VeChain Thor, tedarik zincirindeki sorunları çözmek için akıllı sözleşmelerin gücünü kullanan bir blok zinciri platformudur. Platform halka açıktır ve işletmelerin ürünlerini üretimden kullanıma kadar takip etmelerini sağlama konusunda uzmanlaşmıştır. Bu, sahtecilik olasılığını azaltır. Bu Vechain Thor (VET) kılavuzu, ekibin bu hedefi nasıl gerçekleştireceği hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklayacaktır..

Süreci kolaylaştırmak için VeChain, şirketlerin ürünlerinde elektronik etiketler kullanmasına izin veriyor. Örneğin, etiketler RFID veya NFC etkin olabilir.

Akıllı Sözleşmelerle Ürün Sahteciliğini Çözme

Platform, iş çevrelerindeki koşulları tahmin edebilen ve blockchain platformunu kullanan şirketler için istikrar çözümleri hazırlayan yeni bir ekonomik model getirdi..

Ekonomik sistem, iki yerel token, VET ve VTHO’nun aynı platformda ancak farklı kullanımlarla çalışmasına izin verir..

VeChain Thor’un geliştirme ekibi, işlem ücretlerini fiyat dalgalanmalarına karşı korumaya yardımcı olmak için sistemi tanıttı.

Platform, ürünleri kaynaktan hedefe takip etmek için QR kodları, RFID ve NFC teknolojisini kullanan şirket içi geliştirilmiş akıllı çipler kullanıyor. Malları sahteciliğe karşı korumanın yanı sıra VeChain Thor platformu, tedarik zincirinin lojistik yönüne yönelik ürünleri barındırabilir..

MÖE’nin Kısa Tarihi

VET platformu, 2015 yılında Ethereum blok zincirinde bir ERC-20 belirteci olarak VEN olarak başladı ve 2017’nin ikinci çeyreğinin sonunda bir İlk Para Teklifi başlattı. ICO, VEN’i kendi blok zincirine taşımak için kullanılan yaklaşık 20 milyon dolar topladı. ve VEN’den (VeChain) VET’e (VeChain Thor) geçti.

MEÖ platformundaki geliştiriciler dünyanın dört bir yanına dağılmış durumdadır, ancak Sunny Lu, VeChain Vakıf CEO’su.

VET blok zinciri, Yetki Kanıtı fikir birliği algoritması. Bu algoritma çoğunlukla, işleyişinde tamamen merkezi olmayan blok zinciri projelerinde kullanılır..

Bu nedenle, VeChain Thor’un blok zinciri ile işlemleri doğrulamak için önceden belirlenmiş 101 düğüm kullanılır. Ayrıca, platformda blok zincirini kontrol altında tutmak için ekstra düğümler var.

Ağdaki tüm düğümler, VTHO jetonları kullanılarak ödüllendirilir. Bununla birlikte, bu tokenler, vade günlerine ve cüzdanlarındaki VET token sayısına göre dağıtılır..

Bu yönergeleri izleyerek, VET platformunda 4 düğüm kategorisi vardır: Güç (10 günlük vade ve 1M VET paraları), Thunder (20 günlük vade ve 5M VET paraları), Mjolner Masternodes (30 günlük vade ve 15M VET paraları) ve Thrudheim Masternodes (vade 21 Aralık 2017’de başladı ve minimum 25 milyon VET madeni paraya sahip olmalıdır).

İlk üç tür ekonomik düğümlerdir ve VeChain vakfı tarafından ödüllendirilir. Dördüncü düğüm kategorisi, diğer düğümlerle aynı ödülleri alır, ancak aynı zamanda VET platformundaki işlemlerde kullanılan tüm VTHO’nun yüzde 30’unu alır.

VET ve VTHO Tokenları Arasındaki Fark

İki jeton arasındaki fark, ağdaki kullanımlarıdır. VET jetonları işlem maliyetleri için kullanılır. Bir kullanıcının sahip olduğu VET token sayısı ne kadar fazlaysa, kullanıcı sistemde o kadar yüksek öncelik kazanır.

VTHO tokenleri, VeChain Thor Blockchain üzerinde merkezi olmayan uygulamaları çalıştırmak için izin olarak kullanılır. VTHO jetonları, VET jetonundan günlük VET başına 0.000432 VTHO oranında üretilir..

MEÖ’nün Gelecekteki Hedefleri

VET’in blok zinciri, akıllı şehir girişimini güçlendirmek için Çin hükümeti tarafından özellikle Gui’an hükümeti tarafından zaten onaylandı. Gui’an hükümeti, VET platformunu enerji ve şarap endüstrileri için izleme çözümleri geliştirmek için kullanacak..

VeChain Thor, Çin’in standart altı aşıların pazara girmesini engellemesine yardımcı olmak için kapsamlı bir aşı izleme sistemi oluşturmaya çalışıyor. Proje aynı zamanda aşıları yanlış etiketleyen aşı üreticilerinin kökünden sökülmesine de yardımcı olacaktır..

Sonuç olarak, VET madeni paraları uyumsuz donanımda saklanabilir (Ledger Nano S, Trezor) ve web tabanlı (MetaMask) cüzdanlar.

Daha fazla bilgi edin

Vechain Thor projesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için, VET için resmi fiyat tahmini makalesine göz atın ve düzenli güncellemeler için tekrar kontrol edin. Mesleki Eğitim ve Öğretimin Yakında Geri Dönmesinin Üç Nedeni hakkındaki ek gönderimizi ve ayrıca Mesleki Eğitim ve Öğretim ticaret çiftleri ile ilgili teknik bir analizi okuyabilirsiniz..

VET satın almakla ilgileniyor musunuz? Binance’de Mesleki Eğitim ve Öğretim Satın Alma Kılavuzunu kullanarak bunu nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me