Akıllı sözleşme platformları, kripto alanındaki tüm projelerden en çok oyun değiştiren potansiyele sahip olabilir. Blockchain, birçok kişi tarafından “yeni internet” olarak adlandırılır ve herkes internetin dünyayı ne kadar değiştirdiğini bilir..

Ethereum, blockchain geliştirme platformları için uzun zamandır pazar lideridir. Ancak EOS, Cardano ve NEO gibi projelerden önemli bir rekabet görmeye başlıyorlar. İkincisi, NEO, hepsi (Ethereum dahil) arasında en tutkulu ve adanmış topluluğa sahiptir. Bu nedenle, herhangi bir kripto meraklısının değerlendirmesini garanti eder..

NEO nedir?

Daha önce de belirtildiği gibi, NEO akıllı bir sözleşme geliştirme platformudur. NEO, 2014 yılında, başlangıçta Antshares olarak piyasaya sürüldü, daha sonra 2017’de NEO olarak yeniden markalandı. NEO konseyi tarafından yönetilen topluluk, dijital bir ekonomi için çerçeve oluşturmaya çalışıyor. Platformları, dijital kimlik ve endüstriyel blockchain kullanımı gibi kavramları, ayrıca ICO’ları ve merkezi olmayan uygulamaları destekliyor. NEO blok zincirinde geliştirilmekte olan dApp’lerin bir listesi bulunabilir. İşte.

NEO ile diğer akıllı sözleşme platformları arasındaki en büyük fark, token modelidir. NEO jetonunun işlemler için kullanılması amaçlanmamıştır ve bölünemezdir (yani 0,5 veya 0,25 NEO gönderemezsiniz. Tüm bir jeton olması gerekir). Bunun yerine, platform NEO platformunda ücretler ve hizmet için para birimi olarak GAS’ı kullanıyor. Cüzdanınızda NEO bulundurarak, işlem ücretlerinden sürekli olarak GAS jetonları kazanacaksınız. NEO’yu pasif bir gelir elde etmenin akıllıca bir yolu yapmak.

Ethereum 2018’de ciddi mücadeleler yaşarken, bu NEO’nun parlama zamanı olabilir. NEO’ya nasıl yatırım yapabileceğinizi ve bugün kriptodaki en aktif topluluklardan birinin bir parçası olabileceğinizi size anlatacağız..

Aynı zamanda NEO, Çin’de bulunduğu ve yerel şirketlerle birçok ortaklığı olduğu için “Çin Ethereum” olarak kabul ediliyor. Bu aynı zamanda bu blok zinciri ağının merkezileştirilmiş olarak değerlendirilmesinin nedenlerinden biridir..

Şu anda NEO, 708 milyon dolarlık piyasa değeri ve 10,05 dolarlık bir jeton fiyatı ile piyasadaki en büyük 18. dijital para birimidir..

Adım 1: Binance’e Kaydolun

Binance, piyasadaki en büyük kripto para borsalarından biridir. CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, bu dijital para platformu, son 24 saatte 927 milyon dolarlık işlem hacmi ile ikinci en büyük platformdur.. 

Binance borsasında NEO satın almanın temel faydalarından biri, platformun altcoinler için en yüksek likiditeye sahip olmasıdır. Örneğin, son 24 saatte, NEO / USDT ticaret çifti kayıtlı Binance’de 2.24 milyon dolarlık işlem hacmi, Binance’deki toplam işlem hacminin% 0.24’üne eşit. 

Binance’de bulunabilecek diğer ticaret çiftleri arasında NEO / USDC, NEO / TUSD, NEO / PAX, NEO / ETH, NEO / BTC ve NEO / BNB bulunur. Tüm NEO çiftleri, Binance’teki toplam işlem hacminin% 0,42’sini oluşturuyor. 

Binance ayrıca, kullanıcıların ve yatırımcıların kredi kartı kullanarak bazı dijital para birimleri satın almalarına olanak tanıyan yeni bir hizmete de sahip. NEO şu anda bu hizmete dahil olmasa da, bu dijital varlığın gelecekte eklenmesi mümkün olabilir..

Bakacağız Binance bu kılavuz için. Uzun süredir en büyük 20 kripto para biriminden biri olmasına rağmen, NEO’yu USD veya EUR gibi Fiat para birimleriyle doğrudan satın almanıza izin veren birkaç yer var. Bu yüzden en iyi seçeneğiniz, önce Bitcoin veya Ethereum satın almak ve Binance gibi güvenilir bir borsada NEO ile takas etmektir..

İlk adımınız, henüz yapmadıysanız, Binance’de bir hesap açmaktır..

binance yazmacı

2. Adım: Hesabınızı doğrulayın

Ticarete başlamadan önce, kimliğinizi doğrulamak için birkaç KYC (müşterinizi tanıyın) belgesi göndermeniz gerekecektir. Ek olarak, hesabınızı korumak için güvenli 2 Aşamalı Kimlik Doğrulama ayarlayın.

Aşama 3: Binance Hesabınıza BTC, ETH, TUSD, PAX, USDT veya BNB gönderin

Doğrulamanız onaylandıktan sonra, Binance hesabınıza Bitcoin veya Ethereum gönderin. Halihazırda bu madeni paralardan birine sahip değilseniz, dünyanın hemen her yerinden insanlar kredi kartıyla satın alabilirler. Coinmama veya Changelly.

