GoldCoin (GLC) 15 Mayıs 2013’te anonim bir geliştirici tarafından başlatılan eşler arası bir kripto para birimidir. Tamamen ekonomik özgürlüğü teşvik etme konusunda ortak bir inancı paylaşan bir gönüllüler ekibi tarafından inşa edilmiş ve sürdürülmüştür..

Proje var olduğu altı yıl içinde, geniş bir topluluk oluşturmayı başardı ve platforma çeşitli yenilikçi ilerlemeler eklemeye yardımcı olan bir dizi geliştiriciye dahil oldu; Daha büyük daha hızlı bloklar, Golden River zorluk algoritması ve% 51 saldırı savunma sistemi ile Zorluk Algılamalı Gelişmiş Kontrol Noktası (ACPD), böylece kripto para birimlerinin ve ekonomilerin çalışma şeklini temelden değiştirir.

Proje, Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun orijinal vizyonunu takip ediyor ve dönem boyunca proje, orijinal Bitcoin Whitepaper’da belirtilen ilkeleri takip ederek zincir üzerinde ölçeklendirmeye adanmıştır..

Bitcoin Forks ile İlgili Sorun

GoldCoin ekibi Bitcoin’de ana blok zincirinin bir parçası olmayan ve Bitcoin çekirdek blok zincirini yapay olarak öldürüyor gibi görünen bir ölçeklendirme yolu sunan heyecan verici gelişmeleri yakından izledi.

Kitlelere hitap etmek için Bitcoin’in rahatça ölçeklenmesi gerekiyor ve Bitcoin Cash ve Bitcoin SV çatallarından yola çıkarak buna güçlü bir talep var. İki çataldaki sorun, Bitcoin markasının zayıflatılmış bir biçimini kullanmaları ve Lightning gibi gelişmiş zincir dışı ölçeklendirme çözümü sunan en yeni L2 özelliklerini dahil edememeleridir..

GoldCoin, bu sorunu çözmek için, kullanıcıların “bir taraf seçmesini” gerektirmeyen ve hepsini birleştiren, tamamen ölçeklendirme yeteneğine sahip bir ağ oluşturmak için hem zincir içi hem de zincir dışı ölçeklendirme yöntemlerini kullanan bir platform üzerinde çalıştı. bitcoin çatalları.

GoldCoin Ters Çatal (RBH)

“Ters Bitcoin Hard-Fork” (RBH), GoldCoin blok zincirinin orijinal Bitcoin blok zincirininkiyle birleşmesini içerir. GoldCoin, Bitcoin’in ve şubelerinin en iyi özelliklerini alır ve bunları bir Ters Bitcoin Hard-fork aracılığıyla orijinal blok zincirine birleştirir ve böylece dünyaya coşkuyla geride kalabilecekleri bir kripto para sunar..

İlk “Ters Bitcoin Hard-fork’u” üzerinde çalışma, başlangıcında başladı. 2019 efsanevi blockchain geliştiricisi Peter Bushnell’in rehberliğinde. Bitcoin çekirdeği ve onun iki ana çatalı Bitcoin Cash ve Bitcoin SV’den oluşan birleşik bir ağ kapasitesine sahip olmayı vaat eden bir çözüm dağıtarak Bitcoin blok zincirinin kilidini açmak için çalışan GoldCoin ekibine liderlik ediyor..

Sonunda, üç platform “Satoshi Zinciri” olarak bilinecek tek bir GoldCoin markasında birleşecek. Yeni değişikliklerin 2019’un 3. çeyreğinde yürürlüğe girmesi bekleniyor..

Ne Farklı Olacak?

  • Blok Kapasitesinin Arttırılması

Yeni GoldCoin blok zincirinin maksimum blok boyutu 32 MB (128 MB ağırlıklı) olacak ve bu, “ekonomik güçlerin hangi ölçeklendirme yöntemini tercih ettiklerine karar vermesine” izin verecek. Ayrıca, zincir 2 dakikalık bloklara sahip olacak.

  • Madencilik Algoritması

Bitcoin, tipik olarak “geniş, küresel olarak dağıtılmış, izinsiz bir düğüm ağı” üzerinde fikir birliğini sürdürmek için çalışma kanıtı algoritmasını kullanır, ancak GoldChain blok zincirinin çataldan sonra madencilerle geriye dönük uyumlu kalması için platform, Scrypt madencilik algoritmasını koruyacaktır..

