Telegram’ın bugün kripto toplulukları için baskın platform olmaya devam ettiği bir sır değil.

Güvenlik, veri gizliliği ve şifrelemeye (güle güle, Facebook!).

Ancak binlerce, on binlerce ve hatta yüz binlerce üyesi olan büyük Telegram topluluklarına katılan herkesin onaylayabileceği gibi, mobil sohbet uygulaması bu kadar büyük sayılarla her zaman zarif bir şekilde ölçeklenmiyor.

Bu kadar büyük Telegram topluluklarının Topluluk Yöneticileri ve yöneticileri bu acıyı daha da şiddetli hissedecekler: Telegram bugün kripto toplulukları için sahip olunması gereken bir şeyken, bu tür toplulukları geniş ölçekte yönetmek büyük zorluklar getiriyor.

Günümüzde kripto topluluğu yöneticileri, diğer şeylerin yanı sıra şunlardan sorumludur:

 • Topluluk üyelerini spam gönderenlerden, dolandırıcılardan ve trollerden korumak.
 • Grup içinde verimli ve sağlıklı konuşmalara rehberlik etmek.
 • Yeni üyeler için sıcak ve samimi bir ortam yaratmak.
 • Topluluğu projeden / işletmeden en son haberler, güncellemeler ve kaynaklardan haberdar etmek ve güncel tutmak.
 • Topluluk üyelerinden gelen soruları yanıtlamak ve soruları yanıtlamak
 • Kötü davranışları cezalandırarak ve iyi davranışı ödüllendirerek grubun kültürünü ve tonunu belirlemek.

(Kripto topluluğu yönetiminin gelişen rolünü ücretsiz e-kitapta daha fazla öğrenebilirsiniz, “Kripto Topluluk Yönetiminin 7 Sütunu”)

Telegram sağlam bir mobil sohbet deneyimi ve devasa ağ efektleri sağlarken, Telegram Topluluk Yöneticilerine ve Yöneticilerine bu grupları geniş ölçekte etkili bir şekilde yönetmek için ihtiyaç duydukları araçları sunmakta yetersiz kalıyor..

Ve işte burada Zincirli yakıt, özellikle büyük ölçekli kripto toplulukları için tasarlanmış yeni bir Telegram yönetim aracı geliyor.

Chainfuel, bu yıl Şubat ayında kripto endüstrisinde patladı. Ücretsiz Telegram Analizi & Anti-Spam Botu ön sayfasına Ürün Avı.

Birkaç büyük ölçekli kripto topluluğu için Telegram Community Management Services çalıştıran deneyimlerinin başarısından yola çıkan Chainfuel ekibi, Telegram Topluluk Yöneticilerinin tüm ortak iş akışlarını otomatikleştirecek ve kolaylaştıracak, topluluklarını daha güvenli ve ilgi çekici hale getirecek bir ürün geliştirdi. ve bilgili.

Ve bugün Chainfuel kullanan (NEO, Ontology, Quoine, mybit ve daha fazlası dahil) en iyi kripto projelerinin büyüyen listesine dayanarak, ürün sektördeki en büyük isimler arasında yankılanıyor gibi görünüyor..

Bugün, Chainfuel iki hizmet kademesi sunmaktadır: Chainfuel Free ve Chainfuel PRO

Chainfuel Free, Telegram’a yeni başlayan küçük gruplar, hobiler ve erken aşama girişimleri için tasarlanmıştır ve kullanıcılara ücretsiz Telegram Analytics, Spam Engelleme ve hafif bir CRM aracı sunar.

Analitik

Topluluğunu Telegram’da yöneten herhangi bir işletme için, pazarlama, halkla ilişkiler ve topluluk yönetimi çabalarınızın performansını ölçebilmeniz için topluluğun KPI’larını ve ölçümlerini izlemek önemlidir..

Telegram bu tür analizleri yerel olarak sunmasa da, Telegram Yöneticileri artık Chainfuel Analytics panosundan bu tür içgörülere erişebilir..

