Blockchain’in bildiğimiz İnternet’i ve bununla birlikte ilgili hizmetlerin çoğunu değiştireceğini gösteren pek çok kanıt var. Fatura finansmanı söz konusu olduğunda, Populous zaten tam bir açıklama yapıyor.

Kalabalık (PPT), küçük ve orta ölçekli şirketlere fatura finansmanında yer almanın uygun bir yolunu sağlayan, blockchain teknolojisi üzerine inşa edilmiş bir eşler arası (P2P) platformdur. Şeffaflık, güvenlik ve genel hıza büyük ölçüde odaklanmıştır ve aracılara veya diğer üçüncü taraflara ihtiyaç duymadan işlem yapmalarına yardımcı olmak için satıcıları ve borç verenleri eşleştirmek için özel akıllı sözleşmeler kullanır..

Populous nasıl çalışır

Populous, XBRL verileri, akıllı sözleşmeler ve çeşitli belirteçlerle birleştirilmiş blok zinciri teknolojisini kullanırken Altman Z puanlarını da hesaba katıyor. İkincisi, işletmeler için çeşitli risk faktörlerini belirlemek için kullanılan finansal bir araçtır. Örneğin, bir işletmenin sonraki iki yıl içinde iflasla karşılaşma olasılığını, sözleşmeden doğan yükümlülüklerini yerine getirmeme olasılığını belirler ve finansal sıkıntı için doğru bir ölçüm sağlar..

Populous, Altman Z-skorundan ve XBRL verilerinden elde edilen kamuya açık sonuçları birleştirerek güvenilir bir kredi derecelendirme sistemi oluşturmuştur. Bu sistem, Populous’un nakit akışına ihtiyacı olan hedef şirketlere yardımcı olur ve platform için iyi bir seçim olmayanları göz ardı eder..

Platformun ana hedefi, fatura finansmanını küresel ölçekte genişletmenin yanı sıra, faturalarını her zamankinden çok daha hızlı satmak isteyen küçük veya orta ölçekli işletmelere güçlü finansal kredi seçenekleri sunmaktır. Şimdiye kadar, Populous, hala tek (ve ilk) fatura ve ticaret finansmanı platformudur. Ethereum blok zinciri.

Veri

Kalabalık ekosistem

Yöneticinin yanı sıra, Populous ekosistemiyle ilişkili iki ana taraf daha vardır: borçlu ve yatırımcı. Üçü de, yönetici, borçlu ve yatırımcı üç temel teknolojiyle etkileşime giriyor: banka, açık artırma ve harici belirteçler.

Populous nasıl kullanılır

Populous’taki müzayedeler yoluyla neredeyse herkes fatura satabilir ve satın alabilir. Kullanıcıların öncelikle şirketlerini kaydettirmeleri gerekir. İkinci adım, bir Populous yöneticisinin onayını gerektirir. Yönetici bir satıcıyı onaylarsa ve onayladığında, faturalar minimum satış hedefi belirlendikten sonra gönderilebilir.

Genel olarak, yöneticinin bir fatura satış sorgusunu onaylaması veya reddetmesi, Altman Formula kredi notu ile doğrudan bağlantılıdır. Fatura onaylanırsa, müzayede başlar ve 24 saat aktif kalır..

Açık artırma, belirlenen 24 saatlik süre içinde bir teklif satış hedefiyle eşleştiğinde, söz konusu dönem geçtiğinde ve hiçbir teklif satış hedefini karşılamadığında veya kullanıcılar bunu erken sonlandırmayı seçtiğinde sona erer. Son iki seçenek söz konusu olduğunda, kullanıcılar ya mevcut en iyi teklifi kabul edebilir ya da müzayedeyi tamamen iptal edebilir. Ek olarak, ikinci seçenek, kullanıcılara müzayedeyi yeniden başlatma imkanı da sağlar..

Açık artırmayı kaybeden tüm alıcıların paralarının kendilerine iade edileceğini belirtmekte fayda var. Aynı şey iptal edilen müzayedeler için de geçerli. Ancak söz konusu müzayede başarılı olursa satıcı parayı alıcıdan Pokens şeklinde alır..

İş

Pokens ve PPT (Populous Platform Token)

Populous platformu, bu Pokens’ın dağıtımına dayanmaktadır. Daha önce de belirtildiği gibi, satıcı parayı alıcıdan Pokens biçiminde alır ve daha sonra fiat para birimiyle takas edilebilir..

Pokens, platformun dahili para birimi olarak kabul edilir; fatura satın almak için gereklidirler. Her Poken, itibari para birimine eşdeğerdir. Örneğin, 1GBP Poken, 1 GPB’ye eşittir. Bununla birlikte, Populous yalnızca Pokens’e güvenmiyor. Platformun iki jetonu vardır: Pokens ve Populous Platform Token’ın kısaltması olan PPT.

kalabalık

PPT tokenları çoğunlukla yatırım aracı olarak kullanılır. Bu jetonlar, faturalara yatırım yapmak için herkes tarafından kullanılabilir. PPT jetonları, platformun Temmuz 2017’deki ICO’su sırasında dağıtıldı ve yalnızca 53 milyon PPT dolaşımda olacak.

Kalabalık takım

Populous bir Londra merkezli proje bu Stephen Williams tarafından yönetilmektedir. Williams, kripto endüstrisinde büyük bir isim olmasa da, ticari veriler ve kurumsal düzeyde analitik konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Olympus Research’ün orijinal kurucusudur..

takım

PPT nasıl alınır

PPT, piyasadaki en popüler jeton değildir, bu nedenle diğer büyük piyasa değeri kripto para birimleri kadar çok kaynaktan satın alınamaz. Jetonun işlem gördüğü ana kaynaklardan biri EtherDelta. Bununla birlikte, son zamanlarda, PPT gibi en popüler borsalardan bile satın alınabilir. Binance, OKEx, Kucoin, LATOKEN, Mercatoks, HitBTC, Ve bircok digerleri. Borsaların tam listesi şurada mevcuttur: CoinMarketCap.

PPT nerede saklanır

Hem Pokens hem de PPT’ler temelde ERC-20 tokenları olduğundan, harici, çevrimiçi bir Ethereum cüzdanına aktarılabilir ve depolanabilir. Daha fazla güvenlik arayan gizlilik odaklı kullanıcılar bunun yerine bir donanım cüzdanı seçebilir.

Sonuçlar

Populous, şu anda kripto dünyasında hemen hemen hiç rakibi olmayan çok iddialı bir projedir. Platform, müşterilerinin faturalarını ödemesi için daha hızlı bir yol arayan işletmeleri hedefliyor. Ekip, ICO sırasında neredeyse 10 milyon dolar kazanmayı başardı, bu parayla Populous’u olduğundan daha kapsamlı bir platform haline getirecek..

Populous için en büyük zorluk, potansiyel müşterileri geleneksel fatura finansmanı hizmetlerinden geçiş yapmaya ikna etmektir. Platform, fatura ticareti için daha ucuz ve daha hızlı bir yol öneriyor.

Son zamanlarda fatura satışının ne kadar popüler hale geldiğini, platformun gelişimini ve iyi bir yönetim karar verme sürecini ( Luxure Global Citizen ortaklık iyi bir örnektir), Populous’un bu özel nişin tüm zamanların en iyilerinden biri olması sürpriz olmaz.

Kalabalık Kişiler ve Ek bilgiler:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me