Litecoin (LTC), piyasadaki en popüler kripto para birimlerinden biridir ve ödemeleri hızlı ve ucuz bir şekilde işlemek için dijital bir varlık olarak düşünülmüştür. Piyasadaki en eski dijital para birimlerinden biri olan kullanıcılar, çok çeşitli Litecoin cüzdanları arasından seçim yapma olanağına sahiptir..

En İyi Litecoin Cüzdanı

LTC Cryptocurrency’iniz için En İyi Litecoin Cüzdanları

Bir kripto para borsasında Litecoin satın aldıktan sonra yapılacak en iyi şey onu bir kripto para cüzdanında saklamaktır. Bu cüzdanlar, dijital varlıklarınızı güvenle tutmanıza ve her an kullanmanıza olanak tanır.. 

1. Ledger Nano S

 • İnternet sitesi: https://www.ledger.com/products/ledger-nano-s
 • Tür: Donanım Litecoin Cüzdanı
 • Kullanım kolaylığı: Basit, ancak yeni kullanıcılar için kolay değil
 • Güvenlik: Son derece güvenli
 • Maliyet: Ödenmiş

Ledger Litecoin Cüzdanı

Ledger Nano S, piyasadaki en popüler donanım cüzdanlarından biridir. Donanım cüzdanı, kullanıcıların fonlarını korumak için kesinlikle en iyisidir. Neden? Özel anahtarları, kullanıcıların bilgisayar korsanlarına ve üçüncü taraf saldırılarına karşı koruyan neredeyse kırılmaz bir ortamda sakladığı için.

Borsalarda fon tutmak, kripto yatırımcıları tarafından alınan en kötü kararlardan biri oldu. En popüler ve güvenli borsalar bile birkaç istisna dışında saldırıya uğradı. Bu nedenle, fonları ayrı cüzdanlarda tutmak çok önemlidir..

Ledger Nano S, kullanıcıların evde veya istenen herhangi bir yerde saklanabilen bir donanım cihazı aracılığıyla sanal para birimlerini göndermelerine, almalarına ve tutmalarına olanak tanır. Cihaz imha edilse veya kaybolsa bile, kullanıcıların paraları güvenli bir şekilde korunacaktır.

M-cüzdan, cüzdanın kaybolması durumunda kullanıcıların paralarını kurtarmalarına yardımcı olacak yerleşik bir ekrana, güvenli bir kilitlenebilir yonga ve yedekleme kurtarma ifadesine sahiptir. Sadece Litecoin değil, piyasadaki diğer birçok dijital para birimini de saklamak mümkündür. Bu, portföylerinde çok sayıda sanal para birimi bulunan ve hepsini aynı yerden işlemek isteyen yatırımcılar için iyidir..

Daha önce de belirtildiği gibi, bu donanım cüzdanını almak için 60 $ ‘a yakın küçük bir miktar para ödemek gerekiyor..

2. Atomik Cüzdan

 • İnternet sitesi: https://atomicwallet.io/
 • Tür: Masaüstü Litecoin Cüzdanı
 • Kullanım kolaylığı: Basit
 • Güvenlik: Güvenli
 • Ücretsiz

Cryptocurrency Cüzdanı

Atomic Wallet, piyasadaki en popüler masaüstü cüzdanlarından biridir. Litecoin yatırımcıları, LTC coinlerini güvenlik, anonimlik ve ademi merkeziyetçilik ile oluşturulmuş bu masaüstü cüzdanı aracılığıyla kolayca saklayabilir ve yönetebilir..

Kullanıcılar bilgisayarda tutulan özel anahtarlarını tutabilirler. Yatırımcıların borsaları kullanmaktan kaçınmalarına olanak tanıyan para birimleri arasında takas yapmak da mümkündür. Bu cüzdan tarafından desteklenen sanal para birimlerinden bazıları Bitcoin (BTC), Litecoin, Ethereum (ETH), Monero (XMR) ve diğerleri içerir..

Bu cüzdanın temel özelliği, atomik swapları işleme imkanı sunmasıdır. Bireylerin, Litecoin’i diğer dijital varlıklar ile takas etmek için artık merkezi bir kripto değişimine bağımlı olmaları gerekli değildir..

Atomic Wallet’ı ücretsiz indirmek mümkündür. Bununla birlikte, dijital varlıkları doğrudan cüzdandan satın alma imkanı da dahil olmak üzere bazı hizmetler ücretlidir. Bu dijital varlıkları doğrudan cüzdan üzerinden satın almak isteyen yatırımcılar için yüksek komisyonları var..

Litecoin’i burada tutuyorsanız, masaüstü bilgisayarınızın virüslere karşı korunduğundan ve hiç kimsenin sizden daha fazla saklanan özel anahtarlara erişemeyeceğinden emin olmanız gerekir..

3. Guarda Cüzdan

 • İnternet sitesi: https://guarda.co/
 • Tür: Mobil, Masaüstü Litecoin Cüzdanı
 • Kullanım kolaylığı: Basit
 • Güvenlik: Güvenli
 • Ücretsiz

Guarda Cryptocurrency Cüzdanı

Guarda cüzdan, en gelişmiş ve yenilikçi mobil ve masaüstü Litecoin cüzdanlarından biridir. Bu cüzdan, farklı sanal para birimlerini tek bir yerde tutmanıza izin verir. Bu size fonlarınız ve Litecoin desteğiniz üzerinde daha iyi kontrol sağlar. Cüzdan, diğerlerinin yanı sıra İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Lehçe, Almanca ve İtalyanca dahil olmak üzere dünyanın her yerinden kullanıcılar için farklı dillerde mevcuttur.. 

