Eğer buradaysanız, muhtemelen Neo’yu Bittrex borsasında satın almak istiyorsunuz. NEO, birçok kişi tarafından “Çin Ethereum” olarak adlandırılır. Ethereum, son ayı piyasasında mücadele ederken, NEO, blockchain alanında 1 numaralı akıllı sözleşme platformu olmak için hamleler yapabilir. Veya en azından en değerli akıllı sözleşme kripto para birimi.

Yüksek profili ve kuduz hayran kitlesine rağmen, NEO diğer büyük hacimli madeni paralar kadar yaygın değildir. Yine de nereye gideceğinizi biliyorsanız mümkündür. Bu kılavuz, sizi adım adım NEO satın alma sürecine götürecek. Bittrex Borsası.

NEO nedir?

NEO, Ethereum, EOS veya Cardano gibi akıllı bir sözleşme platformudur. Fikirleri, dijital kimlik ve blok zincirinin endüstriyel kullanımları gibi alanları desteklemek için insanların merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasını sağlamaktır. NEO geliştiricilerinin tutkulu bir tabanı tarafından NEO ağı üzerine inşa edilmiş bir dizi başarılı ICO ve blok zinciri projesi zaten var..

NEO’nun diğer platformlara göre en büyük farkı token modelidir. Başlangıç ​​olarak, NEO belirteci bölünemez. Bu, yalnızca tüm jetonlarla işlem yapabileceğiniz anlamına gelir – jetonlar, örneğin Bitcoin ve Ethereum gibi jetonlarla yapabileceğiniz gibi 0,5 veya 0,25 NEO’ya bölünemez..

NEO platformunda mikroişlemleri etkinleştirmek için, kullanım ücretleri gibi şeyler için (Ethereum’da olduğu gibi) ödeme yapmak için kullanılan ikincil bir jeton olan GAS’a sahiptir. NEO’ya sahip olan insanlar, NEO holdingleriyle orantılı olarak GAS kazanacaklar ve bu da bir NEO yatırımı aynı zamanda pasif bir kripto geliri elde etmenin bir yolu haline gelecek..

Bitcoin gibi madencilik para birimlerinde olduğu gibi, sürekli artan bir token arzı yerine, NEO’nun sabit 100 milyon jeton arzı var. Bu nedenle, ağ büyüdükçe ve daha fazla kullanım gördükçe, kıtlık nedeniyle jeton doğal olarak değer kazanacaktır..

Şimdi, NEO’ya nasıl yatırım yapmaya başlayacağımızı görelim.

1. Adım: Bittrex’e kaydolun

Henüz yapmadıysanız, bir Bittrex hesabına kaydolmanız gerekecektir. Başlamak için ana sayfalarında “Kaydol” u tıklayın.

bittrex 1

2. Adım: Hesabınızı doğrulayın

Ticarete başlamadan önce, Bittrex hesabınızı doğrulamanızı gerektirir.

Adınız, doğum tarihiniz ve ikamet adresiniz dahil olmak üzere bir profil oluşturmanız gerekecektir. Ayrıca bir kimlik formu (pasaport, ehliyet veya nüfus cüzdanı) ve güncel bir özçekim sunmanız gerekecektir..

İşlem genellikle çok kısadır ve başarıyla doğrulanması birkaç dakika kadar sürebilir. Site bazı durumlarda 24 saate kadar sürebileceğini söylese de.

3. Adım: Bitcoin veya Ethereum yatırın

Çok az yer, Bittrex dahil olmak üzere USD veya EUR gibi Fiat para birimleri için NEO satın almanıza izin verir. Öyleyse önce Bitcoin veya Ethereum satın almanız ve ardından Bittrex’te NEO ile işlem yapmanız gerekecek.

Bu madeni paralardan hiçbirine sahip değilseniz, dünyanın çoğu yerinden insanlar kredi kartı veya banka kartıyla satın alabilir. Coinmama, Changelly veya Coinbase.

Bitcoin veya Ethereum’a sahip olduğunuzda, paralarınızı Bittrex hesabınıza aktarmanız gerekecektir. Bunu yapmak için üst gezinme çubuğundaki “Cüzdanlar” ı tıklayın.

Bir sonraki sayfa, Bittrex’teki tüm bireysel cüzdan bakiyelerinizi gösterecektir. Yatırmak istediğiniz parayı arayın (örneğin BTC). Para yatırmak için madeni paranın adının yanındaki yeşil simgeye tıklayın.

bittrex 2

Bu tür bir jetonu ilk kez yatırıyorsanız, bir cüzdan adresi oluşturmanız gerekir. “Yeni Adres” e tıklayın ve Bittrex sizin için yeni bir cüzdan oluştururken birkaç dakika bekleyin. Tamamlandığında, cüzdan adresini Bitcoin / Ethereum’unuz için gönderim adresi olarak kopyalayın..

bittrex 3

Ağ yüküne bağlı olarak, Bittrex cüzdanınızdaki paraları görmek için birkaç dakika beklemeniz gerekebilir..

Adım 4: Bittrex Borsasında NEO için BTC veya ETH çiftini bulun

Depozitonuz tamamlandığında, Bittrex borsasında NEO ile ticaret yapabilirsiniz..

