RippleNet sınır ötesi ödemeleri gerçek zamanlı olarak ve çok az maliyetle işleyen bir ağdır. Ripple (XRP) kullanan bankalar gittikçe artıyor. Bu platforma katılan bankalar, ödeme tekliflerini, aksi takdirde ulaşamayacakları yeni pazarlara genişletebilirler..

Ripple, 100’den fazlası banka olan etkileyici sayıda ödeme, takas ve transfer sağlayıcısı topladı. Büyümesi, son zamanlarda piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para olan platformun yerel jetonu XRP’nin fiyatındaki son artışa yansıdı..

Ripple Kullanan Büyük Bankalar

Aşağıda, ağa katılan ve Ripple ürünlerini kullanan veya kullanacak olan en büyük bankalara genel bir bakış sunulmaktadır..

PNC Bankası

PNC Bankası, 6,0 milyar doların üzerinde mevduatı olan Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk on bankadan biri, sınır ötesi ödemeler ve uzlaştırma için blockchain çözümünü kullanmak için 2016 yılında RippleNet’e katıldı..

PNC Bank’ın sekiz milyondan fazla müşterisi var ve 19 eyalette perakende alt bölümleri var, bu da ABD bankacılık sektöründeki konumunu güçlendirmek için piyasa değeri ile ikinci en büyük kripto para birimine yardımcı oluyor. PNC, ödeme sürecinin hızını artırmak için Eylül 2018’de xCurrent kullanmaya başladı.

Ripple Kullanan Bankalar - PNC

Kaynak: www.pnc.com

Santander Bank

Santander Bankası, N.A. İspanyol Santander Grubu’nun bir yan kuruluşudur. Odak pazarı kuzeydoğu Amerika Birleşik Devletleri’dir. 57,5 milyar doların üzerinde mevduata sahip olup, yaklaşık 650 bireysel bankacılık ofisi ve 2.000’den fazla ATM işletmektedir..

Ripple Labs ve Santander arasındaki stratejik ortaklığın duyurusu 2018 yılının Mart ayında yapıldı ancak o sırada iki şirket arasındaki ortak çalışmanın detayları kamuoyuna açıklanmadı..

O zamandan beri Ripple ekibi, Santander’in RippleNet’i ve blok zinciri ağında bulunan diğer likidite ürünlerini test ettiğini resmen açıkladı..

Santander’in İnovasyon Başkanı Ed Metzger, bankanın müşterilerinin yaşamlarını iyileştirmek için Ripple’ın kurumsal blok zinciri xCurrent’i entegre etmek istediğini söyledi..

“Finansal hizmetlerin, şirketlerin müşterileri için mükemmel müşteri hizmeti sunmak için işbirliği yaptığı bir açık platformlar dünyasına doğru ilerlediğine inanıyoruz ve bu, OnePay FX ile yaptığımız işin özünde yer alıyor.” – Metzger dedi.

Banka, Kasım 2017’de xCurrent kullanmaya başladı.

Standard Chartered Banka

Standart Kiralama, Finans ve bankacılık hizmetleri sunan, merkezi Londra’da bulunan çok uluslu şirket, 2016 yılında Ripple ile ortaklık kurdu..

İngiliz bankacılık şirketi, 1.200’den fazla iştiraki ve şubesi olan geniş bir ağ işletmesiyle tanınır. Şirket, seksen yedi binden fazla kişiyi istihdam ederken dünyanın 70’den fazla ülkesinde faaliyet gösteriyor..

2016’da xCurrent kullanmaya başladılar, ancak Ripple (XRP) Ağı’nın genişletildiğini daha da açıkladılar. 2018’in sonuna kadar ek beş ülke için sınır ötesi ödemeler sağlamayı planlıyorlar.

Ancak Kasım ayında banka, Hindistan ile Singapur arasındaki 15 milyar dolarlık ticaret koridoruna girmek için Ripple (XRP) aracılığıyla etkisini daha da genişletmeye karar verdi..

Cuallix

Cuallix Meksika, Amerika Birleşik Devletleri ve Hong Kong’da 25 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren ve Ekim 2017’de Ripple ile ortaklık yapan bir finans kuruluşudur. Müşterilerine uyacak şekilde özel olarak ayarlanmış ürünlerle bireysel ve kurumsal kullanım için kredi ve ödeme işleme çözümleri sunarlar. ihtiyaçlar ve dijital içerik.

Geçen yılın Ekim ayında Banka, RippleNet üyeleri arasındaki sınır ötesi ödemelerin anında kapatılmasını ve uçtan uca takibini kolaylaştıran, Ripple’ın kurumsal çözümü olan xCurrent’ı uygulamaya koydu..