Bu gözetim dışı ve çok platformlu cüzdanı kullanarak dijital para birimlerini tek bir yerden gönderebilir, satın alabilir, takas edebilir ve alabilirsiniz. Kullanıcılar bu dijital para cüzdanı iOS cihazları için veya Google Play üzerinden indirebilirler. Aynı zamanda Litecoin’i sadece cep telefonunuzda değil, Mac OS cihazınız varsa bilgisayarınızda da depolayabileceksiniz..

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP veya Binance Coin (BNB) dahil olmak üzere diğer birçok kripto para birimi için destek sundukları için bu sadece bir Litecoin cüzdanı değildir. Guarda ayrıca Ethereum Classic (ETC), Zcash (ZEC), Binance ve Bitcoin Gold (BTG) gibi kripto ile ilgili farklı kuruluşlarla işbirliği yaptı.. 

Tüm bu projeler, cüzdanın kullanıcılara dijital para birimlerini depolamak ve kullanıcıların daha kullanıcı dostu bir deneyim yaşamalarına yardımcı olmak için değerli bir araç sağladığını düşünmektedir..

4. Trezor

 • Web sitesi: https://shop.trezor.io/
 • Tür: Donanım
 • Kullanım kolaylığı: Basit, ancak yeni kullanıcılar için kolay değil
 • Güvenlik: Son derece güvenli
 • Maliyet: Ödenmiş

Trezor Cryptocurrency Cüzdanı

Bu, bir donanım Litecoin cüzdanı kullanmak isteyen kullanıcılar için başka bir seçenektir. Trezor, Ledger Nano S’nin ana rakiplerinden biridir ve Çek Cumhuriyeti’nde bulunan Satoshi Labs tarafından geliştirilmiştir. Bu donanım cüzdanı, Litecoin dahil olmak üzere çok çeşitli dijital para birimlerini destekler. 

Özel anahtarları çevrimdışı tutarak, kullanıcılar fonlarının saldırılara ve diğer üçüncü taraf saldırılarına karşı korunduğundan emin olabilirler. Trezor Köprüsü’nü kullanarak, cüzdan, kullanıcıların para alması veya göndermesi için seçilen tarayıcıya bağlanır..

Bu, Ledger Nano S ile birlikte piyasadaki dijital para birimlerini depolamak için en güvenli cüzdanlardan biridir. Dijital para birimleri hakkında temel bilgiye sahip kullanıcılar için kullanımının basit olduğunu belirtmekte fayda var. Cüzdanın fiyatı yaklaşık 99 €.

5. Trust Wallet

Trust Litecoin Cüzdan

Litecoin kullanıcıları ayrıca piyasada kullanılacak en basit cüzdanlardan biri olan Trust Wallet’ı indirebilirler. Trust Wallet ile LTC ve diğer dijital para birimlerini sadece basit adımlarla yatırmak, göndermek ve saklamak mümkündür.

Güven cüzdanı ayrıca, kripto pazarındaki bireylerin alandaki en son teknolojik yeniliklere sahip olmalarına yardımcı olmak için Ayrılmış Tanık (SegWit) kullanmaya karar verdi. Cüzdan, yeni gelenler için kullanımı çok basittir ve Litecoin’i kripto para cüzdanında tutmak isteyen kullanıcılara esneklik ve gerekli tüm hizmetleri sağlayacaktır..

Donanım cüzdanlarının temel farkı, Ledger Nano S veya Trezor kadar güvenli olmayabilmesidir. Bununla birlikte, Trust Wallet gibi çevrimiçi bir Litecoin cüzdanında para tutmak, her an hacklenebilecek bir borsada olduğundan çok daha güvenlidir.. 

6 Exodus Cüzdanı

Exodus Litecoin Cüzdanı

Exodus ayrıca Litecoin sahiplerinin LTC paralarını hızlı ve kolay bir şekilde saklamasına, göndermesine ve almasına izin veren bir başka tanınmış kripto para cüzdanıdır. Exodus, 2016’da piyasaya sürülen ve kullanıcıların çok sayıda sanal para birimiyle başa çıkmalarına yardımcı olan bir kripto cüzdanıdır.. 

Masaüstü Litecoin cüzdanını kullanmak, yatırımcıların LTC kripto para birimini ve diğer dijital varlıkları aynı yerde tutmasına izin verir. Bu sayede yatırımcının tutmak istediği kripto paraya göre farklı cüzdanlar kullanmasına gerek kalmayacaktır.. 

Cüzdan, yeni kullanıcılar için mükemmel olan kullanımı çok kolay bir kullanıcı arayüzüne sahiptir ve ileri düzey kullanıcıların LTC paralarını tutarken rahat hissetmelerine yardımcı olacaktır..

Litecoin Cüzdanlarınız İçin LTC Satın Alın

Artık Litecoin cüzdanlarının nasıl çalıştığını bildiğinize ve bir seçeneğiniz olduğuna göre, portföyünüz için Litecoin kripto para birimi satın almak isteyip istemediğinizi düşünmelisiniz..

Litecoin’e yatırım yapmakla ilgileniyorsanız, Litecoin fiyat tahmini makalemizi okuyabilir ve Litecoin kılavuzumuzda bu kripto para birimi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.. 

Sonuç

Kripto para birimi ile uğraşırken güvenlik en yüksek önceliktir. Bu sadece belirli bir madeni parayı satın almak veya çıkarmakla ilgili değildir. Madeni paralarınızı güvenle saklamak için en iyi cüzdanı almanız gerekecek. Oldukça güvenli Litecoin cüzdanlarının ödendiğini unutmayın. Bu nedenle, güvenlik ve fiyat arasında seçim yaparken akıllıca seçim yapın, çünkü bir dolardan tasarruf etmek bazen servete mal olabilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me