IOTA, Nesnelerin İnterneti (IoT) ekosistemine bağlı makineler arasındaki iletişimi ve işlemleri kolaylaştırmak için oluşturulmuş dağıtılmış bir defterdir. Aşağıda, Tangle teknolojisinin yenilikçi kullanımı yoluyla kripto para birimini ve bu şirketleri ilerletmeye yardımcı olan IOTA Ortaklıklarının bir listesi bulunmaktadır..

1. Microsoft

IOTA, Kasım 2017’de, dünyanın ilk halka açık veri pazarını Nesnelerin İnterneti (IoT) ile birlikte dağıtılmış bir defterde başlattığını duyurdu. Microsoft.

Fikir, IoT ekonomisinin ana kaynağı olan verilerden para kazanmaktı. Paydaşların verilerini güvenli bir şekilde paylaşmalarına ve bunlardan para kazanmalarına olanak tanır. IOTA’nın kurucu ortağı David Sonstebo, “Her türlü veriden para kazanılabilir” dedi. “Örneğin rüzgar, sıcaklık, nem ve barometrik verileri toplayan bir meteoroloji istasyonunuz varsa, bunu iklim araştırması yapan bir işletmeye satabilirsiniz.”

Ancak Aralık 2017’nin sonlarında IOTA, şu anda Microsoft ile resmi bir ortaklığı olmadığını belirtti. Tartışma, Microsoft blockchain uzmanı Omkar Naik’in IOTA ile e-posta yazışması yoluyla şunları söylediğinde ateşlendi:

“IOTA Vakfı ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz ve yeni veri pazarı girişimi ile ilişkilendirilmekten gurur duyuyoruz. Bu yeni nesil teknoloji, bağlantılı, akıllı dünyayı hızlandıracak ve müşterilerimiz için gerçek dünya çözümlerini, uygulamalarını ve pilotlarını inovasyonu teşvik edecek blok zincirinin ötesine geçecek ”.

Haber, MIOTA kripto para biriminin fiyatında önemli bir artışa yol açarak, Aralık 2017’de en yüksek değerinde yaklaşık 1 $ ‘dan 5 $’ ın üzerine% 500 artış sağladı.

Resmi bir ortaklık olmamasına rağmen, iki şirket IOTA’nın Tangle ağıyla bir dizi teknolojik yenilik uygulaması üzerinde birlikte çalışmaya devam ediyor..

Microsoft

Kaynak: www.microsoft.com

2. Volkswagen

Otomobil dünyası gittikçe daha fazla teknolojik ilerleme görüyor ve IOTA bu sürece yardım eli uzatıyor. Sürücüsüz teknoloji, IOTA’nın veri pazarının bir uygulamasıdır ve otomobillerin tüm dünyada farklı sürüş koşullarıyla karşı karşıya kaldığını görür. Üreticinin gelecekteki ürünlerinin kalitesini iyileştirmek için duyusal veriler veri tabanına eklenebilir..

Volkswagen’in Baş Dijital Sorumlusu (CDO) olarak görülen Johann Jungwirth, IOTA vakfının denetim kuruluna katıldı, iki şirketin yakın bir şekilde birlikte çalıştığı anlaşılabilir..

Volkswagen’In IOTA ile ortaklığı Ocak 2018’de halka açıldı. Jungwirth, dijital teknolojiyi uygulama sürecinde Volkswagen’e liderlik etmekten sorumludur..

IOTA ağının canlı test edilmesini içeren bir konsept kanıtı Volkswagen tarafından çoktan başlatıldı.

“Volkswagen, @iotatoken ile birlikte # cebit18’de, yazılımın havadan araçlara güvenilir şekilde aktarılmasının #tangle kullanılarak nasıl güvenli bir şekilde belgelenebileceğinin bir kavram kanıtı gösterecek. Gelecekte dağıtılmış muhasebe teknolojisinin nasıl kullanılabileceğine harika bir örnek. “

Volkswagen grubu, Lamborghini, Porsche, Bentley, Audi dahil olmak üzere 12 otomobil markasından oluşmaktadır. & Bugatti.