Değişim ekranına gitmek için “Piyasalar” a tıklayın.

bittrex 5

USD çifti olan madeni paralar en üstte listelenecektir. “Bitcoin Piyasaları” bölümüne (veya Ethereum ile işlem yapıyorsanız “Ethereum Piyasaları” na) gidin. Arama çubuğuna “NEO” girin ve NEO için bir çift görünecektir.

bittrex neo

NEO sipariş ekranını açmak için BTC / NEO veya ETH / NEO’ya tıklayın.

Adım 5: Ne kadar NEO satın alacağınızı seçin

İşlem ekranından, Bittrex’te NEO satın alma veya satma seçeneğini gösteren yere gidin. “Satın al” ın seçildiğinden emin olun.

bittrex neo 2

Birkaç sipariş seçeneğiniz olacak. Varsayılan seçenek “Sınırla” dır – ne kadar NEO almak istediğinizi, ne kadarını girin ve Bittrex bu ticareti yapmaya çalışacaktır. Alternatif olarak, bir “Koşullu” sipariş seçebilirsiniz. Bu, ne kadar NEO satın alacağınızı seçeceğiniz ve Bittrex’e yalnızca fiyat belirttiğiniz fiyattan daha düşük / daha yüksekse işlem yapmasını söylediğiniz anlamına gelir..

Limit Emri için:

  • Satın almak istediğiniz NEO miktarını belirleyin
  • “Teklif Fiyatınızı” belirleyin – satın almak istediğiniz BTC / ETH cinsinden maliyet (en son fiyatı almak için “Son” u seçin)
  • Siparişinizin mal olacağı BTC / ETH miktarını kontrol edin (siparişi karşılamaya yetecek kadar paranız olup olmadığını kontrol edin)
  • Bittrex’in ne kadar süre denemesini ve siparişinizi vermesini istediğinizi seçin. Ticaretinizi yalnızca başka biri diğer yönde işlem yapıyorsa yapabilirler (yani NEO-BTC veya NEO-ETH). Varsayılan seçenek, Bittrex’in toplam siparişiniz tamamlanana veya siz siparişi iptal edene kadar bir ticaret ortağı bulmaya devam edeceği anlamına gelir. Aksi takdirde, hemen tamamlanamazsa siparişi iptal etmeyi seçebilirsiniz..

Koşullu siparişler aynı şekilde çalışır. Tek fark, koşulunuzu seçmektir (Büyük veya Eşittir veya Şundan Küçük veya Eşittir).

Bittrex’in 0,025 NEO para çekme ücreti olduğunu unutmayın. NEO bölünemez bir kripto para birimi olduğundan, yalnızca bir tam sayıyı çıkarabileceksiniz. Örneğin 100 NEO’nuz varsa, çıkaramayacağınız işlem ücreti ile 99,975 NEO olur.

Bunu akılda tutarak, cüzdanınızdaki toplam tutarı daha sonra çekebilmenizi sağlamak için satın almak istediğiniz NEO miktarına 0,025 ekleyin..

6. Adım: NEO satın alın!

İşleminizin koşullarını tamamladıktan sonra, “NEO Satın Al” ı tıklayın. Ve bitirdiniz! İşleminiz başarıyla tamamlandığında Bittrex sizi bilgilendirecektir.

7. Adım: NEO tokenlerinizi güvenli bir NEO cüzdanına çekin (ve GAS kazanmaya başlayın!)

Kriptoda en iyi uygulama, işlem yapmadığınız zamanlarda paralarınızı her zaman güvenli bir cüzdanda, borsada tutmaktır. Bu NEO için daha da önemlidir çünkü sadece NEO’yu elinizde tutarak GAS (bedava para !!!) kazanmanızı sağlar..

Madeni paralarınızı çekmek için NEO’yu (ve GAS’ı) destekleyen bir cüzdana ihtiyacınız olacak. En güvenli seçenek, aşağıdaki gibi bir donanım cüzdanıdır. Ledger Nano S. Daha ucuz bir seçenek NEON cüzdan, NEO geliştirici grubu City of Zion tarafından yapılan Windows, Mac ve Linux için bir masaüstü cüzdanı.

Bittrex’ten para çekmek için “Cüzdanlar” a tıklayın. Şimdi NEO’yu arayın – cüzdan, yeni satın aldığınız NEO coin’lerdeki yeni bakiyeyi göstermelidir. Geri çekmek için kırmızı sembole tıklayın.

bittrex neo 3

Bir sonraki ekrandan, çıkarmak istediğiniz NEO miktarını (bunun yalnızca tam birimler olabileceğini unutmayın) ve hedef adresi (NEO cüzdanınızdan) girin. Adresin doğru olup olmadığını kontrol edin ve tamamlamak için “NEO’yu Geri Çek” i tıklayın.

bittrex neo para çekme

İşte bu kadar! Artık en popüler kripto para borsalarından biri olan Bittrex’te NEO’nun nasıl satın alınacağını biliyorsunuz. Buraya bakın NEO satın alma rehberimiz için Binance Borsası.

Andrew Yeni Zelandalı bir yazar ve dijital pazarlamacı, şu anda Güney Doğu Asya’da bulunuyor. E-ticaret alanının birçok alanındaki çalışmalarının yanı sıra Andrew, kripto para birimine, özellikle de altcoinlere ve ana akım kripto benimsemesine odaklanan projelere yoğun bir ilgi duyuyor.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me