Chainfuel’in Analytics teklifiyle topluluk yöneticileri şunları görebilir:

 • Toplam Üye
 • Yeni Üyeler (herhangi bir zaman diliminde)
 • Ayrılmış Üyeler (herhangi bir zaman diliminde)
 • # Mesaj (herhangi bir zaman diliminde)
 • Günlük aktif kullanıcılar
 • Ortalama günlük mesajlar

Gösteren grafiklerin yanı sıra:

 • Zaman içinde grup boyutu
 • Mesajlar & zaman içindeki aktivite

Bu veriler parmak uçlarında olan Chainfuel’in müşterileri, toplulukları ve pazarlama stratejileri etrafında verilere dayalı kararlar alabilirler..

Chainfuel’in analitik teklifinde bulduğumuz önemli bir sınırlama, bize grubumuza ait geçmiş verileri gösterememesidir – istatistikleri yalnızca Chainfuel’i kurduğumuz andan itibaren gösterebilir..

Hayal kırıklığı yaratırken, Chainfuel’in kurucularından Matt Nguyen, bunun, grup verilerine erişmek için kullandıkları Telegram Bot API sınırlamalarından kaynaklandığını açıkladı, bu yüzden yetersiz.

Yine de, geçmiş verileri görmenin kolay bir yolu olmasını diliyoruz, bu nedenle bu sınırlamayla, Analytics’te Chainfuel 4/5 yıldız veriyoruz.

Spam Engelleme

Herhangi bir yüksek profilli kripto Telegram Grubunda bulunan herkesin onaylayabileceği gibi, spam bugün Telegram topluluklarını etkileyen en büyük faktörlerden biridir ve bu nedenle, spam ile mücadele günümüzde kripto topluluğu yöneticilerinin en önemli önceliklerinden biridir..

Telegram Yöneticilerinin spam ile mücadelesine yardımcı olmak için, Chainfuel, Yöneticilerin projelerinin benzersiz ihtiyaçlarına göre ayarlayabilecekleri uzun bir yapılandırma ayarları listesi sunar..

Chainfuel’in Anti-Spam özellikleri şunları içerir:

 • Genel Ayarlar = Katıl ve Mesajları Bırak’ı açma / kapatma
 • Yeni Üye Kısıtlamaları = yeni grup üyelerinin farklı türde mesajlar göndermesinin kısıtlandığı bir zaman aralığı belirleyin.
 • Global Mesaj Kısıtlamaları = farklı türdeki mesajları tamamen yasaklayın.
 • Kara Listeler / Beyaz Listeler = Farklı saldırgan diller, diğer kara liste sözcükleri ve beyaz listeye eklenen botlar yasaklanıyor.

Bu yapılandırma ayarlarına ek olarak, Chainfuel, spam gönderenlerin Telegram’da kullandığı en son tekniklere dayalı olarak sürekli güncellenen tescilli bir anti-spam makine öğrenimi algoritması kullanır..

Bir Chainfuel topluluğunda yapılan her gönderi, bilinen spam tekniklerine benzerlik açısından analiz edilir ve önemli bir eşleşme belirlenirse gönderi spam olarak işaretlenir ve silinir.

Chainfuel’in anti-spam özelliklerini geniş ölçekte gerçekten stres testi yapma şansımız olmasa da (test Telegram grubumuz spam gönderenler tarafından gerçekten saldırıya uğramadığından), Chainfuel’ın Anti-Spam kullanıcılarından birkaçıyla konuştuk. Chainfuel, istenmeyen postaları ortadan kaldırmak için son derece yardımcı oldu..

Yapılandırma ayarları bir hit gibi görünüyor – Yöneticilere denetim seviyelerini ihtiyaçlarına uyacak şekilde yapılandırma esnekliği veriyor, ancak Chainfuel’in anti-spam makine öğrenimi algoritmasını geliştirmek için yer olduğunu duyduk – bazıları daha zor. spam teknikleri hala zaman zaman gruplara giriyor, bu nedenle, Chainfuel alt düzey spam tekniklerinin çoğunu etkili bir şekilde ele alıyor gibi görünse bile, Telegram Yöneticilerinin yine de tetikte olması gerekecek..

Bunun için Chainfuel’a Anti-Spam için 4.5 / 5 veriyoruz.

CRM / Kişi Öngörüleri

Son olarak, Chainfuel, Telegram Yöneticilerine uzayda yeni bir özellik sunuyor: Telegram Topluluğu için hafif bir CRM.

Telegram Yöneticilerinin genellikle topluluk üyelerini bulup aramaları ve onlara belirli eylemleri gerçekleştirmeleri gerekir..