IOTA, Startup Autobahn platformu tarafından desteklenen Program 4 projesinde Porsche ile zaten işbirliği yapıyor. IOTA ve Porsche, akıllı mobiliteyi entegre eden bir program üzerinde diğer girişimlerle birlikte çalışacak.

“Startup Autobahn, teknoloji şirketlerini Silikon Vadisi’nin teknoloji uzmanlığıyla birleştiren nihai inovasyon platformudur & Alman mühendisliğinin en iyisi, ”dedi IOTA bir tweet’te.

3. DnB

Haziran ayının başında IOTA, Norveç’in en büyük finans grubuyla bir anlaşma imzaladığını duyurdu – DnB. DnB, bu ortaklığa girmeden önce birçok durumda blockchain tabanlı teknolojiye ve kripto varlıklarına olan ilgisini dile getirdi..

Ortaklık, yeni iş modelleri, veri gizliliği yönetim sistemleri ve kolektif silolar arası hackathonlar oluşturmaya odaklanacak..

  “Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Makineden Makineye (M2M) iletişimi ve mikro hizmetler için ödeme gelecekte artacak gibi göründüğünden, IOTA gibi Dağıtılmış Defter tabanlı bir teknolojiyle ilgilenmenin bize gelecekteki gelir akışları hakkında değerli deneyim ve bilgi birikimi sağladığını düşünüyoruz. ve iş modelleri. IOTA alanına dalmak için sabırsızlanıyoruz ”- DNB DLT Başkanı Lasse Meholm,.

DnB

Kaynak: slush.org

4. BOSCH

Bosch Alman merkezli çok uluslu bir mühendislik ve elektronik şirketidir ve şu anda tüm dünyadaki en büyük otomotiv bileşenleri tedarikçisi konumundadır. Bosch, IOTA teknolojisini mikro ödemeleri ve bilgileri toplayabilecekleri basit bir araç olarak görüyor.

Bosch’un şu anda IoT alanında büyük bir katılımı var ve tahmini 15,6 Milyar cihaz, 2020 yılına kadar nesnelerin internetine bağlanacak..

Alman şirket, 17 Ekim 2017’de IOTA projesi ile ortaklıklarını duyurdu..

“Dağıtılmış Defter Teknolojileri aracılığıyla, her IoT projesini daha güvenli, verimli hale getirmek ve IoT çözümlerinin tüketicilerine daha fazla şeffaflık sağlamak için büyük bir potansiyel var. Chicago Connectory Bosch BT küresel inovasyon başkanı Dennis Boecker, hedefimiz, IoT çözümleri ve iş modelleri büyümeye devam ederken Midwest bölgesinde Dağıtılmış Defter Teknolojisinin benimsenmesini artırmaktır “dedi..

IOTA Kurucusu David Sønstebø, “IOTA ve Bosch, Nesnelerin İnterneti ile IOTA’nın Dağıtılmış Ledger Teknolojisi arasındaki yakınsama konusunda iletişim halindeler ve güçlü bir ilişki kurdular” dedi. “Bu örtüşmeyi keşfetmek için bu laboratuvardaki resmi işbirliğimiz, her iki kuruluşun da açık ve güvenli bir IoT ekosistemi sağlama hedefini ortaya koyuyor.”

5. Fujitsu

Eylül ayında, IOTA Vakfı ile ortaklığa girdi Fujitsu, önde gelen bir BT ürünleri ve hizmetleri sağlayıcısı. Fujitsu, Almanya Hannover Messe’deki en büyük Endüstriyel ticaret fuarında IOTA Teknolojisinin faydalarını açıkladı; canlı gösteri 23 Nisan’da yapıldı.

Hannover’de sergilenen Fujitsu sistemi, Fujitsu’nun Augsburg akıllı fabrikasında piyasaya sürülecek olan Dolaşan tabanlı bir sistemdir. IOTA, “BT ürünleri ve hizmetleri söz konusu olduğunda yeni bir protokol standardı” olarak tanımlandı.

Fujitsu’nun Orta Avrupa bölümü başkanı Rolf Werner, Tangle’ın dağıtılmış defter teknolojisinin geleneksel kısıtlamalarının üstesinden gelebileceğini söyledi..