BTC, ETH, TUSD, PAX, USDT veya BNB ile para yatırmak için, “Fonlar” ı ve ardından “Para Yatır” ı tıklayın. Açılır menüden göndermek istediğiniz parayı seçin. Bu size paranızı gönderebileceğiniz bir cüzdan adresi verecektir. Bu adrese gönderdiğiniz tüm paraların yalnızca o para biriminde olduğundan emin olun – paranızı yanlış bir adrese gönderirseniz paralarınız kaybolabilir.

mevduat binansı

4. Adım: Onaylanmasını bekleyin

Ağ yüküne bağlı olarak, depozitonuzun onaylanması için kısa bir süre beklemeniz gerekebilir. Sayfadan ayrılmadan önce yatırılan paranın tamamlandığından emin olun.

Adım 5: BTC, ETH, TUSD, PAX, USDT veya BNB Çiftini bulun

Bitcoin’inizi veya Ethereum’unuzu yatırdıktan sonra, Borsaya geçme zamanı. Üst gezinme çubuğunda “Exchange” i ve ardından “Temel” i tıklayın.

Borsaya girdikten sonra, daha önce yatırdığınız coin için NEO çiftini bulun. Bunu yapmak için, sağ üstteki arama çubuğuna gidin ve NEO’yu arayın. Bu, Binance’in yerel kripto para birimi olan Bitcoin, Ethereum, TrueUSD, Paxos Standard, Tether veya Binance Coin için çiftler ortaya çıkaracaktır..

neo binance

İstediğiniz çifte tıklayın ve NEO için ticaret ekranını açacaktır..

İsteğe bağlı: Doğru zamanda satın almak için Binance’in gelişmiş araçlarını kullanın

Binance, düşük fiyattan satın almanıza ve yüksek satış yapmanıza yardımcı olacak bir dizi araç ve veri sunar. İşlem ekranında, seçtiğiniz çift için fiyat ve sipariş geçmişini görüntüleyebileceksiniz. Ayrıca alım veya satım için limitler de belirleyebilirsiniz. Bu, satın almak veya satmak istediğiniz bir fiyat belirleyebileceğiniz anlamına gelir ve NEO’nun fiyatı bu noktaya ulaştığında, Binance işleminizi gerçekleştirecektir..

Binance tarafından sağlanan gelişmiş borsada bulunan farklı araçlarla, kullanıcılar yönettikleri fonlar üzerinde daha iyi bir kontrole sahip olacaklar. Binance, ticaret yaparken daha iyi kararlar almak için birçok başka araca ihtiyaç duyan yeni başlayanlar ve ayrıca profesyonel tüccarlar için oluşturulmuş bir borsadır.. 

neo binance 2

Adım 6: Ne kadar NEO satın almak istediğinizi seçin

Satın almak istediğiniz fiyatı seçin veya “Pazar” sekmesini tıklayın ve şu anda olduğu fiyattan satın alın.

Belirli miktarda NEO satın almayı veya daha önce yatırdığınız paraların% 25,% 50,% 75 veya% 100’ünü harcamayı seçebilirsiniz..

7. Adım: NEO satın alın!

Siparişinizi tamamlamak için “NEO Satın Al” ı tıklayın.

8. Adım: Madeni paralarınızı güvenli bir NEO cüzdanına taşıyın

Alım satım yapmadığınız zamanlarda, paralarınızı bir Borsadan ayrı, kendi güvenli cüzdanınızda tutmak en iyi uygulamadır. NEO holdinglerinizden GAS üretebilen bir cüzdan istediğiniz için bu NEO için daha da önemlidir..

En yüksek güvenlik için NEO’nuzu Ledger Nano S donanım cüzdanı. Alternatif olarak, NEON masaüstü cüzdan hem NEO hem de GAS depolayabilen popüler bir cüzdandır.

Siparişiniz tamamlandıktan ve NEO tokenleriniz Binance cüzdanınızda göründükten sonra, “Para” ve ardından “Para Çekme” bölümüne gidin. Açılır menüden NEO’yu seçin. Para çekme adresini (NEO cüzdanınızdaki adres) ve taşımak istediğiniz NEO miktarını girin.

Binance borsası sanal para birimleriyle ilgilenmek için bir hesap sunsa da yapılacak en iyi şey fonları başka bir cüzdana çekmek. NEO paralarını tutmanın en güvenli yolu, onları bir donanıma veya çevrimdışı cüzdana yatırmaktır..

en iyi donanım cüzdanı NEO için Ledger Nano S cihazıdır. Binance, birkaç ay önce cüzdanlarından 7.000 BTC’nin kaybolmasıyla sonuçlanan bir saldırıdan etkilendi. Bir donanım cüzdanı kullanmak, uzun vadeli yatırımcılar için yapılacak en iyi şeydir. 

neo binance 3

İşlemi tamamlamak için “Gönder” i tıklayın.

Sonuç

Binance platformunda NEO satın almak, dijital varlığı edinmenin en hızlı yollarından biridir. Bu şekilde, portföyünüzü çeşitlendirerek NEO ekosistemine ve tüm kripto alanına maruz kalacaksınız.. 

NEO ekosistemine erişmenize izin verecek başka borsalar da var. Bu platformların her birinin kendi özellik özellikleri vardır. İhtiyaçlarınız için en iyi çözümleri sunan borsaya çok dikkat etmelisiniz.. 

Artık NEO’ya nasıl yatırım yapmaya başlayacağınızı biliyorsunuz, bugün kriptodaki en tutkulu topluluklardan birine katılabilirsiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me