Şubat 2018’de Cuallix, ABD’den Meksika’ya sınır ötesi ödemeler gönderme maliyetini düşürmek için XRP’yi likidite aracı olarak kullanan Ripple’ın çözümü olan xRapid’i kullanan ilk kurum oldu..

Bu, Cuallix’in yöneticileri açık fikirli bir banka olduğunu gösteriyor. Belki yakın gelecekte XRapid hizmetini ve XRP para birimini sınır ötesi ödemelerde uygulayacak diğer bankaları göreceğiz..

Ripple Kullanan Bankalar - cuallix

Kaynak: twitter.com

Skandinaviska Enskilda Banken (SEB)

SEB, kurumsal müşteriler, kurumlar ve özel şahıslar için Stockholm merkezli bir finans grubu, İsveç’in en büyük bankalarından biridir. Şu anda 16.000’den fazla çalışanı vardır ve 400.000 küçük ve orta ölçekli işletmeye (KOBİ), 3.000 kurumsal ve kurumsal müşteriye ve dört milyondan fazla kişiye hizmet vermektedir..

2017’de xCurrent kullanmaya başladılar ve Paula da Silva, kullanımın evrimi ile ilgili olarak şunları söyledi: “Geçen yıl üzerinde sadece bir müşteri vardı. Şimdi Ripple platformunda İsveç ve ABD arasında şirketler arası transferler yapan TÜM SEB müşterilerimiz var. Bu yüzden bunun üzerinden geçen birkaç milyarımız var “.

Resmi bir açıklamaya göre, Bankanın Ripple ürünlerini kullanmadaki birincil amacı, İsveç ve Amerika Birleşik Devletleri arasındaki ödemeleri çözmek. Platform, Stockholm ve New York arasında gerçek zamanlı transferler için kullanılacak. Bu, müşterilerin İsveç ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hesapları arasında gerçek zamanlı transferleri işlemelerine yardımcı olur ”dedi Paula da Silva.

Mitsubishi UFG

Mitsubishi UFJ Financial Group, Inc. Ripple ile de bir işbirliğine girdi. JPMorgan Chase gibi diğer konsorsiyumlarinkinden daha büyük bir sermaye tabanına sahip olan, toplam varlıklar açısından dünyanın en büyük beşinci bankasıdır. & Co. (6. sırada), Goldman Sachs (35. sırada) veya hatta Santander (16. sırada).

Bir Mitsubishi UFJ Financial Group, Inc. temsilcisi, Ripple teknolojilerinin SWIFT gibi diğer alternatiflere kıyasla nasıl daha iyi sonuçlar elde edebileceğini açıkladı:

“Bugün, çoğumuz için, SWIFT’den geçip ücretlerle karşılaşmak zorunda kalabiliriz; birçok aracı banka bunun bir parçasıdır ve genellikle fon transferi veya hareketi için bir SLA bir ila üç gün arasındadır..

Ripple gibi teknolojileri kullanarak, bunu 30 saniye gibi önemli ölçüde farklı ve daha ucuz bir maliyetle, şubelerimiz arasında, ağımızdaki farklı ülkeler arasında para taşıma açısından da halledebiliriz. Bu bizim için gerçekten önemli “

Ayrıca, çeşitli olasılıkları değerlendirmesine rağmen, çok uluslu firmanın Ripple’ın xCurrent uygulamasıyla elde edilen sonuçlardan oldukça memnun olduğunu belirtti..

“Ripple, konsantre olduğumuz çözümlerden biri. Tek değil, çalışan biri “

Ripple, ülkedeki ilk kripto para borsasını başlatan ülkenin en büyük bankalarından biri olan SBI Holdings de dahil olmak üzere Japonya’daki diğer bankalar tarafından çoklu havale planlarına da dahil oluyor..

Dalgalanma Kullanan Bankalar - MUFG

Kaynak: www.mufg.jp

Ripple Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Ripple hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Herhangi bir kripto yatırımcısı için gerekli olan Ripple, Ripple Labs ve XRP kılavuzumuzu okuyun. Sitemizde bir Ripple araması, XRP’nin BTC’den daha fazla kullanıldığını iddia eden bir Ripple strateji uzmanının kapsamı gibi en son XRP makalelerini ortaya çıkaracaktır..

Ripple’a yatırım yapmakla ilgileniyor musunuz? XRP fiyat tahmini makalemizle başlamak ve ardından mevcut Ripple teknik analizimize gitmek isteyeceksiniz. (Her zaman kendi araştırmanızı yapın ve site sorumluluk reddini okuyun). Ripple satın almakla ilgileniyorsanız, yatırımcılar için önerdiğimiz borsa Binance’de XRP’yi nasıl satın alacağınızı öğrenebilirsiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me