“Yeni teknoloji enerji verimli, bedelsiz işlemler ve son derece iyi ölçeklendirme sunuyor, bu da onu otomatik sistemlerin endüstri standardı haline gelmeye ve makineden makineye daha geniş bir ekonomiye uygun hale getiriyor.”.

Fujitsu

Kaynak: wikipedia.org

Audi

IOTA Vakfı, izinsiz bir mobilite ekosistemi oluşturmak için Audi’nin Düşünce Kuruluşu Audi Denkwerkstatt ile çalışmaya başladı. Amaç, Tangle teknolojisinin farklı kullanım örneklerini keşfetmek, düşük seviyeli bir prototip oluşturmak ve müşteri geri bildirimi toplamaktır. Bilgiler yayınlandı Temmuz 2018’de IOTA Vakfı Alisa Maas’ta Hareketlilik ve Otomotiv Başkanı tarafından bir blog gönderisinde. 

Bu, projelerine yenilikçi fikirler uygulamakla ilgilenen ve yeni mobilite çözümleri sunan birçok otomobil üreticisinin olduğunu gösteriyor. IOTA’nın açık kaynak protokolü; veri, ölçeklenebilirlik ve makineden makineye iletişim ve işlemlerde güven gerektiren iş fikirleri için bir hızlandırıcı olarak çalışır.. 

IOTA sayesinde Audi, IOTA Tangle aracılığıyla yeni DLT çözümlerini standartlaştırabilir ve geliştirebilir.. 

SinoPac

Hem SinoPac hem de IOTA Vakfı’nın imzalı Haziran 2018’de, iki şirketin IOTA’nın Tangle çözümüyle mümkün kılınan yeni dijital inovasyon ortamını keşfedeceği bir Mutabakat Muhtırası. 

IOTA Vakfı Ortaklık Direktörü Holger Köther’e göre, IOTA Tangle, Nesnelerin İnternetinin geleceğini güçlendirmek için inşa edilen ilk açık kaynaklı ve dağıtılmış defterdir. SinoPac, Tayvan’da bulunan ve Asya Pasifik bölgesinde faaliyet gösteren en büyük finansal holding şirketlerinden biridir.. 

Bu Mutabakat Anlaşması (MoU) aracılığıyla iki şirket, IOTA Tangle aracılığıyla blok zinciri ve dağıtılmış defter teknolojilerini keşfedecek. SinoPac ayrıca, IOTA’nın Tangle ve veri değişmezlik yeteneklerini kullanan iCertificate adlı noter çözümü üzerinde de çalışıyor. Bu noter tasdik hizmeti, hem özel hem de kamu şirketleri için farklı dijital belgeler için geçerlidir.. 

IOTA Vakfı Norveç’te İş Geliştirme Başkanı Wilfried Pimenta de Miranda, bu konuda şu yorumu yaptı:

“IOTA, SinoPac’in noter sertifikasyon platformunu bir sonraki seviyeye taşıdığını görmekten heyecan duyuyor. IOTA’nın Tangle’ı çok çeşitli kurumsal ürün ve hizmetlerde kullanma potansiyelini aydınlatmakla kalmıyor, aynı zamanda finans sektöründe dağıtılmış defter teknolojisinin artan pratik ve gerçek dünya kullanımını da gösteriyor. “

ENGIE Lab CRIGEN

ENGIE Group’un kurumsal araştırma merkezi ENGIE Lab CRIGEN, Enerji ve ilgili IoT alanlarında IOTA Karışması ile deneylerde işbirliği yapmak için IOTA ile bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı. Bilgiler yayınlandı IOTA Vakfı İş Geliştirme Direktörü Wilfried Pimenta’nın 6 Eylül 2019 tarihli bir blog gönderisinde. 

ENGIE Lab CRIGEN, IOTA kullanım örneklerini araştırdı ve IOTA ekosistemiyle ilgili diğer şirketler ve taraflarla birlikte açık inovasyon girişimlerini tetikledi. Firma, Data marketplace kavram kanıtını çalıştırdı ve IOTA Tangle ile dahili olarak deneyler yaptı.. 

