Popüler inanışın aksine, kredi puanları aslında sabit değildir. Biraz zaman ve uygun tekniklerle yetiştirilebilirler. Bazı insanlar kredilerini onarmaya çalışmaları gerektiğini bile bilmiyorlar. Bu 1 işaretten bir veya daha fazlasına sahipseniz, kredi onarımına bakmalısınız..

1. Son kredi kartı reddi

Yakın zamanda kredi, kredi kartı vb. Şeklinde kredi başvurusunda bulunduysanız ve reddedildiyseniz, bazı kredi onarım işlerini kullanma şansınız yüksektir. Yeterli gelir kaynağı olmaması veya çok sayıda yeni hesap gibi başka açıklamalar da vardır, ancak genel olarak, kötü kredi, inkarların bir numaralı nedenidir..

2. Faturalarınız başka birinin adı altında

Kredi geçmişiniz optimal olmadığı için elektrik veya gaz şirketinizin faturasında başka birinin adı varsa, kesinlikle kredi onarımına bakmanız gerekir. Faturalarınızda kimin adı olduğu konusunda endişelenmenize gerek yok çünkü sizin olmalı. Kredinizi ne kadar çabuk düzeltebilir ve isminizi faturalarınıza geri koyarsanız, o kadar iyidir. Bu şekilde, bunun için endişelenmenize gerek kalmayacak ve faturanızda adı geçen diğer kişinin sorumlu tutulma konusunda endişelenmesine gerek kalmayacaktır..

3. Borç tahsildarları telefonunuzu havaya uçuruyor

Büyük bürolardan herhangi biriyle kredi raporunuzda görünen bir borçla ilgili çağrılar alıyorsanız, borç tahsilat kurumlarında olduklarını iddia eden birçok dolandırıcılık olsa da, bunu düzeltmek için seçeneklerinize bakmalısınız. Duruma bağlı olarak, sadece paradan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda pek çok sinir bozucu telefon görüşmesinden de kurtulabilir..

4. Kimse kredilerinize kredi vermez

Arkadaşlarınız ve aileniz kredilerinize ortak olmak istemiyorsa, bu kredinizi düzeltmeniz gerektiğinin çok güçlü bir işaretidir. Bir müşteriye güvenmek zorunda olmak, genellikle kredinizi onarmaya çalışmanız gerektiğinin yeterince iyi bir göstergesidir, ancak kesinlikle bir müşterek imzacı alamamak açık bir işarettir..

5. Potansiyel işverenler, kredi kontrollerinden sonra sizi reddediyor

Şaşırtıcı bir şekilde, çoğu insan işverenlerinin birini işe almadan önce genellikle kredi kontrolleri yaptığını bilmiyor. Son zamanlarda bir iş bulmakta zorlanıyorsanız, zayıf kredi geçmişiniz bir faktör olabilir. Kredi raporunuzu kontrol edin ve kredi puanınızı onarmaya çalışın ve umarım gelecekte bir iş bulduğunuzda daha fazla başarı elde edersiniz..

6. Ev sahipleri başvurularınızı reddediyor

İşverenler gibi, birçok ev sahibi başvurunuzun bir parçası olarak geçmiş kredinize bakacaktır. Bu mantıklıdır, çünkü birinin ödemediği çok borcu varsa, kira ödemelerini zamanında yapma olasılıkları genellikle daha düşüktür. Zayıf krediye sahip olmak, yaşadığınız yerleri kısıtlayabilir, bu da daha fazla paraya mal olabilir, fazladan zaman alabilir ve hayatınızda ek strese neden olabilir..

7. Kredi raporunuzu korkudan kontrol etmiyorsunuz

Kredi raporunuzu en son ne zaman kontrol ettiniz? Bir süre olduysa, neden peki? Zayıf kredilerinden endişe duyan birçok insan, raporlarına bakmadan oldukça uzun bir süre gidecektir. Ne yazık ki, sık sık bakmasanız bile sorun ortadan kalkmaz. Bunun yerine, kredinizi düzeltmeli ve puanınızı sık sık kontrol ettiğinizde gurur duymalısınız..

8. Kredi puanınız 7 veya 8 ile başlamıyor

720’nin altındaki puanlar genellikle subprime olarak kabul edilir ve bu, birçok Amerikalının puanının olduğu yerdir. Bu sizseniz ve temerrütler, ödenmemiş borçlar veya kredi raporunuzdaki diğer olumsuz işaretlerden kaynaklanıyorsa, kredinizi hemen onarmaya bakmalısınız. İyi kredi, yaşadığınız yerde, ne kadar para kazandığınızda ve sahip olduğunuz borcun faiz oranlarında büyük bir fark yaratabilir..

9. Faiz oranlarınız hızla yükseliyor

Son zamanlarda kredi kartı şirketinizden faiz oranlarınızın değiştiğine dair mektuplar aldınız mı? Öyleyse, muhtemelen kredi puanınızdan kaynaklanmaktadır. Kredi kartı faiz oranlarının çoğu, kredi puanınıza göre belirlenir. Puan ne kadar düşükse, şirket size borç vererek daha fazla risk alır, bu nedenle, taşıdığınız herhangi bir bakiye için sizden daha fazla ücret alır. Aradaki fark çok büyük olabilir, çünkü kredisi iyi olan kişiler% 8 APY gibi düşük oranlarda kartlar alabilir, ancak kötü krediye sahip kişiler neredeyse% 30 APY ödemek zorunda kalabilir..

10. Ödeme yaptıktan hemen sonra kredi kartlarınız kapatılıyor

Kredi kartı şirketleri tarafından bir tür risk oluşturduğunuzu belirlediklerinde sıklıkla kullanılan bir teknik, onlara borcunuzu ödediğinizde kredi limitinizi düşürmektir. Borcunuz tamamen ödendiğinde, sizi 300 $ gibi düşük bir limitle bırakırlar veya kartı tamamen kapatırlar. Bu başınıza geldiyse, şirketin kredi geçmişiniz nedeniyle yüksek bir temerrüt riski oluşturduğunuza inandığı anlamına gelir..

Kendinizi bu listede bulduysanız, özellikle de sizi tanımlayan birkaç nokta varsa, işe kredi raporunuzu inceleyerek başlamalısınız. Size zarar veren herhangi bir şey varsa, kendinizi bütünden çıkarmanıza yardımcı olması için bir kredi onarım kurumuyla iletişime geçmeyi düşünün ve umarım bir daha bu listede olmaktan kaçınmanıza yardımcı olur..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me