Telegram’ın yerel iOS uygulaması, topluluk üyeleri için basit bir arama işlevi sunsa da, her bir kişinin etkinliğini, katılım düzeylerini veya basit yönetici eylemlerinin ötesinde herhangi bir şeyi görme biçiminde başka bir şey sunmaz..

Test grubumuzda bununla uğraşırken ve diğer Chainfuel kullanıcılarıyla konuşurken – buradaki yeni olasılıklar hakkında anlaşılır miktarda heyecan var..

Chainfuel’in CRM ile Telegram Yöneticileri, ilk kez, bireysel Telegram topluluk üyelerindeki istatistikleri ve etkileşim numaralarını takip etme olanağına sahip..

Geçmiş mesajları, katılma / ayrılma tarihlerini ve # mesajı görebildik.

Dahası, belirli üyeleri işaretlememize izin veren bir özellik bulduğumuz için çok heyecanlandık, böylece gruba girdiklerinde bildirim alabildik – gözlerimizi topluluğumuzdaki belirli kişilere (balinalardan, etkileyicilere, sadece BFF’lere sekmeleri tutmak istiyoruz).

Ayrıca, Chainfuel’in Kurucu Ortağı Matt Nguyen, “CRM özelliğimizde gelecek çok şey var. Kullanıcı tabanınızda farklı işlemler gerçekleştirebileceğiniz segmentler ve anketler oluşturmanıza olanak tanıyan etiketleme ve gelişmiş aramayı tanıtacağız. & bireysel kullanıcı profillerine verilen yanıtları kaydedecek anketler, böylece siz de belirli yanıtlara göre filtreleme yapabilirsiniz. “

Telegram CRM ile güçlü fırsatlar ve bugüne kadar piyasada benzer teklifler görmemiş olmamız nedeniyle, Chainfuel’a CRM konusunda 5/5 veriyoruz (ve nereye gittiğini görmekten heyecan duyuyoruz.).

Chainfuel PRO

Chainfuel’in Ücretsiz teklifi, daha küçük projelere, hobilere ve ilk aşamadaki girişimlere Telegram’a yeni başlamaya yöneliktir ve grup boyutu veya kullanımında sınırlama olmaksızın% 100 ömür boyu ücretsizdir..

Geniş ölçekte Telegram grupları çalıştıran yerleşik projeler için, Chainfuel’ın PRO teklif daha gelişmiş anti-spam, analitik ve CRM araçlarının yanı sıra ücretsiz olarak sunulmayan bazı şeyler de dahil olmak üzere büyük ölçekli grupların talep ettiği daha fazla güç özelliği sunar:

 • Katılım Araçları
 • Karşılama Mesajları
 • Planlanmış Mesajlar
 • RSS Entegrasyonu
 • Anketler
 • Anketler
 • Özel Markalı Botlar
 • 1: 1 DM’ler

Chainfuel ekibi şu anda sınırlı bir süre ön satışında% 50 Chainfuel PRO yıllık planları sunuyor.

Not – Chainfuel son zamanlarda entegre Kyber Payments Widget, Kyber ağındaki herhangi bir ERC20 belirteci aracılığıyla kripto ödemelerini kabul eder.

Satış öncesi hakkında daha fazla bilgiyi şu adresten edinebilirsiniz: https://app.chainfuel.com/presale, veya içindeki ekiple iletişime geçin Chainfuel Telegram Topluluğu.

Sonuç

Telegram’ın son 1.8 milyar dolarlık token satışı ve köşede bekleyen Telegram Blockchain projesi ile Telegram ekosistemi için gelecek parlak..

Ve Telegram büyüdükçe, grup yönetimi, analitik, anti-spam ve içgörü araçlarına duyulan ihtiyaç da bununla birlikte artacaktır..

Telegram’da büyük toplulukları yöneten kripto projeleri için iş zordur, ancak Telegram botları ve otomasyon araçları son derece yardımcı olabilir.

Bunun için, Chainfuel’in testlerimizde sunduğu sonuçlardan memnun kaldık ve şirketin gelecekte neler saklayacağını görmek için sabırsızlanıyoruz..

Daha fazla bilgi edinin ve şu adresten ücretsiz olarak Chainfuel kullanmaya başlayın: https://www.chainfuel.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me