IOTA ayrıca Tangle teknolojisinin olası kullanımını ve ENGIE’nin iş süreçlerinin nasıl iyileştirilebileceğini araştıracak ve test edecek. ENGIE Lab CRIGEN’de Bilgisayar Bilimi ve Yapay Zeka Laboratuvarı Araştırma Laboratuvarı Müdürü Philippe Calvez, IOTA Vakfı ile bağlarını güçlendirerek IOTA ile verimli işbirliğine devam edeceklerini söyledi..

Bay Calvez’in açıkladığı gibi, birçok çalışma ve Kavram Kanıtları Laboratuvarda halihazırda gerçekleştirildi ve Fransa dahil diğer ülkelerde daha büyük projelere katılmak istiyorlar.. 

ENGIE Lab CRIGEN, Hidrojen, biyogaz ve ayrıca LNG dahil olmak üzere yeni enerji kaynaklarına adanmış üst düzey uzmanlık ve Araştırma ve Geliştirme için Grup kurumsal merkezidir.. 

Jaguar Land Rover 

Jaguar Land Rover, sürücülerin yenilikçi “Akıllı Cüzdan” uygulaması yoluyla hareket halindeyken kripto para kazanmalarına izin vermek için IOTA Vakfı ile de ortaklık kurdu. Kullanıcılar, trafik sıkışıklıkları, çukurlar ve daha fazlası hakkında bilgi paylaşmak için kredi kazanabilecekler. Bu fonlar, geçiş ücretleri, park yeri ve ayrıca elektrik şarjı için otomatik olarak kullanılabilir. Bu oldu bildirildi Yazan Cara Harbor, IOTA Vakfı İletişim Başkanı, 29 Nisan 2019. 

Temel hedef, Jaguar Land Rover’ın sıfır kaza, sıfır trafik sıkışıklığı ve sıfır emisyon dahil Hedef Sıfır vizyonuna ulaşmaktır. Kullanıcılar, trafik sıkışıklığı dahil olmak üzere yol durumu verilerini otomatik olarak navigasyon sağlayıcılarına ve yerel yetkililere bildirerek kredi kazanabilecekler. Bu krediler, akıllı şarjlı elektrikli araçlar için kahve, geçiş ücretleri veya park ücretlerini ödemek için kullanılabilir.. 

Bunu yapmak için “Akıllı Cüzdan”, IOTA Vakfı tarafından sağlanan en son kripto teknolojisini kullanacaktır.. 

Jaguar Land Rover Ürün Mühendisliği İcra Direktörü Nick Rogers, Shannon’daki yazılım geliştirme merkezinin insanların yaşamlarını iyileştirmek için kripto para birimleriyle çalıştığını söyledi. Sürücüler, bağlı teknolojiler aracılığıyla veri paylaşabilecek ve ödeme yapabilecek. 

Konuyla ilgili şu yorumda bulundu:

“Jaguar Land Rover, arabaları herkes için daha güvenli, daha temiz ve daha akıllı hale getirmeye çalışırken, otonom, bağlantılı, elektrikli ve paylaşılan mobilite teknolojisini benimsiyor.”

AKITA Blockchain Çözümleri

Blok zinciri şirketi AKITA, dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) tarafından desteklenen üç farklı Akıllı Makine Aracısı (SMA) yarattı. Bu durumda, bu cihazlar, Nesnelerin İnterneti’nin (IoT) ihtiyaçlarına uyacak şekilde tasarlanmış IOTA Tangle ağı tarafından desteklenmektedir.. 

Tangle ağını kullanarak, milisaniye ve Bluetooth RSSI tabanlı gerçek zamanlı, mikro işlemleri otomatikleştirmek mümkündür. AKITA tarafından oluşturulan üç SMA çözümü arasında bir araba, yaklaşan bir park sistemi ve sanal bir devlet vergi varlığı yer alıyor.. 

Araba park konumuna ulaşır ulaşmaz, tam park süresini ölçmek için SMA’da bir zamanlayıcı başlatılır. Araba kalktığında zamanlayıcı durur. Araç daha sonra parayı otomatik olarak park makinesine aktaracaktır. Kullandıkları örnekte, araba 2 saat 47 dakika 23 saniye park edilmiş ve 1 saniyenin 1 IOTA’ya eşit olduğu park makinesine 10043 IOTA göndermiştir..  

