre dayalı olarak kripto piyasalarının temel bir analizini sağlar..

CoinGecko, fiyatı, hacmi ve piyasa değerini takip etmenin yanı sıra sosyal ölçümleri, geliştirici etkinliğini ve zincir içi ölçümleri de analiz eder. CoinGecko ile kullanıcılar, herhangi bir kripto projesi hakkındaki bilgilere bir bakışta kolayca erişebilir ve büyük kripto projelerinin rakiplerle karşılaştırmasını görebilir..

Kripto alanı için madeni paralar, borsalar, türev piyasalar ve daha fazlası hakkında kapsamlı bilgi arıyorsanız, CoinGecko internetin en iyi seçeneklerinden biridir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me