  • Tarihi Kaşiflerin Varlığı

GoldChain, blok zincirini kullanımdan kaldıracağından ve Bitcoin blok zincirini devralacağından, platform, önceden çatallanmış GoldCoin işlemlerini alacak benzersiz bir blok gezgini tutacaktır..

Kaşifler, GoldCoin blok zincirinin anlık görüntüsünü kullanarak çalışacak ve GoldCoin ekibi ve topluluğu tarafından korunacaktır. Fork uygulandıktan sonra, düzenli GoldCoin kaşifleri fork sonrası tüm işlem geçmişini ve bugüne kadarki tüm Bitcoin işlemlerini sağlayacaktır..

  • Yerel Düğüm Gereksinimleri

Blockchain’in kullanıcı cihazlarındaki yükünü azaltmak için GoldCoin istemcileri, blockchain budama ve Electrum gibi SPV tekniklerini destekleyecek. Bir Electrum cüzdanına ek olarak, Core istemcisi hem varsayılan sürümde hem de budamaya sahip olacak ve çalıştırmak için yalnızca 5 GB yerel disk alanı ve 256 MB RAM gerektiren özel bir çıplak mod sürümünde mevcut olacaktır..

  • Zorluk Ayarlama Algoritması

Goldcoin, platformun baş bilim adamı Amir Eslampanah tarafından tasarlanan yeni ve yenilikçi bir zorluk ayarlama algoritmasını benimseyecek. Golden River olarak adlandırılan algoritma, yeni blokları inceleyerek ve ortalama ve medyan blok sürelerini belirleyerek her bloktaki zorluğu yeniden hesaplayacaktır..

Bu, toplam hash gücü miktarındaki büyük dalgalanmalara karşı korunmada daha kullanışlı hale getirecektir..

  • Benzersiz Adres Biçimi

Çatallamadan sonra aynı adres biçimini kullanmaya devam eden önceki Bitcoin çatallarının aksine, GoldCoin benzersiz bir adres biçimi uygulayacaktır.. “Önceki Goldcoin zincirinden PUBKEY_ADDRESS ve SCRIPT_ADDRESS öneki kullanılacak ve bu da Bitcoin Core veya Bitcoin Cash adreslerinden kolayca ayırt edilebilecek.”

Bu, kullanıcıların bozuk paralarını yanlış adrese göndererek yanlışlıkla kaybetmelerini önlemeye yardımcı olacaktır..

  • Ücretsiz İşlemler

Yeni çatal, dünyanın finansal sistemi düşünülerek tasarlandı. İdeal nakit ödeme sistemi olmasını sağlamak için, her 32 MB bloğun% 5’i ücretsiz işlemlere ayrılacak ve bu, günde 10 milyona kadar ücretsiz işleme izin verecektir..

Bu, özellikle kullanıcıların işlem ücretlerini ödemekten vazgeçme imkanına sahip olduğu, diğerlerinin ise işlem hızına öncelik vermek için bir ücret dahil edebilecekleri gelişmekte olan dünyada olumlu bir etkiye sahip olacaktır..

GoldCoin’i Destekleyen Borsalar

Goldcoin (GLC) elde etmekle ilgilenenler, şu anda kripto para birimini destekleyen aşağıdaki sekiz borsadan elde edebilirler; Bittrex, Coinswitch, Nova değişimi, Altilly, Yerel Para Borsası, Tradesatoshi, Sikke ve TryGoldCoin.com.

Ancak, Ters Bitcoin Çatalı uygulandığında, orijinal Bitcoin’in tüm sahipleri 1: 1 oranında eşit miktarda Goldcoin alacağından endişelenmenize gerek yok. Ancak proje, paralarını borsalarda depolayan kripto sahiplerini GLC ile alacaklandırılacak platformlar olduğu konusunda uyarıyor..

Borsaların hesabınıza GLC paraları ile para yatırması gerekse de, yasal olarak bunu yapmak zorunda değildirler. Bu nedenle, Bitcoin sahibi kullanıcıların ücretsiz GLC’ler kazanmaya hazır olup olmadıklarını belirlemelerine yardımcı olmak için platform, Bitcoin kullanıcılarına Goldcoin ile kredi vermeyi vaat eden borsaların adlarını ve logolarını gösterecek..

Kullandığınız borsa listede gösterilmiyorsa, ekip kullanıcılara bitcoinlerini destekleyen bir borsaya aktarmayı düşünmelerini veya daha da iyisi paraları özel anahtarları üzerinde kontrol sahibi oldukları kişisel bir cüzdana çekmelerini tavsiye eder. GoldCoin Yol Haritası hakkında daha fazla bilgi edinin İşte.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me