Sanal devlet vergi kurumu, bir cihazdan diğerine anında para işlemine izin verir. Bu durumda, önceki işlem, park cihazından devlete herhangi bir kağıt kullanılmadan aktarılan% 5’lik bir vergi içeriyordu.. 

AKITA Blockchain Solutions tarafından yayınlanan blog yazısı şu şekildedir:

“Bu senaryo, yaklaşmakta olan doğrudan makineden makineye ekonominin yalnızca başlangıcını gösteriyor. Gerekli teknolojiler bugün zaten mevcuttur ve canlı IOTA Main Net’teki canlı, entegre donanım prototiplerine sahip Kavram Kanıtımız (PoC) bunun mümkün olduğunu göstermektedir.

Alliander

Hollandalı bir enerji şebekesi operatörü olan Alliander, akıllı sayaç verilerinin bir Raspberry Pi kullanılarak elde edilebileceği ve IOTA Maskeli Doğrulanmış Mesajlaşma kullanılarak yayınlanabileceği bir kavram kanıtı oluşturdu. Bu paylaşım süreci enerji geçişine yardımcı olabilir. Birçok yerde, bireyler enerji kullanım verilerine gerçek zamanlı olarak erişme olanağına sahip olduklarında, şebekeyi dengelemeye yardımcı olabilir.. 

Ancak enerji verilerinin ona bağlı kalınmadan paylaşılması mümkün değildir. Avrupa vatandaşlarını ve verilerini koruyan Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) 25 Mayıs 2018’de yürürlüğe girdi.. 

IOTA’nın Karışması, şifrelenmiş mesajların yayınlanmasına ve alınmasına izin veren Maskeli Kimliği Doğrulanmış Mesajlaşma (MAM) adlı bir özelliğe sahiptir. MAM, veri bütünlüğü erişimi ve kontrolü için kullanılabilir. 

Yazılım mühendisi Erwin Rooijakkers tarafından yayınlanan bir blog gönderisine göre, enerji verileri kullanıcıların güvendiği herkes tarafından kullanılabilir. Bu, sahiplerin bilgilerini kontrol etmelerine yardımcı olabilir ve herkes onun etrafında hizmetler oluşturabilir. 

IOTA kullanarak, MAM veri mesajlarını yayınlamak için iş kanıtı (PoW) hızını artırmak mümkündür. Buna ek olarak, anahtar değişimini ve anahtar rotasyonunu standartlaştırmak mümkündür.. 

Avery Dennison

Avery Dennison ve IOTA, IOTA’nın karışık ağından yararlanarak tedarik zinciri şeffaflığını ileriye taşımak için birlikte çalışıyor. Bir akıllı telefonla kolayca taranabilen bir etiket sayesinde tüketiciler, bir ürünün oluşturulduğundan alıcıya ulaşana kadar nasıl hareket ettiğini anlayabilir.. 

Bu sağlar Ürünün orijinalliği ve sürdürülebilirlik bilgileri dahil olmak üzere tüm tedarik zinciri hakkında bilgi sahibi olma olanağına sahip tüketiciler. Üstelik markalar, ürünlerinin tedarik zincirindeki yolculuğunun tam görünürlüğüne sahip olacaklar. 

Piyasada halihazırda uygulanmış birçok çözüm var ve IOTA açıkça pazardaki liderlerden biri..

Daha fazla bilgi edin

Proje geçmişini, jeton kullanımını ve daha fazlasını ayrıntılarıyla anlatan bu başlangıç ​​kılavuzunda IOTA projesi hakkında daha fazla bilgi edinin.!

IOTA’ya yatırım yapmakla ilgileniyor musunuz? Her şeyden önce durum tespiti yapın. IOTA Fiyat Tahmini makalemizi ve ortaklıkların MIOTA fiyatını nasıl artırabileceğini okuyun.

Bu kılavuzdaki bilgilerle Binance üzerinden MIOTA satın alabilir ve MIOTA’yı Ledger’da saklayabilirsiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me